DMU 2018

Liste genereret 18:44:33 - 22/07/2018

P15

100 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid.

1 12.48 (2.0) Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
2 12.75 (-0.2) Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
3 12.81 (-0.4) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
4 12.85 (-1.5) Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
5 12.94 (-1.5) Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
6 12.95 (-0.8) Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
7 12.95 (0.8) Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
8 12.97 (1.2) Angela Timm - 2003 Frederiksberg IF UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
9 12.98 (0.3) Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
10 13.12 (2.0) Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
11 13.17 (-0.1) Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Herning Games, Herning 2018-05-05
12 13.19 (0.8) Klara Winther Krustrup - 2003 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
13 13.25 (0.9) Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
14 13.31 (-0.4) Sarah Rasmussen - 2004 HG Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
15 13.33 (0.9) Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
16 13.34 (-0.4) Selma Bertram - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
17 13.35 (0.8) Viktoria Fyhn - 2004 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
18 13.35 (1.5) Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
19 13.40 (-0.2) Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
20 13.41 (-0.4) Mille Fibiger Jensen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
21 13.46 (-0.3) Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
22 13.46 (-0.3) Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Herning Games, Herning 2018-05-05
23 13.50 (-0.8) Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
24 13.50 (0.0) Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
25 13.55 (-1.2) Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
26 13.57 (-1.8) Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
27 13.59 (1.2) Josefine Hostrup Langkjær - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
28 13.59 (2.0) Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
29 13.60 (-1.9) Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
30 13.68 (-0.7) Ida Hebsgaard Gertsen - 2003 Helsingør IF Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
31 13.69 (0.0) Ida Clara Bøgelund Jakobsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
32 13.72 (1.2) Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
33 13.79 (-0.4) Aude Tra-Bi - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
34 13.84 (-0.3) Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
35 13.86 (-0.7) Sheila Juel Petersen - 2003 Fredensborg AK Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
36 13.89 (-0.8) Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
37 13.89 (-0.4) Freja Jensen - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
38 13.89 (2.0) Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
39 13.90 (0.9) Flora Chalmer - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
40 13.90 (2.0) Esmeralda Gregers - 2004 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
41 13.93 (-0.4) Liv Strauss - 2004 Amager AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
42 13.93 (1.5) Liv Kroll Dalsgaard - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
43 13.95 (-0.4) Michelle Rutherford - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
44 13.96 (0.9) Freja R Abrahamsen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
45 13.97 (0.0) Felina Dittmann Nielsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
46 14.00 (0.8) Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
47 14.02 (-0.8) Nora Spangenberg - 2004 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
48 14.03 (0.6) Nanna Graversen - 2004 Esbjerg AM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09

200 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 25.55 (0.4) Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
2 25.64 (0.5) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
3 25.79 (0.5) Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
4 25.99 (1.6) Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
5 26.29 (1.6) Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 26.41 (0.5) Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
7 26.73 (1.0) Alma Søby Witt - 2004 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
8 27.12 (-1.3) Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
9 27.13 (-0.1) Angela Timm - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
10 27.18 (1.3) Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
11 27.30 (0.5) Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
12 27.34 (0.4) Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
13 27.38 (-1.4) Selma Bertram - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
14 27.66 (1.2) Mille Fibiger Jensen - 2004 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
15 27.82 (1.0) Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
16 28.12 (-1.0) Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
17 28.22 (1.6) Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
18 28.30 (1.6) Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
19 28.36 (1.3) Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
20 28.37 (0.4) Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
21 28.44 (1.0) Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
22 28.51 (1.0) Carla Marie Frandsen - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
23 28.63 (-0.9) Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
24 28.66 (-0.7) Nikoline Bundgaard-Hansen - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
25 28.70 (-1.3) Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
26 28.72 (-0.7) Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
27 28.89 (1.6) Sofia Hjuler - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
28 28.94 (-0.7) Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
29 29.03 (-0.5) Aude Tra-Bi - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
30 29.04 (-1.0) Michelle Rutherford - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
31 29.11 (1.0) Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
32 29.35 (1.3) Ida Hother le Fevre - 2004 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
33 29.40 (1.6) Nanna Graversen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
34 29.47 (1.2) Hazal Bayram - 2004 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
35 29.48 (-0.7) Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
36 29.69 (1.2) Stine Sørensen - 2004 Kolding KFUM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
37 29.71 (-0.7) Sarah Lian Lykke Jakobsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
38 29.74 (-1.1) Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
39 29.78 (0.0) Angelina Holme - 2004 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
40 29.81 (-0.5) Asta Borggaard - 2004 IK Olympia Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
41 29.83 (-1.0) Bjørg Jensen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
42 29.91 (-0.5) Eline Laanstra - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
43 29.96 (1.2) Trine Tanggaard - 2003 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
44 29.98 (1.0) Smilla Duedam Ventrup - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
45 30.01 (-3.0) Amalie Quistgaard - 2004 Skive AM Ministævne, Skive 2018-05-08
46 30.11 (0.0) Paula Eunice Rud Gomes Da Almaida - 2004 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
47 30.29 (-0.8) Eva Kirstein Jensen - 2004 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
48 30.31 (-0.7) Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17

300 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 41.31 Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
2 41.32 Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
3 41.63 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
4 41.65 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
5 41.74 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
6 41.87 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
7 42.21 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
8 42.70 Alma Søby Witt - 2004 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
9 42.79 Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
10 42.84 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
11 43.10 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
12 43.15 Emma Kiplagat Kondrup - 2004 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
13 43.59 Mille Fibiger Jensen - 2004 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
14 43.61 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
15 43.78 Helene Lund - 2003 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
16 43.96 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
17 44.04 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
18 44.11 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
19 44.21 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
20 44.41 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
21 44.50 Selma Bertram - 2003 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
22 45.02 Nikoline Bundgaard-Hansen - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
23 45.11 Victoria Bjerre - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
24 45.16 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
25 45.47 Elisabeth Møller Rønnstad - 2004 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
26 45.49 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
27 45.79 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
28 46.31 Natasja Van Den Berg - 2003 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
29 46.36 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
30 46.39 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
31 46.44 Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
32 46.75 Regitze Steenberg - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
33 46.75 Marie Meyer Have - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
34 46.92 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
35 47.09 Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
36 47.14 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
37 47.32 Liv Strauss - 2004 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
38 47.35 Amalie Quistgaard - 2004 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
39 47.39 Hazal Bayram - 2004 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
40 47.46 Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
41 47.71 Kristine Kildehøj - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
42 47.73 Sofia Hjuler - 2003 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
43 48.03 Annika Vinther - 2004 Helsingør IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
44 48.07 Angelina Holme - 2004 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
45 48.11 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
46 48.53 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
47 48.82 Ida Mørch - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
48 48.88 Smilla Duedam Ventrup - 2003 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07

800 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.11.55 (m/k) Emma Kiplagat Kondrup - 2004 Kolding KFUM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
2 2.11.89 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
3 2.12.77 Naomi Toft - 2004 Sparta AM Premier Youth Development League, Norman Park, GBR 2018-05-19
4 2.15.37 Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
5 2.15.70 (m/k) Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
6 2.16.95 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
7 2.19.05 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
8 2.19.99 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
9 2.20.24 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
10 2.20.64 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
11 2.21.54 Elisabeth Møller Rønnstad - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
12 2.22.15 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
13 2.23.32 Victoria Bjerre - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
14 2.23.41 Mathilde Mikkelsen - 2004 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
15 2.23.53 Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
16 2.24.17 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2018-05-05
17 2.24.27 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
18 2.25.72 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
19 2.26.31 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
20 2.27.17 Esther Kirkeby - 2004 Gentofte IK Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
21 2.27.37 Elvira Helleskov Batko - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
22 2.28.29 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
23 2.28.32 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
24 2.28.35 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2018-06-21
25 2.30.37 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
26 2.31.40 Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
27 2.33.49 Hazal Bayram - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
28 2.34.50 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
29 2.34.67 Ida Mørch - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
30 2.34.81 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
31 2.34.91 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
32 2.35.13 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
33 2.35.52 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
34 2.35.60 Sofia Lorenzo Ladegaard Aa - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
35 2.35.70 Matilde Andersen - 2004 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
36 2.35.71 Olivia Kellberg - 2003 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
37 2.35.95 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
38 2.36.70 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
39 2.37.84 Rebekka Schaldemose - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
40 2.39.08 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
41 2.40.45 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
42 2.40.89 Børka Berg Jørgensen - 2004 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
43 2.40.94 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
44 2.41.44 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
45 2.43.15 Mille Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
46 2.43.48 Regitze Steenberg - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
47 2.44.38 Kritianna Skarheðinsdóttir - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2018-06-02
48 2.44.54 Vera Schjerup Thomsen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.34.02 (m/k) Naomi Toft - 2004 Sparta AM British Milers Club, Millfield, GBR 2018-05-05
2 4.41.12 (m/k) Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
3 4.45.09 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
4 4.48.61 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
5 4.48.61 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
6 4.49.93 Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
7 4.52.05 (m/k) Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
8 4.53.03 Elisabeth Møller Rønnstad - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
9 4.54.26 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 4.55.69 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
11 4.56.10 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
12 4.56.53 Asta Lunde Larsen - 2003 Holte Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
13 4.57.49 Esther Kirkeby - 2004 Gentofte IK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
14 4.58.03 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
15 4.58.50 (m/k) Sarah Glad - 2003 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
16 4.58.86 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
17 4.59.84 Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
18 5.02.77 Elvira Helleskov Batko - 2004 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
19 5.10.51 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
20 5.15.09 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
21 5.18.46 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
22 5.20.33 Matilde Andersen - 2004 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
23 5.26.7 (m/k) Marie Møller Nielsen - 2004 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
24 5.31.13 Olivia Kellberg - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
25 5.37.07 (m/k) Simone Marer - 2003 Blovstrød Løverne Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
26 5.39.11 Børka Berg Jørgensen - 2004 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
27 5.39.24 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
28 5.41.15 Lizette Nikolajsen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
29 5.41.27 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
30 5.47.29 Sofia Lorenzo Ladegaard Aa - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
31 6.12.44 Vera Schjerup Thomsen - 2003 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
32 6.25.54 Cathrine Sørensen - 2004 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
33 6.31.42 Kamille Fredensborg - 2004 Esbjerg AM Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
34 6.36.27 Ida O. Vestergaard - 2003 Aabenraa IG DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
35 6.55.12 Bjørg Jensen - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
36 7.07.47 Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-18. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.28.70 Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Bornholmermesterskaber 3000 m, Rønne 2018-05-16
2 10.30.65 (m/k) Elisabeth Møller Rønnstad - 2004 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
3 10.37.94 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
4 10.38.63 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
5 10.40.37 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 10.46.00 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 10.46.71 Asta Lunde Larsen - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
8 10.46.77 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
9 10.47.32 Sarah Glad - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
10 10.58.50 Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
11 11.00.86 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
12 11.12.97 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
13 11.20.09 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
14 11.23.48 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
15 11.31.02 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
16 11.36.26 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
17 11.55.90 Lizette Nikolajsen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
18 12.09.71 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
19 12.12.96 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
20 12.13.09 Silje Noe - 2003 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
21 12.46.42 Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
22 13.17.20 Sille Skjortholt - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 8.18.59 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Herning Games, Herning 2018-05-05
2 8.33.63 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.93 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
2 11.77 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
3 11.76 Søs Sühler - 2004 IK Olympia Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
4 11.29 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
5 11.00 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
6 10.65 Klara Thers-Sonne - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
7 10.59 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
8 9.89 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
9 9.83 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
10 9.82 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
11 9.78 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
12 9.67 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2018-06-03
13 9.59 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
14 9.55 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
15 9.52 Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
16 9.49 Ida Hother le Fevre - 2004 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
17 9.38 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
18 9.11 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
19 9.09 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
20 9.02 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2018-05-09
21 8.96 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
22 8.92 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
23 8.89 Johanne Vilsen - 2004 Holte Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
24 8.88 Helene Lund - 2003 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
25 8.87 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
26 8.86 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
27 8.78 Elin Niclasen - 2003 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
28 8.65 Asta Borggaard - 2004 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2018-04-19
29 8.56 Cecilie Gorm Larsen - 2004 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
30 8.48 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
31 8.30 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
32 8.29 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
33 8.18 Karoline Bygwraa - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
34 8.18 Smilla Duedam Ventrup - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
35 8.11 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
36 8.11 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
37 8.01 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
38 8.00 Angelina Holme - 2004 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
39 7.94 Cecilie L. Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
40 7.94 Børka Berg Jørgensen - 2004 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
41 7.90 Eline Laanstra - 2003 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
42 7.85 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 Sommerafslutningsstævne, Sæby 2018-06-28

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 35.97 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
2 34.80 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
3 33.84 Søs Sühler - 2004 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2018-07-09
4 31.02 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
5 30.09 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 29.84 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
7 26.96 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 Herning Games, Herning 2018-05-05
8 26.24 Klara Thers-Sonne - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
9 26.03 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
10 24.67 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
11 24.05 Asta Borggaard - 2004 IK Olympia Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
12 23.13 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
13 22.87 Ida Hother le Fevre - 2004 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
14 22.41 Thea Guldager - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
15 21.74 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
16 21.47 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
17 21.27 Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
18 20.75 Caroline Andersen - 2003 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
19 20.65 Mille Lythje Egholm - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
20 20.47 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
21 20.18 Liva Maria Lindgren - 2003 Amager AC Atletikmærkestævne, Tårnby 2018-06-12
22 20.17 Ida Clara Bøgelund Jakobsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
23 20.04 Martha Due - 2003 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
24 19.45 Cecilie L. Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
25 19.39 Victoria Widding Foged - 2003 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
26 19.14 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
27 19.10 Mathilde Agathon Hansen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
28 18.34 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
29 18.15 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
30 17.77 Isabel Møller - 2003 Amager AC Atletikmærkestævne, Tårnby 2018-06-12
31 17.56 Lizette Nikolajsen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
32 17.49 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
33 16.95 Vera Schjerup Thomsen - 2003 Amager AC Atletikmærkestævne, Tårnby 2018-06-12
34 16.94 Maya Egholm - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
35 16.76 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2018-06-03
36 16.74 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
37 16.64 Maya Lundgaard Strøm - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
38 16.47 Martha Qvortrup - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
39 16.29 Benedicte Bech Rasmussen - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
40 15.07 Nanna Lund - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
41 15.04 Daniella Muwanguzi - 2004 Glostrup IC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
42 14.35 Anna Dalager - 2003 Odense Atletik DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 43.24 Rebekka Holsting - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
2 41.83 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
3 41.17 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Herning Games, Herning 2018-05-05
4 39.83 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
5 37.33 Asta Borggaard - 2004 IK Olympia UP-stævne, Maribo 2018-06-06
6 36.17 Søs Sühler - 2004 IK Olympia Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
7 35.61 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 35.33 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
9 31.64 Freja R Abrahamsen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
10 29.86 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
11 29.73 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
12 29.47 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
13 28.32 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
14 28.08 Ida Hother le Fevre - 2004 Bagsværd AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
15 27.92 Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
16 27.05 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
17 26.88 Benedicte Bech Rasmussen - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
18 26.38 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
19 24.61 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2018-06-03
20 24.15 Asta Lai - 2003 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
21 23.52 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
22 23.35 Cecilie L. Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
23 23.33 Ronja Bøgelund Laursen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
24 23.13 Vera Schjerup Thomsen - 2003 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
25 22.26 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
26 21.55 Lea Jentoft Hansen-Damm - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
27 18.98 Lærke Bay Smidt - 2004 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
28 17.61 Anna Dalager - 2003 Odense Atletik DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
29 17.02 Selma Bertram - 2003 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
30 15.90 Thea H. Kristensen - 2004 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
31 15.56 Anna Mai Skaarup - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
32 14.26 Thea Guldager - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 44.84 Søs Sühler - 2004 IK Olympia Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
2 39.67 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
3 38.37 Smilla Mygind Kristensen - 2004 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
4 37.73 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
5 35.97 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
6 35.34 Elin Niclasen - 2003 Århus 1900 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
7 34.16 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
8 33.46 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
9 32.69 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 30.85 Sura M. Kanyamagara - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
11 30.71 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
12 29.38 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
13 29.19 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
14 29.18 Sura Mukasine - 2003 Skive AM Ministævne, Skive 2018-05-08
15 29.08 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
16 28.70 Ema Cavrag - 2004 Ringkøbing AM DGI Vestjyllands mesterskab, Ringkøbing 2018-06-03
17 28.31 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
18 28.26 Olivia Helleskov Batko - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
19 27.82 Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
20 27.45 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
21 27.29 Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
22 27.27 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
23 27.06 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
24 26.72 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
25 26.41 Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
26 26.34 Klara Thers-Sonne - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
27 26.33 Rie Oreskov - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
28 26.05 Asta Borggaard - 2004 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
29 25.59 Kristianna Skarpheðinsdóttir - 2003 Færøerne Kastestævne, Växsjö, SWE 2018-06-25
30 25.40 Xenia Windfeld Christensen - 2004 Helsingør IF Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
31 24.68 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
32 24.59 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
33 24.32 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Børnestævne, Aalborg 2018-05-27
34 24.18 Cecilie Gorm Larsen - 2004 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
35 23.23 Emilie Mossin Nørregaard - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
36 23.19 Smilla Duedam Ventrup - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
37 23.14 Børka Berg Jørgensen - 2004 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
38 21.94 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
39 21.91 Trine Tanggaard - 2003 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
40 21.40 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
41 21.25 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
42 21.19 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.71 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
2 1.65 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
3 1.60 Rebekah Robbin-Coker - 2003 AK Holstebro DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
4 1.58 Klara Winther Krustrup - 2003 Århus 1900 Herning Games, Herning 2018-05-05
5 1.56 Flora Chalmer - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
6 1.55 Liv Selmer - 2004 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
7 1.54 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
8 1.54 Helene Lund - 2003 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
9 1.54 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
10 1.53 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
11 1.53 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
12 1.50 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2018-05-09
13 1.50 Laura Frandsen - 2003 SG Atletik Svendborg LDM, Svendborg 2018-06-24
14 1.48 Emma Foldager - 2004 Viborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
15 1.48 Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
16 1.47 Liva Maria Lindgren - 2003 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
17 1.46 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
18 1.45 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
19 1.41 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
20 1.41 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
21 1.41 Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
22 1.41 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
23 1.41 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
24 1.40 Karoline Olesen - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
25 1.40 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
26 1.40 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2018-05-09
27 1.40 Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik LDM, Svendborg 2018-06-24
28 1.38 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
29 1.38 Jasmin Henriksen - 2003 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
30 1.38 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2018-06-21
31 1.38 Smilla H Petersen - 2004 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
32 1.38 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
33 1.37 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
34 1.35 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
35 1.35 Marie Meyer Have - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
36 1.35 Kathrine Rogers - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
37 1.35 Cecilie L. Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Herning Games, Herning 2018-05-05
38 1.34 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
39 1.31 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
40 1.31 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
41 1.30 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
42 1.30 Nanna Graversen - 2004 Esbjerg AM Regionsstævne, Vejen 2018-06-21

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 5.79 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
2 5.77 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
3 5.59 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
4 5.39 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
5 5.38 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
6 5.28 Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
7 5.21 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
8 5.18 Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
9 5.18 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 5.16 Alma Søby Witt - 2004 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
11 5.11 Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
12 5.11 Rebekah Robbin-Coker - 2003 AK Holstebro Herning Games, Herning 2018-05-05
13 5.11 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
14 5.03 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
15 5.00 Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
16 4.97 Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-05
17 4.97 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
18 4.94 Helene Lund - 2003 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
19 4.92 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
20 4.89 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
21 4.88 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
22 4.88 Viktoria Fyhn - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
23 4.87 Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2018-06-18
24 4.81 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
25 4.80 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
26 4.76 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
27 4.74 Flora Chalmer - 2003 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
28 4.74 Angela Timm - 2003 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
29 4.73 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
30 4.73 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
31 4.72 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
32 4.69 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
33 4.67 Josefine Hostrup Langkjær - 2004 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-05
34 4.66 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
35 4.66 Sarah Rasmussen - 2004 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2018-06-18
36 4.63 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
37 4.59 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
38 4.57 Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM LM DGI, Sæby 2018-04-24
39 4.56 Freja R Abrahamsen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
40 4.56 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
41 4.55 Såra Iversen - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
42 4.51 Frida Bundgaard - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.45 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
2 10.83 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
3 10.29 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
4 10.28 Helene Lund - 2003 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
5 10.16 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 10.13 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 9.93 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
8 9.91 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
9 9.78 Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
10 9.55 Børka Berg Jørgensen - 2004 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
11 9.49 Kristine Kildehøj - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
12 9.45 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
13 9.33 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
14 9.15 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
15 9.10 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
16 8.72 Nanna Graversen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
17 8.65 Camilla Flyvbjerg - 2004 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
18 8.04 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
19 7.94 Stine Sørensen - 2004 Kolding KFUM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.90 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
2 2.90 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
3 2.70 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
4 2.62 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
5 2.40 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
6 2.20 Lea Bune Juhl - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
7 2.20 Eva Kirstein Jensen - 2004 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
8 2.00 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
9 2.00 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
10 2.00 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
11 2.00 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
12 1.99 Jasmin Henriksen - 2003 Greve Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
13 1.90 Trine Hjorth - 2004 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
14 1.80 Eya Mathilde Hald - 2003 Slagelse Atletik DELTA Stangspringsstævne, Slagelse 2018-05-08
15 1.80 Emma Foldager - 2004 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
16 1.80 Martha Qvortrup - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
17 1.80 Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
18 1.80 Kathrine Rogers - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
19 1.60 Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
20 1.60 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27

80 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.30 (0.5) Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
2 11.71 (-0.9) Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
3 11.73 (0.8) Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
4 11.83 (1.9) Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
5 12.04 (0.9) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
6 12.17 (0.0) Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 12.35 (-0.9) Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
8 12.51 (0.0) Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
9 12.54 (-0.1) Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
10 12.70 (0.9) Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
11 12.72 (2.0) Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
12 12.75 (0.1) Klara Winther Krustrup - 2003 Århus 1900 Herning Games, Herning 2018-05-05
13 12.76 (-0.9) Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
14 12.82 (-0.9) Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
15 12.93 (-0.9) Alma Søby Witt - 2004 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
16 13.08 (-0.7) Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
17 13.33 (1.9) Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
18 13.69 (0.3) Helene Lund - 2003 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
19 13.88 (0.9) Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
20 13.94 (-0.7) Liv Selmer - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
21 13.99 (0.0) Amalie Quistgaard - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
22 14.03 (-2.1) Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
23 14.21 (2.0) Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
24 14.65 (-1.2) Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
25 15.17 (-3.1) Børka Berg Jørgensen - 2004 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
26 15.27 (1.6) Asta Borggaard - 2004 IK Olympia Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
27 15.30 (0.3) Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
28 15.33 (-2.1) Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
29 15.39 (-0.7) Mathilde Ries Dünweber - 2004 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
30 15.56 (-0.4) Thea H. Kristensen - 2004 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
31 15.69 (2.0) Liv Johnson - 2003 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
32 15.85 (2.0) Majken Brunø - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
33 16.18 (-0.3) Cecilie L. Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
34 16.49 (-0.7) Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
35 16.50 (-0.4) Stine Sørensen - 2004 Kolding KFUM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
36 16.52 (0.1) Hazal Bayram - 2004 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
37 16.57 (-2.1) Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
38 16.66 (1.2) Lærke Kolind - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
39 16.82 (-0.4) Mathilde Agathon Hansen - 2003 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
40 16.97 (-0.9) Nynne Smed - 2004 HG Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
41 17.30 (-0.9) Astrid Koch Hollingbery - 2004 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
42 17.82 (-2.1) Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
43 18.00 (-0.6) Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
44 22.51 (0.0) Sofia Herrera - 2004 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02

300 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 44.93 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
2 48.32 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
3 48.50 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
4 48.65 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
5 49.62 Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
6 49.66 Victoria Bjerre - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
7 49.84 Amalie Quistgaard - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
8 50.25 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
9 50.33 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 53.41 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
11 55.26 Thea H. Kristensen - 2004 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
12 57.63 Mathilde Agathon Hansen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

3000 m kapgang

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19.

P17

100 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid.

1 12.15 (1.5) Caroline Benfeldt Sørensen - 2002 Roar Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
2 12.27 (1.4) Thea Lyng Møller Jensen - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
3 12.29 (2.0) (m/k) Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
4 12.57 (1.6) Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Daja Chocolate Sprintpokal, Flensburg, GER 2018-05-10
5 12.71 (-0.9) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
6 12.82 (1.4) Maria Skov Kragh - 2001 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
7 12.92 (1.1) Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
8 13.03 (0.1) Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
9 13.14 (1.4) Ida Lyngby - 2002 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
10 13.16 (1.0) Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
11 13.20 (1.4) Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
12 13.22 (1.4) Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
13 13.29 (1.3) Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
14 13.35 (-0.2) Louise B. Moore - 2001 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
15 13.42 (1.2) Sara Olsson - 2002 Greve Atletik UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
16 13.42 (1.6) Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM Süchtelner Bergfest, Viersen, GER 2018-06-24
17 13.54 (-0.2) Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
18 13.55 (1.2) Annika K Eppers - 2002 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
19 13.58 (0.3) Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
20 13.59 (-0.7) Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
21 13.66 (1.4) Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
22 13.66 (1.6) Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Daja Chocolate Sprintpokal, Flensburg, GER 2018-05-10
23 13.70 (-1.7) Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
24 13.84 (-2.8) Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
25 13.84 (1.1) Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
26 13.88 (0.0) Nanna E Andersen - 2001 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
27 13.98 (0.5) Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
28 14.06 (1.4) Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
29 14.10 (-1.8) Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
30 14.21 (-0.2) Malene Fisker - 2002 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
31 14.24 (-0.5) Georgine Wieth-Kltgaard - 2001 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
32 14.43 (-2.8) Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
33 14.51 (0.0) Astrid Kjeldsteen - 2002 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
34 14.67 (-1.8) Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
35 14.69 (0.5) Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Herning Games, Herning 2018-05-05
36 14.99 (-0.5) Laura Hastrup - 2002 Blovstrød Løverne Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
37 15.08 (-2.1) Freja L. Petersen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
38 15.11 (-1.9) Malene Laursen - 2002 Rødding AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
39 15.11 (-0.3) Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
40 15.23 (1.1) Nicole Vaabengaard - 2002 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
41 15.74 (0.0) Mathilde Hollesen - 2002 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

200 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 25.01 (0.0) Caroline Benfeldt Sørensen - 2002 Roar Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
2 25.17 (1.7) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
3 25.73 (1.6) Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
4 25.79 (1.6) Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
5 26.21 (0.0) Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
6 26.27 (2.0) Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
7 26.42 (-1.3) Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
8 26.62 (0.0) Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
9 26.75 (1.6) Nina Lund - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
10 27.17 (-1.3) Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
11 27.21 (1.6) Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
12 27.22 (-1.3) Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
13 27.24 (1.1) Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
14 27.36 (-0.9) Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
15 27.38 (2.0) Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
16 27.43 (1.8) Maja Felby - 2002 Køge Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
17 27.47 (-1.3) Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
18 27.48 (0.1) Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
19 27.51 (1.8) Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
20 27.55 (1.9) Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
21 27.70 (1.8) Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
22 27.72 (-0.9) Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
23 27.74 (0.1) Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
24 27.79 (-0.6) Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
25 27.85 (0.6) Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM Nordrhein Meisterschaften, Krefeld-Uerdingen, GER 2018-06-09
26 28.13 (-0.6) Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
27 28.24 (1.8) Annika K Eppers - 2002 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
28 28.28 (-1.1) Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
29 28.58 (0.0) Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
30 28.91 (0.6) Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Daja Chocolate Sprintpokal, Flensburg, GER 2018-05-10
31 28.94 (1.3) Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
32 29.14 (1.8) Katrine Vad Mortensen - 2001 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
33 29.15 (-0.6) Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
34 29.81 (1.6) Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
35 29.92 (-1.1) Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
36 30.25 (-0.6) Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18

400 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 57.78 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 58.13 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
3 58.44 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 59.10 (m/k) Mathilde Yttesen - 2001 Amager AC Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
5 59.40 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
6 59.47 Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
7 59.90 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
8 1.00.32 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
9 1.00.35 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 1.00.37 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
11 1.00.88 Nina Halkier - 2002 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
12 1.02.27 Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
13 1.02.36 Maja Felby - 2002 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
14 1.02.85 Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
15 1.02.97 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
16 1.04.40 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
17 1.04.82 (m/k) Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
18 1.04.90 Cecilie Eriksen - 2002 Esbjerg AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
19 1.05.15 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
20 1.05.28 Emilie Bøg Ekholm - 2002 IK Hellas Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
21 1.05.92 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
22 1.06.20 Veronica Janning - 2001 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
23 1.07.00 Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
24 1.09.47 (m/k) Karoline Nygaard - 2002 Sparta AM Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
25 1.10.10 Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
26 1.13.02 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
27 1.13.50 Nicole Vaabengaard - 2002 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09

800 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.12.61 Ingrid Eckardt - 2001 Sparta AM 31e Meeting International de Genève, Geneve, SUI 2018-06-10
2 2.13.68 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Manchester Sportcity Grand Prix, Manchester, GBR 2018-05-12
3 2.14.22 (m/k) Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
4 2.15.52 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
5 2.17.06 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
6 2.17.58 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
7 2.17.96 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
8 2.18.15 Elena Johansen - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
9 2.21.08 (m/k) Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
10 2.22.98 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
11 2.24.34 (m/k) Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
12 2.25.84 Mie Gam - 2001 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
13 2.25.94 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
14 2.26.56 (m/k) Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
15 2.28.51 Nina Halkier - 2002 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-06
16 2.28.68 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
17 2.29.61 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2018-05-23
18 2.30.80 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
19 2.38.05 Frida Uhrskov - 2001 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
20 2.39.94 Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
21 2.40.80 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
22 2.45.57 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Herning Games, Herning 2018-05-05
23 2.59.1 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
24 3.06.70 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
25 3.07.27 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.37.40 (m/k) Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
2 4.40.33 Ingrid Eckardt - 2001 Sparta AM Lange Laufnacht, Karlsruhe, GER 2018-05-19
3 4.44.07 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 4.48.71 Mie Gam - 2001 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
5 4.48.90 Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
6 4.50.65 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
7 4.55.07 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
8 4.59.68 Elena Johansen - 2001 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
9 4.59.7 (m/k) Beathe Gejl - 2002 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
10 5.01.90 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
11 5.01.97 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
12 5.05.68 (m/k) Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
13 5.18.22 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
14 5.18.31 (m/k) Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
15 5.26.37 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
16 5.38.55 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
17 5.46.78 Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
18 5.53.43 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 9.51.97 (m/k) Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
2 9.58.47 (m/k) Mie Gam - 2001 Viborg AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
3 10.39.08 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
4 10.52.93 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
5 11.35.47 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
6 11.52.75 (m/k) Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
7 11.56.76 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 11.58.45 Caroline Nørgaard - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
9 12.16.79 Sigrid Nordberg Eriksen - 2001 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2018-05-01
10 12.43.83 (m/k) Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Tracks T4, Tårnby 2018-05-29

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 7.47.19 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
2 9.04.75 Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 13.92 Amalie Pfeiffer - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
2 12.84 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
3 12.82 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
4 12.66 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
5 11.51 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
6 11.41 Lydia Poula Simonsen - 2001 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
7 11.23 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
8 10.71 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
9 10.58 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 10.44 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
11 10.22 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
12 9.91 Margaret Darkwa - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
13 9.90 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK DGI Kastemangekamp, Dybvad 2018-07-12
14 9.82 Anne Lorenzen - 2002 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
15 9.76 Laura Aaen - 2002 SG Atletik Svendborg LDM, Svendborg 2018-06-24
16 9.64 Sunniva Bogadóttir - 2001 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
17 9.63 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
18 9.39 Katrine Vad Mortensen - 2001 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
19 9.39 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
20 9.25 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
21 9.01 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
22 8.90 Emilie Bank - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
23 8.83 Astrid Kjeldsteen - 2002 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
24 8.76 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK DGI kastestævne, Dybvad 2018-07-20
25 8.51 Helena Svabo Ziska - 2001 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
26 7.76 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
27 7.68 Anna Kjeldahl - 2001 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
28 7.67 Lý Høgnadóttir - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
29 7.61 Sofie Lauridsen - 2002 SG Atletik Svendborg LDM, Svendborg 2018-06-24
30 7.52 Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
31 7.33 Laura Gustafson - 2002 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2018-06-21
32 7.13 Malene Laursen - 2002 Rødding AK NVJ-Stævne, Stoholm 2018-05-24
33 6.15 Mathilde Hollesen - 2002 Rødding AK NVJ-Stævne, Stoholm 2018-05-24
34 5.60 Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
35 5.46 Freja L. Petersen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 37.89 Amalie Pfeiffer - 2001 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
2 35.42 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
3 34.63 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
4 33.78 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
5 32.97 Helena Ring - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
6 32.63 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 LM DGI, Sæby 2018-04-24
7 28.11 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK DGI Kastemangekamp, Dybvad 2018-07-12
8 26.35 Helena Svabo Ziska - 2001 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
9 26.30 Lydia Poula Simonsen - 2001 Århus 1900 Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
10 26.02 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK DGI kastestævne, Dybvad 2018-07-20
11 22.95 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
12 22.58 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Sommerkast, Skive 2018-07-18
13 22.11 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
14 21.72 Margaret Darkwa - 2002 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
15 21.20 Regitze Friis - 2002 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
16 20.29 Katrine Vad Mortensen - 2001 SAK-77 NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
17 19.39 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
18 19.33 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
19 17.47 Sarah Lundgaard Madsen - 2002 SAK-77 NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
20 17.02 Veronica Janning - 2001 Frederiksberg IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
21 17.02 Malene Fisker - 2002 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
22 17.00 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
23 16.19 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
24 15.15 Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
25 15.15 Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
26 14.67 Laura Birch Nielsen - 2001 AK Holstebro NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 60.41 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Kastestævne, Skive 2018-06-24
2 55.96 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
3 51.46 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-06
4 45.15 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
5 43.58 Emilie Bank - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
6 42.75 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
7 41.61 Nanna E Andersen - 2001 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
8 39.09 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
9 36.88 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
10 36.79 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
11 34.42 Ida K Jensen - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
12 28.90 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK DGI kastestævne, Dybvad 2018-07-20
13 26.98 Amalie Pfeiffer - 2001 Sparta AM Hammerkast, Østerbro 2018-05-22
14 25.64 Nina Lund - 2001 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
15 24.44 Anna Kjeldahl - 2001 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
16 20.49 Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
17 13.92 Sofie Grevsen - 2001 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 41.32 Sunniva Bogadóttir - 2001 Århus 1900 Kastestævne, Växsjö, SWE 2018-06-25
2 37.35 Sofia Lange - 2002 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
3 34.15 Anne Lorenzen - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
4 33.12 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
5 32.80 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
6 32.67 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
7 31.07 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
8 30.33 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Herning Games, Herning 2018-05-05
9 30.03 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
10 28.25 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
11 28.18 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Herning Games, Herning 2018-05-05
12 26.14 Margaret Darkwa - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
13 26.10 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
14 25.74 Helena Svabo Ziska - 2001 Århus 1900 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
15 25.43 Laura Aaen - 2002 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
16 25.06 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
17 24.44 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
18 24.02 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
19 21.08 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK DGI Kastemangekamp, Dybvad 2018-07-12
20 20.01 Katrine Vad Mortensen - 2001 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
21 19.84 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK DGI kastestævne, Dybvad 2018-07-20
22 19.14 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
23 17.60 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
24 17.26 Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Haderslev 2018-06-19
25 17.15 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
26 15.78 Laura Birch Nielsen - 2001 AK Holstebro NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
27 15.29 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
28 13.71 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
29 10.50 Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 19.01 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Kastestævne, Skive 2018-06-24
2 15.15 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
3 14.19 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
4 11.13 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.64 Martyna Kresa - 2001 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 1.61 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
3 1.60 Nina Lund - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
4 1.57 Malene Fisker - 2002 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
5 1.57 Sara B. Olsen - 2001 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
6 1.55 Astrid Kjeldsteen - 2002 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
7 1.54 Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
8 1.53 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
9 1.53 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
10 1.51 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
11 1.51 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
12 1.51 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
13 1.50 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
14 1.48 Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM Åbent stævne, Thorshavn 2018-06-02
15 1.48 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
16 1.47 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
17 1.45 Katarina Hessner Hansen - 2001 Bagsværd AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
18 1.40 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
19 1.40 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 LM DGI, Sæby 2018-04-24
20 1.38 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
21 1.35 Mathilde Eriksen - 2002 SG Atletik Svendborg LDM, Svendborg 2018-06-24
22 1.35 Malene Laursen - 2002 Rødding AK NVJ-Stævne, Stoholm 2018-05-24
23 1.34 Adda Hammel - 2002 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
24 1.32 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
25 1.32 Andrea Kirstina Møller - 2002 Hvidovre AM 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
26 1.22 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 5.66 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
2 5.40 Louise B. Moore - 2001 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
3 5.28 Maria Skov Kragh - 2001 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
4 5.26 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
5 5.22 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
6 5.15 Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
7 5.11 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
8 5.09 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
9 5.01 Ida Lyngby - 2002 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
10 4.97 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
11 4.87 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
12 4.85 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
13 4.84 Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
14 4.84 Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
15 4.78 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
16 4.69 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
17 4.66 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
18 4.66 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
19 4.66 Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
20 4.60 Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2018-06-18
21 4.58 Alberthe Wiedemann Simonsen - 2002 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-05
22 4.57 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
23 4.55 Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
24 4.45 Mathilda Juel Gertz - 2002 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
25 4.44 Emma Landberg - 2002 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
26 4.38 Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
27 4.35 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
28 4.34 Nina Lund - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Vejen 2018-06-21
29 4.25 Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM LVN-Regionsmeisterschaften Süd-Ost, Wesseling, GER 2018-05-12
30 4.24 Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
31 4.21 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Herning Games, Herning 2018-05-05
32 4.17 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
33 4.16 Freja L. Petersen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
34 4.03 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
35 3.62 Malene Fisker - 2002 Skive AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
36 3.61 Mathilde Hollesen - 2002 Rødding AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
37 3.46 Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Haderslev 2018-06-19
38 3.41 Nicole Vaabengaard - 2002 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2018-06-18
39 3.14 Laura Birch Nielsen - 2001 AK Holstebro NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.36 Nina Lund - 2001 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
2 10.21 Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
3 10.20 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 10.05 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
5 9.75 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
6 9.59 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 9.53 Katarina Hessner Hansen - 2001 Bagsværd AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
8 9.40 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
9 9.18 Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
10 8.54 Regitze Friis - 2002 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.64 Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 3.03 Sara Harsmann - 2002 Århus 1900 PV-søndag, Randers 2018-06-03
3 3.02 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
4 2.60 Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
5 2.53 Anna Mosby Nielsen - 2001 Århus 1900 PV-søndag, Randers 2018-06-03
6 2.50 Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
7 2.50 Iben Opstrup Wedel - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 2.44 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
9 2.40 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
10 2.40 Freja L. Petersen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Stangspringsstævne, Slagelse 2018-05-08
11 2.30 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
12 2.20 Thora Dahl Diekhøner - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
13 1.80 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
14 1.70 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.35 (-1.6) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
2 14.51 (0.0) Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
3 14.88 (-1.6) Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
4 15.07 (0.7) Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Herning Games, Herning 2018-05-05
5 15.17 (-4.0) Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
6 15.93 (0.4) Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
7 16.10 (0.4) Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
8 16.88 (0.0) Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
9 17.76 (0.4) Alberthe Wiedemann Simonsen - 2002 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
10 18.47 (0.2) Regitze Friis - 2002 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
11 18.76 (0.7) Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
12 21.41 (-2.0) Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.08.62 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
2 1.11.23 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
3 1.13.94 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 1.14.00 Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
5 1.14.13 Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
6 1.19.62 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19.

P19

100 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid.

1 12.59 (1.3) (m/k) Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
2 12.69 (0.1) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
3 12.79 (0.8) Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Randers Atletik Freja Laufnacht und Sparkassen Gala, Regensburg, GER 2018-06-03
4 12.85 (-0.3) Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
5 12.86 (0.6) Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
6 12.86 (1.8) Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
7 12.88 (1.4) Sarah Winther Jensen - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
8 13.14 (-0.2) Promise Laursen - 2000 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
9 13.14 (1.4) Sarah Kristensen - 2000 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
10 13.20 (0.6) Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
11 13.22 (1.9) Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
12 13.23 (0.6) Naja Vinther - 2000 Helsingør IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
13 13.23 (1.0) Julie Maack Bøye - 2000 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
14 13.37 (0.2) Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
15 13.40 (1.2) Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
16 13.44 (0.2) Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
17 13.58 (1.8) Lisa Pedersen - 1999 Rødding AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
18 13.86 (-0.7) Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
19 13.91 (0.2) Lise Pedersen - 1999 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
20 14.60 (-1.1) Ida Meinertz - 1999 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05

200 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 25.17 (2.0) Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
2 25.73 (2.0) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
3 25.81 (0.5) Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik VM U20, Tampere, FIN 2018-07-12
4 26.11 (1.9) Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
5 26.15 (0.5) Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Randers Atletik Freja IFAM Outdoor, Oordegem-Lede, BEL 2018-05-27
6 26.44 (0.7) (m/k) Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2018-05-25
7 26.50 (2.0) Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
8 26.96 (2.0) Naja Vinther - 2000 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
9 27.16 (2.0) Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
10 27.24 (0.7) Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
11 28.03 (1.9) Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
12 28.42 (1.9) Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
13 28.56 (-2.3) Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12

400 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 56.45 Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
2 57.32 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
3 57.93 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
4 58.05 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
5 59.27 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
6 1.00.05 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
7 1.02.14 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
8 1.03.39 Cornelia Slej - 1999 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
9 1.03.81 (m/k) Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
10 1.05.00 Katinka Valentin Hald - 2000 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
11 1.07.40 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
12 1.07.65 (m/k) Wilma Johansson - 1999 Københavns IF Tracks T2, Ballerup 2018-05-15

800 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.04.77 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Putbos Memorial Leon Buyle, Lede-Oordegem, BEL 2018-06-02
2 2.06.66 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
3 2.11.25 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
4 2.12.48 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
5 2.16.20 Louise Rosenstand Lou - 1999 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
6 2.19.32 (m/k) Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
7 2.23.12 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik VM U20, Tampere, FIN 2018-07-13
8 2.27.11 Matilde Willer - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
9 2.31.99 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
10 2.33.90 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
11 2.34.74 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.22.64 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Norwegian Milers, Jessheim, NOR 2018-05-31
2 4.23.29 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
3 4.46.68 Louise Rosenstand Lou - 1999 Holte Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
4 4.53.11 Amanda Amaloo - 2000 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
5 4.58.27 Matilde Willer - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
6 4.58.5 (m/k) Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
7 4.59.77 (m/k) Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
8 5.09.62 Katrine Lillie Johansen - 1999 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
9 5.19.01 (m/k) Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
10 5.21.90 (m/k) Freja Lunde Larsen - 2000 Holte Atletik Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
11 5.27.4 (m/k) Anna Harbo - 2000 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
12 5.28.93 Nanette Nikolajsen - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
13 5.55.42 Sisse Frost - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 16.37.5 (m/k) Laura Valgreen Petersen - 2000 Odense Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
2 17.33.12 (m/k) Maria Ahm - 1999 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
3 17.53.00 Mia van Wagenen - 1999 Sparta AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 18.16.0 (m/k) Cecilie Marcimak - 1999 Rødekro Tri & Motion Klubmesterskab, Haderslev 2018-06-03
5 18.57.54 Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
6 19.09.90 (m/k) Agnes Nørgård Kracht - 1999 Blovstrød Løverne Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
7 19.26.63 Amanda Amaloo - 2000 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
8 19.46.1 (m/k) Emilie Jepsen - 2000 Viborg AM Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
9 20.12.16 Lise Termansen - 1999 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
10 20.29.81 Kamilla Kajbæk - 1999 Ballerup AK DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
11 20.57.05 Freja Lunde Larsen - 2000 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
12 21.17.03 (m/k) Nanette Nikolajsen - 2000 Esbjerg AM Tracks T1, Esbjerg 2018-05-08

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.16.38 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.78 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
2 13.10 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik VM U20, Tampere, FIN 2018-07-12
3 11.67 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
4 11.58 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
5 10.90 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
6 10.78 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
7 10.62 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
8 10.44 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
9 9.25 Cathrine Trodsøe - 1999 Køge Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
10 8.26 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
11 8.07 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
12 8.01 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2018-06-03
13 7.88 Guðrið Káradóttir Petersen - 2000 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
14 7.37 Cæcilie Højer McClure Thomsen - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
15 6.53 Anine Estrup Poulsen - 1999 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
16 6.05 Sofie Haahr - 2000 Esbjerg AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 50.24 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2018-06-28
2 47.27 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
3 41.27 Cathrine Trodsøe - 1999 Køge Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
4 38.12 Ane Riber - 1999 Køge Atletik Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
5 32.17 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 32.06 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Herning Games, Herning 2018-05-05
7 31.46 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
8 28.86 Annika Larsen Husted - 2000 Skive AM Herning Games, Herning 2018-05-05
9 27.34 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
10 21.06 Cæcilie Højer McClure Thomsen - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
11 19.15 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2018-06-03
12 16.62 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 60.09 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Hammerkast, Østerbro 2018-06-23
2 48.73 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
3 45.97 Cæcilie Højer McClure Thomsen - 2000 Sparta AM Hammerkast, Østerbro 2018-06-19
4 44.20 Annika Larsen Husted - 2000 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
5 41.83 Guðrið Káradóttir Petersen - 2000 Århus 1900 Kastestævne, Växsjö, SWE 2018-06-25
6 41.47 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 41.07 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
8 39.34 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
9 31.11 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
10 30.01 Cathrine Nygaard - 2000 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 45.07 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
2 43.50 Liv Cantby - 1999 Korsør AM Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
3 41.19 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
4 36.05 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
5 35.66 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
6 33.20 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Herning Games, Herning 2018-05-05
7 32.93 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
8 27.15 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
9 21.73 Sarah Kristensen - 2000 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
10 15.10 Cæcilie Højer McClure Thomsen - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
11 14.10 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 20.69 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
2 19.40 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
3 17.24 Cæcilie Højer McClure Thomsen - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
4 15.14 Annika Larsen Husted - 2000 Skive AM Kastestævne, Skive 2018-06-24
5 14.79 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 12.03 Cathrine Nygaard - 2000 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 11.64 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
8 11.16 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.59 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
2 1.58 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
3 1.58 Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
4 1.50 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
5 1.48 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
6 1.48 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
7 1.45 Emilie Persson - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
8 1.40 Lisa Pedersen - 1999 Rødding AK DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 5.59 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik VM U20, Tampere, FIN 2018-07-13
2 5.57 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
3 5.54 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-05
4 5.03 Sarah Winther Jensen - 1999 Skive AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
5 5.00 Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
6 4.80 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
7 4.48 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
8 3.76 Sjøfn J. Guðmundsdóttir - 2000 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2018-06-02

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.68 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
2 10.10 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.67 Laura Grønbech - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
2 3.50 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
3 3.35 Julie Harsmann - 2000 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
4 2.94 Maria Pico Kjeldsen - 2000 Greve Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
5 2.93 Sofie Garset - 1999 Århus 1900 PV-søndag, Randers 2018-06-03
6 1.69 Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.77 (1.7) Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
2 14.86 (0.1) Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
3 14.96 (0.6) Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
4 15.20 (-0.3) Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
5 15.47 (0.0) Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
6 15.50 (0.0) Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
7 15.93 (0.8) Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 16.10 (-0.7) Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
9 17.06 (-1.0) Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
10 18.67 (-1.3) Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
11 19.68 (0.5) Lisa Pedersen - 1999 Rødding AK DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
12 20.87 (-1.8) Lise Pedersen - 1999 Rødding AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.04.59 Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 1.05.46 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
3 1.06.21 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 1.11.26 Nikoline L. Laursen - 2000 Frederiksberg IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
5 1.12.26 Ida Boel - 2000 Esbjerg AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19.

P22

100 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid.

1 12.39 (0.3) Annelouise Villum Jensen - 1996 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
2 13.07 (0.2) Camilla Motzkus - 1997 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
3 13.11 (-2.2) Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
4 13.24 (-0.8) Liv Didi Pedersen - 1997 Københavns IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
5 13.34 (-0.8) Sophie Roessler - 1996 Frederiksberg IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
6 13.47 (-0.7) (m/k) Frederikke Mortensen - 1998 Ballerup AK Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
7 13.47 (1.2) Anna Krab Scheibelein - 1998 Københavns IF Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
8 13.58 (0.6) Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
9 14.58 (-0.2) Naja Hybschmann - 1996 AGF Atletik Tracks T3, Skive 2018-05-28
10 14.89 (-2.0) Emilie Vejlgaard - 1998 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24

200 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 25.36 (2.0) Louise Malmqvist - 1996 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 25.98 (0.7) Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
3 27.14 (1.9) Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Århus 1900 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
4 28.30 (-0.5) Amanda Malinovski - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
5 28.94 (0.5) Sofie Tidsvilde - 1998 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
6 29.31 (0.7) Violeta Kuldaite - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 30.23 (-0.8) Naja Hybschmann - 1996 AGF Atletik Tracks T3, Skive 2018-05-28

400 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 59.52 Hilda Heller - 1996 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
2 1.00.47 Anna Krab Scheibelein - 1998 Københavns IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
3 1.01.72 (m/k) Anne Krab - 1998 Københavns IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
4 1.01.91 Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
5 1.04.55 Silje Kristensen - 1997 Korsør AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
6 1.04.84 Violeta Kuldaite - 1998 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2018-05-09

800 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.07.10 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik NCAA East Preliminary Round, Tampa, USA 2018-05-24
2 2.10.69 Line K Schulz - 1996 Århus 1900 Putbos Memorial Leon Buyle, Lede-Oordegem, BEL 2018-06-02
3 2.20.84 Emma Dyrup Kleist - 1997 AGF Atletik Herning Games, Herning 2018-05-05
4 2.26.44 (m/k) Emily Oron Lexner - 1997 Blovstrød Løverne Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
5 2.29.20 (m/k) Silje Kristensen - 1997 Korsør AM Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
6 2.35.60 Violeta Kuldaite - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.16.81 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
2 4.20.05 Line K Schulz - 1996 Århus 1900 IFAM Outdoor, Oordegem-Lede, BEL 2018-05-27
3 4.24.21 Josephine Thestrup - 1996 Sparta AM Bryan Clay Invitational, Azusa, USA 2018-04-20
4 4.35.66 Maria Larsen - 1996 Sparta AM E-Cup, Birmingham, GBR 2018-05-26
5 4.49.1 (m/k) Marie Aagaard Poulsen - 1996 Århus 1900 Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
6 5.02.14 (m/k) Emily Oron Lexner - 1997 Blovstrød Løverne Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
7 5.09.45 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik American Athletic Conference Outdoor Championships, Cincinatti, USA 2018-05-12
8 5.10.38 Anne-Sophie Bork-Rasmussen - 1997 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.44.95 (m/k) Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
2 17.10.03 Josephine Thestrup - 1996 Sparta AM Big East Outdoor Track & Field Championship, Geneva, USA 2018-05-12
3 18.37.82 Katja Knudsen - 1998 Aalborg Øst RRC Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
4 18.55.23 Benedikte Bangsgaard - 1996 AGF Atletik Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
5 19.08.96 Anne-Sophie Bork-Rasmussen - 1997 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 25.56.22 Kate Ladefoged - 1998 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 9.39.90 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne Meeting National 1 de Belfort Montbéliard, Montbéliard, FRA 2018-06-01
2 12.16.32 Violeta Kuldaite - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 13.02 Fawzie Otour - 1996 Århus 1900 Kastelandskamp, Almada, POR 2018-06-02
2 12.43 Marie Aagaard - 1996 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
3 11.88 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
4 9.52 Louise Busk Nielsen - 1997 Københavns IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
5 8.05 Emilie Vejlgaard - 1998 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
6 7.82 Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 55.24 Lisa Brix - 1996 Sparta AM International Throwing Meeting, Leiria, POR 2018-07-14
2 42.70 Marie Aagaard - 1996 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2018-06-22
3 29.51 Louise Busk Nielsen - 1997 Københavns IF Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 49.68 Amanda Lillevang Rasmussen - 1997 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
2 43.03 Marie Aagaard - 1996 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2018-07-06
3 17.28 Fawzie Otour - 1996 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 38.35 Ayoe B. Røbel - 1998 Sparta AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 37.62 Louise Busk Nielsen - 1997 Københavns IF Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
3 37.58 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 34.70 Fawzie Otour - 1996 Århus 1900 Herning Games, Herning 2018-05-05
5 32.36 Emilie Vejlgaard - 1998 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
6 31.60 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
7 26.15 Louise Malmqvist - 1996 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2018-05-01
8 25.44 Elisabeth Dorsche - 1998 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
9 24.91 Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.77 Rikke Andersen - 1998 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
2 1.73 Tina Bischoff Gellin - 1998 Holte Atletik Laxaspelen, Halmstad, SWE 2018-06-17
3 1.59 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
4 1.27 Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 5.89 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
2 5.62 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
3 5.47 Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
4 5.46 Annelouise Villum Jensen - 1996 Århus 1900 Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
5 5.35 Klara Fomsgaard - 1998 Herning GF Herning Games, Herning 2018-05-05
6 5.29 Annette Juma Nielsen - 1996 Københavns IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
7 5.26 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
8 5.08 Sophie Roessler - 1996 Frederiksberg IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
9 4.54 Elisabeth Dorsche - 1998 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
10 2.84 Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.38 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
2 11.33 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM E-Cup, Birmingham, GBR 2018-05-27
3 10.64 Sofie Tidsvilde - 1998 Frederiksberg IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 10.12 Tina Bischoff Gellin - 1998 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
5 8.90 Sofie Revall - 1998 Greve Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.04 Annette Juma Nielsen - 1996 Københavns IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 2.60 Kate Ladefoged - 1998 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
3 2.29 Tina Bischoff Gellin - 1998 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-18. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 16.31 (1.8) Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 16.65 (1.9) Sofie Tidsvilde - 1998 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.01.79 Anne Sofie Kirkegaard - 1998 Sparta AM National Relay Championships, Fayetteville, USA 2018-04-28

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19.

D15

100 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid.

1 11.40 (0.9) Thomas Mølgaard - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
2 11.48 (0.7) Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
3 11.79 (2.0) Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
4 11.81 (1.8) Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
5 11.94 (0.7) José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
6 11.94 (1.8) Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
7 11.95 (-1.0) Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
8 12.10 (1.8) Frederik Thorup Sørensen - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
9 12.21 (-0.8) August Østergaard - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
10 12.26 (1.8) Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 Sommerafslutningsstævne, Sæby 2018-06-28
11 12.27 (1.8) Luis Maillet - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
12 12.37 (1.1) Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
13 12.41 (-0.5) Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
14 12.42 (-2.2) Magnus Emil Knudsen - 2003 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
15 12.46 (-0.8) Miso Buha - 2003 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
16 12.46 (1.7) Nicolai Andersen - 2004 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
17 12.49 (-2.2) Benjamin Leth Rosemkilde - 2004 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
18 12.49 (0.9) Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
19 12.50 (1.0) Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
20 12.52 (0.7) Rasmus Ingemann - 2003 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
21 12.52 (1.0) Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
22 12.54 (0.3) Anton Juul Seitsberg - 2003 Fremad Holbæk UP-stævne, Holbæk 2018-06-12
23 12.55 (0.8) Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
24 12.60 (-2.6) Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
25 12.61 (-1.6) Neloo Falck - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
26 12.69 (-0.5) Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
27 12.70 (-1.6) Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
28 12.73 (1.8) Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
29 12.75 (0.7) Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
30 12.76 (-0.8) Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
31 12.79 (1.8) Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
32 12.84 (0.7) Bartosz Cypryanski - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
33 12.88 (0.7) Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
34 12.90 (0.7) Christian Reusing - 2004 AK Heden Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
35 12.98 (-0.7) (m/k) Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
36 13.01 (-1.7) David Ala - 2003 ORI AM Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
37 13.07 (1.3) (m/k) Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
38 13.14 (0.8) Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
39 13.18 (1.1) Anders Højlund Kristensen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
40 13.20 (0.9) Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
41 13.21 (1.3) Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK LM DGI, Sæby 2018-04-24
42 13.29 (0.9) Casper Brown - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
43 13.31 (-1.7) Mikkel Svendsen - 2003 Fredensborg AK Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
44 13.34 (-0.7) August Lund Jessen - 2003 Haderslev IF Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
45 13.36 (1.8) Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Sommerafslutningsstævne, Sæby 2018-06-28
46 13.39 (-2.8) Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
47 13.43 (0.7) Viktor Rejnhold Sørensen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
48 13.44 (-0.7) Kasper Flensburg - 2003 Gentofte IK Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28

200 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 23.42 (1.9) Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
2 23.73 (0.4) Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
3 23.74 (0.0) Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
4 24.00 (0.1) Luis Maillet - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
5 24.32 (0.4) August Østergaard - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
6 24.41 (0.1) Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
7 24.67 (0.4) Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
8 24.70 (0.2) José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Tracks T3, Skive 2018-05-28
9 24.70 (1.9) Frederik Thorup Sørensen - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
10 24.89 (1.9) Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
11 25.00 (1.0) Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
12 25.09 (-0.4) Neloo Falck - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
13 25.18 (0.0) Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
14 25.22 (0.1) Anton Juul Seitsberg - 2003 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
15 25.35 (-0.5) Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
16 25.40 (-1.3) Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
17 25.45 (-0.5) Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
18 25.50 (1.9) Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
19 25.64 (-1.3) Nicolai Andersen - 2004 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
20 25.70 (1.0) Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
21 25.84 (0.9) Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
22 25.97 (-0.5) Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
23 26.10 (0.2) Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Tracks T3, Skive 2018-05-28
24 26.21 (-1.3) William Elsner - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
25 26.31 (-0.5) Magnus Bundgaard - 2004 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
26 26.35 (1.0) Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
27 26.72 (0.0) Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
28 26.74 (-0.1) Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
29 26.89 (0.0) Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
30 27.17 (0.0) Anders Højlund Kristensen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
31 27.29 (0.1) Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
32 27.38 (0.9) Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
33 27.38 (1.0) Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
34 27.54 (-0.1) Nikolai Christensen - 2004 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
35 27.68 (-1.3) Martinas Bugus - 2004 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
36 27.83 (-0.6) Jógvan Gullfoss - 2004 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
37 27.85 (-1.3) Carl Bruce Aabo - 2004 HG Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
38 28.05 (0.8) Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
39 28.38 (-0.3) Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
40 28.80 (0.1) Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
41 28.90 (0.9) Christian Mersebach - 2004 Gentofte IK Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
42 28.92 (-0.1) Silas Klentz Dahl - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
43 29.00 (-0.6) Jonas Binderup - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
44 29.15 (1.0) Bastian Tolborg - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
45 29.65 (-0.5) Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
46 30.24 (-0.3) Martin Glerup - 2003 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
47 31.14 (-0.3) Malthe Bøgebjerg - 2003 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
48 32.40 (1.0) Magnus Thorup - 2004 FIF Hillerød UP-stævne, Hillerød 2018-05-30

300 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 37.18 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
2 37.74 August Østergaard - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
3 38.13 Luis Maillet - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
4 38.49 Miso Buha - 2003 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
5 38.56 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
6 39.13 Neloo Falck - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
7 39.31 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
8 39.87 José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
9 39.89 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
10 39.99 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
11 40.12 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
12 40.24 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
13 40.60 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
14 40.90 Nicolai Andersen - 2004 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
15 41.41 Niels Æbelø - 2003 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
16 41.43 Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
17 41.52 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
18 41.53 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
19 42.26 Oliver Jensen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
20 42.27 Johan Chr Holst - 2003 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
21 42.35 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
22 42.50 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
23 42.64 Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
24 43.21 Sune Hansen - 2003 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
25 43.75 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
26 44.29 Jacob Lausten - 2004 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
27 44.44 Markus Munksdorf - 2004 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
28 44.68 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
29 45.29 Jonas Hermann - 2003 Gråsten IG Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
30 45.83 Marius Østergård - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
31 45.91 Bastian Tolborg - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
32 46.04 Mikkel Stubkjær - 2004 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
33 46.53 Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
34 46.70 Jonas Mørk Maegaard - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
35 46.97 Pablo Arrizabalaga - 2004 CIS Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
36 51.52 Thomas Hansen - 2003 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
37 51.91 Cilius Jørgensen - 2004 Gentofte IK Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
38 51.93 Søren Bentin Riis - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
39 52.62 Eskild J. Kraack - 2004 Gråsten IG Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02

800 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-18. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.06.11 August Østergaard - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
2 2.06.93 Pelle Carlsen Mohr - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
3 2.08.08 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
4 2.08.18 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Herning Games, Herning 2018-05-05
5 2.08.59 Thomas Strønstad Løseth - 2003 Viking Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
6 2.09.44 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 2.09.49 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
8 2.09.74 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
9 2.09.97 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2018-05-05
10 2.10.43 William Elsner - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
11 2.11.22 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
12 2.12.67 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
13 2.12.76 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
14 2.12.78 Jonathan Drechsler Sigvar - 2004 Viborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
15 2.12.86 Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
16 2.13.21 Anton Juul Seitsberg - 2003 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
17 2.14.04 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
18 2.14.17 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
19 2.16.68 Khalid Alnab Abdulle - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
20 2.16.87 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
21 2.17.61 Benjamin Garsdal - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
22 2.18.58 Lukas Harber - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
23 2.18.97 (m/k) Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
24 2.19.98 Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
25 2.20.16 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
26 2.20.27 Magnus Bundgaard - 2004 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
27 2.21.00 (m/k) Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
28 2.23.07 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
29 2.23.09 Luis Maillet - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
30 2.24.08 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
31 2.24.66 Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
32 2.24.66 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
33 2.25.03 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
34 2.25.46 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
35 2.26.02 Carl Emil Hjorth - 2004 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
36 2.26.18 Daniel Leiding Rasmussen - 2004 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
37 2.26.26 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
38 2.26.3 (m/k) Tommaso Pagliai - 2004 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
39 2.26.38 Wiliam Meng - 2004 Viborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
40 2.26.86 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
41 2.27.32 Marius Ulfkjær - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
42 2.27.43 Jeppe Larsen - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2018-05-05
43 2.31.82 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
44 2.32.16 Mikkel Stubkjær - 2004 Herning GF Herning Games, Herning 2018-05-05
45 2.33.07 Mike Hansen - 2004 Herning GF NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
46 2.34.11 Noah Brendholdt - 2004 Skive AM Ministævne, Skive 2018-05-08
47 2.35.27 Marius Østergård - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
48 2.37.23 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.21.21 Martin Glerup - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
2 4.22.15 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
3 4.22.77 Axel Vang Christensen - 2004 FIF Hillerød Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
4 4.23.35 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
5 4.24.31 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
6 4.25.68 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
7 4.25.93 Pelle Carlsen Mohr - 2003 Holte Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
8 4.36.05 (m/k) Oscar David Jensen - 2003 Blovstrød Løverne Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
9 4.38.90 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
10 4.39.3 (m/k) Malthe Bøgebjerg - 2003 SAK-77 Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
11 4.41.34 (m/k) Oscar Riis - 2003 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
12 4.41.45 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
13 4.43.22 (m/k) Marcus Rølling - 2003 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
14 4.44.26 Benjamin Garsdal - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
15 4.44.84 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
16 4.45.59 Mathias Emil Bjerre Clemen Andersen - 2003 Hvidovre AM Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
17 4.45.82 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
18 4.46.06 (m/k) Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
19 4.46.25 Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
20 4.46.46 Carl Emil Hjorth - 2004 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
21 4.55.57 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
22 5.02.48 Rasmus Hansen - 2003 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
23 5.04.03 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
24 5.05.4 Wiliam Meng - 2004 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
25 5.10.12 Laurits Pantmann - 2003 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
26 5.10.16 Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
27 5.25.3 (m/k) Bertel Hammer - 2004 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
28 5.25.43 (m/k) David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
29 5.34.20 Cilius Jørgensen - 2004 Gentofte IK Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
30 5.42.11 Jógvan Gullfoss - 2004 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
31 7.06.34 Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 9.11.37 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
2 9.13.47 Axel Vang Christensen - 2004 FIF Hillerød Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
3 9.36.02 Martin Glerup - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
4 9.50.56 Victor Tvistholm Jørgensen - 2004 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
5 9.50.62 Lucas Ravn - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
6 9.50.79 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
7 9.50.88 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 9.58.30 (m/k) Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
9 9.59.68 (m/k) Noah Borgen Morell - 2004 IK Olympia Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
10 10.02.76 Carl Emil Hjorth - 2004 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
11 10.04.34 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
12 10.08.67 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
13 10.11.64 Lukas Iversen - 2003 Viking Atletik Bornholmermesterskaber 3000 m, Rønne 2018-05-16
14 10.16.08 Marcus Rølling - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
15 10.22.39 Malthe Bøgebjerg - 2003 SAK-77 Tracks T3, Skive 2018-05-28
16 10.23.80 Malte Ballegaard - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
17 10.32.59 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
18 10.38.27 (m/k) Philip Grundt Hansen - 2004 Bagsværd AC Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
19 10.39.74 Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
20 10.43.70 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
21 10.49.40 (m/k) Joakim Schnack - 2004 Ganløse Tri Center Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
22 10.51.73 Jeppe Larsen - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
23 10.53.94 Rasmus Hansen - 2003 Viking Atletik Bornholmermesterskaber 3000 m, Rønne 2018-05-16
24 11.03.43 Jeppe Brøndum Sørensen - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
25 11.04.35 Mike Hansen - 2004 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
26 11.19.01 Mathias Ebc Andersen - 2003 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
27 11.25.54 Bertil Winsløv - 2004 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
28 11.48.25 Hans Peter Stausgaard - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
29 11.50.72 Cilius Jørgensen - 2004 Gentofte IK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
30 12.30.90 David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 6.27.61 Axel Vang Christensen - 2004 FIF Hillerød Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
2 6.30.82 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
3 7.56.00 Mike Hansen - 2004 Herning GF Herning Games, Herning 2018-05-05
4 8.07.89 Jeppe Larsen - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.06 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
2 14.71 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
3 14.05 Mads Krogsgaard Nielsen - 2004 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
4 12.78 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
5 12.70 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
6 12.41 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
7 12.33 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
8 11.97 Wilhelm Kopp - 2003 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
9 11.86 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Herning Games, Herning 2018-05-05
10 11.07 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
11 10.76 Nikolai Christensen - 2004 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
12 10.76 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
13 10.60 William Elsner - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
14 10.58 Lauge Sybrandt - 2003 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
15 10.55 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
16 10.48 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
17 10.47 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
18 10.28 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
19 10.17 José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
20 10.17 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Vejen 2018-06-21
21 10.10 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
22 10.06 Magnus Lund - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Vejen 2018-06-21
23 9.96 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2018-06-21
24 9.37 Filip Francke Ravn - 2004 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
25 9.37 David Ala - 2003 ORI AM Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
26 9.34 Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
27 9.27 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
28 9.24 Magnus Emil Knudsen - 2003 Helsingør IF Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
29 9.12 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI kastestævne, Dybvad 2018-07-20
30 9.03 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
31 8.97 Albert Vagn Jensen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
32 8.96 Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 Sommerafslutningsstævne, Sæby 2018-06-28
33 8.94 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
34 8.88 Alexander Bendtsen - 2003 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-06-11
35 8.84 Jacob Auning - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
36 8.84 Jonas Hermann - 2003 Gråsten IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
37 8.76 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
38 8.69 Casper Bengtsson - 2003 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
39 8.68 Lau Gad Akrawi - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
40 8.50 Bartosz Cypryanski - 2004 SAK-77 NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
41 8.34 Christian Dam Pedersen - 2004 Herning GF Herning Games, Herning 2018-05-05
42 8.28 Oliver Nielsen - 2003 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 46.71 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
2 41.01 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
3 39.42 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
4 38.95 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
5 38.81 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
6 37.50 Nikolai Christensen - 2004 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
7 35.78 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2018-05-05
8 34.61 Mads Krogsgaard Nielsen - 2004 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
9 34.57 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
10 34.47 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
11 32.49 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
12 31.79 Lauge Sybrandt - 2003 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
13 30.22 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Atletikmærkestævne, Tårnby 2018-06-12
14 30.02 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
15 29.53 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
16 27.70 Magnus Lund - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
17 27.68 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Herning Games, Herning 2018-05-05
18 26.60 Nikolai Grill Hansen - 2003 Ringe Atletik LDM, Svendborg 2018-06-24
19 26.31 Viktor Willingshøj Carlsen - 2004 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
20 26.14 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
21 26.04 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI kastestævne, Dybvad 2018-07-20
22 25.89 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
23 23.64 Julius Klein - 2004 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
24 23.61 August Lund Jessen - 2003 Haderslev IF Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
25 23.60 Magnus Østergaard - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
26 23.30 Lau Gad Akrawi - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
27 22.49 Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
28 22.02 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
29 21.73 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
30 21.53 Lauge Preisler Villund - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
31 21.00 Jonas Mørk Maegaard - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
32 20.88 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
33 20.39 Christian Dam Pedersen - 2004 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
34 20.37 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
35 20.16 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
36 19.99 Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Atletikmærkestævne, Tårnby 2018-06-12
37 19.93 Mads Farum - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
38 19.61 Bjarne Knauf - 2003 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
39 19.42 Nicolai Andersen - 2004 Amager AC Atletikmærkestævne, Tårnby 2018-06-12
40 18.13 Neloo Falck - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
41 17.52 Oliver Nielsen - 2003 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
42 16.44 Jacob Lausten - 2004 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 51.49 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
2 51.06 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
3 38.93 Nikolai Christensen - 2004 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
4 38.68 Mads Krogsgaard Nielsen - 2004 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
5 30.86 Mads Farum - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
6 29.33 Magnus Lund - 2003 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
7 27.68 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Herning Games, Herning 2018-05-05
8 27.67 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
9 25.89 Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
10 25.36 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
11 24.58 Lau Gad Akrawi - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
12 24.44 William Elsner - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
13 24.44 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
14 24.30 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
15 24.18 Julius Klein - 2004 Bagsværd AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
16 21.33 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
17 21.00 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI Kastemangekamp, Dybvad 2018-07-12
18 20.70 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
19 17.80 Bjarne Knauf - 2003 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
20 16.81 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
21 15.19 David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
22 14.57 Jonas Andersen - 2003 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
23 13.24 Sebastian Thulstrup - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 50.40 Nikolai Christensen - 2004 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
2 49.91 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
3 49.65 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
4 48.34 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Ministævne, Skive 2018-05-08
5 47.72 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
6 45.74 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
7 43.93 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
8 42.20 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
9 39.95 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
10 37.84 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
11 37.83 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Herning Games, Herning 2018-05-05
12 37.69 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Herning Games, Herning 2018-05-05
13 35.90 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
14 35.66 Nikolai Grill Hansen - 2003 Ringe Atletik LDM, Svendborg 2018-06-24
15 35.08 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
16 34.95 Mads Krogsgaard Nielsen - 2004 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
17 34.77 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
18 34.37 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
19 33.66 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
20 32.38 Simon Fisker - 2003 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
21 31.84 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
22 31.36 Laus Petersen - 2003 SG Atletik Svendborg LDM, Svendborg 2018-06-24
23 30.96 Jonas Hermann - 2003 Gråsten IG Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
24 29.84 Jakob Nissen Nielsen - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
25 29.81 Viktor Rejnhold Sørensen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
26 29.47 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
27 29.01 Wilhelm Kopp - 2003 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
28 28.83 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
29 28.51 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
30 28.41 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
31 28.25 Esben Diekhöner - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
32 28.00 Christian Dam Pedersen - 2004 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
33 27.47 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
34 27.23 Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
35 27.20 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
36 26.90 Søren Bentin Riis - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
37 26.44 Julius Klein - 2004 Bagsværd AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
38 25.90 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
39 24.86 Tobias Zornig - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
40 24.80 Benjamin Haastrup - 2004 SG Atletik Svendborg LDM, Svendborg 2018-06-24
41 24.37 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
42 24.03 Magnus Emil Knudsen - 2003 Helsingør IF Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.90 Wilhelm Kopp - 2003 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
2 1.79 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
3 1.79 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
4 1.78 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
5 1.67 Laus Petersen - 2003 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 1.65 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Herning Games, Herning 2018-05-05
7 1.64 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 1.64 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
9 1.64 Jakob Nissen Nielsen - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
10 1.64 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
11 1.63 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
12 1.61 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
13 1.61 Viktor Willingshøj Carlsen - 2004 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
14 1.61 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
15 1.58 Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
16 1.58 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
17 1.58 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
18 1.55 Mikkel Svendsen - 2003 Fredensborg AK Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
19 1.55 Christian Reusing - 2004 AK Heden DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
20 1.55 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
21 1.51 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
22 1.51 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
23 1.50 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
24 1.50 David Ala - 2003 ORI AM Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
25 1.48 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
26 1.45 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
27 1.45 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
28 1.45 Casper Brown - 2003 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
29 1.45 Emil Boesen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
30 1.45 Tobias S. Dichmann - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
31 1.45 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
32 1.44 Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
33 1.40 Elias Barré Pedersen - 2003 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
34 1.40 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 LM DGI, Sæby 2018-04-24
35 1.40 Jeppe Brøndum Sørensen - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
36 1.35 Filip Francke Ravn - 2004 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
37 1.35 Magnus Thorup - 2004 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaber, Hillerød 2018-06-13
38 1.30 Casper Nielsen - 2003 SIK 80 LM DGI, Sæby 2018-04-24
39 1.25 Kasper Hestbæk Bankler - 2004 Bagsværd AC Pokalturnering, Bagsværd 2018-05-29

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 6.41 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
2 6.40 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
3 6.28 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
4 6.16 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
5 5.97 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
6 5.90 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Herning Games, Herning 2018-05-05
7 5.84 Wilhelm Kopp - 2003 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
8 5.80 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
9 5.70 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
10 5.63 Laus Petersen - 2003 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
11 5.58 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
12 5.53 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Herning Games, Herning 2018-05-05
13 5.48 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
14 5.48 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
15 5.46 José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
16 5.35 Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
17 5.31 Christian Reusing - 2004 AK Heden Herning Games, Herning 2018-05-05
18 5.31 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
19 5.26 Benjamin Leth Rosemkilde - 2004 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
20 5.26 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
21 5.25 Miso Buha - 2003 Hvidovre AM Åbent stævne, Thorshavn 2018-06-02
22 5.20 Carl Bruce Aabo - 2004 HG Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
23 5.14 Victor Meiniche - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
24 5.13 Casper Bengtsson - 2003 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
25 5.13 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
26 5.10 Bartosz Cypryanski - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
27 5.10 Simon Pultz Holm - 2004 HI Skanderborg Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
28 5.09 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 Herning Games, Herning 2018-05-05
29 5.04 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
30 5.00 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
31 4.97 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
32 4.96 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
33 4.95 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
34 4.92 Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
35 4.87 Jeppe Skærlund Svendsen - 2004 Helsingør IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
36 4.85 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
37 4.79 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
38 4.74 Johan Chr Holst - 2003 Amager AC DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
39 4.71 Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2018-06-05
40 4.70 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
41 4.66 Jacob Auning - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
42 4.64 Anders Højlund Kristensen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.51 Miso Buha - 2003 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
2 12.43 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
3 12.41 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
4 11.84 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
5 11.17 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 11.01 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 11.01 Carl Bruce Aabo - 2004 HG Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
8 10.86 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
9 10.79 Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
10 10.59 Simon Fisker - 2003 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
11 10.28 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Trespringsstævne, Randers 2018-06-21
12 10.11 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
13 9.87 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
14 9.71 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
15 9.28 Asbjørn Seindal - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
16 7.90 Anders Lundgaard-Madsen - 2004 HI Skanderborg Regionsstævne, Vejle 2018-04-21

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.63 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja PV-lørdag, Randers 2018-05-26
2 3.60 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2018-05-05
3 3.30 Emil Boesen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
4 3.23 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
5 3.10 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
6 3.00 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
7 2.90 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
8 2.80 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
9 2.80 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
10 2.70 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
11 2.67 Rasmus Hvorup Jensen - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
12 2.60 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
13 2.50 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
14 2.40 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
15 2.40 Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
16 2.40 Peter Agerlund Christensen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Stangspringsstævne, Slagelse 2018-05-08
17 2.30 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
18 2.00 Esben Diekhöner - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
19 2.00 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 Herning Games, Herning 2018-05-05
20 2.00 Jakob Nissen Nielsen - 2003 Århus 1900 Herning Games, Herning 2018-05-05
21 1.80 Johannes Emil Hansen - 2004 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 13.68 (1.8) Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
2 14.02 (1.2) Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
3 14.35 (1.2) Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
4 14.55 (-0.4) Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
5 15.00 (-0.8) Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
6 15.26 (-0.4) Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
7 15.32 (1.2) Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
8 15.35 (1.8) Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
9 16.09 (-0.8) Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
10 16.14 (-1.1) August Østergaard - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
11 16.46 (1.2) Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
12 16.88 (1.8) Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
13 16.93 (1.7) Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
14 17.59 (-2.4) Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
15 18.39 (1.8) Viktor Rejnhold Sørensen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
16 18.63 (1.8) Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
17 18.69 (-0.3) Jakob Nissen Nielsen - 2003 Århus 1900 Herning Games, Herning 2018-05-05
18 18.83 (1.7) Casper Brown - 2003 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
19 19.65 (1.7) Valdemar Lindberg Svenning Nielsen - 2004 Odense Atletik DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
20 20.05 (-2.4) Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
21 20.13 (-1.1) Lauge Preisler Villund - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27

300 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 40.88 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
2 43.60 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
3 44.39 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
4 45.51 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19.

D17

100 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid.

1 10.65 (-0.4) Tazana Kamanga-Dyrbak - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
2 10.93 (1.9) Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
3 11.05 (-0.1) Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
4 11.11 (0.6) Peter Kjølbye - 2001 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
5 11.58 (1.7) Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
6 11.66 (0.0) Rasmus Sørensen - 2001 HI Skanderborg Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
7 11.66 (0.6) Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
8 11.66 (1.3) Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
9 11.73 (-0.1) Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
10 11.75 (0.6) Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
11 11.82 (0.4) Elia Noél Latta - 2002 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
12 11.93 (-0.3) Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
13 11.98 (-0.7) Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
14 12.03 (-0.3) Bertram Costa - 2002 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
15 12.03 (0.6) Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Internationales Junioren-Mehrkampf-Meeting, Bernhausen, GER 2018-06-02
16 12.10 (0.6) Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Internationales Junioren-Mehrkampf-Meeting, Bernhausen, GER 2018-06-02
17 12.11 (-0.3) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
18 12.11 (2.0) (m/k) Markus Simonsen - 2002 Københavns IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
19 12.12 (-2.3) Janus Petersen - 2002 IK Olympia Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
20 12.17 (0.6) Cami Esfandiari - 2002 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
21 12.20 (0.1) Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
22 12.21 (-2.2) Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
23 12.24 (0.1) Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
24 12.24 (1.3) Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
25 12.25 (-0.5) Vuk Stojanovic - 2001 SAK-77 Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
26 12.29 (0.0) Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
27 12.35 (0.1) Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
28 12.41 (0.4) Oliver Lumholdt - 2001 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
29 12.58 (0.0) Aslak Hansen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
30 12.60 (-0.5) Bertil Steffensen - 2001 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
31 12.61 (-0.3) Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
32 12.66 (0.1) Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
33 12.67 (0.0) William Asklund - 2001 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
34 12.68 (-0.6) William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
35 12.74 (-0.6) Lucas Søgaard Hjortkjær - 2002 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
36 12.79 (-1.3) Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
37 12.83 (-2.0) Frederik Madsen - 2002 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
38 12.94 (0.1) Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
39 12.98 (-1.3) Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
40 12.98 (-0.4) Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
41 13.09 (-1.3) Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
42 13.12 (-2.3) Nicolas Motto - 2002 CIS Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
43 13.12 (-2.2) William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
44 13.22 (0.1) Tobias Andresen - 2002 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
45 13.25 (0.3) Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk UP-stævne, Holbæk 2018-06-12
46 13.29 (2.0) Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2018-06-18
47 13.54 (0.1) Georg Huu Rasmussen - 2002 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
48 13.66 (-2.2) Frey Kroll Dalsgaard - 2002 SIK 80 Herning Games, Herning 2018-05-05

200 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 21.51 (1.9) Tazana Kamanga-Dyrbak - 2002 Sparta AM EM U18, Győr, HUN 2018-07-07
2 22.22 (1.0) Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
3 22.44 (1.3) Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
4 23.13 (1.4) Peter Kjølbye - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
5 23.25 (1.2) Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
6 23.43 (1.4) Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
7 23.69 (0.0) Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 24.01 (0.0) Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
9 24.13 (-1.4) Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
10 24.15 (1.2) Mads Mørch - 2001 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
11 24.22 (-0.3) Janus Petersen - 2002 IK Olympia Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
12 24.29 (-0.3) Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
13 24.45 (1.2) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
14 24.53 (-0.3) Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
15 24.58 (0.0) Rasmus Sørensen - 2001 HI Skanderborg Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
16 25.04 (0.7) Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Tracks T3, Skive 2018-05-28
17 25.10 (0.4) Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
18 25.32 (-0.3) Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
19 25.47 (0.7) Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 Tracks T3, Skive 2018-05-28
20 25.77 (-1.4) Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
21 25.85 (1.3) Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
22 26.02 (0.0) William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
23 26.13 (-1.7) William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
24 26.35 (-1.7) Lucas Søgaard Hjortkjær - 2002 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
25 26.79 (0.0) Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
26 26.84 (-0.3) Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
27 26.86 (0.4) Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
28 27.03 (-0.5) Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
29 27.25 (-0.3) Jens Vitved Bruhn - 2002 Glostrup IC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
30 29.94 (-0.3) Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02

400 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 51.46 Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
2 52.53 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
3 52.59 Lucas Soulier - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
4 53.63 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
5 53.81 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
6 53.85 Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
7 53.94 Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
8 53.97 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
9 54.09 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
10 54.60 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
11 54.91 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
12 55.04 Christoffer E. Jensen - 2001 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
13 55.06 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
14 55.53 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
15 55.72 Frederik Bendtsen - 2001 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
16 56.34 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
17 56.61 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
18 56.87 Lucas Søgaard Hjortkjær - 2002 IK Hellas Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
19 57.07 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
20 57.27 Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
21 57.64 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
22 58.59 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
23 58.68 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
24 58.71 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
25 59.28 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Internationales Junioren-Mehrkampf-Meeting, Bernhausen, GER 2018-06-02
26 59.39 William A. Helmsdal - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
27 1.01.88 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
28 1.02.16 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
29 1.03.04 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk UP-stævne, Holbæk 2018-06-12
30 1.03.38 Pierre Sørensen - 2002 Nyborg GF Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
31 1.03.77 Nicolas Motto - 2002 CIS Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
32 1.04.70 Georg Huu Rasmussen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
33 1.08.98 Wes Dansen - 2002 CIS Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
34 1.09.61 Ingi Johannesen - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16

800 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.54.4 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
2 1.56.14 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
3 1.57.64 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
4 1.57.70 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
5 1.59.16 Anders Bang - 2002 Sparta AM Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
6 1.59.79 (m/k) Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Tracks T1, Esbjerg 2018-05-08
7 2.03.62 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
8 2.03.78 Andreas Lange - 2002 Gentofte IK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
9 2.04.3 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Fredagsstævne, Odense 2018-06-22
10 2.04.68 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
11 2.05.73 Laurits Berntsen - 2002 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
12 2.07.68 Rasmus Jensen - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
13 2.08.64 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
14 2.09.24 Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
15 2.11.57 Victor Hee - 2001 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
16 2.17.25 (m/k) Mathias Laugesen - 2002 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
17 2.18.46 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Herning Games, Herning 2018-05-05
18 2.20.38 Elias Kongsted Misander - 2002 Gentofte IK Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
19 2.22.27 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
20 2.25.25 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
21 2.26.53 Johannes Thorbjørn Hansen - 2002 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
22 2.27.53 Christian Hansen - 2002 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
23 2.28.06 (m/k) Jeppe Fribæk - 2001 Esbjerg AM Tracks T1, Esbjerg 2018-05-08
24 2.28.78 Abdi Saeed - 2002 Randers Atletik Freja DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
25 2.40.54 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2018-06-18
26 3.01.5 Bjarke V. Selch - 2002 Rødding AK NVJ-Stævne, Stoholm 2018-05-24

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.56.21 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
2 4.00.20 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
3 4.01.87 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
4 4.01.89 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
5 4.02.33 Oscar Simonsen - 2001 Sparta AM Pré Régionaux Individuels CA/SE 2ème Journée, Nice, FRA 2018-06-10
6 4.03.84 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
7 4.06.42 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
8 4.06.51 Anders Bang - 2002 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
9 4.09.76 Conrad Lind - 2001 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
10 4.10.3 (m/k) Emil Pallesen - 2001 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
11 4.13.7 (m/k) Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
12 4.13.86 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
13 4.18.72 (m/k) Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
14 4.23.53 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
15 4.25.92 Andreas Lange - 2002 Gentofte IK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
16 4.26.84 Victor Hee - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
17 4.27.03 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
18 4.29.65 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
19 4.33.57 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
20 4.36.50 Tobias Mørkeberg Poulsen - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
21 4.37.97 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
22 4.38.20 (m/k) Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 Tracks T3, Skive 2018-05-28
23 4.38.66 (m/k) Kristian Brammer Carstensen - 2001 Ballerup AK Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
24 4.45.68 (m/k) Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
25 4.48.64 Mathias Laugesen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
26 4.53.65 David Romney Lauridsen - 2001 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
27 4.53.88 Elias Kongsted Misander - 2002 Gentofte IK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
28 4.57.52 Tobias Lundkvist Søndergaard - 2001 AGF Atletik Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
29 5.01.26 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
30 5.02.40 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
31 5.10.97 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
32 5.20.52 Ingi Johannesen - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
33 5.24.9 (m/k) Andreas Sørensen - 2002 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
34 5.24.98 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
35 5.29.41 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
36 5.49.17 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.22.6 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
2 15.34.37 (m/k) Anton Østdal - 2001 Bagsværd AC Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
3 16.00.4 (m/k) Christian Nass - 2001 Odense Tri Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
4 16.02.93 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Ministævne, Skive 2018-05-08
5 16.20.96 (m/k) Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
6 16.24.07 Conrad Lind - 2001 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
7 16.38.43 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
8 16.57.35 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
9 17.58.93 Kristian Brammer Carstensen - 2001 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
10 18.07.68 Tobias Mørkeberg Poulsen - 2002 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
11 19.10.94 David Romney Lauridsen - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
12 20.29.0 Johan Enevoldsen - 2001 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 6.05.00 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM EM U18, Győr, HUN 2018-07-06
2 6.23.63 Louis Cantby - 2001 Sparta AM Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 13.91 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
2 13.86 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
3 13.64 Dren Meri - 2002 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2018-04-19
4 13.35 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Internationales Junioren-Mehrkampf-Meeting, Bernhausen, GER 2018-06-02
5 13.07 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
6 13.06 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
7 12.67 Tobias Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
8 12.54 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
9 12.27 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2018-06-03
10 11.49 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
11 11.37 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
12 11.26 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
13 11.18 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
14 10.59 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
15 10.50 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
16 10.43 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
17 9.62 Martin Rasmussen - 2002 Nyborg GF Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
18 9.49 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
19 9.45 Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
20 9.27 Rasmus Brask Onsberg - 2001 Hvide Sande KFUM Atletik NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
21 9.02 Rasmus Post Meyhoff - 2002 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
22 9.01 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DGI Vestjyllands mesterskab, Ringkøbing 2018-06-03
23 9.00 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Herning Games, Herning 2018-05-05
24 8.68 William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
25 8.47 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
26 8.04 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
27 7.99 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk UP-stævne, Holbæk 2018-06-12
28 7.98 Pierre Sørensen - 2002 Nyborg GF Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
29 7.80 Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-06-11
30 6.15 Frey Kroll Dalsgaard - 2002 SIK 80 LM DGI, Sæby 2018-04-24
31 6.03 Sofus Helding Andersen - 2002 Ringe Atletik LDM, Svendborg 2018-06-24

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 42.03 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
2 39.22 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
3 38.80 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
4 37.05 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
5 36.92 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 35.12 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
7 34.38 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
8 33.49 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
9 33.15 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
10 32.70 Rasmus Post Meyhoff - 2002 Køge Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
11 31.89 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
12 31.67 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
13 31.59 Tobias Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2018-06-26
14 30.33 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
15 29.26 Filip Nielsen - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
16 28.78 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
17 28.15 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
18 24.91 Rasmus Brask Onsberg - 2001 Hvide Sande KFUM Atletik NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
19 24.10 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
20 22.79 Frederik Bendtsen - 2001 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
21 22.71 Thor Bundesen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
22 21.80 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
23 21.08 Jacob Lott - 2001 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
24 21.05 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
25 20.30 William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
26 18.17 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
27 16.48 Sofus Helding Andersen - 2002 Ringe Atletik LDM, Svendborg 2018-06-24

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 54.23 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
2 46.88 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
3 46.21 Tobias Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
4 43.04 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
5 38.28 Emil Hedegaard Hansen - 2001 Herlev Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
6 37.63 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
7 36.42 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
8 32.79 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
9 17.61 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Storstævne, Esbjerg 2018-05-27

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 56.36 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
2 53.02 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
3 47.74 Dren Meri - 2002 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2018-04-19
4 46.57 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
5 45.30 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
6 44.20 Rasmus Fjelde Christensen - 2002 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
7 41.65 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Herning Games, Herning 2018-05-05
8 41.38 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
9 41.30 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
10 41.09 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
11 40.22 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
12 39.81 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
13 38.44 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
14 37.61 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
15 37.39 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
16 35.34 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
17 35.09 Tobias Andresen - 2002 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
18 34.79 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
19 34.47 Filip Nielsen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
20 33.59 William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
21 31.85 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
22 31.81 Thor Bundesen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
23 31.69 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
24 31.09 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
25 25.66 Jens Vitved Bruhn - 2002 Glostrup IC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
26 25.21 Sofus Helding Andersen - 2002 Ringe Atletik LDM, Svendborg 2018-06-24
27 22.10 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
28 19.78 Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-06-11
29 19.69 Georg Huu Rasmussen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
30 19.23 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DGI Vestjyllands mesterskab, Ringkøbing 2018-06-03

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.64 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
2 14.78 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
3 14.11 Emil Hedegaard Hansen - 2001 Herlev Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
4 13.19 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
5 10.69 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2018-06-02
6 9.57 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.95 Marius Hytholm Alex Petersen - 2001 Holte Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
2 1.75 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
3 1.74 William Korsgaard - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
4 1.73 Marius Michalski - 2002 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
5 1.72 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
6 1.72 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
7 1.70 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
8 1.69 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
9 1.67 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
10 1.65 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
11 1.65 Aslak Hansen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
12 1.65 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
13 1.62 Tobias Andresen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2018-05-07
14 1.57 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
15 1.57 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
16 1.55 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
17 1.50 Wes Dansen - 2002 CIS Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
18 1.50 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
19 1.47 William A. Helmsdal - 2002 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
20 1.45 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DGI Vestjyllands mesterskab, Ringkøbing 2018-06-03
21 1.45 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
22 1.44 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
23 1.37 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21
24 1.35 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
25 1.22 Rasmus Brask Onsberg - 2001 Hvide Sande KFUM Atletik NVJ-DGI nålestævne, Hvide Sande 2018-04-21

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 6.94 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 6.62 Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
3 6.45 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
4 6.40 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
5 6.35 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
6 6.33 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
7 6.21 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
8 6.03 William Korsgaard - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
9 6.02 William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
10 6.01 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
11 5.86 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
12 5.79 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
13 5.75 Marius Michalski - 2002 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
14 5.73 Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Ministævne, Skive 2018-05-08
15 5.70 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
16 5.68 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
17 5.61 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
18 5.59 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
19 5.36 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Herning Games, Herning 2018-05-05
20 5.34 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
21 5.32 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
22 5.29 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
23 5.23 Aslak Hansen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
24 5.15 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
25 5.15 Janus Petersen - 2002 IK Olympia UP-stævne, Maribo 2018-06-06
26 5.08 Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
27 5.03 Tobias Andresen - 2002 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
28 5.02 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
29 5.01 Georg Huu Rasmussen - 2002 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
30 4.93 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
31 4.88 Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
32 4.65 Jens Vitved Bruhn - 2002 Glostrup IC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
33 4.60 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
34 4.58 Frey Kroll Dalsgaard - 2002 SIK 80 Herning Games, Herning 2018-05-05
35 4.52 Pierre Sørensen - 2002 Nyborg GF Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
36 4.49 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
37 4.44 Frederik Madsen - 2002 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
38 4.26 Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 13.50 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 13.04 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
3 12.87 Anton Læssøe Bisgaard - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
4 12.81 Marius Hytholm Alex Petersen - 2001 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
5 11.75 Bertram Costa - 2002 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
6 11.67 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
7 11.64 Marius Michalski - 2002 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 11.62 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
9 11.44 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
10 10.84 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
11 10.72 Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
12 10.57 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
13 9.31 Rasmus Jensen - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.20 Oskar Løwenstein - 2002 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
2 4.20 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
3 4.12 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
4 4.01 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
5 3.80 Christian Munch Skylv - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
6 3.62 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
7 3.62 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
8 3.60 Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
9 3.55 Thor Wiskum - 2002 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
10 3.54 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
11 3.52 Jonathan Thulstrup - 2001 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
12 3.50 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
13 3.20 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
14 3.20 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
15 3.10 Oliver Lumholdt - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
16 2.90 Niklas Nonboe - 2001 Randers Atletik Freja DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
17 2.65 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Stangspringsstævne, Slagelse 2018-05-08
18 2.40 Elia Noél Latta - 2002 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
19 2.20 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13

110 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.39 (1.0) Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
2 15.45 (0.3) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
3 15.47 (1.7) Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
4 15.53 (0.1) Anton Læssøe Bisgaard - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
5 15.87 (1.3) Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
6 16.73 (-1.7) Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
7 17.13 (1.0) Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
8 17.20 (-1.4) Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
9 17.32 (0.1) Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
10 19.30 (0.7) Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
11 19.76 (-2.0) Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
12 19.88 (-2.0) Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.05.27 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19.

1 16.10.09 Asbjørn Birkelund - 2002 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17

D19

100 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid.

1 10.60 (0.2) Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Junioren-Gala, Mannheim, GER 2018-06-23
2 10.62 (1.9) Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
3 11.05 (-0.5) Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM Laufnacht und Sparkassen Gala, Regensburg, GER 2018-06-03
4 11.12 (0.2) Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
5 11.12 (1.4) Emil Frænde - 2000 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
6 11.24 (-0.3) Oliver Chabert - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
7 11.25 (1.6) Frankly Dadey - 1999 Greve Atletik Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
8 11.36 (-1.1) Rasmus Thornbjerg Klausen - 2000 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
9 11.37 (1.0) Christian Gundersen - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
10 11.59 (0.6) Tais Leicht Kjær - 2000 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
11 11.66 (-0.5) Malachy Mozejko - 2000 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
12 11.66 (0.4) Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
13 11.93 (0.6) Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik UP-stævne, Greve 2018-05-30
14 11.96 (0.2) Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
15 11.97 (-1.7) Hussein Jhanda - 2000 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
16 12.09 (0.0) Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
17 12.13 (0.0) Asger Sarto - 1999 SAK-77 DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
18 12.25 (-0.4) Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
19 12.34 (0.1) Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
20 12.36 (1.6) Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
21 12.67 (-1.3) Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
22 13.20 (-2.3) Niclas Søgaard Hjortkjær - 2000 IK Hellas Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
23 13.29 (-3.0) Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Ministævne, Skive 2018-05-08

200 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 21.44 (1.0) Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
2 21.79 (-0.1) Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM Laufnacht und Sparkassen Gala, Regensburg, GER 2018-06-02
3 22.11 (1.0) Emil Frænde - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
4 23.02 (1.1) Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
5 23.21 (0.0) Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
6 23.25 (-1.3) Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
7 23.26 (1.8) Samuel Marcus - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
8 23.48 (-0.2) Malachy Mozejko - 2000 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
9 23.73 (0.0) Tais Leicht Kjær - 2000 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
10 23.83 (1.8) Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
11 24.00 (1.0) Maximilian Steen Thonbo - 2000 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
12 24.87 (1.2) Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
13 25.04 (-0.3) Esben Hansen - 1999 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
14 25.38 (-1.3) Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
15 25.56 (0.2) Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
16 25.57 (0.0) Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
17 27.40 (0.0) Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
18 28.90 (-1.3) Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09

400 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 48.68 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
2 49.95 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
3 50.22 William Devantier - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
4 50.36 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
5 50.38 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
6 50.52 Karl-Gustav Brockdorff - 1999 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
7 51.08 Samuel Marcus - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
8 51.28 Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
9 51.36 Tais Leicht Kjær - 2000 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 52.49 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
11 53.00 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
12 53.43 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
13 53.62 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
14 53.78 Haris Khan - 2000 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
15 54.15 Morten Bach - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
16 54.30 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
17 54.35 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
18 54.88 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
19 55.86 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
20 55.94 Kevin Kinyash - 1999 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
21 56.74 Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
22 58.33 Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27

800 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.49.72 William Devantier - 2000 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
2 1.52.7 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
3 1.54.77 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
4 1.55.83 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
5 1.57.73 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
6 1.59.24 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
7 1.59.55 Morten Bach - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
8 2.00.82 (m/k) Jonathan Makwarth - 2000 Københavns IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
9 2.02.20 Frederik Gottlieb - 2000 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
10 2.04.08 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
11 2.06.9 (m/k) Jakob Vase - 2000 Århus 1900 Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
12 2.06.97 (m/k) Mads Schrøder - 2000 Odense Atletik Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
13 2.07.3 (m/k) Jens Lindhard Nielsen - 2000 Aarhus Fremad Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
14 2.08.08 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 Åbent stævne, Thorshavn 2018-05-23
15 2.10.83 (m/k) Rasmus Krogh Madsen - 2000 IK Hellas Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
16 2.11.67 Mathias Sikora - 2000 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
17 2.11.81 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
18 2.11.95 (m/k) Troels Lang Nielsen - 2000 Esbjerg AM Tracks T1, Esbjerg 2018-05-08
19 2.12.09 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
20 2.13.66 (m/k) Adem Mohamed - 1999 Parasport Frederiksberg Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
21 2.14.94 Nikolaj Volsgaard - 2000 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.45.31 William Devantier - 2000 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
2 3.54.27 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
3 3.55.80 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
4 4.00.12 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
5 4.02.39 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
6 4.09.49 Morten Bach - 2000 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
7 4.14.26 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
8 4.16.54 Jakob Vase - 2000 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
9 4.23.27 Martin Kårstad Møller - 2000 Esbjerg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
10 4.30.15 (m/k) Rasmus Krogh Madsen - 2000 IK Hellas Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
11 4.30.98 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
12 4.30.99 Jens Lindhard Nielsen - 2000 Aarhus Fremad Atletik Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
13 4.31.63 (m/k) Malthe Poulsen - 2000 Blovstrød Løverne Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
14 4.34.79 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
15 4.38.50 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
16 4.43.27 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
17 4.54.32 (m/k) Dirie Abdirahman - 2000 IK Hellas Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
18 5.05.45 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
19 5.37.05 Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.51.1 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
2 15.34.14 Thor Bendix Madsen - 1999 KTK 86 Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
3 15.45.90 Alexander Siedler Nielsen - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
4 15.50.72 Sebastian Stensvig - 1999 Skive AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
5 15.53.63 Kasper Kesje - 1999 Sparta AM Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
6 15.58.33 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
7 16.41.71 Jakob Vase - 2000 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 16.45.27 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
9 16.47.11 (m/k) Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
10 17.08.29 Mathias Sikora - 2000 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
11 17.36.50 Laurits Wulff Holm - 2000 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
12 17.51.07 (m/k) Jacob Weel Rosbo - 2000 Bagsværd AC Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
13 17.53.87 Jakob Fisher - 2000 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
14 18.12.45 Marko Birk Nielsen - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.27.40 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
2 11.06.72 Mathias Sikora - 2000 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 17.64 Casper Jørgensen - 1999 Sparta AM Kastelandskamp, Almada, POR 2018-06-02
2 14.51 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
3 14.42 Mads Lund - 2000 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
4 14.32 Hans Barrett - 1999 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
5 13.68 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
6 13.52 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
7 13.03 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
8 12.83 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
9 12.65 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
10 12.12 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
11 12.11 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
12 12.00 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2018-04-19
13 11.37 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
14 11.33 Jonas Stampe - 2000 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
15 10.22 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
16 10.13 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
17 9.83 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
18 7.56 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 59.25 Casper Jørgensen - 1999 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
2 47.65 Hans Barrett - 1999 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
3 41.51 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
4 41.30 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
5 40.04 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2018-06-26
6 38.45 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
7 38.02 Mads Lund - 2000 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
8 37.17 Jonas Stampe - 2000 Rødding AK DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
9 36.08 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
10 35.68 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
11 33.04 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
12 30.96 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
13 29.52 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
14 23.03 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 69.14 Hans Barrett - 1999 Sparta AM Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
2 61.08 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
3 57.88 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
4 55.07 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
5 53.24 Emanuel Hammann - 1999 Københavns IF Hammerkast, Østerbro 2018-06-19
6 52.52 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
7 46.45 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2018-06-03
8 36.49 Jonas Stampe - 2000 Rødding AK DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
9 33.59 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
10 22.02 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
11 14.02 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 61.90 Arthur W. Petersen - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
2 56.91 Jacob Binou Nielsen - 2000 Korsør AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
3 52.29 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
4 52.19 Emil Ipsen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
5 51.72 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
6 51.53 Mathias Hansen - 1999 Randers Atletik Freja Herning Games, Herning 2018-05-05
7 50.31 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
8 50.24 Bjarke Meyer Pedersen - 1999 Skive AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
9 49.71 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
10 49.53 Jes Ethelberg - 1999 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
11 49.40 Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
12 40.71 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
13 39.69 Peter Andersson - 1999 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
14 37.92 Nikolaj Volsgaard - 2000 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
15 37.46 Lucas Richardt - 2000 SAK-77 DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
16 37.03 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2018-04-19
17 30.10 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
18 30.10 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
19 26.39 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
20 25.88 Thomas Larsen - 2000 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 20.78 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
2 20.38 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
3 19.82 Hans Barrett - 1999 Sparta AM Kastestævne, Stoholm 2018-04-21
4 18.94 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
5 18.69 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
6 16.69 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
7 13.00 Jonas Stampe - 2000 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 11.54 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.95 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
2 1.94 Mads Lund - 2000 Sparta AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
3 1.90 Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
4 1.90 Thomas S. Larsen - 2000 Randers Atletik Freja Herning Games, Herning 2018-05-05
5 1.90 William Winkler - 1999 SAK-77 DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
6 1.88 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
7 1.85 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-05
8 1.80 Emil Ipsen - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
9 1.77 Jonas Danker Linnemann - 2000 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
10 1.60 Nikolaj Volsgaard - 2000 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
11 1.60 Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
12 1.52 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 7.29 Emil Ipsen - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
2 7.03 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
3 6.80 Emil Frænde - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
4 6.49 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
5 5.98 Maximilian Steen Thonbo - 2000 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
6 5.95 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
7 5.95 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
8 5.75 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
9 5.54 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
10 5.49 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2018-06-21
11 5.40 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
12 5.38 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
13 5.21 Esben Hansen - 1999 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
14 5.14 Thomas Larsen - 2000 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
15 5.02 Thomas S. Larsen - 2000 Randers Atletik Freja DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
16 4.71 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.52 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
2 12.27 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
3 12.09 Johannes Glue - 2000 Randers Atletik Freja Trespringsstævne, Randers 2018-06-21
4 11.13 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
5 10.84 Bjarke Meyer Pedersen - 1999 Skive AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
6 10.58 Jonas Danker Linnemann - 2000 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
7 10.12 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.80 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
2 4.48 Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
3 3.90 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
4 3.40 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Sønderjyske mesterskaber, Aabenraa 2018-06-05
5 1.70 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

110 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.47 (-2.2) Oliver Chabert - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
2 15.63 (1.2) Christian Gundersen - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
3 15.64 (-1.7) Mads Lund - 2000 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.08.08 Andreas Land - 2000 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19.

D22

100 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid.

1 10.52 (0.5) Kristoffer Hari - 1997 Hvidovre AM Arkansas Twilight, Fayetteville, USA 2018-05-04
2 10.55 (0.0) Kojo Musah - 1996 Århus 1900 31e Meeting International de Genève, Geneve, SUI 2018-06-10
3 10.68 (0.0) Frederik Schou-Nielsen - 1996 Sparta AM 31e Meeting International de Genève, Geneve, SUI 2018-06-10
4 10.73 (0.3) Albert Ranning - 1998 Københavns IF 31e Meeting International de Genève, Geneve, SUI 2018-06-10
5 10.82 (0.3) Steffen Udengaard Knudsen - 1998 Århus 1900 31e Meeting International de Genève, Geneve, SUI 2018-06-10
6 10.85 (1.9) Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
7 11.07 (0.6) Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik UP-stævne, Greve 2018-05-30
8 11.19 (0.0) Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
9 11.21 (-0.4) Marcus Larsen - 1996 IK Hellas Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
10 11.24 (0.2) Simon Mathiasen - 1996 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
11 11.31 (0.2) Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
12 11.33 (-0.3) Markus Larsen - 1997 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2018-06-07
13 11.34 (1.9) Jacob Ziska - 1997 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
14 11.36 (0.6) Lukas Bredo - 1997 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
15 11.39 (1.4) Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
16 11.41 (-0.4) David Outzen - 1998 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
17 11.48 (0.4) Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
18 11.56 (0.6) Asger Østerby - 1997 Greve Atletik UP-stævne, Greve 2018-05-30
19 11.58 (1.0) Mikkel Ringsted - 1996 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
20 11.64 (0.1) Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Internationales Junioren-Mehrkampf-Meeting, Bernhausen, GER 2018-06-02
21 11.75 (1.8) Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
22 11.76 (-2.4) Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
23 11.76 (1.4) Iasonas Koniaris - 1997 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
24 11.87 (1.6) Jonathan Kure - 1997 Københavns IF Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
25 11.97 (0.8) Emil Grovn - 1998 Frederiksberg IF DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
26 11.98 (0.6) Peter Rasmussen - 1998 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
27 12.03 (-1.2) Endre Eikenes Røsaker (u) - 1996 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
28 12.06 (0.5) Lasse Bangsgaard - 1998 Herning GF Herning Games, Herning 2018-05-05
29 12.11 (1.6) Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
30 12.20 (-0.7) Oliver Shadwell - 1997 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
31 12.67 (-2.2) Andreas Støve - 1998 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
32 12.70 (-2.4) Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
33 12.79 (-1.2) Nicolai Gravesen - 1998 Glostrup IC Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
34 13.59 (-1.2) Noa Bak-Pedersen - 1996 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05

200 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 21.21 (0.7) Kristoffer Hari - 1997 Hvidovre AM Arkansas Twilight, Fayetteville, USA 2018-05-04
2 21.69 (0.0) Kojo Musah - 1996 Århus 1900 31e Meeting International de Genève, Geneve, SUI 2018-06-10
3 21.80 (-0.2) Albert Ranning - 1998 Københavns IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 21.83 (0.1) Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM SkaraRacet, Skara, SWE 2018-06-06
5 22.27 (0.0) Steffen Udengaard Knudsen - 1998 Århus 1900 B&S Kurpfalz Gala, Weinheim, GER 2018-05-26
6 22.28 (1.5) Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
7 22.39 (1.2) Emil Søndergaard - 1996 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
8 22.78 (1.0) Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
9 22.94 (1.0) Simon Mathiasen - 1996 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
10 23.00 (0.0) Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
11 23.15 (-1.3) Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
12 23.33 (0.0) Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
13 23.33 (1.2) Iasonas Koniaris - 1997 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
14 23.42 (1.1) Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
15 23.46 (1.0) Lukas Bredo - 1997 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
16 23.70 (1.1) Endre Eikenes Røsaker (u) - 1996 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
17 23.78 (1.2) Jonathan Kure - 1997 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
18 24.27 (1.8) Emil Grovn - 1998 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
19 24.39 (-1.3) Jonas Lund - 1996 Vejle IF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
20 24.80 (0.2) Oliver Shadwell - 1997 Randers Atletik Freja Tracks T3, Skive 2018-05-28
21 27.18 (1.1) Noa Bak-Pedersen - 1996 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10

400 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 46.42 Benjamin Lobo Vedel - 1997 Aalborg AM National Relay Championships, Fayetteville, USA 2018-04-28
2 47.95 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Laufnacht und Sparkassen Gala, Regensburg, GER 2018-06-02
3 49.84 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
4 49.97 Emil Søndergaard - 1996 Århus 1900 Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
5 51.11 Iasonas Koniaris - 1997 Hvidovre AM Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
6 51.30 Jonathan Kure - 1997 Københavns IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
7 51.89 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
8 52.21 Thor Skifte - 1997 Frederiksberg IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
9 52.25 Endre Eikenes Røsaker (u) - 1996 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
10 52.58 Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
11 52.62 David Outzen - 1998 Hvidovre AM Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
12 52.91 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Internationales Junioren-Mehrkampf-Meeting, Bernhausen, GER 2018-06-02
13 53.31 Andreas Støve - 1998 SAK-77 DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
14 53.49 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
15 53.84 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
16 54.90 Simon Mathiasen - 1996 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
17 55.68 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
18 57.22 Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20

800 m

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.49.66 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
2 1.49.77 Kristian Uldbjerg Hansen - 1996 Aalborg AM Mountain West Conference, Clovis, USA 2018-05-12
3 1.51.2 Christoffer Frost Johansen - 1997 Sdr. Omme IF Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
4 1.54.07 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
5 1.55.58 Thor Skifte - 1997 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
6 1.57.95 August Broz - 1996 Randers Atletik Freja Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
7 2.04.38 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
8 2.04.42 (m/k) Lucas Balling - 1997 Københavns IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
9 2.15.09 Jean Johnsen - 1996 Hechmann Mikkeller Racing Club Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
10 2.17.67 Noah Thordal Jørgensen - 1998 Herning GF Herning Games, Herning 2018-05-05
11 2.19.46 Lasse Kuhre Hansen - 1996 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.41.56 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Folksam Grand Prix, Sollentuna, SWE 2018-06-28
2 3.53.17 Kristian Uldbjerg Hansen - 1996 Aalborg AM Texas Tech Masked Rider Open, Lubbock, USA 2018-05-06
3 3.58.37 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
4 4.10.4 Lukas Outtier - 1996 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
5 4.16.32 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
6 4.21.13 Christian Schou - 1996 Trongårdens IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
7 4.21.71 Charlie Rogers - 1997 Århus 1900 Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
8 4.27.68 Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
9 4.34.58 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
10 4.35.27 Rasmus Lorenzen - 1998 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
11 4.44.03 Daniel Gravergaard - 1997 Randers Atletik Freja DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
12 4.53.68 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
13 4.53.99 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
14 5.00.00 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
15 5.00.52 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
16 5.14.68 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Internationales Junioren-Mehrkampf-Meeting, Bernhausen, GER 2018-06-03

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.36.93 Emil Holm - 1996 Ganløse Tri Center Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
2 14.58.39 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
3 15.02.6 Marc Laursen - 1997 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
4 15.39.78 Lukas Outtier - 1996 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
5 15.50.44 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
6 16.48.69 (m/k) Mads Mortensen - 1998 Esbjerg AM Tracks T1, Esbjerg 2018-05-08
7 17.08.0 (m/k) Kasper Rhinstrøm-Schmidt - 1998 Fredericia Triathlon Team Klubmesterskab, Haderslev 2018-06-03
8 17.17.53 Rasmus Meldgaard Kristensen - 1996 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
9 17.19.25 Mubaarik Ibrahim - 1998 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
10 17.32.3 (m/k) Martin Patwary - 1997 Aalborg Øst RRC Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
11 17.38.43 Rasmus Lorenzen - 1998 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
12 17.54.16 Julian Schlegel - 1998 SIK 80 Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
13 18.16.80 (m/k) Abdi Berthelsen - 1998 IK Hellas Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.24.71 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 18.94 Kristoffer Thomsen - 1996 Århus 1900 Kastelandskamp, Almada, POR 2018-06-02
2 13.90 Stefan M Mortensen - 1996 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
3 13.39 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 12.16 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
5 12.06 Asger Lund Larsen - 1996 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2018-05-09
6 11.86 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
7 11.22 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
8 10.94 Steffen Sjørslev - 1997 Greve Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
9 10.72 Christoffer Holmbjerg - 1997 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
10 10.55 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
11 10.54 Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
12 10.39 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
13 9.06 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
14 8.98 Andreas Matthiesen - 1998 Odense Atletik Tirsdagskast, Odense 2018-06-12
15 8.13 Magnus Dal-Christiansen - 1997 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 49.93 Kristoffer Thomsen - 1996 Århus 1900 Kastelandskamp, Almada, POR 2018-06-02
2 40.89 Asger Lund Larsen - 1996 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
3 39.57 Frederik Riber - 1997 Køge Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
4 38.36 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
5 36.57 Frederik Jensen - 1997 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
6 36.02 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
7 34.58 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
8 33.83 Nicolai Matthiesen - 1997 Odense Atletik Tirsdagskast, Odense 2018-06-12
9 33.80 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2018-05-09
10 31.29 Christoffer Holmbjerg - 1997 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
11 30.78 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
12 30.63 Steffen Sjørslev - 1997 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2018-06-03
13 30.28 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
14 28.72 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 61.25 Hasan Alsofi - 1997 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
2 43.71 Nicolai Matthiesen - 1997 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2018-05-01
3 36.05 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2018-04-19
4 35.21 Andreas Matthiesen - 1998 Odense Atletik Tirsdagskast, Odense 2018-06-12
5 33.96 Waldemar Svejstrup - 1997 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
6 31.80 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
7 21.58 Steffen Sjørslev - 1997 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2018-06-03

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 66.59 Mikkel Bach Garbrecht - 1996 Århus 1900 Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
2 54.51 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
3 51.71 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 49.45 Steffen Sjørslev - 1997 Greve Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
5 49.29 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
6 47.91 Waldemar Svejstrup - 1997 Holte Atletik Kasternes dag, Ballerup 2018-05-12
7 46.00 Casper Urth Nygaard - 1998 Randers Atletik Freja Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
8 43.53 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
9 40.48 Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
10 37.88 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
11 37.60 Magnus Dal-Christiansen - 1997 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
12 35.80 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
13 34.98 Jonas Lund - 1996 Vejle IF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
14 28.81 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2018-04-19

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.62 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2018-05-10
2 9.62 Steffen Sjørslev - 1997 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2018-06-03

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.26 Jonas Kløjgaard Jensen - 1996 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 2.05 Kenneth Pedersen - 1997 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
3 1.91 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
4 1.85 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
5 1.81 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
6 1.76 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
7 1.75 Andreas Asklund - 1998 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
8 1.71 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Internationales Junioren-Mehrkampf-Meeting, Bernhausen, GER 2018-06-02
9 1.65 Villads Clausen - 1998 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
10 1.62 Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
11 1.49 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
12 1.42 Magnus Dal-Christiansen - 1997 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 7.74 Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
2 6.88 Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
3 6.80 Mikkel Ringsted - 1996 Københavns IF Mandagslængde, Østerbro 2018-06-25
4 6.61 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
5 6.44 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
6 6.40 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Mandagslængde, Østerbro 2018-06-25
7 6.37 Lukas Bredo - 1997 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
8 6.32 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
9 6.30 Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
10 6.13 Robin Swann - 1997 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
11 6.13 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
12 5.96 Jonas Lund - 1996 Vejle IF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
13 5.75 Jacob Ziska - 1997 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
14 5.71 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
15 5.34 Magnus Dal-Christiansen - 1997 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.53 Mikkel Ringsted - 1996 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
2 13.63 Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
3 11.28 Villads Clausen - 1998 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.78 Aske Valdemar Petersen - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
2 4.51 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Kronborg Outdoors, Helsingør 2018-06-23
3 4.40 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
4 4.40 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
5 4.33 Jakob Nygaard - 1997 Aalborg AM PV-søndag, Randers 2018-06-03
6 4.30 Virgil Topholm Hartmann - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
7 3.90 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
8 3.75 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
9 3.35 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
10 3.30 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
11 2.14 Mikkel Ringsted - 1996 Københavns IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19

110 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.73 (1.3) Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
2 15.71 (0.9) Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
3 15.93 (1.0) Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
4 16.57 (1.6) Søren Rahbek - 1997 Skive AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
5 16.80 (-1.0) Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
6 20.16 (-1.0) Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
7 20.73 (-0.7) Kristian Kolbye - 1996 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
8 20.92 (-0.7) Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
9 21.41 (-1.0) Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 54.65 Mathias Mørk - 1997 Århus 1900 Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
2 54.78 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
3 55.22 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM E-Cup, Birmingham, GBR 2018-05-26
4 1.01.70 Søren Rahbek - 1997 Skive AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
5 1.03.94 Villads Clausen - 1998 Amager AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2018-08-19.