DMU-inde, 2017

Liste genereret 01:57:29 - 19/08/2017

P15

60 m

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 8.08 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
2 8.09 Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
3 8.14 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
4 8.16 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
5 8.25 Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
6 8.28 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
7 8.31 Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
8 8.33 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
9 8.35 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Indestævne 3, Skive 2017-02-04
10 8.37 Sissel Taylor - 2002 SG Atletik Svendborg DMU-inde, Skive 2017-02-25
11 8.38 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
12 8.44 Ida Lyngby - 2002 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
13 8.44 Angela Muki - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
14 8.45 Birita Ryan - 2002 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
15 8.48 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
16 8.48 Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
17 8.49 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
18 8.50 Annika K Eppers - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
19 8.50 Freja Jensen - 2003 SAK-77 LM inde, Aarhus 2017-03-04
20 8.53 Camilla S. Riis - 2002 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
21 8.53 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
22 8.56 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
23 8.56 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
24 8.57 Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Indestævne, Skive 2017-01-14
25 8.57 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
26 8.59 Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
27 8.61 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
28 8.63 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
29 8.67 Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
30 8.67 Iben Nørby Winther - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
31 8.68 Klara Krustrup - 2003 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
32 8.69 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
33 8.69 Selma Bertram - 2003 Ballerup AK Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
34 8.71 Arana Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
35 8.71 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
36 8.71 Emma Landberg - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
37 8.72 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Indestævne, Skive 2017-01-14
38 8.72 Signe Larsen - 2002 FIF Hillerød Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
39 8.74 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
40 8.74 Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
41 8.76 Stinne Klausen - 2003 Aalborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
42 8.76 Naja Bertelsen - 2003 Vejle IF Indestævne, Skive 2017-01-14

200 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 26.19 (1.2) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Herlev Atletik Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
2 26.50 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
3 26.55 (0.4) Caroline Benfeldt Sørensen - 2002 Roar Atletik Orlando, USA, Orlando, USA 2016-07-12
4 26.64 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Indestævne 3, Skive 2017-02-04
5 26.96 (0.0) Freja K. Madsen - 2002 Herlev Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
6 27.20 (1.1) Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
7 27.43 (1.4) Kristine Kruse - 2002 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
8 27.52 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
9 27.55 (1.1) Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
10 27.63 (1.9) Ditte Hyldahl Svenningsen - 2002 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
11 27.67 (-1.2) Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
12 27.67 (-0.5) Sissel Taylor - 2002 SG Atletik Svendborg DMU, Østerbro 2016-09-03
13 27.69 (1.1) Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
14 27.82 (0.5) Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
15 27.89 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
16 27.93 Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
17 27.93 (0.7) Kamille D. Andersen - 2003 Frederiksberg IF Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
18 27.94 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
19 27.98 (-1.5) Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
20 28.02 (-0.3) Helena Ring - 2002 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
21 28.04 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
22 28.07 (-0.3) Maja Felby - 2002 Køge Atletik Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
23 28.08 Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
24 28.08 (1.6) Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Helsingborg, SWE, Helsingborg, SWE 2016-07-08
25 28.19 (-1.4) Anna Michaelsen - 2002 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
26 28.22 Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
27 28.41 (-1.7) Ida Lyngby - 2002 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
28 28.51 (1.3) Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM LM, Sæby 2016-05-03
29 28.53 Angela Muki - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
30 28.53 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
31 28.56 Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2017-02-05
32 28.61 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
33 28.68 Annika K Eppers - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
34 28.70 (0.4) Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
35 28.75 Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
36 28.79 (Oversize) Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
37 28.79 (1.9) Emma Nørgaard Iversen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
38 28.91 (-0.8) Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21

800 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.18.52 (Oversize) Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
2 2.19.7 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
3 2.19.93 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
4 2.20.32 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
5 2.21.78 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
6 2.22.59 Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
7 2.22.62 (Oversize) Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
8 2.26.3 Kristine Mygind Sørensen - 2002 AGF Atletik Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
9 2.26.42 Emilie Bøg Ekholm - 2002 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
10 2.27.75 Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2016-08-17
11 2.28.49 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 DMU, Østerbro 2016-09-03
12 2.28.99 Kamille D. Andersen - 2003 Frederiksberg IF Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
13 2.30.00 (Oversize) Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
14 2.30.24 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
15 2.30.98 (Oversize) Maria B. Brorsen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
16 2.31.25 Helena Ring - 2002 Amager AC DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
17 2.32.10 Kristine Kruse - 2002 Slagelse Atletik DELTA Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
18 2.32.48 (Oversize) Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
19 2.32.69 (Oversize) Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
20 2.32.75 Freja K. Madsen - 2002 Herlev Atletik Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
21 2.33.0 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
22 2.33.01 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
23 2.34.22 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Sydjysk 4-kamp, Kolding 2016-10-01
24 2.34.34 (Oversize) Sarah Glad - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
25 2.34.36 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
26 2.34.88 Astrid Hein Traulsen - 2002 Esbjerg AM LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
27 2.35.37 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Indestævne 3, Skive 2017-02-04
28 2.36.09 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
29 2.36.34 Josephine Elgaard Møller - 2003 Kolding KFUM Sydjysk 4-kamp, Kolding 2016-10-01
30 2.36.49 Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
31 2.36.57 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
32 2.37.06 Clara Lund-Sørensen - 2002 Amager AC Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
33 2.37.21 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
34 2.37.27 Marie Maegaard Bech - 2002 Bagsværd AC Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
35 2.37.46 (Oversize) Laura Rothschild - 2002 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
36 2.37.95 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.42.10 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
2 4.49.46 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
3 4.53.1 Kristine Mygind Sørensen - 2002 AGF Atletik Klubstævne, Aarhus 2016-09-08
4 4.53.87 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Helsingborg, SWE, Helsingborg, SWE 2016-07-08
5 4.56.71 (Oversize) Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
6 4.59.00 Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
7 5.07.19 Jana Mittún - 2003 Færøerne Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
8 5.07.37 Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
9 5.08.21 Kamille D. Andersen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2016-06-04
10 5.08.34 (Oversize) Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
11 5.09.10 Emilie Bøg Ekholm - 2002 IK Hellas DMU, Østerbro 2016-09-03
12 5.11.34 Beathe Gejl - 2002 AGF Atletik Indestævne, Skive 2017-01-14
13 5.12.28 (Oversize) Sarah Glad - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
14 5.16.65 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Indestævne, Skive 2017-01-14
15 5.16.69 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
16 5.17.23 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
17 5.18.00 Maria B. Brorsen - 2003 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
18 5.18.10 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne DMU, Østerbro 2016-09-03
19 5.18.30 (Oversize) Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
20 5.18.58 Laura Rothschild - 2002 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
21 5.20.30 (Oversize) Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
22 5.20.61 (Oversize) Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
23 5.21.73 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
24 5.22.05 Marie Maegaard Bech - 2002 Bagsværd AC DMU, Østerbro 2016-09-03
25 5.24.90 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
26 5.25.69 Ulrikke Juul Søeborg - 2003 Helsingør IF Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
27 5.28.71 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Indestævne, Skive 2017-01-14
28 5.32.19 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
29 5.33.58 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
30 5.34.17 Thora Kjærgaard - 2002 Fremad Holbæk Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
31 5.37.24 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
32 5.38.15 Regitze Steenberg - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
33 5.44.07 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Indestævne, Skive 2017-01-14
34 5.48.2 Karoline Tougaard - 2002 Herning GF Ønskestævne, Herning 2016-10-11
35 5.52.60 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne TF Stórkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-18
36 5.56.07 Laura H. Weichmann - 2002 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 10.13.83 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
2 10.40.86 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Helsingborg, SWE, Helsingborg, SWE 2016-07-08
3 10.41.83 Kristine Mygind Sørensen - 2002 AGF Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
4 10.42.70 Nanna Lysemose Poulsen - 2002 SAK-77 Midtjyske mesterskaber, Silkeborg 2016-10-02
5 10.48.26 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
6 10.52.37 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
7 11.09.42 (Oversize) Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
8 11.15.74 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Herning Games, Herning 2016-05-16
9 11.19.61 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
10 11.22.06 (Oversize) Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
11 11.22.76 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Herlev Atletik Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
12 11.28.12 Ulrikke Juul Søeborg - 2003 Helsingør IF Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
13 11.35.21 Kamille D. Andersen - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
14 11.39.38 (Oversize) Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
15 11.41.08 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
16 11.44.14 Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
17 11.45.2 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG Regionsstævne, Haderslev 2016-05-26
18 11.45.89 Agnes Rold - 2002 Helsingør IF Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
19 11.54.12 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
20 12.02.62 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
21 12.13.32 Marie Maegaard Bech - 2002 Bagsværd AC DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
22 12.17.72 Silje Noe - 2003 AGF Atletik Herning Games, Herning 2016-05-16
23 12.35.23 Regitze Steenberg - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
24 12.56.1 Sofie Clausen - 2002 Aabenraa IG Regionsstævne, Haderslev 2016-05-26
25 13.08.04 Clara Lund-Sørensen - 2002 Amager AC DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
26 13.12.97 Lizette Nikolajsen - 2003 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2016-05-16
27 13.22.56 Karoline Tougaard - 2002 Herning GF DTU finale, Ballerup 2016-09-24
28 14.19.33 Anna Møller Mandal - 2003 Greve Atletik DTU finale, Ballerup 2016-09-24

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 12.44 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
2 11.53 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
3 11.45 Óluva Allansdóttir Joensen - 2002 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
4 10.81 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
5 10.47 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
6 10.42 Sofia Lange - 2002 Sparta AM Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
7 10.37 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
8 9.94 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
9 9.92 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
10 9.76 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
11 9.75 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 LDM inde, Dybvad 2016-11-06
12 9.59 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
13 9.56 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
14 9.42 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
15 9.18 Stinne Klausen - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
16 9.01 Astrid Kjeldsteen - 2002 Viborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
17 8.96 Anne Lorenzen - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
18 8.95 Emilie Bank - 2002 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
19 8.95 Liva Johanne Vilhelmsen - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
20 8.88 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
21 8.75 Sara Harsmann - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
22 8.59 Annemarie Østergaard - 2003 Bagsværd AC Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
23 8.51 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
24 8.50 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
25 8.47 Alberte Brogaard - 2003 Hjørring Atletik LDM-inde, Sæby 2017-02-12
26 8.37 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
27 8.35 Sofie Guldborg Nielsen - 2002 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
28 8.29 Regitze Friis - 2002 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
29 8.24 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
30 8.17 Lea Strand Mortensen - 2003 Køge Atletik Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
31 8.07 Alma Krantz - 2002 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
32 8.00 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
33 7.93 Smilla Duedam Ventrup - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
34 7.92 Camilla S. Riis - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
35 7.87 Elin Niclasen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
36 7.85 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 1.60 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
2 1.57 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
3 1.56 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
4 1.53 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
5 1.53 Anne Lorenzen - 2002 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
6 1.50 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
7 1.50 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
8 1.50 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
9 1.50 Astrid Kjeldsteen - 2002 Viborg AM Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
10 1.48 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
11 1.45 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
12 1.43 Helene Lund - 2003 Hjørring Atletik Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
13 1.41 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
14 1.41 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
15 1.41 Emilie Ø. Larsen - 2002 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
16 1.41 Sarah Lundgaard Madsen - 2002 SAK-77 LM inde, Aarhus 2017-03-04
17 1.40 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 LDM inde, Dybvad 2016-11-20
18 1.40 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
19 1.39 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
20 1.38 Ingrid Sofie Bach Jensen Bang - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
21 1.36 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
22 1.35 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
23 1.35 Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Sidste chance, Aalborg 2016-12-27
24 1.35 Alma Krantz - 2002 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
25 1.35 Julie Svare - 2003 Amager AC Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
26 1.35 Julie Kildevang Rosenlund - 2003 Haderslev IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
27 1.35 Rie Oreskov - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
28 1.35 Marie Meyer Have - 2003 Frederiksberg IF Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
29 1.35 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM DMU-inde, Skive 2017-02-26
30 1.33 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
31 1.30 Kathrine Rogers - 2003 Frederiksberg IF Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
32 1.30 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
33 1.30 Alberte Brogaard - 2003 Hjørring Atletik LM inde, Aarhus 2017-03-04
34 1.30 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG LM inde, Aarhus 2017-03-04
35 1.27 Ida Katrine Færk Mortesen - 2002 Roar Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
36 1.25 Anna Dalager - 2003 Odense Atletik ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 5.26 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF DMU-inde, Skive 2017-02-25
2 5.20 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
3 5.16 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
4 5.16 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
5 5.16 Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
6 5.15 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
7 5.01 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
8 4.98 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
9 4.89 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
10 4.89 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
11 4.85 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
12 4.81 Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
13 4.77 Alma Krantz - 2002 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
14 4.77 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
15 4.75 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
16 4.72 Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
17 4.64 Helena Ring - 2002 Amager AC Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
18 4.64 Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
19 4.58 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
20 4.57 Signe Larsen - 2002 FIF Hillerød Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
21 4.57 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
22 4.54 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
23 4.52 Birita Ryan - 2002 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
24 4.50 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
25 4.48 Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 Indestævne, Skive 2017-01-14
26 4.47 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
27 4.44 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
28 4.42 Hervør Niclasen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
29 4.39 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
30 4.39 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
31 4.37 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
32 4.37 Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
33 4.34 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
34 4.32 Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
35 4.31 Såra Iversen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
36 4.31 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 10.75 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
2 10.24 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 DMU-inde, Skive 2017-02-26
3 9.86 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
4 9.61 Andrea Kirstina Møller - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
5 9.43 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
6 9.39 Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
7 9.30 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
8 9.29 Birita Ryan - 2002 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
9 9.25 Rebecka Krueger - 2003 Sparta AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
10 9.08 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
11 8.99 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
12 8.93 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
13 8.75 Cirkeline Hindsberg - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
14 8.64 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
15 8.42 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
16 8.39 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Indestævne 3, Skive 2017-02-04
17 8.14 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 LDM inde, Dybvad 2016-11-06
18 7.65 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
19 7.32 Mona Jordan - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
20 6.34 Maja Fuglsang Jensen - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 3.20 Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
2 3.10 Rebecka Krueger - 2003 Sparta AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
3 2.80 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
4 2.60 Cathrine Brund - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
5 2.60 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DMU-inde, Skive 2017-02-26
6 2.60 Sara Harsmann - 2002 Århus 1900 DM revanchen, Aarhus 2017-03-08
7 2.50 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
8 2.50 Kamille Frost - 2002 Randers Atletik Freja ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
9 2.50 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
10 2.30 Freja L. Petersen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
11 2.30 Iben Opstrup Wedel - 2002 Århus 1900 Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
12 2.20 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
13 2.20 Ingrid Sofie Bach Jensen Bang - 2003 Bagsværd AC DMU-inde, Skive 2017-02-26

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 9.30 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
2 9.35 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
3 9.44 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
4 9.48 Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
5 9.60 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
6 9.61 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
7 9.63 Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2016-12-27
8 9.74 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
9 9.87 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
10 9.97 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
11 10.02 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
12 10.02 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
13 10.03 Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
14 10.06 Klara Krustrup - 2003 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
15 10.34 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
16 10.35 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Julestævne, Ballerup 2016-12-27
17 10.46 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
18 10.51 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
19 10.61 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08
20 10.62 Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
21 10.77 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
22 10.82 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
23 10.97 Alberthe Wiedemann Simonsen - 2002 Sparta AM Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
24 11.01 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
25 11.03 Annika K Eppers - 2002 Sparta AM Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
26 11.07 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08
27 11.07 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
28 11.07 Liva Johanne Vilhelmsen - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
29 11.09 Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
30 11.29 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
31 11.42 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
32 11.47 Alma Krantz - 2002 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
33 11.53 Cirkeline Hindsberg - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
34 11.78 Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
35 12.14 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
36 12.32 Sofie Clausen - 2002 Aabenraa IG Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08
37 12.52 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08
38 13.03 Liva Vendelboe Hagensen - 2003 Amager AC Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
39 13.07 Marie Meyer Have - 2003 Frederiksberg IF Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
40 13.44 Olivia Helleskov Batko - 2003 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
41 13.80 Ida Katrine Færk Mortesen - 2002 Roar Atletik Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
42 14.10 Alberte Brogaard - 2003 Hjørring Atletik Sidste chance, Aalborg 2016-12-27

P17

60 m

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 7.85 Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Aalborg AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
2 8.06 Kamille Busch Hansen - 2000 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
3 8.12 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
4 8.15 Marie Paule Dahi - 2001 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
5 8.17 Astrid Lykke - 2000 Helsingør IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
6 8.21 Olivia Tuokila (u) - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
7 8.22 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
8 8.27 Naja Vinther - 2000 Helsingør IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
9 8.30 Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
10 8.32 Julie Maack Bøye - 2000 AGF Atletik Indestævne 3, Skive 2017-02-04
11 8.33 Julie Bols - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
12 8.33 Georgina Wieth-Klitgaard - 2001 Holte Atletik Kronborg Games 3, Helsingør 2017-03-11
13 8.34 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
14 8.34 Louise B. Moore - 2001 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
15 8.37 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
16 8.37 Maria Skov Kragh - 2001 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
17 8.40 Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
18 8.40 Sarah Kristensen - 2000 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
19 8.40 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
20 8.43 Lili Kökény - 2001 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
21 8.45 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
22 8.47 Ellen Geckler Friborg - 2000 Bagsværd AC Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
23 8.47 Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
24 8.48 Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
25 8.48 Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
26 8.50 Laura Valentin Jensen - 2001 Helsingør IF Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
27 8.50 Sara B. Olsen - 2001 Helsingør IF Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
28 8.51 Viktoria Dommer - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
29 8.52 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
30 8.53 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
31 8.53 Katrine Vad Mortensen - 2001 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
32 8.55 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
33 8.56 Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
34 8.58 Mathilde Weber Skorstensgaard - 2001 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
35 8.62 Clara Iversen Peters - 2000 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
36 8.64 Sofie Rasmussen - 2000 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
37 8.67 Emma Guldager - 2001 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
38 8.67 Julie Harsmann - 2000 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
39 8.73 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
40 8.73 Ursula Weiglin - 2001 AGF Atletik ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
41 8.73 Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
42 8.74 Cecilie Anna Næsby - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21

200 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 25.00 (2.0) Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Aalborg AM DT finale, Østerbro 2016-09-10
2 25.59 (-0.5) Olivia Tuokila (u) - 2000 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
3 25.94 (0.0) Kamille Busch Hansen - 2000 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
4 26.07 (1.4) Mathilde Yttesen - 2001 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
5 26.18 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
6 26.30 (2.0) Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG DT finale, Østerbro 2016-09-10
7 26.53 Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM DM inde, Skive 2017-02-18
8 26.58 (-1.0) Viktoria Dommer - 2001 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
9 26.79 (0.5) Thea Lyng Møller Jensen - 2001 Århus 1900 DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
10 26.94 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
11 26.95 (-1.4) Naja Vinther - 2000 Helsingør IF DMU, Østerbro 2016-09-03
12 27.05 (0.0) Cecilie Anna Næsby - 2000 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
13 27.11 (0.0) Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
14 27.13 (0.3) Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
15 27.20 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
16 27.25 (-1.2) Ellen Geckler Friborg - 2000 Bagsværd AC DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
17 27.31 (1.4) Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
18 27.32 Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
19 27.32 (-1.1) Ida Boel - 2000 Esbjerg AM LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
20 27.34 Julie Maack Bøye - 2000 AGF Atletik Indestævne 3, Skive 2017-02-04
21 27.39 (0.0) Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM DT kval, Bagsværd 2016-09-11
22 27.39 (0.5) Katarina Hessner Hansen - 2001 Bagsværd AC Eurotrack, Frederiksberg 2016-06-04
23 27.41 (-0.9) Tippi Nielsen - 2001 Holte Atletik Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
24 27.48 Louise B. Moore - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
25 27.48 (0.5) Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
26 27.51 (0.5) Nina Lund - 2001 Vejen AF Regionsstorstævne, Esbjerg 2016-05-28
27 27.52 (0.5) Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
28 27.53 Lili Kökény - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
29 27.54 Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
30 27.61 Laura Valentin Jensen - 2001 Helsingør IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
31 27.63 (-2.0) Betty-Marie Njor Boisen - 2000 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2016-06-04
32 27.71 (-0.9) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF DMU, Østerbro 2016-09-03
33 27.76 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
34 27.82 Marie Paule Dahi - 2001 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
35 27.93 (-1.1) Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
36 28.05 (-1.7) Mathilde Weber Skorstensgaard - 2001 Århus 1900 DMU, Østerbro 2016-09-03
37 28.10 (-0.3) Kathrine Hede Krogh - 2000 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
38 28.23 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29

400 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 56.89 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
2 57.99 Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
3 58.11 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
4 59.04 Cecilie Anna Næsby - 2000 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
5 59.14 Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Aalborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
6 59.64 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
7 59.70 Mathilde Yttesen - 2001 Amager AC Baneturneringen, Frederiksberg 2016-07-07
8 59.94 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
9 1.00.04 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2016-06-15
10 1.00.31 Viktoria Dommer - 2001 Sparta AM UP-stævne 1, Østerbro 2016-05-12
11 1.00.38 Olivia Tuokila (u) - 2000 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
12 1.00.50 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
13 1.00.58 Elena Johansen - 2001 Helsingør IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
14 1.00.84 Clara Iversen Peters - 2000 Aalborg AM DT finale, Østerbro 2016-09-10
15 1.01.17 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
16 1.01.43 Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
17 1.02.08 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
18 1.02.97 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC DMU, Østerbro 2016-09-03
19 1.02.99 Sofie Haahr - 2000 Esbjerg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
20 1.03.26 Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
21 1.04.05 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
22 1.04.06 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
23 1.04.43 Cecilie Boesdal - 2001 Sparta AM UP-stævne 1, Østerbro 2016-05-12
24 1.04.54 Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 Baneturnering 5, Skive 2016-05-25
25 1.04.65 Matilde Willer - 2000 Sparta AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
26 1.04.81 Malene Schelde - 2000 Vordingborg AC Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
27 1.04.94 Nikoline L. Laursen - 2000 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
28 1.05.10 Katinka Valentin Hald - 2000 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
29 1.05.53 Tine Hoffmann Nielsen - 2000 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
30 1.06.04 Sarah Hansen - 2000 AK Holstebro Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
31 1.06.05 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
32 1.06.25 Thora Dahl Diekhøner - 2001 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
33 1.06.39 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Helsingborg, SWE, Helsingborg, SWE 2016-07-08
34 1.07.37 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM UP-stævne 1, Østerbro 2016-05-12
35 1.07.56 Urd Reginsdóttir á Lofti - 2001 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
36 1.07.82 Karen Mølgaard Rasmussen - 2000 AGF Atletik Indestævne, Skive 2017-01-14
37 1.08.37 Teresa Bláhamar - 2001 Færøerne TF Stórkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-18
38 1.08.86 Estir Borðoy - 2001 Færøerne TF Stórkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-18

800 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.10.55 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2016-05-11
2 2.11.93 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
3 2.16.5 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
4 2.16.82 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
5 2.16.89 Ingrid Eckardt - 2001 Sparta AM Biel/Bienne, CHZ, Biel/Bienne, CHZ 2017-01-28
6 2.18.02 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF DMU, Østerbro 2016-09-03
7 2.18.07 Elena Johansen - 2001 Helsingør IF Baneturneringen, Østerbro 2016-06-16
8 2.19.10 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
9 2.19.81 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
10 2.20.37 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM NM mangekamp, Huddinge, SWE 2016-06-11
11 2.20.7 Laura Astrup - 2000 Århus 1900 Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
12 2.22.73 Clara Iversen Peters - 2000 Aalborg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
13 2.23.99 Caroline Højgaard - 2000 AGF Atletik DM ungdom inde, Skive 2015-03-07
14 2.24.66 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
15 2.24.82 Amanda Amaloo - 2000 Sparta AM Baneturnering 6, Bagsværd 2016-06-02
16 2.25.13 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
17 2.25.47 Mathilde Brüchle Kodal - 2001 Århus 1900 Aarhus Youth Challenge, Aarhus 2016-06-25
18 2.26.57 Frida Uhrskov - 2001 Helsingør IF DMU, Østerbro 2016-09-03
19 2.27.68 Cecilie Boesdal - 2001 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
20 2.28.23 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
21 2.28.82 Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
22 2.28.88 Mie Gam - 2001 Viborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
23 2.29.04 Matilde Willer - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
24 2.29.29 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
25 2.30.54 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
26 2.31.67 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2016-05-11
27 2.32.22 Catharina Thorn - 2000 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2016-05-16
28 2.32.92 Laura Helmer - 2001 Fremad Holbæk LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
29 2.33.07 Sandra Reimer Bagge Jensen - 2001 Aalborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
30 2.34.61 Malene Schelde - 2000 Vordingborg AC Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
31 2.35.46 Augusta Maria Grønborg Christensen - 2000 Blovstrød Løverne Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
32 2.36.53 Elin Kristina Ryan - 2000 Færøerne 2. TF Stòrkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-11
33 2.37.34 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
34 2.39.14 Viktorija Thomsen - 2001 SG Atletik Svendborg DMU, Østerbro 2016-09-03
35 2.39.46 Isabella Sørensen - 2000 AK Brøndby Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
36 2.40.70 Katarina Hessner Hansen - 2001 Bagsværd AC DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.26.06 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2016-06-18
2 4.32.16 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Mannheim, GER, Mannheim, GER 2016-06-25
3 4.35.89 Ingrid Eckardt - 2001 Sparta AM Karlsruhe, GER, Karlsruhe, GER 2016-05-20
4 4.42.07 Anastacia Damm - 2001 Kolding KFUM Indestævne, Skive 2017-01-14
5 4.49.04 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
6 4.50.06 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF DMU, Østerbro 2016-09-03
7 4.50.63 Amanda Amaloo - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
8 4.55.04 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
9 4.56.02 Laura Astrup - 2000 Århus 1900 DMU, Østerbro 2016-09-03
10 4.57.86 Laura Valgreen Petersen - 2000 Odense Atletik DT finale, Østerbro 2016-09-10
11 4.58.08 Mie Gam - 2001 Viborg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
12 4.59.11 Elena Johansen - 2001 Helsingør IF Eurotrack, Frederiksberg 2016-06-04
13 5.00.32 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
14 5.05.8 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
15 5.08.57 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
16 5.09.01 Matilde Willer - 2000 Sparta AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
17 5.09.07 Vigga Bang-Larsen - 2001 Odense Atletik Bialogard, POL, Bialogard, POL 2016-07-23
18 5.12.57 Emilie Jepsen - 2000 Viborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
19 5.13.69 Laura Helmer - 2001 Fremad Holbæk LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
20 5.13.99 Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Onsdagsstævne, Aalborg 2016-06-15
21 5.15.60 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
22 5.19.05 Catharina Thorn - 2000 Esbjerg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
23 5.26.90 Asta Kamp Hermansen - 2001 Århus 1900 Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
24 5.30.06 Johanne Hyldgaard Bach - 2000 Viborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
25 5.30.41 Maya Haghfelt - 2000 Helsingør IF DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
26 5.30.90 Mathilde Brüchle Kodal - 2001 Århus 1900 Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
27 5.31.6 Solveig Maribo - 2000 AGF Atletik Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
28 5.32.62 Cathrine L. Andersen - 2000 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22
29 5.33.75 (Oversize) Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
30 5.38.05 Viktorija Thomsen - 2001 SG Atletik Svendborg DMU, Østerbro 2016-09-03
31 5.41.35 Elin Kristina Ryan - 2000 Færøerne TF Stórkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-18
32 5.47.46 Caroline Nørgaard - 2001 Holte Atletik Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
33 5.47.61 Estir Borðoy - 2001 Færøerne TF Stórkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-18
34 6.02.8 Sofie Vittrup - 2001 AGF Atletik Klubstævne, Aarhus 2016-09-08
35 6.06.8 Emma Fladkjær Tonnesen - 2000 AGF Atletik Klubstævne, Aarhus 2016-09-08
36 6.12.17 Celine Würtz - 2001 Skive AM DT kval, Bagsværd 2016-09-11

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 9.37.08 (Oversize) Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Nordic Indoor Match, Tampere, FIN 2017-02-11
2 9.42.83 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM E-Cup, Mersin, TYR 2016-05-28
3 10.08.99 Anastacia Damm - 2001 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
4 10.28.07 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
5 10.31.24 Amanda Amaloo - 2000 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
6 10.32.60 Mie Gam - 2001 Viborg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
7 10.36.10 Laura Valgreen Petersen - 2000 Odense Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
8 10.39.88 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
9 11.00.65 Frida Uhrskov - 2001 Helsingør IF Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
10 11.13.09 Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Indestævne 3, Skive 2017-02-04
11 11.15.24 Laura Helmer - 2001 Fremad Holbæk DMU, Østerbro 2016-09-03
12 11.17.06 Freja Lunde Larsen - 2000 Holte Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
13 11.17.27 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
14 11.24.98 Augusta Maria Grønborg Christensen - 2000 Blovstrød Løverne Baneturnering 6, Bagsværd 2016-06-02
15 11.25.8 Emilie Jepsen - 2000 Viborg AM NVJ-stævne, Viborg 2016-08-16
16 11.40.15 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Helsingborg, SWE, Helsingborg, SWE 2016-07-08
17 11.40.37 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
18 12.06.2 Tenna Dissing - 2000 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2016-10-08
19 12.13.15 Caroline Nørgaard - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
20 12.27.72 Maya Haghfelt - 2000 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
21 12.50.18 Mathilde Brüchle Kodal - 2001 Århus 1900 DTU finale, Ballerup 2016-09-24
22 12.55.84 Emma Fladkjær Tonnesen - 2000 AGF Atletik Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
23 13.06.99 Anna Mosby Nielsen - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
24 13.35.57 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
25 15.28.32 Laura Birch Nielsen - 2001 AK Holstebro DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
26 17.18.09 Anne Hausgaard - 2000 Korsør AM UP-stævne 6, Holbæk 2016-06-14

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 12.64 Amalie Pfeiffer - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
2 11.73 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
3 11.51 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
4 11.51 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
5 11.46 Mathilde Byrgesen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
6 11.07 Emilie Mejls Ramsgaard - 2001 AK Holstebro ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
7 10.14 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
8 10.00 Sofie Märcher - 2000 Viborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
9 9.74 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
10 9.69 Lydia Poula Simonsen - 2001 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
11 9.52 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
12 9.45 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Sidste chance, Aalborg 2016-12-27
13 9.35 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
14 9.35 Cæcilie Højer Mcclur Thomsen - 2000 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
15 9.30 Dagmar Madsen - 2001 FIF Hillerød Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
16 8.76 Guðrið Káradóttir Petersen - 2000 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
17 8.72 Sunniva Bogadóttir - 2001 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
18 8.68 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
19 8.56 Andrea Kvist Hansen - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
20 8.46 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
21 8.30 Mille Erichsen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
22 8.25 Caroline Brath - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
23 8.09 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
24 7.80 Ya Kaday Kamara - 2000 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
25 7.67 Thea Lyng Møller Jensen - 2001 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
26 7.60 Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
27 7.54 Helena Svabo Ziska - 2001 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
28 7.16 Wilma Winther Bothe - 2001 FIF Hillerød Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
29 6.41 Anna Mosby Nielsen - 2001 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
30 6.37 Clara Bang Larsen - 2001 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 1.63 Sara B. Olsen - 2001 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
2 1.63 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
3 1.55 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
4 1.55 Wilma Winther Bothe - 2001 FIF Hillerød Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
5 1.55 Martyna Kresa - 2001 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
6 1.53 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
7 1.51 Nina Lund - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
8 1.50 Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
9 1.50 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
10 1.50 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK LDM-inde, Sæby 2017-02-12
11 1.50 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK LDM-inde, Sæby 2017-02-12
12 1.50 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM DM inde, Skive 2017-02-18
13 1.45 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Julestævne, Ballerup 2016-12-27
14 1.45 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
15 1.45 Josefine Bach Jensen Bang - 2000 Bagsværd AC DMU-inde, Skive 2017-02-26
16 1.42 Teresa Bláhamar - 2001 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
17 1.33 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 5.54 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
2 5.19 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
3 5.15 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
4 5.14 Louise B. Moore - 2001 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
5 5.12 Liv Nowack - 2001 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
6 5.05 Maria Skov Kragh - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
7 5.02 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
8 5.00 Ellen Geckler Friborg - 2000 Bagsværd AC Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
9 4.97 Frida Selmer - 2000 SAK-77 DMU-inde, Skive 2017-02-25
10 4.87 Marie Paule Dahi - 2001 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
11 4.87 Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
12 4.80 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
13 4.73 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Sidste chance, Aalborg 2016-12-27
14 4.70 Katrine Vad Mortensen - 2001 SAK-77 Indestævne, Skive 2017-01-14
15 4.67 Sara B. Olsen - 2001 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
16 4.66 Lili Kökény - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
17 4.61 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
18 4.58 Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
19 4.57 Sandra Reimer Bagge Jensen - 2001 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
20 4.50 Mathilde Weber Skorstensgaard - 2001 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
21 4.49 Teresa Bláhamar - 2001 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
22 4.38 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
23 4.35 Wilma Winther Bothe - 2001 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
24 4.29 Signe Grevy Ejstrup - 2001 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
25 4.27 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
26 4.14 Ya Kaday Kamara - 2000 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
27 4.06 Thilde S. Knudsen - 2001 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
28 3.99 Vibha Soren - 2001 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
29 3.87 Clara Bang Larsen - 2001 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
30 3.84 Laura Birch Nielsen - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
31 3.63 Klara Stensballe - 2001 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
32 3.56 Sunniva Bogadóttir - 2001 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
33 3.46 Helena Svabo Ziska - 2001 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 11.56 Sofie Rasmussen - 2000 Københavns IF Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
2 11.53 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
3 11.23 Liv Nowack - 2001 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
4 10.28 Frida Selmer - 2000 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
5 10.17 Vibha Soren - 2001 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
6 10.17 Nina Lund - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
7 9.38 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK LDM inde, Dybvad 2016-11-06
8 9.32 Katrine Vad Mortensen - 2001 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
9 8.73 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
10 8.63 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK LDM inde, Dybvad 2016-11-06

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 3.50 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
2 3.20 Julie Harsmann - 2000 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
3 3.10 Nicola Malling - 2001 Sparta AM DMU-inde, Skive 2017-02-26
4 3.00 Selma Staun - 2000 Sparta AM DMU-inde, Skive 2017-02-26
5 2.50 Anna Mosby Nielsen - 2001 Århus 1900 Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
6 2.45 Dagmar Madsen - 2001 FIF Hillerød Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
7 2.40 Tine Hoffmann Nielsen - 2000 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
8 2.30 Signe Grevy Ejstrup - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
9 2.10 Emma Guldager - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
10 2.00 Thora Dahl Diekhøner - 2001 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 9.23 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
2 9.32 Lili Kökény - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
3 9.34 Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
4 9.42 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
5 9.42 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
6 9.43 Emilie Florin - 2001 Helsingør IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
7 9.72 Mathilde Brüchle Kodal - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
8 9.76 Astrid Kjær Reng - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
9 9.92 Georgina Wieth-Klitgaard - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
10 10.02 Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
11 10.09 Katrine Vad Mortensen - 2001 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
12 10.18 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
13 10.32 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
14 10.35 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
15 10.54 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
16 10.62 Sandra Reimer Bagge Jensen - 2001 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
17 10.85 Ellen Eva Balslev - 2001 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
18 10.91 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
19 10.94 Alexandra Christiansen - 2001 Hvidovre AM Julestævne, Ballerup 2016-12-27
20 13.62 Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29

P19

60 m

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 7.97 Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
2 8.04 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
3 8.13 Amalie Brammer Kristiansen - 1999 Skive AM Indestævne, Skive 2017-01-14
4 8.18 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
5 8.29 Helena S. Lang - 1998 Århus 1900 Indestævne, Skive 2017-01-14
6 8.34 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
7 8.36 Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
8 8.38 Frederikke Mortensen - 1998 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
9 8.40 Mathilde Søndergaard Jepsen - 1999 Sparta AM Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
10 8.45 Lise Pedersen - 1999 Rødding AK Indestævne, Skive 2017-01-14
11 8.60 Leonora Hede - 1998 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
12 8.62 Julie Kretzschmer - 1999 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
13 8.63 Tessa June Strand - 1998 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
14 8.69 Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
15 8.71 Isa B Rich - 1998 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
16 8.80 Laura Lund Nørgaard - 1998 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-11-08
17 8.97 Patricia Deleuran - 1998 Odense Atletik Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
18 8.99 Marita Káradóttir Petersen - 1998 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
19 9.23 Mathilde Pedersen - 1999 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06

200 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 24.19 (2.0) Anne Sofie Kirkegaard - 1998 Sparta AM DT finale, Østerbro 2016-09-10
2 25.31 (1.2) Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 DM, Aarhus 2016-08-27
3 25.74 (1.2) Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik EM U18, Tbilisi, GEO 2016-07-14
4 25.77 (1.2) Amalie Brammer Kristiansen - 1999 Skive AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
5 26.09 (-0.9) Liv Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 DMU, Østerbro 2016-09-03
6 26.13 Sarah Winther Jensen - 1999 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
7 26.42 (0.0) Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
8 26.44 (-1.4) Mai Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
9 26.57 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA DMU-inde, Skive 2012-03-03
10 26.70 (-1.2) Karoline Mangor - 1998 Sparta AM NM mangekamp, Huddinge, SWE 2016-06-11
11 26.78 (-1.1) Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
12 26.85 (-0.5) Pernille Schmidt - 1999 AGF Atletik DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22
13 27.25 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
14 27.32 (-0.2) Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
15 27.60 (0.8) Frederikke Mortensen - 1998 Ballerup AK Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
16 27.66 (0.8) Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Færøerne Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
17 27.84 (-0.9) Mathilde Søndergaard Jepsen - 1999 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
18 27.94 (0.8) Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
19 27.95 (-0.5) Cornelia Slej - 1999 Århus 1900 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
20 28.19 Anna K. Scheibelein - 1998 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
21 28.31 Louise Wessel Leroy - 1999 Sparta AM Malmö, SWE, Malmö, SWE 2016-01-30
22 28.66 Julie Kretzschmer - 1999 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
23 28.72 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik Indestævne 3, Skive 2017-02-04
24 29.01 (-1.2) Simone Hjort - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
25 29.39 (1.6) Camille Frederiksen - 1999 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
26 29.50 (-0.7) Sara Debesardottir - 1998 Færøerne 2. TF Stòrkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-11
27 29.79 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
28 29.98 Patricia Deleuran - 1998 Odense Atletik Indestævne 3, Skive 2017-02-04
29 30.99 (-0.5) Signe G. Krogh - 1999 SIK 80 DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22

400 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 53.68 Anne Sofie Kirkegaard - 1998 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
2 57.38 Mai Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 DM, Aarhus 2016-08-27
3 57.55 Liv Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 DM, Aarhus 2016-08-27
4 57.60 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC DMU, Østerbro 2016-09-03
5 57.77 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
6 1.01.16 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
7 1.01.75 Maria H. B. Andersen - 1998 Sparta AM UP-stævne 1, Østerbro 2016-05-12
8 1.01.77 Mathilde Pedersen - 1999 Aalborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
9 1.02.60 Cornelia Slej - 1999 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
10 1.02.79 Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
11 1.03.11 Therese Helk Olesen - 1999 Skive AM DT kval, Bagsværd 2016-09-11
12 1.04.64 Anna K. Scheibelein - 1998 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
13 1.06.08 Smilla Due - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU finale, Ballerup 2016-09-24
14 1.06.46 Ida Jacobsen - 1999 Holte Atletik DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
15 1.07.27 Frederikke Mortensen - 1998 Ballerup AK DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
16 1.09.15 Therese R Johansen - 1999 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
17 1.09.29 Mette Hjørnholm - 1999 Herning GF Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
18 1.09.66 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
19 1.10.56 Cara Fiddy - 1999 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28

800 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.07.54 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Oordegem, BEL, Oordegem, BEL 2016-05-28
2 2.07.75 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik Nivelles, BEL, Nivelles, BEL 2016-06-18
3 2.16.95 Caroline Vegeberg - 1998 Køge Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
4 2.18.52 Mathilde Pedersen - 1999 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
5 2.21.60 Maria H. B. Andersen - 1998 Sparta AM Baneturnering 6, Bagsværd 2016-06-02
6 2.21.83 Karoline Mangor - 1998 Sparta AM NM mangekamp, Huddinge, SWE 2016-06-11
7 2.23.41 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
8 2.25.01 Therese Helk Olesen - 1999 Skive AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
9 2.26.41 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik NM mangekamp, Huddinge, SWE 2016-06-11
10 2.27.69 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
11 2.27.92 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
12 2.32.60 Souhur Dahir Jama Roobleh - 1999 Odense Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
13 2.33.51 Cornelia Slej - 1999 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
14 2.34.91 Gyde Tadsen - 1998 Aabenraa IG DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
15 2.35.11 Emilie Ørum Damgaard - 1998 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
16 2.37.39 Signe Salanson Jensen-Smidt - 1998 Viborg AM Baneturneringen 16, Skive 2016-08-23
17 2.37.75 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
18 2.37.88 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
19 2.38.45 Sarah Bruun Nielsen - 1999 Blovstrød Løverne Baneturneringen, Østerbro 2016-06-16
20 2.44.53 Sophie Dyrekær Gudsøe - 1998 IK Hellas Baneturneringen, Tårnby 2016-08-11
21 2.48.46 Signe Jensen - 1999 SIK 80 DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22
22 2.48.87 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM 2. TF Stòrkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-11
23 2.50.51 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
24 2.52.86 Anne Zederkof Christoffersen - 1998 AK Holstebro Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
25 2.56.35 Natascha Clausen - 1999 Ballerup AK DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
26 3.08.63 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.37.35 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
2 4.46.09 Caroline Vegeberg - 1998 Køge Atletik Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
3 4.50.4 Kirsten Wiborg Jensen - 1998 AGF Atletik Klubstævne, Aarhus 2016-09-08
4 4.52.82 Agnes Holm - 1999 Viborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
5 4.53.18 Mia van Wagenen - 1999 Ballerup AK Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
6 4.56.80 Maria H. B. Andersen - 1998 Sparta AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
7 5.09.3 Camilla Øhrman - 1999 Randers Atletik Freja Klubstævne, Aarhus 2016-09-08
8 5.09.40 Therese Helk Olesen - 1999 Skive AM Indestævne, Skive 2017-01-14
9 5.10.14 Clara Kall - 1999 Sparta AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
10 5.10.50 Sarah Bruun Nielsen - 1999 Blovstrød Løverne Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
11 5.11.7 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM Åbne KM, Aarhus 2016-09-29
12 5.12.23 Mathilde Pedersen - 1999 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
13 5.15.27 Souhur Dahir Jama Roobleh - 1999 Odense Atletik DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
14 5.16.06 Kamilla Kajbæk - 1999 Ballerup AK DMU, Østerbro 2016-09-03
15 5.16.44 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC DT kval, Bagsværd 2016-09-11
16 5.16.68 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
17 5.17.46 Signe Salanson Jensen-Smidt - 1998 Viborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
18 5.19.41 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
19 5.31.0 Christine Balzer - 1999 AGF Atletik Klubstævne, Aarhus 2016-09-08
20 5.31.65 Gyde Tadsen - 1998 Aabenraa IG DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
21 5.33.57 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
22 5.34.89 Vera Dam Kaagaard - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
23 5.38.17 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
24 5.41.75 Mette Hjørnholm - 1999 Herning GF Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
25 5.48.39 Natascha Clausen - 1999 Helsingør IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
26 5.56.24 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM TF Stórkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-18
27 5.56.81 Anne Zederkof Christoffersen - 1998 AK Holstebro Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
28 6.11.24 Kate Ladefoged - 1998 Amager AC DT kval, Bagsværd 2016-09-11
29 6.27.99 Signe Jensen - 1999 SIK 80 DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22
30 6.32.14 Julie Kretzschmer - 1999 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 10.02.60 Clara Kall - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
2 10.15.08 Mia van Wagenen - 1999 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
3 10.29.55 Kirsten Wiborg Jensen - 1998 AGF Atletik Indestævne 3, Skive 2017-02-04
4 10.40.71 Agnes Holm - 1999 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
5 10.48.02 Camilla Øhrman - 1999 Randers Atletik Freja DMU, Østerbro 2016-09-03
6 10.59.17 Kamilla Kajbæk - 1999 Ballerup AK Baneturnering 17, Holbæk 2016-09-06
7 11.08.03 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
8 11.10.63 Signe Salanson Jensen-Smidt - 1998 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
9 11.12.09 Sarah Bruun Nielsen - 1999 Blovstrød Løverne Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
10 11.41.19 Laura Victoria Schulz - 1999 Blovstrød Løverne Baneturneringen, Frederiksberg 2016-07-07
11 12.28.09 Vera Dam Kaagaard - 1999 Slagelse Atletik DELTA DMU, Østerbro 2016-09-03

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 12.76 Ayoe B. Røbel - 1998 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
2 12.69 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
3 12.47 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
4 12.17 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
5 11.82 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
6 9.44 Marita Káradóttir Petersen - 1998 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
7 9.30 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
8 9.19 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
9 8.89 Elisabeth Dorsche - 1998 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
10 8.89 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 LDM-inde, Sæby 2017-02-12
11 6.31 Mille Lindholm Pedersen - 1999 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 1.71 Rikke Andersen - 1998 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
2 1.63 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
3 1.60 Tina Bischoff Gellin - 1998 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
4 1.60 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
5 1.60 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
6 1.57 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
7 1.54 Mathilde Søndergaard Jepsen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
8 1.54 Patricia Deleuran - 1998 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
9 1.51 Emilie Persson - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
10 1.51 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
11 1.50 Line Damsgaard Andersen - 1999 SAK-77 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
12 1.50 Mille Lindholm Pedersen - 1999 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
13 1.45 Lise Pedersen - 1999 Rødding AK Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
14 1.40 Louise Wessel Leroy - 1999 Sparta AM Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 5.33 Sarah Winther Jensen - 1999 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
2 5.29 Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
3 5.19 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
4 5.17 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
5 5.07 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
6 4.93 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
7 4.85 Elisabeth Dorsche - 1998 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
8 4.83 Mathilde Søndergaard Jepsen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
9 4.79 Bjørg Nowack - 1999 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
10 4.75 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
11 4.73 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
12 4.72 Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
13 4.66 Louise Wessel Leroy - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
14 4.57 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
15 4.42 Mille Lindholm Pedersen - 1999 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
16 3.92 Sofie Revall - 1998 Greve Atletik Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 10.38 Josephine Skipper - 1998 Randers Atletik Freja Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
2 10.21 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
3 9.81 Patricia Deleuran - 1998 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
4 9.42 Louise Østergård - 1999 SIK 80 LDM inde, Dybvad 2016-11-06
5 8.68 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 3.60 Laura Grønbech - 1999 Slagelse Atletik DELTA Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
2 2.80 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 LM inde, Aarhus 2017-03-04
3 2.60 Kate Ladefoged - 1998 Amager AC Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
4 2.40 Mille Lindholm Pedersen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 9.10 Mai Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
2 9.29 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
3 9.38 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
4 9.64 Caroline G S Johansen - 1998 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
5 9.70 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
6 9.82 Sofie Tidsvilde - 1998 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
7 9.91 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
8 10.32 Julie Kretzschmer - 1999 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
9 10.36 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
10 10.38 Josephine Skipper - 1998 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
11 10.55 Louise Wessel Leroy - 1999 Sparta AM Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
12 10.80 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
13 10.88 Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
14 10.93 Amalie Bang Petersen - 1998 Randers Atletik Freja Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03

P22

60 m

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 7.56 Mette Graversgaard - 1995 Århus 1900 Reykjavík International Games, Reykjavik, ISL 2017-02-04
2 7.67 Martha Traoré - 1995 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
3 7.82 Zarah Buchwald - 1995 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
4 7.83 Frida Sångren - 1997 Århus 1900 DM inde, Skive 2017-02-19
5 7.84 Ida Karstoft - 1995 Sparta AM Lund, SWE 2017-01-14
6 7.85 Monika Elisabeth Benserud (u) - 1996 Aalborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
7 8.06 Louise Malmqvist - 1996 Odense Atletik Indestævne 3, Skive 2017-02-04
8 8.06 Caroline Elkjær - 1995 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
9 8.12 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
10 8.27 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
11 8.43 Eliska Maslanova - 1995 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-11-08
12 8.58 Anne Søeborg - 1997 Århus 1900 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
13 8.74 Silje Kristensen - 1997 Fremad Holbæk Julestævne, Ballerup 2016-12-27
14 9.04 Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11

200 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 23.91 (OK) Mette Graversgaard - 1995 Århus 1900 , 2016-08-21
2 24.93 (1.2) Frida Sångren - 1997 Århus 1900 DM, Aarhus 2016-08-27
3 24.96 (Oversize) Ida Karstoft - 1995 Sparta AM Nordic Indoor Match, Tampere, FIN 2017-02-11
4 25.03 (2.0) Louise Malmqvist - 1996 Odense Atletik DT finale, Østerbro 2016-09-10
5 25.13 Zarah Buchwald - 1995 Hvidovre AM Växsjö, Växsjö, SWE 2017-01-22
6 25.64 (1.4) Isabell Paprotny - 1997 Aabenraa IG DM, Aarhus 2016-08-27
7 26.12 (1.2) Ida-Marie Olsen - 1997 Helsingør IF DM, Aarhus 2016-08-27
8 26.22 Caroline Elkjær - 1995 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
9 26.80 (0.3) Eliska Maslanova - 1995 Aalborg AM DM, Aarhus 2016-08-27
10 27.00 (0.8) Sofie Binou Nielsen - 1997 Korsør AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
11 27.62 (0.1) Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik Bialogard, POL, Bialogard, POL 2016-07-23
12 28.23 Anne Søeborg - 1997 Århus 1900 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
13 28.27 (-0.6) Silje Kristensen - 1997 Fremad Holbæk Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
14 28.61 (0.0) Hildur Poulsen - 1997 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
15 29.66 (-1.4) Augusta Jakobsen - 1997 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
16 34.24 (-0.5) Pernille Skovsted - 1997 AK Holstebro DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22

400 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 59.20 Eliska Maslanova - 1995 Aalborg AM DGI 5-kamp, Aalborg 2016-09-17
2 59.84 Carolien Millenaar (u) - 1997 Herning LK DM, Aarhus 2016-08-27
3 1.00.70 Karoline Hardis - 1997 Blovstrød Løverne Baneturneringen, Østerbro 2016-06-16
4 1.00.80 Isabell Paprotny - 1997 Aabenraa IG DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
5 1.01.92 Anne Andresen - 1997 Aalborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
6 1.03.31 Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
7 1.04.41 Silje Kristensen - 1997 Korsør AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
8 1.07.76 Maibritt Olsen - 1995 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
9 1.09.73 Marie Qvist Jensen - 1997 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22

800 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.05.91 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne DM, Aarhus 2016-08-27
2 2.08.67 Line K Schulz - 1996 Aalborg AM Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
3 2.10.49 Carolien Millenaar (u) - 1997 Herning LK Regionsstævne, Vejle 2016-05-07
4 2.13.01 Josephine Thestrup - 1996 Sparta AM E-Cup, Mersin, TYR 2016-05-28
5 2.15.91 Joseffa Keidser - 1995 Århus 1900 DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
6 2.16.34 Louise Rode - 1997 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
7 2.16.92 Hilda Heller - 1996 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
8 2.17.86 Anne Andresen - 1997 Aalborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
9 2.18.39 Karoline Hardis - 1997 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
10 2.23.1 Helene F. Sørensen - 1995 Århus 1900 Baneturnering 14, Aarhus 2016-08-09
11 2.26.38 Emma Dyrup Kleist - 1997 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
12 2.30.02 Emily Oron Lexner - 1997 Allerød AM Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
13 2.38.27 Anne Svanvig - 1996 Vejle IF Herning Games, Herning 2016-05-16
14 2.41.27 Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
15 2.41.66 Emma Finding - 1996 Randers Atletik Freja Baneturneringen 16, Skive 2016-08-23

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.15.39 Line K Schulz - 1996 Aalborg AM Oordegem, BEL, Oordegem, BEL 2016-05-28
2 4.21.59 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne Mannheim, GER, Mannheim, GER 2016-06-25
3 4.25.41 Josephine Thestrup - 1996 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
4 4.34.71 Josephine Brysting - 1995 Københavns IF Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2016-06-18
5 4.42.7 Louise Høj Jensen - 1997 AGF Atletik Klubstævne, Aarhus 2016-09-08
6 4.43.20 Louise Rode - 1997 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
7 4.44.20 Karoline Hardis - 1997 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
8 4.53.08 Sara Schou Kristensen - 1997 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
9 4.56.21 Emma Dyrup Kleist - 1997 Viborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
10 4.56.4 Camilla Lundtoft - 1996 SAK-77 Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
11 5.00.02 Isabella Sheldon - 1997 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
12 5.04.56 Helene F. Sørensen - 1995 Århus 1900 DT finale, Østerbro 2016-09-10
13 5.12.57 Augusta Korsgaard - 1997 Sparta AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
14 5.47.04 Anne-Sofie Rasmussen - 1997 Aabenraa IG DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
15 6.13.77 Anna Kvist-Ibsen - 1996 Aalborg Øst RRC Onsdagsstævne, Aalborg 2016-06-15
16 6.50.26 Anne Søeborg - 1997 Esbjerg AM DT kval, Bagsværd 2016-09-11

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.47.83 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne Zagreb, CRO, Zagreb, CRO 2016-09-06
2 9.25.47 Line K Schulz - 1996 Aalborg AM Baneturneringen, Østerbro 2016-08-04
3 9.59.38 Louise Rode - 1997 Blovstrød Løverne Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
4 10.14.86 Louise Høj Jensen - 1997 AGF Atletik Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
5 10.26.21 Emma Dyrup Kleist - 1997 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
6 10.37.14 Isabella Sheldon - 1997 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
7 10.39.18 Camilla Lundtoft - 1996 SAK-77 Baneturnering 5, Skive 2016-05-25
8 10.58.92 Augusta Korsgaard - 1997 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
9 11.06.92 Camilla Laursen - 1995 Viborg AM Baneturnering 5, Skive 2016-05-25
10 11.26.22 Anne-Sofie Rasmussen - 1997 Aabenraa IG Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
11 11.40.52 Anne Svanvig - 1996 Vejle IF Herning Games, Herning 2016-05-16

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 12.91 Marie Aagaard - 1996 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
2 12.41 Sofie Albrechtsen - 1995 Århus 1900 Minnesota, USA 2017-01-14

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 1.71 Sandra B Christensen - 1995 Amager AC Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
2 1.70 Sofie Albrechtsen - 1995 Århus 1900 Madison, USA 2017-01-21
3 1.61 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM DM inde, Skive 2017-02-18
4 1.45 Signe Thorben - 1996 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 6.06 Martha Traoré - 1995 Sparta AM Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
2 5.42 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
3 5.25 Annette Juma Nielsen - 1996 Københavns IF Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
4 5.06 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2017-01-14

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 12.80 Monika Elisabeth Benserud (u) - 1996 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
2 12.07 Anne Porshold - 1995 Sparta AM Nordic Indoor Match, Tampere, FIN 2017-02-11
3 11.81 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
4 11.64 Annette Juma Nielsen - 1996 Københavns IF Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
5 9.69 Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 3.70 Caroline Ranners - 1995 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 8.44 Mette Graversgaard - 1995 Århus 1900 Reykjavík International Games, Reykjavik, ISL 2017-02-04
2 8.44 Mathilde Heltbech - 1995 Helsingør IF Nordic Indoor Match, Tampere, FIN 2017-02-11
3 9.34 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
4 9.41 Sofie Albrechtsen - 1995 Århus 1900 Minnesota, USA, Minnesota, USA 2017-01-28
5 10.58 Eliska Maslanova - 1995 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-11-08

D15

60 m

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 7.49 Henrik Lykke - 2003 SAK-77 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
2 7.50 Marvin B. Christensen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
3 7.55 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
4 7.64 Osadeba Isaac - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
5 7.65 Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM LM inde, Aarhus 2017-03-04
6 7.71 Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 Indestævne, Skive 2017-01-14
7 7.72 Cami Esfandiari - 2002 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
8 7.73 Siam Aarøe - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
9 7.73 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
10 7.75 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
11 7.80 Anton Degn Groht - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
12 7.84 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
13 7.88 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
14 7.97 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
15 7.98 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
16 7.99 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
17 8.00 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
18 8.00 August Østergaard - 2003 Gentofte IK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
19 8.00 Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
20 8.03 Aske Brun - 2002 Gentofte IK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
21 8.04 Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08
22 8.04 Miso Buha - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
23 8.05 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
24 8.05 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
25 8.09 Magnus Askov-Hansen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
26 8.09 Rasmus Fredsted Markussen - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
27 8.13 Rasmus Ingemann - 2003 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
28 8.14 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
29 8.15 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
30 8.16 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
31 8.16 Rasmus Kragelund Christensen - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
32 8.18 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
33 8.23 Kasper Bakdal - 2002 SG Atletik Svendborg Indestævne, Skive 2017-01-14
34 8.23 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
35 8.31 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2016-12-27
36 8.32 Neloo Falck - 2003 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
37 8.32 Tobias Senft Andersen - 2002 FIF Hillerød Kronborg Games 3, Helsingør 2017-03-11
38 8.35 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Indestævne 3, Skive 2017-02-04
39 8.44 Magnus Emil Knudsen - 2003 Helsingør IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
40 8.49 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
41 8.50 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
42 8.51 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10

200 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 24.26 (OK) Henrik Lykke - 2003 SAK-77 , 2016-06-19
2 24.44 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
3 24.54 (1.2) Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
4 25.13 Osadeba Isaac - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
5 25.14 Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM DMU-inde, Skive 2017-02-26
6 25.27 (-0.2) Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
7 25.28 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
8 25.61 (0.5) August Østergaard - 2003 Gentofte IK Baneturneringen, Østerbro 2016-08-04
9 25.68 Siam Aarøe - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
10 25.73 Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
11 25.77 Lucas Soulier - 2002 Slagelse Atletik DELTA Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
12 25.86 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
13 25.87 (-0.8) Cami Esfandiari - 2002 Holte Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
14 25.97 (Oversize) Magnus Askov-Hansen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
15 26.01 (-0.3) Elia Noél Latta - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
16 26.07 (-1.1) Aske Brun - 2002 Gentofte IK DMU, Østerbro 2016-09-03
17 26.21 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
18 26.26 (0.1) Rasmus Vestergaard - 2002 Århus 1900 DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
19 26.32 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
20 26.32 (0.4) Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
21 26.37 (-0.2) Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
22 26.44 (-1.1) Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
23 26.47 (0.7) Asger Kinket Ellingsgaard - 2002 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2016-09-24
24 26.50 Neloo Falck - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
25 26.58 (-2.3) Casper Andersen - 2002 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2016-05-12
26 26.63 Miso Buha - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
27 26.65 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
28 26.73 (-0.7) Ketil Kannevorff - 2002 Københavns IF Eurotrack, Frederiksberg 2016-06-04
29 26.75 (-1.1) Tobias Senft Andersen - 2002 FIF Hillerød DMU, Østerbro 2016-09-03
30 26.82 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
31 26.96 (0.7) Simon Høg Nyborg - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2016-09-24
32 26.98 (0.4) Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
33 26.99 Silas Wang - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
34 27.01 (-1.5) Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
35 27.10 (0.1) Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
36 27.16 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
37 27.16 (-0.6) Rasmus Kragelund Christensen - 2003 Århus 1900 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
38 27.32 (Oversize) Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22

800 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.04.33 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
2 2.04.90 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
3 2.05.46 Anders Bang - 2002 Sparta AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
4 2.09.71 Lucas Soulier - 2002 Slagelse Atletik DELTA Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
5 2.09.72 Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 DTU finale, Ballerup 2016-09-24
6 2.09.79 Andreas Lange - 2002 Gentofte IK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
7 2.09.91 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
8 2.11.10 Jacob Koch-Hansen - 2002 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2016-05-07
9 2.13.38 Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
10 2.13.87 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
11 2.13.88 Laurits Berntsen - 2002 Viborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
12 2.13.90 Viktor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
13 2.16.29 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
14 2.16.33 (Oversize) Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
15 2.16.90 Rasmus Baltzersen - 2002 Greve Atletik Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
16 2.18.78 Andreas Sigvald Jensen - 2002 Esbjerg AM LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
17 2.20.19 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
18 2.20.38 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Indestævne 3, Skive 2017-02-04
19 2.21.67 (Oversize) William Elsner - 2003 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
20 2.21.70 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
21 2.23.36 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
22 2.24.78 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
23 2.24.87 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 DTU finale, Ballerup 2016-09-24
24 2.25.40 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
25 2.25.74 (Oversize) Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
26 2.25.96 (Oversize) Emil Hækkerup - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
27 2.26.78 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
28 2.27.77 Jakob Nissen Nielsen - 2003 Århus 1900 LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
29 2.28.66 (Oversize) Mathias Laugesen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
30 2.28.68 Jens-Jakob Ingerslev - 2003 Gentofte IK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
31 2.29.68 Casper Andersen - 2002 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2016-05-12
32 2.31.00 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM DGI Sydvestmesterskab, Vejen 2016-10-08
33 2.31.03 (Oversize) Oscar Riis - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
34 2.31.08 Ketil Kannevorff - 2002 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
35 2.32.41 (Oversize) Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
36 2.32.52 Georg Huu Rasmussen - 2002 Aabenraa IG Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.24.31 Anders Bang - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
2 4.25.10 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
3 4.25.75 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
4 4.25.76 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
5 4.29.60 Andreas Lange - 2002 Gentofte IK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
6 4.31.76 Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
7 4.33.99 Viktor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Indestævne, Skive 2017-01-14
8 4.34.93 Laurits Berntsen - 2002 Viborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
9 4.35.01 (Oversize) Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
10 4.36.07 Jacob Koch-Hansen - 2002 Kolding KFUM DMU, Østerbro 2016-09-03
11 4.37.46 (Oversize) Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
12 4.39.08 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Indestævne, Skive 2017-01-14
13 4.43.27 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
14 4.43.31 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
15 4.52.06 Andreas Sigvald Jensen - 2002 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2016-09-24
16 4.54.84 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
17 4.56.03 William Elsner - 2003 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
18 4.56.12 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
19 4.56.87 Marcus Rølling - 2003 Amager AC Baneturneringen 3, Allerød 2016-05-14
20 5.03.17 (Oversize) Oscar Riis - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
21 5.07.84 Mads Vährens - 2002 Greve Atletik Øst holdmesterskaber, Greve 2016-09-18
22 5.10.02 (Oversize) Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
23 5.10.97 Emil Pontoppidan Jensen - 2003 IK Hellas Baneturneringen, Østerbro 2016-08-04
24 5.15.02 Ingi Johannesen - 2002 Færøerne TF Stórkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-18
25 5.16.99 Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
26 5.17.73 (Oversize) Mathias Laugesen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
27 5.25.09 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
28 5.28.44 Jens-Jakob Ingerslev - 2003 Gentofte IK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
29 5.45.09 Elias Kongsted Misander - 2002 Gentofte IK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
30 5.46.5 William Bonfils - 2003 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2016-10-08
31 6.00.37 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 9.26.82 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
2 9.33.44 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
3 9.50.98 Rasmus Baltzersen - 2002 Greve Atletik DTU finale, Ballerup 2016-09-24
4 10.08.72 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
5 10.12.74 Marcus Rølling - 2003 Amager AC Baneturneringen, Frederiksberg 2016-07-07
6 10.26.65 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Baneturnering 6, Bagsværd 2016-06-02
7 10.32.48 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF Baneturneringen, Østerbro 2016-08-04
8 10.35.77 Georg Huu Rasmussen - 2002 Aabenraa IG Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
9 10.40.0 Laurits Berntsen - 2002 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2016-10-08
10 10.53.55 Andreas Sigvald Jensen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
11 11.14.04 Anton Stange - 2003 Viking Atletik BM 3000 m, Rønne 2016-06-08
12 11.38.27 Peter Groth Hansen - 2002 Sdr. Omme IF Herning Games, Herning 2016-05-16
13 11.45.26 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
14 11.45.38 Rasmus Hansen - 2003 Viking Atletik BM 3000 m, Rønne 2016-06-08
15 12.11.65 Johannes Thorbjørn Hansen - 2002 Skive AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
16 12.20.00 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
17 12.31.53 Jeppe Larsen - 2003 Skive AM DTU finale, Ballerup 2016-09-24
18 12.57.5 Viktor Hjort Sørensen - 2003 Vejen AF Klubløbestævne, Vejen 2016-09-29
19 12.59.4 Anton Nielsen - 2003 Vejen AF Klubløbestævne, Vejen 2016-09-29

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 13.82 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
2 13.18 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
3 13.00 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
4 12.91 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
5 12.87 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
6 12.87 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
7 12.66 Rasmus Vestergaard - 2002 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
8 11.69 Robin Tirkov - 2002 Ballerup AK Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
9 11.64 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
10 11.11 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
11 10.48 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
12 10.18 Rasmus Kragelund Christensen - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
13 10.01 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
14 9.95 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
15 9.89 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
16 9.87 Tobias Senft Andersen - 2002 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
17 9.77 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
18 9.65 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
19 9.64 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
20 9.30 Tore Haugan Engberg - 2002 Bagsværd AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
21 9.29 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
22 8.97 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
23 8.84 Rasmus Fredsted Markussen - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
24 8.80 Wilhelm Kopp - 2003 Trongårdens IF Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
25 8.72 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
26 8.69 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
27 8.63 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
28 8.56 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
29 8.44 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
30 8.25 Filip Nielsen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
31 8.21 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
32 8.02 Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
33 7.98 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
34 7.96 Mads Jakobsen - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
35 7.74 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
36 7.55 Oliver Jensen - 2003 Ballerup AK Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 1.73 Wilhelm Kopp - 2003 Trongårdens IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
2 1.73 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
3 1.72 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
4 1.72 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
5 1.65 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
6 1.65 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
7 1.64 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
8 1.63 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Indestævne 1, Hvidovre 2016-12-03
9 1.63 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
10 1.60 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
11 1.60 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
12 1.58 Magnus Askov-Hansen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
13 1.58 Rasmus Vestergaard - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
14 1.55 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
15 1.55 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
16 1.50 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
17 1.50 Silas Wang - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
18 1.50 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC DMU-inde, Skive 2017-02-25
19 1.50 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF LM inde, Aarhus 2017-03-04
20 1.45 Thorvald Lund - 2002 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
21 1.45 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
22 1.45 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
23 1.45 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
24 1.42 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
25 1.40 Tobias S. Dichmann - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
26 1.39 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
27 1.39 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
28 1.35 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 LDM inde, Dybvad 2016-11-20
29 1.30 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
30 1.25 Andreas Weber Christensen - 2003 Hjørring Atletik LDM-inde, Sæby 2017-02-12
31 1.25 Julius Toft Andreasen - 2002 Hjørring Atletik LDM-inde, Sæby 2017-02-12
32 1.25 Oliver Jensen - 2003 Ballerup AK Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
33 1.20 Mikkel Juul Sarisoy - 2003 Ballerup AK Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 5.79 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
2 5.75 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
3 5.66 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
4 5.61 Henrik Lykke - 2003 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
5 5.57 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Længdespring, Østerbro 2017-01-24
6 5.55 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
7 5.52 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
8 5.52 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
9 5.50 Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
10 5.46 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
11 5.34 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
12 5.34 Robin Tirkov - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
13 5.22 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
14 5.21 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
15 5.20 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
16 5.17 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
17 5.08 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
18 5.00 Magnus Askov-Hansen - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
19 5.00 Siam Aarøe - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
20 4.99 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
21 4.92 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Indestævne, Skive 2017-01-14
22 4.92 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
23 4.91 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
24 4.87 Emil Boesen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
25 4.80 Rasmus Fredsted Markussen - 2003 Aabenraa IG Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
26 4.79 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Indestævne, Skive 2017-01-14
27 4.78 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
28 4.77 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
29 4.77 Miso Buha - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
30 4.72 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
31 4.70 Neloo Falck - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
32 4.67 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
33 4.64 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
34 4.61 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
35 4.58 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
36 4.55 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 11.45 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
2 11.27 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
3 11.22 Miso Buha - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
4 11.11 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
5 11.02 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
6 10.76 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
7 10.53 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
8 10.44 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Indestævne 3, Skive 2017-02-04
9 10.32 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
10 9.99 Silas Wang - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
11 9.93 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
12 9.89 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
13 8.36 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
14 7.64 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 3.50 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
2 3.30 Oscar Løwenstein - 2002 Helsingør IF Julestævne, Ballerup 2016-12-27
3 3.30 Rasmus Vestergaard - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
4 2.90 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
5 2.80 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
6 2.80 Emil Boesen - 2003 Ballerup AK DMU-inde, Skive 2017-02-25
7 2.70 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Indestævne 1, Hvidovre 2016-12-03
8 2.70 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
9 2.70 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
10 2.60 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
11 2.50 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
12 2.50 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
13 2.30 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
14 2.30 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
15 2.20 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
16 2.10 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
17 2.00 Oliver Veselinovski - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
18 1.95 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
19 1.90 Magnus Bukhave - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
20 1.60 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 8.95 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
2 9.03 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
3 9.10 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
4 9.14 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
5 9.35 Rasmus Fredsted Markussen - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
6 9.36 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
7 9.41 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
8 9.42 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
9 9.44 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
10 9.65 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
11 9.65 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
12 9.67 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
13 9.69 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
14 9.95 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF LM inde, Aarhus 2017-03-04
15 9.99 Aske Brun - 2002 Gentofte IK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
16 10.08 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
17 10.28 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
18 10.36 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
19 10.37 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
20 10.50 Emil Boesen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
21 10.55 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
22 10.61 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
23 10.70 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
24 11.02 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
25 11.14 Rasmus Vestergaard - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
26 11.23 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Julestævne, Ballerup 2016-12-27
27 11.41 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
28 11.91 Magnus Bukhave - 2003 Herning GF Indestævne, Skive 2017-01-14
29 12.63 Oliver Veselinovski - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07

D17

60 m

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 7.05 Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2017-02-04
2 7.14 Daniel Andersen - 2001 Aalborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
3 7.26 Mikkel Ramlow - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
4 7.32 Emil Frænde - 2000 Sparta AM Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2017-02-04
5 7.34 Rasmus Thornbjerg Klausen - 2000 Fremad Holbæk Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
6 7.38 Mads Lund - 2000 Sparta AM Julestævne, Ballerup 2016-12-27
7 7.38 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
8 7.40 Vincent Plas - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
9 7.48 Laurits Holm Olesen - 2001 Skive AM Indestævne, Skive 2017-01-14
10 7.52 Peter Kjølbye - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
11 7.54 Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
12 7.57 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
13 7.58 Johannes Glue - 2000 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
14 7.58 Tais Leicht Kjær - 2000 Århus 1900 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
15 7.64 Malachy Mozejko - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
16 7.65 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM Julestævne, Ballerup 2016-12-27
17 7.65 Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas Indestævne 3, Skive 2017-02-04
18 7.67 Haris Khan - 2000 Hvidovre AM Växsjö, Växsjö, SWE 2017-01-22
19 7.67 Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
20 7.72 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
21 7.72 Niels Bøje - 2000 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
22 7.72 Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik DMU-inde, Skive 2017-02-25
23 7.74 Markus Pallesen - 2000 SAK-77 Indestævne, Skive 2017-01-14
24 7.75 Andreas Land - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
25 7.80 Vuk Stojanovic - 2001 SAK-77 Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
26 7.82 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
27 7.83 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Julestævne, Ballerup 2016-12-27
28 7.83 Philip Vikne Dalmose - 2001 Århus 1900 Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
29 7.83 Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
30 7.85 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
31 7.88 Martin Lindebjerg - 2000 Fremad Holbæk Julestævne, Ballerup 2016-12-27
32 7.90 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2016-12-27
33 7.95 Bertil Steffensen - 2001 Vejle IF ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
34 7.98 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
35 7.99 Jacob Binou Nielsen - 2000 Korsør AM Julestævne, Ballerup 2016-12-27
36 8.00 Kristian Skov Hansen - 2001 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
37 8.00 Nikolaj Sivertsen Nørring - 2001 Gråsten IG LM inde, Aarhus 2017-03-04
38 8.04 Thomas Moraes Bengtsson - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
39 8.04 Johan Voigt - 2001 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
40 8.05 Nikolai Lysholdt Petersen - 2001 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
41 8.12 William Korsgaard - 2001 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
42 8.16 Oliver Lumholdt - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22

200 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 22.24 (0.2) Tobias G. Larsen - 2000 Holte Atletik Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
2 22.85 Emil Frænde - 2000 Sparta AM Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2017-02-05
3 22.99 (-0.4) Rasmus Thornbjerg Klausen - 2000 Fremad Holbæk Cles, ITA, Cles, ITA 2016-07-22
4 23.09 Mikkel Ramlow - 2000 Sparta AM Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2017-02-04
5 23.20 (-0.8) Daniel Andersen - 2001 Aalborg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
6 23.33 (-0.8) Vincent Plas - 2001 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
7 23.97 Tais Leicht Kjær - 2000 Århus 1900 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
8 24.09 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
9 24.10 Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas Indestævne 3, Skive 2017-02-04
10 24.39 (1.9) Rasmus Outzen Vejlgård - 2000 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
11 24.41 (1.9) Niels Bøje - 2000 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
12 24.47 Haris Khan - 2000 Hvidovre AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
13 24.48 Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
14 24.53 (1.9) Simon S. Jensen - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
15 24.60 (-1.0) Andreas Land - 2000 Odense Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
16 24.76 Martin Lindebjerg - 2000 Fremad Holbæk Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
17 24.78 (-1.8) Nicolas Fjellerup - 2001 Holte Atletik Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
18 24.78 (-0.8) Philip Vikne Dalmose - 2001 Århus 1900 DMU, Østerbro 2016-09-03
19 24.99 (1.2) Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
20 25.02 (0.2) Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
21 25.07 (1.0) Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia Baneturneringen, Østerbro 2016-08-04
22 25.28 Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
23 25.30 (0.2) Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
24 25.35 (-1.4) Peter Kjølbye - 2001 Vejen AF Regionsstorstævne, Esbjerg 2016-05-28
25 25.58 (1.9) Lucas Richardt - 2000 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
26 25.69 (1.2) Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
27 25.76 (-1.7) Thorbjørn Børresen - 2001 Køge Atletik Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
28 25.81 (-1.0) Oliver Hinsch - 2000 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
29 25.83 (-1.4) Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Regionsstorstævne, Esbjerg 2016-05-28
30 25.84 Johan Voigt - 2001 IK Olympia Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
31 25.85 (-1.0) Markus Pallesen - 2000 SAK-77 DMU, Østerbro 2016-09-03
32 25.87 (1.2) Anton Bisgaard - 2001 Århus 1900 DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
33 25.93 (0.6) Oskar Rømer - 2000 Ballerup AK Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
34 26.05 (-1.7) Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
35 26.11 (2.0) Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
36 26.23 Kristian Skov Hansen - 2001 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
37 26.50 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
38 26.94 (-0.2) Kasper Mejlholm - 2000 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07

400 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 49.63 Tobias G. Larsen - 2000 Holte Atletik Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
2 50.77 William Devantier - 2000 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2016-06-04
3 51.31 Mads Lund - 2000 Sparta AM EM U18, Tbilisi, GEO 2016-07-14
4 52.26 Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas DMU, Østerbro 2016-09-03
5 52.52 Vincent Plas - 2001 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
6 53.38 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia DMU, Østerbro 2016-09-03
7 53.97 Tais Leicht Kjær - 2000 Århus 1900 DMU, Østerbro 2016-09-03
8 54.36 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
9 55.68 Andreas Land - 2000 Odense Atletik DTU finale, Ballerup 2016-09-24
10 56.20 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA DMU, Østerbro 2016-09-03
11 56.35 Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
12 56.51 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
13 56.85 Haris Khan - 2000 Hvidovre AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
14 56.87 Jonathan Mogensen - 2000 Amager AC DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
15 56.98 Markus Pallesen - 2000 SAK-77 Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
16 57.61 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
17 57.99 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
18 58.64 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM Øst/Vest mangekamp, Helsingør 2016-05-15
19 58.92 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
20 59.57 Philip Vikne Dalmose - 2001 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2016-06-15
21 1.00.40 Thomas S. Larsen - 2000 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
22 1.01.48 Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
23 1.02.00 Bárður Jóhansson - 2001 Færøerne TF Stórkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-18
24 1.05.22 Elias Hindbo Nielsen - 2000 Viborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
25 1.05.33 Nicklas Fjeldby - 2001 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
26 1.11.58 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Baneturnering 17, Holbæk 2016-09-06
27 1.11.62 Mohammed Farah - 2000 Fremad Holbæk Baneturneringen 3, Allerød 2016-05-14

800 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 1.53.14 William Devantier - 2000 Sparta AM DT finale, Østerbro 2016-09-10
2 1.59.78 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
3 2.00.85 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
4 2.01.25 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
5 2.02.5 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Sommerløb, Viborg 2016-08-02
6 2.02.50 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
7 2.02.90 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
8 2.03.24 Morten Bach - 2000 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
9 2.04.59 Carl-Christian Burvil - 2000 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
10 2.05.46 Frederik Gottlieb - 2000 Helsingør IF Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
11 2.07.39 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
12 2.07.41 Conrad Lind - 2001 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
13 2.07.81 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM DMU, Østerbro 2016-09-03
14 2.07.98 Mathias Sikora - 2000 Slagelse Atletik DELTA Baneturnering 6, Bagsværd 2016-06-02
15 2.08.18 Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
16 2.08.48 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
17 2.08.93 Martin Kårstad Møller - 2000 Esbjerg AM Regionsstorstævne, Esbjerg 2016-05-28
18 2.09.00 Jonathan Mogensen - 2000 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
19 2.09.43 Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF DMU, Østerbro 2016-09-03
20 2.09.80 Villads Schou - 2001 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
21 2.09.86 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
22 2.10.06 Mads Nørlov Bundgaard - 2000 IK Hellas DMU, Østerbro 2016-09-03
23 2.10.28 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 DTU finale, Ballerup 2016-09-24
24 2.11.84 Mads Rademacher - 2001 SAK-77 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
25 2.12.18 Ahadi Namulya - 2000 Aalborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
26 2.12.33 Jacob Weel Rosbo - 2000 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
27 2.12.53 Peter Lindholt Nielsen - 2000 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
28 2.12.80 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Åbne Slagelsemesterskaber, Slagelse 2016-09-10
29 2.14.98 Jonas Petersen - 2001 Odense Atletik Bialogard, POL, Bialogard, POL 2016-07-23
30 2.15.0 Christian Oxlund Rasmussen - 2001 Århus 1900 Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
31 2.16.29 Christian Pilehave - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
32 2.16.32 Louis Cantby - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
33 2.16.69 Sebastian Mørk Petersen - 2000 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
34 2.16.70 (Oversize) Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
35 2.17.74 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF DMU, Østerbro 2016-09-03
36 2.18.3 Niclas Søgaard Hjortkjær - 2000 IK Hellas UP-stævne 3, Roskilde 2016-05-26

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 3.58.55 William Devantier - 2000 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
2 4.06.7 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
3 4.11.15 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
4 4.12.33 (Oversize) Morten Bach - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
5 4.14.0 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
6 4.14.21 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
7 4.14.67 Conrad Lind - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
8 4.17.25 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
9 4.17.7 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Baneturnering 14, Aarhus 2016-08-09
10 4.23.22 Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik Indestævne, Skive 2017-01-14
11 4.23.34 Anton Østdal - 2001 Bagsværd AC Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
12 4.24.38 Adam Nihrane - 2000 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
13 4.26.74 Carl-Christian Burvil - 2000 Viborg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
14 4.31.02 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
15 4.31.94 Niclas Søgaard Hjortkjær - 2000 IK Hellas DMU, Østerbro 2016-09-03
16 4.32.25 Louis Cantby - 2001 Hvidovre AM Baneturneringen 3, Allerød 2016-05-14
17 4.32.86 Mathias Sikora - 2000 Slagelse Atletik DELTA Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
18 4.33.13 (Oversize) Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
19 4.33.58 Andreas Rumin Kjær - 2000 AGF Atletik Indestævne, Skive 2017-01-14
20 4.34.13 Emil Pallesen - 2001 AGF Atletik Indestævne, Skive 2017-01-14
21 4.35.45 Jacob Weel Rosbo - 2000 Bagsværd AC Baneturneringen 3, Allerød 2016-05-14
22 4.36.03 Frederik Gottlieb - 2000 Helsingør IF Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
23 4.36.63 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne Færøske mesterskaber, Thorshavn 2016-08-20
24 4.38.58 Kristian Carstensen - 2001 Ballerup AK Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
25 4.39.36 Mads Nørlov Bundgaard - 2000 IK Hellas Baneturneringen, Østerbro 2016-08-04
26 4.44.71 Sigurd Zielinski Djurup - 2000 Bagsværd AC DMU, Østerbro 2016-09-03
27 4.47.56 Martin Kårstad Møller - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
28 4.48.60 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
29 4.49.27 Mads Lund - 2000 Sparta AM NM mangekamp, Huddinge, SWE 2016-06-11
30 4.51.10 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik Øst holdmesterskaber, Greve 2016-09-18
31 4.51.51 Noah van Wagenen - 2001 Ballerup AK Baneturneringen, Østerbro 2016-08-04
32 4.52.20 Christian Oxlund Rasmussen - 2001 Århus 1900 Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
33 4.53.86 Sebastian Hansen - 2001 Slagelse Atletik DELTA Øst holdmesterskaber, Greve 2016-09-18
34 4.58.05 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF DMU, Østerbro 2016-09-03
35 4.58.25 Christian Pilehave - 2001 Holte Atletik Øst holdmesterskaber, Greve 2016-09-18
36 5.02.64 (Oversize) Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.53.11 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM Herning Games, Herning 2016-05-16
2 8.56.02 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
3 9.06.24 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM DMU, Østerbro 2016-09-03
4 9.08.94 Conrad Lind - 2001 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
5 9.11.17 Anton Østdal - 2001 Bagsværd AC DMU, Østerbro 2016-09-03
6 9.13.68 Louis Cantby - 2001 Hvidovre AM DMU, Østerbro 2016-09-03
7 9.33.59 Valdemar Solok - 2001 Holte Atletik DTU finale, Ballerup 2016-09-24
8 9.47.05 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Baneturnering 5, Skive 2016-05-25
9 9.47.34 Jacob Weel Rosbo - 2000 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
10 9.51.11 Kristian Carstensen - 2001 Ballerup AK Baneturneringen, Frederiksberg 2016-07-07
11 9.52.44 Carl-Christian Burvil - 2000 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
12 9.54.41 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik Bialogard, POL, Bialogard, POL 2016-07-23
13 9.55.96 Emil Pallesen - 2001 AGF Atletik Indestævne 3, Skive 2017-02-04
14 9.58.27 Jacob Seerup Kirkeby - 2000 Viking Atletik BM 3000 m, Rønne 2016-06-08
15 10.14.34 Morten Bach - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
16 10.31.15 Sebastian Hansen - 2001 Slagelse Atletik DELTA Baneturnering 6, Bagsværd 2016-06-02
17 11.03.0 Johan Enevoldsen - 2001 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2016-10-08
18 11.07.01 Elias Hindbo Nielsen - 2000 Viborg AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
19 11.11.76 David Romney Lauridsen - 2001 Ballerup AK DMU, Østerbro 2016-09-03
20 11.16.62 Christian Pilehave - 2001 Holte Atletik DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
21 11.38.86 Peter Egsgaard Kruse - 2001 Herning GF Herning Games, Herning 2016-05-16
22 11.51.48 Anton Bisgaard - 2001 Århus 1900 DTU finale, Ballerup 2016-09-24
23 12.21.53 Jeppe Fribæk - 2001 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2016-05-16
24 12.58.75 Jens Mejrup - 2001 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2016-05-16

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 15.21 Mads Lund - 2000 Sparta AM Julestævne, Ballerup 2016-12-27
2 15.03 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM Julestævne, Ballerup 2016-12-27
3 12.99 Jacob Binou Nielsen - 2000 Korsør AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
4 12.75 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2017-01-07
5 12.64 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
6 12.60 Vitus Lei Hansgaard - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
7 12.35 Anton Kühl - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
8 11.77 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
9 11.34 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
10 10.67 Frederik Skov Hansen - 2001 Viborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
11 10.24 Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
12 9.49 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
13 9.29 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
14 7.95 Nikolaj Sivertsen Nørring - 2001 Vidar Atletik Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08
15 7.55 Saef Ali - 2000 Roar Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
16 7.50 Andreas Brandt - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
17 6.53 Jacob Vadsholt - 2001 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 1.91 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
2 1.86 Marius Hytholm Alex Petersen - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
3 1.82 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
4 1.81 Jacob Rosenlund - 2001 Sparta AM Indestævne 1, Hvidovre 2016-12-03
5 1.81 Mads Lund - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
6 1.79 Thomas S. Larsen - 2000 Randers Atletik Freja Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
7 1.77 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
8 1.75 Johannes Glue - 2000 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
9 1.71 Philip Vikne Dalmose - 2001 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
10 1.70 Jonas Danker Linnemann - 2000 Hvidovre AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
11 1.56 Emil Busch Bjerregaard - 2001 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
12 1.45 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
13 1.12 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 6.59 Mads Lund - 2000 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
2 6.54 Emil Frænde - 2000 Sparta AM Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2017-02-05
3 6.17 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
4 6.09 Johannes Glue - 2000 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
5 6.05 Martin Lindebjerg - 2000 Fremad Holbæk Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
6 6.04 Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
7 6.00 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
8 5.91 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
9 5.86 Malachy Mozejko - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
10 5.81 Peter Kjølbye - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
11 5.79 Vuk Stojanovic - 2001 SAK-77 Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
12 5.75 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
13 5.58 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
14 5.56 Anton Bisgaard - 2001 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
15 5.54 Nikolai Lysholdt Petersen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
16 5.54 Johan Voigt - 2001 IK Olympia Indestævne 1, Hvidovre 2016-12-03
17 5.48 Philip Vikne Dalmose - 2001 Århus 1900 Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
18 5.30 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
19 4.86 Markus Pallesen - 2000 SAK-77 Indestævne, Skive 2017-01-14
20 4.81 Bertil Steffensen - 2001 Vejle IF ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
21 4.73 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 Indestævne, Skive 2017-01-14
22 4.58 Tóki Bak Sørensen - 2000 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
23 3.88 Magnus Huusom Havmøller - 2001 Århus 1900 ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
24 3.73 Emil Busch Bjerregaard - 2001 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 13.13 Johannes Glue - 2000 Randers Atletik Freja Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
2 12.21 Anton Bisgaard - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
3 11.92 Philip Vikne Dalmose - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
4 11.91 Nikolai Lysholdt Petersen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
5 10.57 Oliver Hinsch - 2000 Hvidovre AM Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
6 10.39 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
7 10.34 Johan Voigt - 2001 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 3.90 Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
2 3.90 Peter M. Adamsen - 2000 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
3 3.80 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
4 3.60 Mads Lund - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
5 3.50 Christian Munch Skylv - 2001 Sparta AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
6 3.30 Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
7 3.30 Frederik Engborg Thede - 2000 Sparta AM Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
8 3.10 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
9 3.00 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
10 2.90 Jonathan Thulstrup - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
11 2.80 August Winter - 2001 Skive AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
12 2.70 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
13 2.60 Oliver Lumholdt - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
14 2.50 Niklas Nonboe - 2001 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 8.48 Mads Lund - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
2 8.99 Andreas Land - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
3 9.13 Anton Bisgaard - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
4 9.24 Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
5 10.58 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
6 10.92 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
7 11.46 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22

D19

60 m

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 6.87 Simon Hansen - 1998 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
2 6.98 Peter Andersson - 1999 Greve Atletik DM inde, Skive 2017-02-19
3 7.03 Steffen Udengaard Knudsen - 1998 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
4 7.11 Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
5 7.13 Jonathan Aquino (u) - 1999 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
6 7.14 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik DMU-inde, Skive 2017-02-25
7 7.20 Nicolai Lind Andersen - 1998 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
8 7.21 Albert Ranning - 1998 Københavns IF Växsjö, Växsjö, SWE 2017-01-22
9 7.23 Frankly Dadey - 1999 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
10 7.25 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Indestævne, Skive 2017-01-14
11 7.28 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
12 7.32 Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
13 7.34 Emil Ipsen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
14 7.35 Jacob Klysner - 1998 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
15 7.36 Zaki Dhamac - 1999 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
16 7.36 Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
17 7.42 Marc Hanselmann Nielsen - 1999 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
18 7.44 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
19 7.45 Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Indestævne, Skive 2017-01-14
20 7.45 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
21 7.45 Niklas Bjerre - 1999 Korsør AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
22 7.48 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
23 7.51 Jonas N. Bjerremand - 1998 Vejle IF DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
24 7.64 Lasse Bangsgaard - 1998 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
25 7.68 Asbjørn Magnussen - 1998 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
26 7.69 Marc Futtrup Christiansen - 1998 Kolding KFUM ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
27 7.70 Nicolai Friis - 1998 Randers Atletik Freja Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
28 7.74 Oliver Birlie - 1999 Amager AC Julestævne, Ballerup 2016-12-27
29 7.76 Emil Grovn - 1998 Frederiksberg IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
30 7.76 Ralfs Zarrins - 1999 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
31 7.77 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
32 7.78 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
33 7.79 Andreas Støve - 1998 SAK-77 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
34 7.80 Xavier Magalhaes - 1999 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
35 7.82 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
36 7.86 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08
37 7.86 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
38 7.96 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
39 8.14 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
40 8.59 Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22

200 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 21.12 (1.7) Simon Hansen - 1998 Århus 1900 DM, Aarhus 2016-08-28
2 21.57 (1.7) Steffen Udengaard Knudsen - 1998 Århus 1900 DM, Aarhus 2016-08-27
3 22.50 Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
4 22.64 (0.9) Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
5 22.73 Albert Ranning - 1998 Københavns IF Växsjö, Växsjö, SWE 2017-01-22
6 22.86 Jonathan Aquino (u) - 1999 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
7 22.88 Nicolai Lind Andersen - 1998 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
8 22.92 (0.6) Frankly Dadey - 1999 Greve Atletik Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
9 22.99 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
10 23.08 Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
11 23.14 Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
12 23.22 (-1.2) Marc Hanselmann Nielsen - 1999 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
13 23.52 (0.6) Samuel Marcus - 1999 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
14 23.59 (-1.7) Jacob Møberg Klysner - 1998 Århus 1900 DMU, Østerbro 2016-09-03
15 23.61 (0.6) Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
16 23.82 (-0.7) Karl-Gustav Brockdorff - 1999 Aalborg AM DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
17 23.84 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
18 24.07 (0.2) Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
19 24.25 (-1.0) Niklas Bjerre - 1999 Korsør AM DMU, Østerbro 2016-09-03
20 24.59 (-0.3) Zaki Dhamac - 1999 Aalborg AM DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
21 24.65 Lasse Bangsgaard - 1998 Herning GF Indestævne 3, Skive 2017-02-04
22 24.67 Andreas Støve - 1998 SAK-77 Indestævne 3, Skive 2017-02-04
23 24.77 Xavier Magalhaes - 1999 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
24 24.79 (-0.7) Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2016-05-12
25 25.07 (0.5) Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja LM, Randers 2016-10-02
26 25.25 (0.5) Genc Bega - 1999 Randers Atletik Freja LM, Randers 2016-10-02
27 25.27 (-0.4) Villads Clausen - 1998 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
28 25.38 (0.2) Oliver Birlie - 1999 Amager AC Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
29 25.39 (-1.3) Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
30 25.58 (-1.3) Jonas Jensen - 1998 Odense Atletik LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
31 26.09 (-3.1) Malte Strunge - 1998 SIK 80 DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22
32 26.39 (-1.2) Jes Ethelberg - 1999 Esbjerg AM LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
33 27.04 (-0.3) Rasmus Wiese - 1999 Fremad Holbæk Cles, ITA, Cles, ITA 2016-07-22
34 27.11 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04

400 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 49.40 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM E-Cup U20 B, Leiria, POR 2016-09-17
2 50.08 Karl-Gustav Brockdorff - 1999 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2016-06-15
3 50.73 Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
4 50.82 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
5 51.91 Alejandro Maillet - 1998 Blovstrød Løverne Baneturneringen 3, Allerød 2016-05-14
6 51.98 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik Helsingborg, SWE, Helsingborg, SWE 2016-07-08
7 51.99 Jonathan Aquino (u) - 1999 Sparta AM UP-stævne 1, Østerbro 2016-05-12
8 52.31 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
9 52.74 Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM DMU, Østerbro 2016-09-03
10 52.80 Oliver Byrial - 1999 Sparta AM Baneturnering 17, Holbæk 2016-09-06
11 52.98 Samuel Marcus - 1999 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
12 53.49 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM DT kval, Bagsværd 2016-09-11
13 53.55 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
14 53.62 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA DMU, Østerbro 2016-09-03
15 54.37 Frankly Dadey - 1999 Greve Atletik Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
16 55.05 Andreas Støve - 1998 SAK-77 Indestævne, Skive 2017-01-14
17 55.09 Lasse Moesgård Nielsen - 1998 Herning GF Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
18 55.26 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-12-03
19 55.63 Lucas la cour Heebøll - 1999 Sparta AM UP-stævne 1, Østerbro 2016-05-12
20 55.90 William Winkler - 1999 SAK-77 Indestævne, Skive 2017-01-14
21 56.20 Julian Gregersen - 1998 Vejle IF Færøske ungdomsmesterskaber, Thorshavn 2016-09-10
22 56.40 Jonas Jensen - 1998 Odense Atletik DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
23 57.87 Julian Schlegel - 1998 SIK 80 Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
24 58.29 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2016-08-20
25 58.32 Andreas Hvass Neergaard - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
26 58.39 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Øst/Vest mangekamp, Helsingør 2016-05-15
27 58.41 Rasmus Wiese - 1999 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
28 58.99 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22
29 59.21 Anders Beier - 1999 HG Atletik UP-stævne 2, Herlufsholm 2016-05-19
30 59.60 Malte Strunge - 1998 SIK 80 DT kval, Bagsværd 2016-09-11
31 1.01.34 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Indestævne, Skive 2017-01-14
32 1.01.64 Zakaria Dahmani - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
33 1.02.01 Daniel Jørgensen - 1999 Odense Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11

800 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 1.52.63 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2016-06-18
2 1.52.68 Karl-Gustav Brockdorff - 1999 Aalborg AM DT finale, Østerbro 2016-09-10
3 1.58.44 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM DMU, Østerbro 2016-09-03
4 1.58.67 Julian Gregersen - 1998 Vejle IF DMU, Østerbro 2016-09-03
5 2.00.2 Sebastian Stensvig - 1999 Skive AM Sommerløb, Viborg 2016-08-02
6 2.00.54 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
7 2.01.75 Simon Holst - 1998 Amager AC Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2016-06-18
8 2.03.53 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
9 2.03.93 Lucas la cour Heebøll - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
10 2.04.42 Noel Mono (u) - 1998 Aalborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
11 2.05.13 Berhane Yemane - 1998 AGF Atletik Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
12 2.06.32 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
13 2.07.76 Anders Holmelund Jørgensen - 1999 Kolding KFUM Regionsstorstævne, Esbjerg 2016-05-28
14 2.08.72 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
15 2.08.74 Magnus Buur - 1999 IK Hellas DMU, Østerbro 2016-09-03
16 2.09.04 Peter Christian Wildt - 1998 Odense Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
17 2.10.72 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Åbne Slagelsemesterskaber, Slagelse 2016-09-10
18 2.10.76 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
19 2.11.12 August Runge Bengtson - 1999 Aalborg Øst RRC Regionsstævne, Vejle 2016-05-07
20 2.12.31 Rasmus Wiese - 1999 Fremad Holbæk Trento, ITA, Trento, ITA 2016-07-19
21 2.13.08 Rógvi Kárason - 1998 Færøerne 2. TF Stòrkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-11
22 2.13.6 Troels Lang Nielsen - 1999 Esbjerg AM Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
23 2.13.63 Louis Hermann - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
24 2.15.07 Gunnar Sivertsen - 1999 Kolding KFUM Sydjysk 4-kamp, Kolding 2016-10-01
25 2.17.66 Rasmus Lorenzen - 1998 Århus 1900 LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
26 2.26.48 Jes Ethelberg - 1999 Esbjerg AM LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
27 2.30.50 Kasper Røntved Krukiewicz - 1999 SIK 80 DT kval, Bagsværd 2016-09-11
28 2.32.10 Daniel Jørgensen - 1999 Odense Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
29 2.34.05 Andreas Kjær - 1998 Greve Atletik DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
30 2.35.72 Stefan Lehnert - 1999 Ballerup AK Klubmesterskaber, Ballerup 2016-08-27
31 2.46.35 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Klubmesterskaber, Ballerup 2016-08-27
32 2.55.20 Andreas Møller - 1999 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 3.46.88 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Mannheim, GER, Mannheim, GER 2016-06-25
2 3.57.99 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 DM, Aarhus 2016-08-27
3 4.01.93 Sebastian Stensvig - 1999 Skive AM DMU, Østerbro 2016-09-03
4 4.04.4 Mubaarik Ibrahim - 1998 Odense Atletik Baneturnering 14, Aarhus 2016-08-09
5 4.05.70 Julian Gregersen - 1998 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
6 4.05.91 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
7 4.08.21 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK DMU, Østerbro 2016-09-03
8 4.08.21 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
9 4.09.64 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM Indestævne, Skive 2017-01-14
10 4.12.95 Simon Holst - 1998 Amager AC DMU, Østerbro 2016-09-03
11 4.14.39 Lucas la cour Heebøll - 1999 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2016-06-04
12 4.15.03 Noel Mono (u) - 1998 Aalborg AM DT finale, Østerbro 2016-09-10
13 4.16.15 Alexander Seidler Nielsen - 1999 Hvidovre AM DT finale, Østerbro 2016-09-10
14 4.18.8 Peter Christian Wildt - 1998 Odense Atletik Baneturnering 14, Aarhus 2016-08-09
15 4.23.60 Anders Holmelund Jørgensen - 1999 Odense Atletik Indestævne, Skive 2017-01-14
16 4.25.05 Thomas Sand Nielsen - 1998 AK Holstebro Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
17 4.25.06 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
18 4.28.29 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Aalborg 2016-05-28
19 4.33.96 Rógvi Kárason - 1998 Færøerne TF Stórkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-18
20 4.34.32 Rasmus Lorenzen - 1998 Århus 1900 DMU, Østerbro 2016-09-03
21 4.37.2 Berhane Yemane - 1998 AGF Atletik Åbne KM, Aarhus 2016-09-29
22 4.39.31 Gunnar Sivertsen - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2016-09-24
23 4.39.70 Mikkel Berg - 1999 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2017-01-14
24 4.39.73 Lasse Ankersø - 1999 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
25 4.42.27 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas DMU, Østerbro 2016-09-03
26 4.42.42 Jesper Christiansen - 1998 AK Holstebro DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22
27 4.48.05 Louis Hermann - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
28 4.53.05 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
29 4.57.82 Rasmus Wiese - 1999 Fremad Holbæk Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
30 5.00.54 Henning Elmer - 1999 Greve Atletik DTU finale, Ballerup 2016-09-24
31 5.06.49 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
32 5.08.43 Julian Schlegel - 1998 SIK 80 DT kval, Bagsværd 2016-09-11
33 5.15.24 Lasse Bangsgaard - 1998 Herning GF Vest holdmesterskaber, Herning 2016-09-18
34 5.19.64 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
35 5.34.43 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Øst/Vest mangekamp, Helsingør 2016-05-15
36 6.04.07 Andreas Møller - 1999 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.15.37 (Oversize) Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Nordic Indoor Match, Tampere, FIN 2017-02-11
2 8.39.90 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
3 8.40.01 Sebastian Stensvig - 1999 Skive AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
4 8.51.86 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
5 8.52.86 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
6 8.56.28 Alexander Seidler Nielsen - 1999 Hvidovre AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
7 9.05.94 Jesper Christiansen - 1998 AK Holstebro Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
8 9.05.97 Thomas Sand Nielsen - 1998 AK Holstebro Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
9 9.12.36 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
10 9.17.54 Simon Holst - 1998 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
11 9.22.22 Noel Mono (u) - 1998 Aalborg AM Herning Games, Herning 2016-05-16
12 9.35.96 Anders Holmelund Jørgensen - 1999 Odense Atletik Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
13 9.42.57 Louis Hermann - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
14 9.58.96 Rógvi Kárason - 1998 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
15 10.05.10 August Runge Bengtson - 1999 Aalborg Øst RRC Indestævne 3, Skive 2017-02-04
16 10.41.63 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Midtjyske mesterskaber, Silkeborg 2016-10-02
17 10.51.31 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 15.20 Casper Jørgensen - 1999 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
2 13.48 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2016-12-27
3 13.35 Jonas N. Bjerremand - 1998 Vejle IF Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
4 13.33 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
5 12.93 Stefan Lehnert - 1999 Ballerup AK Søndagsstævne, Ballerup 2016-12-11
6 12.82 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
7 12.51 Hans Barrett - 1999 Stoholm IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
8 11.76 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
9 11.74 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
10 11.69 August Hallberg - 1998 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
11 11.68 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
12 11.50 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
13 11.39 Mathias Hansen - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
14 11.36 Mads Ringsted - 1999 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
15 11.07 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
16 8.79 Mikael Chua Ziska - 1999 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
17 8.74 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
18 8.48 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08
19 7.74 Julian Schlegel - 1998 SIK 80 LDM-inde, Sæby 2017-02-12

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 1.86 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
2 1.85 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
3 1.84 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
4 1.83 Andreas Asklund - 1998 Kolding KFUM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
5 1.81 Jonas N. Bjerremand - 1998 Vejle IF DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
6 1.77 Anders Beier - 1999 HG Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
7 1.74 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
8 1.74 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
9 1.70 Mikkel Eggert Strand - 1998 Helsingør IF Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
10 1.65 Julian Schlegel - 1998 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
11 1.51 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 6.91 Emil Ipsen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21
2 6.79 Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
3 6.72 Nicolai Lind Andersen - 1998 Sparta AM Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
4 6.64 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Indestævne, Skive 2017-01-14
5 6.59 Steffen Udengaard Knudsen - 1998 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
6 6.55 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
7 6.49 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
8 6.28 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
9 6.25 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Længdespring, Østerbro 2017-01-24
10 6.21 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
11 5.96 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
12 5.95 Jonas N. Bjerremand - 1998 Vejle IF DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
13 5.72 Marc Futtrup Christiansen - 1998 Kolding KFUM ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
14 5.50 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
15 5.30 Frankly Dadey - 1999 Greve Atletik Hvidovre Indoor, Hvidovre 2017-01-15
16 5.29 Andreas Støve - 1998 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
17 5.27 Julian Schlegel - 1998 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-21
18 5.11 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
19 4.70 Xavier Magalhaes - 1999 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 14.78 Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
2 12.06 Xavier Magalhaes - 1999 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-12
3 11.98 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
4 11.76 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 LDM inde, Dybvad 2016-11-06
5 11.28 Julian Schlegel - 1998 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2017-01-22
6 11.27 Bjarke Meyer Pedersen - 1999 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 4.60 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
2 4.30 Aske Valdemar Petersen - 1998 Sparta AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
3 4.10 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
4 3.70 Virgil Topholm Hartmann - 1998 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
5 3.60 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
6 3.60 Jonas N. Bjerremand - 1998 Vejle IF DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
7 3.50 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
8 3.35 Mikkel Eggert Strand - 1998 Helsingør IF Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
9 2.90 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-21

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 8.34 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
2 8.38 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
3 8.80 Jonas N. Bjerremand - 1998 Vejle IF DMU-inde, Skive 2017-02-26
4 8.81 Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2017-01-22
5 8.91 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
6 8.96 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
7 10.08 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05

D22

60 m

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 6.69 Kristoffer Hari - 1997 Hvidovre AM Reykjavík International Games, Reykjavik, ISL 2017-02-04
2 6.89 Kojo Musah - 1996 Vejle IF LM inde, Aarhus 2017-03-04
3 6.90 Frederik Schou-Nielsen - 1996 Sparta AM Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2017-02-04
4 6.98 Frederik Peschardt - 1995 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
5 7.10 Benjamin B. Gabrielsen - 1995 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
6 7.12 Lukas Bredo - 1997 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2016-12-27
7 7.12 Peter Trajkovski - 1996 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
8 7.13 Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM Lund, SWE 2017-01-14
9 7.14 Benjamin Lobo Vedel - 1997 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-11-08
10 7.14 Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10
11 7.19 Emil Søndergaard - 1996 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
12 7.19 Jonas Lund - 1996 Vejle IF 60 meter, Aarhus 2017-01-21
13 7.20 Jacob Ziska - 1997 Hvidovre AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
14 7.26 Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik DM inde, Skive 2017-02-19
15 7.27 Simon Mathiasen - 1996 Hvidovre AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
16 7.27 Jakob H. Andersen - 1997 HG Atletik Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
17 7.30 Tummas Napoleon Arge - 1995 Hvidovre AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
18 7.34 Johan K. Thomsen - 1997 Ballerup AK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
19 7.40 Rasmus Jensen - 1995 Odense Atletik Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
20 7.41 Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
21 7.45 Andreas Scou - 1997 Korsør AM Julestævne, Ballerup 2016-12-27
22 7.51 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
23 7.55 Mads Dynesen - 1997 AGF Atletik 60 meter, Aarhus 2017-01-21
24 7.58 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
25 7.59 Martin Johansen - 1995 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
26 7.59 Magnus Dal-Christiansen - 1997 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavik, ISL 2017-02-11
27 7.61 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
28 7.63 Magnus Ugilt Rasmussen - 1997 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
29 7.78 Benjamin Sivertsen Nørring - 1996 Gråsten IG Flensborg, GER, Flensborg, GER 2017-01-08
30 7.79 Bruce Buasri - 1995 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2016-12-27
31 7.80 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
32 7.80 Navid Bazgir - 1995 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-28
33 7.83 Søren Rahbæk - 1997 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
34 7.84 Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2016-12-27
35 7.89 Robin Swann - 1997 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
36 8.13 Oliver Shadwell - 1997 Randers Atletik Freja ABC-stævne, Aarhus 2016-12-10

200 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 20.96 (0.0) Kristoffer Hari - 1997 Hvidovre AM Mannheim, GER, Mannheim, GER 2016-06-26
2 21.33 (1.7) Benjamin Lobo Vedel - 1997 Aalborg AM DM, Aarhus 2016-08-27
3 21.35 (1.7) Morten Dalgaard Madsen - 1995 Skive AM DM, Aarhus 2016-08-27
4 21.85 (1.2) Frederik Schou-Nielsen - 1996 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
5 21.91 (0.4) Kojo Musah - 1996 Vejle IF DM, Aarhus 2016-08-27
6 22.20 (0.0) Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
7 22.31 Peter Trajkovski - 1996 Sparta AM Växsjö, Växsjö, SWE 2017-01-22
8 22.45 (1.7) Emil Søndergaard - 1996 Århus 1900 DM, Aarhus 2016-08-27
9 22.59 (0.9) Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
10 22.67 (0.0) Lukas Bredo - 1997 Ballerup AK DM, Aarhus 2016-08-27
11 22.69 (-1.9) Rasmus Jensen - 1995 Odense Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
12 22.76 Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
13 22.83 Jonas Lund - 1996 Vejle IF Malmö, SWE, Malmö, SWE 2016-01-30
14 22.86 (-2.0) Mathias Kirk - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Vejen 2016-05-12
15 22.98 (-0.3) Andreas Scou - 1997 Korsør AM Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
16 23.05 (1.9) Nicholas Schrøder - 1995 Amager AC Baneturneringen, Østerbro 2016-08-04
17 23.08 Frederik Peschardt - 1995 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
18 23.11 (-2.0) Benjamin B. Gabrielsen - 1995 Sparta AM DMU, Østerbro 2016-09-03
19 23.17 (-0.4) Jakob H. Andersen - 1997 HG Atletik Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
20 23.21 (-2.0) Christian Clausen - 1996 Københavns IF DMU, Østerbro 2016-09-03
21 23.23 Jacob Ziska - 1997 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
22 23.40 (-0.4) Markus Larsen - 1997 Holte Atletik Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
23 23.82 (0.7) Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2016-09-24
24 23.89 (-0.3) Sam Buasri - 1995 Ballerup AK DT kval, Bagsværd 2016-09-11
25 24.28 Tummas Napoleon Arge - 1995 Hvidovre AM Växsjö, Växsjö, SWE 2017-01-22
26 24.33 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
27 24.34 (0.2) Johan K. Thomsen - 1997 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
28 24.68 (-1.3) Frederik Randrup Bundesen - 1997 Odense Atletik LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
29 24.71 (0.5) Malmir Bega - 1995 Randers Atletik Freja LM, Randers 2016-10-02
30 24.72 (-2.1) Magnus Dal-Christiansen - 1997 Færøerne Færøske mesterskaber, Thorshavn 2016-08-20
31 24.88 (-1.2) Iasonas Koniaris - 1997 Hvidovre AM DMU, Østerbro 2016-09-03
32 24.90 (0.0) Navid Bazgir - 1995 Hvidovre AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
33 25.12 Søren Rahbæk - 1997 Skive AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
34 25.16 Andreas Kock Pedersen - 1997 Korsør AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
35 25.17 (-1.3) Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM LM Atletik, Nyborg 2016-08-20
36 25.62 Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-12
37 26.68 (0.5) Oliver Shadwell - 1997 Randers Atletik Freja LM, Randers 2016-10-02
38 27.34 Jean-François Xavier de Menard   - 1996 Herning GF Indestævne 3, Skive 2017-02-04

400 m

20 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 46.58 (Oversize) Benjamin Lobo Vedel - 1997 Aalborg AM Nordic Indoor Match, Tampere, FIN 2017-02-11
2 48.15 Rasmus Jensen - 1995 Odense Atletik Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
3 48.71 Kristoffer Hari - 1997 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2016-06-04
4 48.75 Christian Clausen - 1996 Københavns IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
5 48.86 Frederik Peschardt - 1995 Århus 1900 DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
6 49.14 Martin Johansen - 1995 Aalborg AM Namur, BEL, Namur, BEL 2016-05-25
7 49.75 Emil Søndergaard - 1996 Århus 1900 DM inde, Skive 2015-02-21
8 50.41 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
9 50.70 Peter Trajkovski - 1996 Sparta AM Växsjö, Växsjö, SWE 2017-01-21
10 50.86 Andreas Scou - 1997 Korsør AM DMU, Østerbro 2016-09-03
11 50.94 Magnus Grue Johansen - 1997 AK Holstebro DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22
12 51.24 Mathias Kirk - 1996 Vejle IF DMU, Østerbro 2016-09-03
13 51.42 Nicholas Schrøder - 1995 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
14 51.96 Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
15 52.21 Abdirisak Ahmed Mahamad - 1996 Odense Atletik DMU, Østerbro 2016-09-03
16 52.48 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
17 52.58 Endre Eikenes Røsaker (u) - 1996 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2017-02-11
18 52.66 Jean Bosco Nshimiyimana - 1995 Hvidovre AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
19 53.14 Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM DMU, Østerbro 2016-09-03
20 53.33 Iasonas Koniaris - 1997 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
21 53.37 Søren Jøhnk - 1997 Bagsværd AC Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
22 54.01 Mathias Eithz - 1995 Skive AM DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
23 55.07 Navid Bazgir - 1995 Hvidovre AM Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
24 55.52 Thor Skifte - 1997 Amager AC DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
25 55.56 Jacob Qvist Jensen - 1995 Aarhus Fremad Atletik Indestævne, Skive 2017-01-14
26 55.72 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
27 55.87 Jesper Vatta Hvilsted - 1996 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2016-06-15
28 56.30 Magnus Dal-Christiansen - 1997 Færøerne TF Stórkapping á Tórsbreyt, Thorshavn 2016-06-18
29 56.42 Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2016-06-18
30 57.61 Teitur Jacobsen - 1997 Færøerne Færøske mesterskaber, Thorshavn 2016-08-20
31 59.34 Mathias Sørensen - 1996 Roar Atletik Øst/Vest mangekamp, Helsingør 2016-05-15
32 1.00.81 Steffen Sjørslev - 1997 Greve Atletik DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20

800 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 1.49.49 Kristian Uldbjerg Hansen - 1996 Aalborg AM Oslo, NOR, Oslo, NOR 2016-06-24
2 1.50.73 Christian Clausen - 1996 Københavns IF DT finale, Østerbro 2016-09-10
3 1.54.27 Søren Jøhnk - 1997 Bagsværd AC Oordegem, BEL, Oordegem, BEL 2016-05-28
4 1.54.79 Christoffer Frost Johansen - 1997 Sdr. Omme IF Regionsstævne, Vejle 2016-05-07
5 1.55.14 Rasmus Gregersen - 1995 Herning LK Regionsstævne, Vejle 2016-05-07
6 1.55.57 Andreas Bruselius - 1995 Vejle IF Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
7 1.55.64 Jean Johnsen - 1996 Odense Atletik Coimbatore, IND, Coimbatore, IND 2017-01-11
8 1.56.35 Gustaf Frederiksen - 1997 Haderslev IF DMU, Østerbro 2016-09-03
9 1.56.66 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
10 1.56.89 Jonathan M. Adamsen - 1995 Københavns IF Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
11 1.57.53 Thor Skifte - 1997 Amager AC DMU, Østerbro 2016-09-03
12 1.57.90 August Broz - 1996 Randers Atletik Freja Baneturneringen 16, Skive 2016-08-23
13 1.58.56 Kristian Uh - 1995 Aalborg AM DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
14 2.00.4 Tom Nijhuis - 1997 Viborg AM Sommerløb, Viborg 2016-08-02
15 2.00.46 Abdirisak Ahmed Mahamad - 1996 Odense Atletik Bialogard, POL, Bialogard, POL 2016-07-23
16 2.00.53 Frederik Ernst - 1995 AGF Atletik DM, Aarhus 2016-08-27
17 2.00.69 Jacob Qvist Jensen - 1995 Aarhus Fremad Atletik Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
18 2.00.94 Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
19 2.00.95 Jean Bosco Nshimiyimana - 1995 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
20 2.01.78 Rasmus Jensen - 1995 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2016-05-02
21 2.01.98 Frederik Kjeldsen Hertz - 1997 Esbjerg AM Regionsstorstævne, Esbjerg 2016-05-28
22 2.02.16 Peter Gerner Ejersbo - 1995 Odense Atletik DM, Aarhus 2016-08-27
23 2.02.79 Johannes Würtz - 1995 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2016-08-17
24 2.05.98 Peder C Mølbak - 1996 Haderslev IF DMU, Østerbro 2016-09-03
25 2.06.16 Lukas Jensen - 1997 Ballerup AK DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
26 2.08.92 Lucas Balling - 1997 Fremad Holbæk Cles, ITA, Cles, ITA 2016-07-22
27 2.09.71 Martín Besné Eseverri (U) - 1995 Roar Atletik Afslutningsstævne, Greve 2016-10-01
28 2.10.15 Emil Aarestrup - 1995 Viborg AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
29 2.12.50 Shaku Mohammed - 1997 AGF Atletik Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
30 2.13.21 Daniel Gravergaard - 1997 Randers Atletik Freja Baneturneringen 16, Skive 2016-08-23
31 2.15.75 Christian Weberskov - 1995 AGF Atletik DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22
32 2.19.56 Peter Jon Kristensen - 1996 Blovstrød Løverne Baneturneringen, Østerbro 2016-06-16

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 3.48.01 Peter Gerner Ejersbo - 1995 Odense Atletik DM, Aarhus 2016-08-27
2 3.58.0 Kristian Holm Jensen - 1997 Esbjerg AM Åbne KM, Aarhus 2016-09-29
3 3.58.8 Rasmus Gregersen - 1995 Herning LK Baneturnering 14, Aarhus 2016-08-09
4 3.59.28 Jonathan M. Adamsen - 1995 Københavns IF DM, Aarhus 2016-08-27
5 4.00.53 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2016-06-11
6 4.03.61 August Broz - 1996 Randers Atletik Freja 1500 m, Randers 2016-06-09
7 4.04.57 Søren Jøhnk - 1997 Bagsværd AC Baneturneringen 3, Allerød 2016-05-14
8 4.08.38 Frederik Kjeldsen Hertz - 1997 Esbjerg AM DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
9 4.08.42 Mads Skaaning - 1995 Sparta AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
10 4.09.19 Frederik Ernst - 1995 AGF Atletik Indestævne, Skive 2017-01-14
11 4.10.24 Andreas Bruselius - 1995 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
12 4.11.07 Søren Lund Sørensen - 1997 Aalborg AM DMU, Østerbro 2016-09-03
13 4.11.18 Emil Aarestrup - 1995 Viborg AM 1500 m, Randers 2016-06-09
14 4.11.74 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
15 4.18.1 Jacob Qvist Jensen - 1995 Aarhus Fremad Atletik Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
16 4.18.34 Johannes Würtz - 1995 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
17 4.19.02 Christian Weberskov - 1995 AGF Atletik DT 1. div. vest, Esbjerg 2016-05-22
18 4.19.1 Casper Giversen - 1997 Århus 1900 Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
19 4.23.35 Abdirisak Ahmed Mahamad - 1996 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
20 4.23.65 Philip Christiansen - 1996 Københavns IF Baneturneringen 3, Allerød 2016-05-14
21 4.26.43 Jean Bosco Nshimiyimana - 1995 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Aalborg 2016-05-21
22 4.27.50 Thor Skifte - 1997 Amager AC DTU indl. øst, Taarnby 2016-05-29
23 4.27.80 Lukas Jensen - 1997 Ballerup AK DTU finale, Ballerup 2016-09-24
24 4.30.00 Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
25 4.32.57 Mohammed Idiris - 1995 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2016-05-02
26 4.35.11 Tom Nijhuis - 1997 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
27 4.40.91 Rasmus Kristensen - 1997 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2016-06-18
28 4.44.01 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
29 4.46.08 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
30 4.55.05 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20
31 5.05.1 Hao hoang Ngyuen - 1995 SAK-77 Baneturnering 8, Aarhus 2016-06-14
32 5.07.11 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik DT 1. div. øst, Bagsværd 2016-05-22
33 5.31.08 Steffen Sjørslev - 1997 Greve Atletik DM mangekamp, Østerbro 2016-08-20

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-01-2017-02-15. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.31.43 Emil Holm - 1996 Ganløse Tri Center Baneturnering 6, Bagsværd 2016-06-02
2 8.32.25 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC Baneturnering 6, Bagsværd 2016-06-02
3 8.34.80 Magnus Dewett - 1995 Herning LK Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
4 8.45.35 Rasmus Gregersen - 1995 Herning LK Baneturnering 5, Skive 2016-05-25
5 8.45.68 Jacob Simonsen - 1995 AGF Atletik Don Kirby indoor, Albuquerque, USA 2017-02-10
6 8.46.71 Marc Laursen - 1997 Viborg AM Baneturnering 5, Skive 2016-05-25
7 8.52.80 August Broz - 1996 Randers Atletik Freja Indestævne 3, Skive 2017-02-04
8 8.53.27 Mads Skaaning - 1995 Sparta AM Göteborg, Göteborg, SWE 2017-01-21
9 8.54.39 Emil Aarestrup - 1995 Viborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
10 8.55.62 Frederik Ernst - 1995 AGF Atletik Indestævne 3, Skive 2017-02-04
11 8.55.78 Anton Harrsen - 1995 Helsingør IF Baneturneringen, Østerbro 2016-08-04
12 8.57.93 Thomas Andersen - 1995 Sparta AM Baneturnering 17, Holbæk 2016-09-06
13 9.07.89 Johannes Würtz - 1995 Aalborg AM Indestævne 3, Skive 2017-02-04
14 9.10.97 Christian Weberskov - 1995 AGF Atletik Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2016-06-25
15 9.13.86 Frederik Kjeldsen Hertz - 1997 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2016-05-16
16 9.14.14 Søren Lund Sørensen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2016-08-17
17 9.19.45 Frederik T. Kapper - 1995 Herning LK Herning Games, Herning 2016-05-16
18 9.30.43 Casper Giversen - 1997 Århus 1900 Tårnby Games, Tårnby 2016-05-07
19 9.47.3 Gustaf Frederiksen - 1997 Haderslev IF Regionsstævne, Haderslev 2016-05-26
20 9.47.47 Rasmus Kristensen - 1997 Odense Atletik Jubilæumsstævne, Skive 2016-12-10
21 9.59.83 Jacob Qvist Jensen - 1995 Aarhus Fremad Atletik Herning Games, Herning 2016-05-16
22 10.16.00 Lucas Balling - 1997 Fremad Holbæk UP-stævne 6, Holbæk 2016-06-14
23 10.23.28 Peter Marius Jensen - 1997 Sparta AM Baneturneringen, Østerbro 2016-08-04
24 10.32.47 Lasse Kuhre Hansen - 1996 Viking Atletik BM 3000 m, Rønne 2016-06-08
25 10.34.89 Nikolaj Mortensen - 1995 Nyvest Atletik BM 3000 m, Rønne 2016-06-08
26 10.37.93 Magnus Elbæk Ditlev - 1997 Bagsværd AC Baneturnering 6, Bagsværd 2016-06-02
27 10.38.48 Kevin Sørensen - 1996 Slagelse Atletik DELTA Baneturnering 6, Bagsværd 2016-06-02
28 10.48.75 Lukas Jensen - 1997 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2016-10-07
29 10.53.17 Frederik Bjergen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2016-08-17
30 12.23.1 Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Klubløbestævne, Vejen 2016-09-29

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 16.95 Kristoffer Thomsen - 1996 Århus 1900 DM inde, Skive 2017-02-19
2 14.68 Matthias Hagen - 1997 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
3 13.06 Stefan M Mortensen - 1996 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
4 12.14 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30
5 11.11 Mikkel Andersen - 1996 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
6 10.64 Frederik Jensen - 1997 Odense Atletik Sportslørdag, Odense, Odense 2017-01-21
7 10.64 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
8 10.36 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
9 9.14 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 2.10 Jonas Kløjgaard Jensen - 1996 Århus 1900 Nordic Indoor Match, Tampere, FIN 2017-02-11
2 1.97 Mads Moos Larsen - 1995 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
3 1.81 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
4 1.78 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
5 1.76 Davor Androcec (u) - 1995 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
6 1.69 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 7.50 Benjamin B. Gabrielsen - 1995 Sparta AM Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
2 7.21 Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM Nordic Indoor Match, Tampere, FIN 2017-02-11
3 6.83 Massin Ait Bouziad - 1995 Sparta AM Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
4 6.52 Martin Johansen - 1995 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
5 6.46 Magnus Ugilt Rasmussen - 1997 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
6 6.30 Robin Swann - 1997 Sparta AM Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
7 6.23 Rasmus Jensen - 1995 Odense Atletik Sportslørdag, Odense, Odense 2017-01-21
8 6.20 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Kronborg Games 2, Helsingør 2017-01-28
9 6.16 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17
10 6.16 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 Lincoln, USA, Lincoln, USA 2017-01-28
11 6.08 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-04
12 5.98 Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2017-01-29
13 5.79 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 14.74 Dennis Mägi - 1995 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
2 14.49 Massin Ait Bouziad - 1995 Sparta AM Spring til musik, Aarhus 2017-02-05
3 13.79 Magnus Ugilt Rasmussen - 1997 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-01-17

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 4.70 Mikkel Ringsted - 1996 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2017-01-07
2 4.51 Oliver Durafour - 1997 Ballerup AK Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2017-02-04
3 4.30 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DMU-inde, Skive 2017-02-25
4 4.10 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
5 3.90 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Hvidovre Indoor 3, Hvidovre 2017-02-12
6 3.90 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 Sun Belt Conference Indoor Championships, Birmingham, USA 2017-02-21
7 3.40 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
8 3.10 Mathies Hartmann - 1995 Odense Atletik Sidstechancen, Aarhus 2016-12-30

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2016-10-01-2017-02-15. Kun el-tid.

1 8.69 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 Lincoln, USA, Lincoln, USA 2017-01-28
2 9.15 Martin Johansen - 1995 Aalborg AM DMU-inde, Skive 2017-02-26
3 9.31 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
4 9.47 Søren Rahbæk - 1997 Skive AM Indestævne, Skive 2017-01-14
5 10.00 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05
6 10.09 Eliska Maslanova - 1995 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2016-12-06
7 10.17 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM DM mangekamp inde, Aalborg 2017-02-05