DMU-inde, 2019

Liste genereret 10:17:04 - 18/01/2019

P15

60 m

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.02 Ashley Gnanogoh - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
2 8.17 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 8.18 Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
4 8.18 Asta Exner Jensen - 2005 Allerød AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
5 8.35 Emilie Voigt - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
6 8.36 Christine Bjerre Jensen - 2005 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
7 8.41 Sarah Rasmussen - 2004 HG Atletik Julestævne, Ballerup 2018-12-27
8 8.41 Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
9 8.43 Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
10 8.45 Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Sidste chance, Aalborg 2018-12-27
11 8.45 Annika Vinther - 2004 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
12 8.49 Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
13 8.50 Bolette Nimskov - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
14 8.57 Amalie Quistgaard - 2004 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
15 8.57 Stine Baandrup Tindbæk - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
16 8.57 Helena Reijnen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
17 8.70 Signe Xin Von Rosen - 2004 Bagsværd AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
18 8.71 Filippa Roug - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
19 8.72 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
20 8.75 Nikoline Bundgaard-Hansen - 2004 SAK-77 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
21 8.75 Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
22 8.76 Laura Kirstine Mortensen - 2004 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
23 8.77 Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
24 8.79 Thinusa Aruchchunar - 2005 Herning GF Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
25 8.80 Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
26 8.82 Clara Ruud Hansen - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
27 8.88 Frederikke Harmsen - 2005 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
28 8.88 Caroline Jørgensen - 2005 Amager AC Julestævne, Ballerup 2018-12-27
29 8.89 Alma Eide Larsen - 2005 Allerød AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
30 8.89 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-11-13
31 8.91 Alvilde Lawaetz - 2005 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2018-12-27
32 8.93 Pauline Bennett Thorup - 2004 Trongårdens IF Julestævne, Ballerup 2018-12-27
33 8.94 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
34 8.94 Vilma Bahne Jessen - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
35 8.94 Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik Julestævne, Ballerup 2018-12-27
36 8.97 Mathilde Mønsted Larsen - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
37 8.97 Amalie Brok - 2004 Gentofte IK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
38 9.00 Anna Pedersen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
39 9.02 Katrine Amtoft - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
40 9.04 Vilma Tambour Petersen - 2005 Amager AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
41 9.06 Kristine Grevsen - 2004 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
42 9.06 Rachel Enninful - 2005 Herning GF Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
43 9.08 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
44 9.08 Laura-Jo Buchard Hansen - 2005 Amager AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
45 9.10 Camilla Sass - 2004 Viborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
46 9.10 Agnete Jeppesen - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
47 9.13 Signe Juhl Laursen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
48 9.14 Leonora van Deurs - 2004 Fredensborg AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
49 9.15 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-11-13
50 9.17 Lærke Elgaard Larsen - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
51 9.20 Emma - 2004 Gentofte IK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
52 9.23 Saga Bergholm - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
53 9.23 Ellen Vering Therkelsen - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
54 9.24 Sofia Herrera - 2004 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12

200 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 25.87 (0.2) Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Østjyske mesterskaber, Randers 2018-09-29
2 26.29 (1.6) Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
3 26.57 (0.4) Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
4 26.73 (1.0) Alma Søby Witt - 2004 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
5 26.85 (-1.9) Ashley Gnanogoh - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
6 27.04 (-0.2) Nora Grønnegaard Fischer - 2005 Holte Atletik Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
7 27.12 (-1.3) Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
8 27.30 (0.5) Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
9 27.43 (-0.2) Asta Exner Jensen - 2005 Allerød AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
10 27.60 (-0.2) Helena Reijnen - 2005 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
11 27.62 (-0.2) Emilie Voigt - 2005 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
12 27.66 (1.2) Mille Fibiger Jensen - 2004 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
13 27.82 (1.0) Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
14 27.86 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
15 27.87 (1.3) Christine Bjerre Jensen - 2005 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
16 28.10 (0.5) Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
17 28.16 (0.4) Viktoria Fyhn - 2004 Århus 1900 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
18 28.30 (-0.2) Emma Flor - 2005 FIF Hillerød Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
19 28.36 (1.3) Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
20 28.37 (0.4) Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
21 28.40 (0.6) Anna Erika Grønbek Hambor - 2004 Køge Atletik Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
22 28.44 (1.0) Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
23 28.51 (1.0) Carla Marie Frandsen - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
24 28.54 (0.0) Nikoline Bundgaard-Hansen - 2004 SAK-77 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
25 28.55 (1.7) Johanna Kreiberg Skou - 2005 Århus 1900 Regionsstævne, Silkeborg 2018-05-08
26 28.61 (0.2) Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
27 28.62 (1.4) Josefine Hostrup Langkjær - 2004 Sparta AM UP-stævne, Frederiksberg 2018-08-23
28 28.71 (-0.1) Bolette Nimskov - 2005 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
29 28.71 (0.0) Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Regionsstævne, Haderslev 2018-08-21
30 28.77 (-0.2) Sofia Thøgersen - 2005 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
31 28.79 Amalie Quistgaard - 2004 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
32 28.79 (1.4) Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
33 28.85 (0.5) Liv Strauss - 2004 Amager AC Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
34 28.87 (0.5) Filippa Roug - 2005 Ballerup AK Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
35 28.94 (-0.7) Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
36 29.03 (0.8) Lærke F. Thygesen - 2005 Randers Atletik Freja Østjyske mesterskaber, Randers 2018-09-29
37 29.04 (-0.1) Karla B. Langvik - 2005 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
38 29.11 (1.0) Eva Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
39 29.30 (1.3) Ida Hørdum Nielsen - 2005 Trongårdens IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
40 29.35 (1.3) Ida Hother le Fevre - 2004 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
41 29.40 (1.6) Nanna Graversen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
42 29.41 (0.0) Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Regionsstævne, Haderslev 2018-08-21
43 29.43 (0.2) Lærke Blaabjerg - 2004 Randers Atletik Freja Østjyske mesterskaber, Randers 2018-09-29
44 29.45 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
45 29.45 (1.0) Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF UP-stævne, Frederiksberg 2018-08-23
46 29.47 (1.2) Hazal Bayram - 2004 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
47 29.48 (-0.7) Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
48 29.54 (1.8) Vibeka Eihilt Sivertsen - 2005 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
49 29.57 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
50 29.58 Rachel Enninful - 2005 Herning GF Julestævne, Skive 2018-12-15

800 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.11.55 (m/k) Emma Kiplagat Kondrup - 2004 Kolding KFUM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
2 2.12.77 Naomi Toft - 2004 Sparta AM Premier Youth Development League, Norman Park, GBR 2018-05-19
3 2.19.05 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
4 2.19.99 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
5 2.20.24 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
6 2.20.77 (m/k) Sofia Thøgersen - 2005 Sparta AM Tracks T11, Tårnby 2018-08-21
7 2.21.54 Elisabeth Møller Rønnstad - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
8 2.23.41 Mathilde Mikkelsen - 2004 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
9 2.25.71 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Nålesttævne, Aabenraa 2018-08-27
10 2.26.67 Esther Kirkeby - 2004 Gentofte IK DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
11 2.27.11 Amalie Bro Pedersen - 2004 Viborg AM DTU finale, Ballerup 2018-09-22
12 2.27.37 Elvira Helleskov Batko - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
13 2.28.29 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
14 2.29.8 (m/k) Frida Froberg - 2005 Århus 1900 Tracks T9, Aarhus 2018-08-07
15 2.31.14 Annabelle Viple - 2005 Amager AC Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
16 2.31.40 Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
17 2.33.49 Hazal Bayram - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
18 2.34.50 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
19 2.34.91 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
20 2.35.53 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Julestævne, Skive 2018-12-15
21 2.35.60 Sofia Lorenzo Ladegaard Aa - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
22 2.35.62 Vibeka Eihilt Sivertsen - 2005 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2018-05-23
23 2.35.70 Matilde Andersen - 2004 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
24 2.35.95 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
25 2.36.70 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
26 2.38.77 Lærke F. Thygesen - 2005 Randers Atletik Freja Østjyske mesterskaber, Randers 2018-09-29
27 2.40.89 Børka Berg Jørgensen - 2004 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
28 2.40.94 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
29 2.41.36 Madeleine A. Rasmussen - 2005 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
30 2.41.44 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
31 2.42.04 Eva Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
32 2.42.12 Silje K Nielsen - 2004 Hvidovre AM Østmesterskaber hold, Greve 2018-09-15
33 2.42.85 Anna Katrina Mikkelsen - 2005 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2018-05-23
34 2.43.19 Leah Shifris - 2005 Viborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
35 2.43.45 Camilla Flyvbjerg - 2004 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
36 2.45.08 Thilde Sigga Agger Nielsen - 2005 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.34.02 (m/k) Naomi Toft - 2004 Sparta AM British Milers Club, Millfield, GBR 2018-05-05
2 4.45.46 Sofia Thøgersen - 2005 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
3 4.47.06 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
4 4.47.54 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
5 4.52.21 Elisabeth Møller Rønnstad - 2004 Sparta AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
6 4.55.39 Emma Kiplagat Kondrup - 2004 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2018-08-22
7 4.57.49 Esther Kirkeby - 2004 Gentofte IK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
8 4.58.03 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
9 4.59.84 Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 5.02.27 Elvira Helleskov Batko - 2004 Sparta AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
11 5.04.66 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
12 5.05.06 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
13 5.13.15 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
14 5.15.09 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
15 5.20.33 Matilde Andersen - 2004 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
16 5.20.70 Vibeka Eihilt Sivertsen - 2005 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
17 5.24.71 Annabelle Viple - 2005 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
18 5.26.65 Madeleine A. Rasmussen - 2005 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
19 5.26.7 (m/k) Marie Møller Nielsen - 2004 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
20 5.28.1 (m/k) Frida Froberg - 2005 Århus 1900 Åbne KM, Aarhus 2018-09-04
21 5.29.8 (m/k) Thilde Sigga Agger Nielsen - 2005 Viborg AM Tracks T9, Aarhus 2018-08-07
22 5.33.83 Anna Katrina Mikkelsen - 2005 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
23 5.39.11 Børka Berg Jørgensen - 2004 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
24 5.39.37 Camilla Flyvbjerg - 2004 Aalborg AM Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
25 5.42.82 Freja Boss Rasmussen - 2005 Viking Atletik Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
26 5.43.14 Alma J. Horsgaard - 2005 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
27 5.44.96 Emma Stjerne - 2004 Dybvad IK Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
28 5.47.29 Sofia Lorenzo Ladegaard Aa - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
29 5.50.70 Sofia Aa - 2004 Esbjerg AM Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
30 5.51.44 Nikoline Graae - 2005 Trongårdens IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
31 5.55.45 Birgit Svendsen - 2005 Glostrup IC Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
32 5.56.26 Anna Pedersen - 2005 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
33 6.11.4 Lykke Bertelsen - 2004 AK Heden Regionsstævne, Kolding 2018-08-27
34 6.25.54 Cathrine Sørensen - 2004 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
35 6.31.42 Kamille Fredensborg - 2004 Esbjerg AM Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
36 7.07.47 Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 10.22.10 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM Julestævne, Skive 2018-12-15
2 10.22.38 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM Julestævne, Skive 2018-12-15
3 10.28.54 Sofia Thøgersen - 2005 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
4 10.30.65 (m/k) Elisabeth Møller Rønnstad - 2004 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
5 10.51.14 (m/k) Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM Tracks T10, Viborg 2018-08-14
6 10.55.93 Amalie Bro Pedersen - 2004 Viborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
7 10.57.00 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
8 11.10.02 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
9 11.11.27 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM DTU finale, Ballerup 2018-09-22
10 11.59.24 (m/k) Thilde Sigga Agger Nielsen - 2005 Viborg AM Tracks T10, Viborg 2018-08-14
11 12.05.74 Freja Boss Rasmussen - 2005 Viking Atletik Bornholmermesterskaber 3000 m, Rønne 2018-05-16
12 12.06.06 Annika Holther Olesen - 2005 Ballerup AK DTU finale, Ballerup 2018-09-22
13 12.08.74 Laura Nielsen - 2004 Korsør AM Åbne Slagelsemesterskaber, Slagelse 2018-09-08
14 12.09.08 Clara Spaanheden - 2005 Korsør AM Åbne Slagelsemesterskaber, Slagelse 2018-09-08
15 12.21.45 Frida Froberg - 2005 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
16 12.26.70 (m/k) Annabelle Viple - 2005 Amager AC Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
17 12.28.14 Kamille My Bak Madsen - 2005 SÅN-Løberne Bornholmermesterskaber 3000 m, Rønne 2018-05-16
18 12.31.34 Alma J. Horsgaard - 2005 Københavns IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
19 12.33.61 Frederikke Harmsen - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
20 12.46.42 Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
21 13.17.20 Sille Skjortholt - 2004 SIK 80 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 11.29 Iben Dahl - 2005 Stoholm IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 10.90 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 10.06 Ashley Gnanogoh - 2005 Ballerup AK Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
4 9.92 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2018-12-27
5 9.68 Signe Brunsgaard - 2004 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
6 9.26 Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
7 9.26 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
8 9.22 Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
9 9.22 Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
10 9.09 Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
11 9.07 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
12 9.04 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 DGI LM inde, Dybvad 2018-11-11
13 8.77 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
14 8.69 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 DGI LM inde, Dybvad 2018-11-11
15 8.66 Emilie Voigt - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
16 8.64 Caroline Jørgensen - 2005 Amager AC Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
17 8.53 Karoline Porsmose Olesen - 2004 SIK 80 DGI LM inde, Dybvad 2018-11-11
18 8.52 Ida Hørdum Nielsen - 2005 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
19 8.37 Solvej Møller - 2005 Greve Atletik Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
20 8.31 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-12-04
21 8.26 Clara Ruud Hansen - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
22 8.19 Rachel Enninful - 2005 Herning GF Januarstævne, Skive 2019-01-12
23 8.14 Caroline Mejdal Svenstrup - 2004 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
24 8.01 Martine Rørbøl Markussen - 2005 Bagsværd AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
25 7.97 Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
26 7.85 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
27 7.79 Marie Agergaard - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
28 7.62 Nanna Svendsen - 2005 Fredensborg AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
29 7.38 Kaisa Duedam Ventrup - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
30 7.37 Ellen Vering Therkelsen - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
31 7.30 Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
32 7.28 Laura-Jo Buchard Hansen - 2005 Amager AC Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
33 7.04 Thilde Jørgensen - 2005 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
34 7.02 Annabelle Viple - 2005 Amager AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
35 7.02 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-11-13
36 6.93 Maria Nehls Kaas - 2005 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
37 6.93 Thinusa Aruchchunar - 2005 Herning GF Januarstævne, Skive 2019-01-12
38 6.85 Agnete Jeppesen - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
39 6.84 Anne Sofie Michelsen - 2005 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
40 6.81 Alberte Kilsmark - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
41 6.65 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-12-04
42 6.62 Olivia Roien - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
43 6.60 Silje Ryge Thastum - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
44 6.55 Nanna Rye Gefke - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
45 6.45 Signe Juhl Laursen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
46 6.41 Mathilde Mønsted Larsen - 2005 Frederiksberg IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
47 6.40 Celia Dart Pryssing - 2005 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
48 6.38 Katrine Amtoft - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 1.60 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
2 1.52 Pauline Bennett Thorup - 2004 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16
3 1.50 Isabel Farup - 2005 Holte Atletik Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
4 1.50 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
5 1.50 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2018-12-27
6 1.49 Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
7 1.46 Laura Bollerslev Andreasen - 2005 Amager AC Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
8 1.45 Karoline Porsmose Olesen - 2004 SIK 80 DGI LM inde, Dybvad 2018-11-25
9 1.45 Kaisa Duedam Ventrup - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
10 1.45 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-12-04
11 1.43 Mathilde Herskind - 2005 SAK-77 Højdespring med musik, Randers 2018-12-28
12 1.41 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
13 1.40 Smilla H Petersen - 2004 Holte Atletik Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
14 1.40 Christine Bjerre Jensen - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
15 1.40 Mathilde Mønsted Larsen - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
16 1.40 Saga Bergholm - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
17 1.40 Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
18 1.40 Alberte Solfjeld Schlippe - 2005 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16
19 1.37 Cecilie Lindgaard Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Højdespring med musik, Randers 2018-12-28
20 1.35 Johanna C.B. Jessen - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
21 1.35 Lærke Elgaard Larsen - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
22 1.35 Ashley Gnanogoh - 2005 Ballerup AK Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
23 1.35 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
24 1.35 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
25 1.35 Emilie Voigt - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
26 1.35 Ieva Stonciute - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
27 1.30 Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
28 1.30 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
29 1.30 Annabelle Viple - 2005 Amager AC Julestævne, Ballerup 2018-12-27
30 1.30 Alma Eide Larsen - 2005 Allerød AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
31 1.28 Anne Sofie Michelsen - 2005 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
32 1.26 Caroline Jørgensen - 2005 Amager AC Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
33 1.26 Ida Hørdum Nielsen - 2005 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
34 1.25 Thilde Jørgensen - 2005 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-11-13
35 1.25 Kirstine Braad Pedersen - 2005 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16
36 1.25 Maja Grgic - 2005 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-12-04

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 5.10 Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
2 5.08 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
3 4.98 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Januarstævne, Skive 2019-01-12
4 4.91 Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
5 4.79 Emilie Voigt - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
6 4.63 Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
7 4.63 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
8 4.62 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
9 4.62 Christine Bjerre Jensen - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
10 4.58 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
11 4.54 Nikoline Bundgaard-Hansen - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
12 4.54 Stine Baandrup Tindbæk - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
13 4.53 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
14 4.53 Ashley Gnanogoh - 2005 Ballerup AK Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
15 4.49 Pauline Bennett Thorup - 2004 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
16 4.44 Frederikke Harmsen - 2005 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
17 4.44 Johanna C.B. Jessen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
18 4.43 Kaisa Duedam Ventrup - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
19 4.40 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-12-04
20 4.37 Signe Juhl Laursen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
21 4.33 Filippa Roug - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
22 4.25 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-12-04
23 4.21 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
24 4.21 Alberte Kilsmark - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
25 4.19 Solvej Møller - 2005 Greve Atletik Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
26 4.19 Mathilde Herskind - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
27 4.18 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-12-04
28 4.16 Thinusa Aruchchunar - 2005 Herning GF Januarstævne, Skive 2019-01-12
29 4.16 Helena Reijnen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
30 4.15 Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
31 4.13 Olivia Roien - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
32 4.11 Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
33 4.11 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
34 4.10 Silje Ryge Thastum - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
35 4.01 Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
36 4.00 Anna Pedersen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
37 3.99 Leonora van Deurs - 2004 Fredensborg AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
38 3.99 Caroline Jørgensen - 2005 Amager AC Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
39 3.97 Karla My Nees - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
40 3.95 Olivia Vilstrup - 2004 SAK-77 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
41 3.94 Mathilde Mønsted Larsen - 2005 Frederiksberg IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
42 3.94 Sofia Herrera - 2004 Aalborg AM Sidste chance, Aalborg 2018-12-27
43 3.92 Ieva Stonciute - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
44 3.92 Vilma Bahne Jessen - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
45 3.89 Ella Aurora Magelund Rasmussen - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
46 3.89 Celia Dart Pryssing - 2005 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
47 3.89 Andrea Skov Larsen - 2005 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
48 3.85 Laura Bollerslev Andreasen - 2005 Amager AC Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 9.49 Christine Bjerre Jensen - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
2 9.39 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
3 9.35 Liv Kroll Dalsgaard - 2004 SIK 80 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
4 9.21 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
5 8.82 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
6 8.75 Mathilde Herskind - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
7 8.75 Karoline Porsmose Olesen - 2004 SIK 80 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
8 8.68 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
9 8.61 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
10 8.48 Sofia Herrera - 2004 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
11 8.44 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
12 8.41 Celia Dart Pryssing - 2005 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
13 8.18 Karla My Nees - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
14 7.36 Camilla Flyvbjerg - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 2.80 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 2.70 Annabelle Viple - 2005 Amager AC Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
3 2.70 Lærke Elgaard Larsen - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
4 2.60 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
5 2.40 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
6 2.30 Eva Kirstein Jensen - 2004 Amager AC Julestævne, Ballerup 2018-12-27
7 2.30 Laura-Jo Buchard Hansen - 2005 Amager AC Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
8 2.20 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
9 2.10 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 9.42 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 9.92 Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
3 10.07 Ashley Gnanogoh - 2005 Ballerup AK Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
4 10.17 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
5 10.23 Amalie Quistgaard - 2004 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
6 10.37 Bolette Nimskov - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
7 10.41 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
8 10.44 Kaisa Duedam Ventrup - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
9 10.58 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
10 10.63 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
11 10.63 Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
12 10.70 Anne Sofie Michelsen - 2005 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
13 10.78 Johanna C.B. Jessen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
14 10.79 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
15 10.83 Annabelle Viple - 2005 Amager AC Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
16 10.83 Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
17 10.84 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
18 10.94 Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM Sidste chance, Aalborg 2018-12-27
19 11.07 Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Julestævne, Ballerup 2018-12-27
20 11.20 Vilma Tambour Petersen - 2005 Amager AC Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
21 11.24 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-11-13
22 11.47 Mathilde Herskind - 2005 SAK-77 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
23 11.51 Laura Bollerslev Andreasen - 2005 Amager AC Julestævne, Ballerup 2018-12-27
24 11.73 Mathilde Mønsted Larsen - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
25 11.81 Rachel Enninful - 2005 Herning GF Januarstævne, Skive 2019-01-12
26 12.14 Alma Eide Larsen - 2005 Allerød AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
27 12.42 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
28 12.52 Emilie Voigt - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
29 13.68 Signe Juhl Laursen - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
30 13.87 Anne V. Jensen - 2005 Dybvad IK Sidste chance, Aalborg 2018-12-27
31 14.21 Joanna Clemmensen - 2005 Hjørring Atletik Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-11-13
32 14.30 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-11-13
33 23.02 Eva Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12

P17

60 m

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.01 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
2 8.05 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 8.07 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
4 8.14 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
5 8.23 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
6 8.25 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
7 8.26 Mette Klausen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
8 8.30 Klara Winther Krustrup - 2003 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
9 8.33 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
10 8.42 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
11 8.43 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
12 8.56 Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
13 8.56 Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Julestævne, Ballerup 2018-12-27
14 8.57 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
15 8.62 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Januarstævne, Skive 2019-01-12
16 8.74 Kristine Kildehøj - 2003 Herning GF Januarstævne, Skive 2019-01-12
17 8.82 Sara Harsmann - 2002 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
18 8.86 Ragavi Nimalanathan - 2003 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2018-12-27
19 8.87 Anna Mai Skaarup - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
20 8.88 Anna Jørgensen - 2003 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
21 8.90 Malene Fisker - 2002 Skive AM Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
22 8.93 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
23 9.05 Iben Opstrup Wedel - 2002 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
24 9.06 Eline Laanstra - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
25 9.08 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
26 9.14 Emilie Seeberg - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
27 9.19 Malene Laursen - 2002 Rødding AK Januarstævne, Skive 2019-01-12
28 9.30 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
29 9.36 Benedicte Bech Rasmussen - 2003 Skive AM Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
30 9.40 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Sidste chance, Aalborg 2018-12-27
31 9.44 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
32 9.50 Caroline Bischoff - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
33 9.72 Nicole Vaabengaard - 2002 HG Atletik Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
34 10.05 Karina Gubata - 2003 Rødding AK Januarstævne, Skive 2019-01-12

200 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 24.98 (0.0) Caroline Benfeldt Sørensen - 2002 Roar Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
2 25.17 (1.7) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
3 25.55 (0.4) Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
4 25.64 (0.5) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
5 25.75 (0.6) Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
6 25.79 (1.6) Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 26.10 (0.8) Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
8 26.21 (0.0) Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
9 26.24 (1.2) Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
10 27.02 (-1.6) Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-18
11 27.13 (-0.1) Angela Timm - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
12 27.21 (1.6) Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
13 27.24 (1.1) Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
14 27.34 (0.4) Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
15 27.36 (-0.9) Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
16 27.38 (-1.4) Selma Bertram - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
17 27.40 (1.0) (m/k) Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tracks T8, Østerbro 2018-08-02
18 27.43 (1.8) Maja Felby - 2002 Køge Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
19 27.45 (1.8) Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
20 27.48 (0.1) Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
21 27.55 (0.8) (m/k) Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Tracks T11, Tårnby 2018-08-21
22 27.55 (1.9) Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
23 27.74 (0.1) Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
24 27.79 (-0.6) Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
25 27.85 (0.6) Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM Nordrhein Meisterschaften, Krefeld-Uerdingen, GER 2018-06-09
26 28.12 (-1.0) Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
27 28.22 (0.0) Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
28 28.24 (1.8) Annika K Eppers - 2002 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
29 28.30 (1.6) Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
30 28.36 (0.5) Flora Chalmer - 2003 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
31 28.58 (0.0) Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
32 28.63 (-0.9) Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
33 28.66 (1.0) Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC UP-stævne, Frederiksberg 2018-08-23
34 28.70 (-1.3) Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
35 28.72 (-0.7) Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
36 28.76 Malene Fisker - 2002 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
37 28.85 (1.4) Freja R Abrahamsen - 2003 Frederiksberg IF UP-stævne, Frederiksberg 2018-08-23
38 28.89 (1.6) Sofia Hjuler - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
39 28.91 (0.6) Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Daja Chocolate Sprintpokal, Flensburg, GER 2018-05-10
40 28.95 (-1.1) Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Klubmesterskaber, Hillerød 2018-09-10
41 29.03 (-0.5) Aude Tra-Bi - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
42 29.04 (-1.0) Michelle Rutherford - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
43 29.15 (-0.6) Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
44 29.32 (-3.1) Victoria Bjerre - 2003 Aalborg AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-18
45 29.40 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Julestævne, Skive 2018-12-15
46 29.74 (-1.1) Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
47 29.76 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Julestævne, Skive 2018-12-15
48 29.81 (1.6) Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
49 29.83 (-1.0) Bjørg Jensen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
50 29.90 (0.6) Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29

400 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 57.78 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
2 58.13 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
3 58.44 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 58.62 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
5 59.47 Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
6 59.64 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
7 59.73 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
8 1.00.23 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
9 1.00.88 Nina Halkier - 2002 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
10 1.01.39 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
11 1.02.27 Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
12 1.02.33 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Julestævne, Skive 2018-12-15
13 1.02.36 Maja Felby - 2002 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
14 1.02.55 (m/k) Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
15 1.03.40 Victoria Bjerre - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
16 1.03.86 (m/k) Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
17 1.04.40 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
18 1.04.76 Selma Bertram - 2003 Ballerup AK DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
19 1.04.82 (m/k) Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
20 1.04.90 Cecilie Eriksen - 2002 Esbjerg AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
21 1.04.95 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Julestævne, Skive 2018-12-15
22 1.05.15 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
23 1.05.28 Emilie Bøg Ekholm - 2002 IK Hellas Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
24 1.05.92 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
25 1.06.63 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
26 1.07.00 Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
27 1.07.63 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
28 1.08.40 Ida Mørch - 2003 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
29 1.09.02 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
30 1.09.47 (m/k) Karoline Nygaard - 2002 Sparta AM Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
31 1.09.47 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Åbne Slagelsemesterskaber, Slagelse 2018-09-08
32 1.10.07 (m/k) Daniella Shabtai Hai - 2003 Ballerup AK Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
33 1.10.40 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Regionsstævne, Vejle 2018-09-05
34 1.11.36 (m/k) Olivia Kellberg - 2003 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
35 1.12.08 Anna Mai Skaarup - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
36 1.13.02 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG DT 1. div. vest kvinder, Skive 2018-05-19
37 1.13.50 Nicole Vaabengaard - 2002 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
38 1.15.00 Bjørg Jensen - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16

800 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.11.89 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
2 2.13.68 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Manchester Sportcity Grand Prix, Manchester, GBR 2018-05-12
3 2.15.37 Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
4 2.15.70 (m/k) Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
5 2.16.95 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
6 2.17.06 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
7 2.20.64 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
8 2.21.08 (m/k) Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
9 2.21.31 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
10 2.21.81 (m/k) Victoria Bjerre - 2003 Aalborg AM Tracks T10, Viborg 2018-08-14
11 2.22.09 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
12 2.22.15 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
13 2.23.53 Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
14 2.24.17 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2018-05-05
15 2.24.27 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
16 2.24.34 (m/k) Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
17 2.26.31 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
18 2.26.56 (m/k) Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
19 2.27.08 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
20 2.27.69 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Dilbeekse Meerkampen, Dilbeek, BEL 2018-07-29
21 2.28.06 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
22 2.28.32 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
23 2.28.35 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2018-06-21
24 2.28.51 Nina Halkier - 2002 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-06
25 2.28.61 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
26 2.28.68 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
27 2.29.61 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2018-05-23
28 2.30.80 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
29 2.33.92 Olivia Kellberg - 2003 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
30 2.34.07 Ida Mørch - 2003 Holte Atletik Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
31 2.34.81 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
32 2.35.47 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
33 2.35.86 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Januarstævne, Skive 2019-01-12
34 2.36.61 Malou Lomholdt Dahl - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber hold, Greve 2018-09-15
35 2.37.84 Rebekka Schaldemose - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
36 2.39.21 (m/k) Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Tracks T11, Tårnby 2018-08-21

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2016-05-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.37.40 (m/k) Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
2 4.41.12 (m/k) Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
3 4.45.09 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
4 4.48.90 Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
5 4.49.93 Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
6 4.52.05 (m/k) Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
7 4.52.76 Kristine Mygind Sørensen - 2002 AGF Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
8 4.53.70 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
9 4.53.84 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK DMU-inde, Skive 2017-02-26
10 4.53.87 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Helsingborg, SWE, Helsingborg, SWE 2016-07-08
11 4.54.26 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
12 4.55.51 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
13 4.55.69 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
14 4.56.52 Asta Lunde Larsen - 2003 Holte Atletik Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
15 4.57.82 Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
16 4.58.06 Beathe Gejl - 2002 AGF Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
17 4.58.50 (m/k) Sarah Glad - 2003 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
18 4.58.86 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
19 5.05.68 (m/k) Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
20 5.07.19 Jana Mittún - 2003 Færøerne Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
21 5.08.21 Kamille D. Andersen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2016-06-04
22 5.09.10 Emilie Bøg Ekholm - 2002 IK Hellas DM ungdom, Østerbro 2016-09-03
23 5.11.42 Laura Rothschild - 2002 Københavns IF DMU-inde, Skive 2017-02-26
24 5.11.9 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber hold, Herning 2017-09-17
25 5.13.1 Mille Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-08-27
26 5.13.87 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
27 5.14.14 Maria B. Brorsen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
28 5.17.23 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01
29 5.18.33 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
30 5.18.46 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
31 5.18.56 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
32 5.21.53 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
33 5.22.05 Marie Maegaard Bech - 2002 Bagsværd AC DM ungdom, Østerbro 2016-09-03
34 5.22.75 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
35 5.25.31 Nina Halkier - 2002 Køge Atletik DTU finale, Ballerup 2018-09-22
36 5.25.69 Ulrikke Juul Søeborg - 2003 Helsingør IF Göteborg, SWE, Göteborg, SWE 2016-07-01

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 9.51.97 (m/k) Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
2 10.28.57 Katrine Risvig - 2003 Skive AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
3 10.28.70 Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Bornholmermesterskaber 3000 m, Rønne 2018-05-16
4 10.29.07 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Julestævne, Skive 2018-12-15
5 10.34.98 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
6 10.39.57 Asta Lunde Larsen - 2003 Holte Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
7 10.46.77 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
8 10.47.32 Sarah Glad - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
9 10.52.93 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
10 11.00.86 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
11 11.13.45 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
12 11.20.09 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
13 11.25.89 Mille Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2018-09-05
14 11.31.02 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
15 11.36.26 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
16 11.55.90 Lizette Nikolajsen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
17 11.56.76 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
18 12.09.71 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
19 12.12.96 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
20 12.13.09 Silje Noe - 2003 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
21 12.43.83 (m/k) Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
22 13.09.14 Freia Ib Hansen - 2002 Viborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 12.75 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
2 12.42 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 11.76 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
4 11.10 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
5 10.98 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
6 10.81 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
7 10.78 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
8 10.30 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
9 9.97 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
10 9.95 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
11 9.80 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-12-04
12 9.32 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
13 9.02 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
14 8.79 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
15 8.39 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Julestævne, Skive 2018-12-15
16 8.04 Emma Surlykke Mogensen - 2003 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
17 8.02 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
18 7.90 Lea Jentoft Hansen-Damm - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
19 7.76 Eline Laanstra - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
20 7.70 Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
21 7.36 Mette Roetink - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
22 7.24 Caroline Bischoff - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
23 7.08 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
24 6.98 Martha Qvortrup - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 1.55 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
2 1.51 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
3 1.46 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
4 1.40 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
5 1.35 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-11-13
6 1.30 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Julestævne, Ballerup 2018-12-27
7 1.28 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
8 1.21 Emma Surlykke Mogensen - 2003 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 5.49 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
2 5.22 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
3 5.21 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
4 5.15 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
5 5.10 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
6 5.09 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
7 4.96 Mette Klausen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
8 4.91 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
9 4.83 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
10 4.73 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Julestævne, Skive 2018-12-15
11 4.71 Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16
12 4.70 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
13 4.69 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Januarstævne, Skive 2019-01-12
14 4.56 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
15 4.48 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
16 4.44 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
17 4.35 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
18 4.31 Anna Jørgensen - 2003 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
19 4.24 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
20 4.23 Kristine Kildehøj - 2003 Herning GF Januarstævne, Skive 2019-01-12
21 4.20 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
22 4.18 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
23 4.11 Benedicte Bech Rasmussen - 2003 Skive AM Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
24 4.08 Eline Laanstra - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
25 4.06 Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Julestævne, Skive 2018-12-15
26 4.05 Anna Mai Skaarup - 2003 SAK-77 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
27 3.98 Lea Jentoft Hansen-Damm - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
28 3.96 Emilie Seeberg - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
29 3.89 Malene Fisker - 2002 Skive AM Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
30 3.78 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Sidste chance, Aalborg 2018-12-27
31 3.76 Sasha Søndergaard-Hearn - 2003 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16
32 3.69 Caroline Bischoff - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
33 3.63 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
34 3.59 Karina Gubata - 2003 Rødding AK Januarstævne, Skive 2019-01-12

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 10.03 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
2 9.50 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
3 8.98 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-11-13

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 3.20 Sara Harsmann - 2002 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
2 3.00 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
3 2.90 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
4 2.90 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Januarstævne, Skive 2019-01-12
5 2.70 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2018-12-27
6 2.40 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
7 2.30 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
8 1.70 Martha Qvortrup - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.96 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
2 9.01 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 9.05 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
4 9.28 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
5 9.32 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
6 9.59 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
7 9.83 Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
8 10.24 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
9 10.37 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
10 11.07 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
11 13.38 Alberte Brogaard - 2003 Aalborg AM Sidste chance, Aalborg 2018-12-27

P19

60 m

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.00 Line Holm Jensen - 2000 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 8.06 Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 8.14 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
4 8.30 Sarah Kristensen - 2000 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
5 8.34 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
6 8.47 Julie Harsmann - 2000 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
7 8.50 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2018-12-27
8 8.87 Lærke Krejberg - 2000 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
9 8.87 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
10 8.92 Tine Hoffmann Nielsen - 2000 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29

200 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 25.15 (1.6) Thea Lyng Møller Jensen - 2001 Århus 1900 DT finale, Østerbro 2018-09-08
2 25.17 (2.0) Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
3 25.73 (1.6) Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
4 25.73 (2.0) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
5 25.86 (0.0) Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
6 26.15 (0.5) Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Randers Atletik Freja IFAM Outdoor, Oordegem-Lede, BEL 2018-05-27
7 26.27 (2.0) Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
8 26.62 (0.0) Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
9 26.75 (1.6) Nina Lund - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
10 26.96 (2.0) Naja Vinther - 2000 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
11 27.08 (0.0) Line Holm Jensen - 2000 Aalborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
12 27.16 (-1.9) Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-18
13 27.17 (-1.3) Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
14 27.22 (-1.3) Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
15 27.31 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Julestævne, Skive 2018-12-15
16 27.38 (2.0) Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
17 27.51 (1.8) Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
18 27.58 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Julestævne, Skive 2018-12-15
19 27.70 (1.8) Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
20 28.03 (1.9) Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
21 28.28 (-1.1) Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
22 28.35 (-1.5) Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
23 28.42 (1.9) Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-07
24 28.56 (-2.3) Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
25 28.71 (-0.3) Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
26 29.14 (1.8) Katrine Vad Mortensen - 2001 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
27 29.69 (0.6) Nanna E Andersen - 2001 Viborg AM DGI Nålestævne, Viborg 2018-08-23
28 32.13 (-1.5) Freja Krog - 2001 Aalborg AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-18

400 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 56.02 Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM E-Cup U20 A, Castellón, ESP 2018-09-15
2 57.44 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
3 57.93 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
4 59.10 (m/k) Mathilde Yttesen - 2001 Amager AC Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
5 59.27 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
6 59.40 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
7 59.90 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-03
8 1.00.32 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
9 1.00.35 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 1.01.10 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
11 1.02.14 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
12 1.02.31 Elena Johansen - 2001 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-18
13 1.02.85 Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
14 1.02.97 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
15 1.05.00 Katinka Valentin Hald - 2000 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
16 1.05.58 Thea Lyng Møller Jensen - 2001 Århus 1900 DTU finale, Ballerup 2018-09-22
17 1.06.20 Veronica Janning - 2001 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
18 1.07.14 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Færøske ungdomsmesterskaber, Thorshavn 2018-09-09
19 1.10.10 Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16

800 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.06.66 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
2 2.11.25 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
3 2.12.48 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 2.12.61 Ingrid Eckardt - 2001 Sparta AM 31e Meeting International de Genève, Geneve, SUI 2018-06-10
5 2.14.22 (m/k) Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
6 2.15.52 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
7 2.17.58 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
8 2.17.96 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
9 2.18.15 Elena Johansen - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
10 2.19.32 (m/k) Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
11 2.20.56 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
12 2.22.98 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
13 2.25.84 Mie Gam - 2001 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
14 2.26.95 (m/k) Matilde Willer - 2000 Sparta AM Tracks T11, Tårnby 2018-08-21
15 2.33.90 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
16 2.38.01 (m/k) Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Tracks T11, Tårnby 2018-08-21
17 2.38.05 Frida Uhrskov - 2001 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
18 2.38.95 Laura Helmer - 2001 Fremad Holbæk LM, Nyborg 2018-08-18
19 2.39.94 Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-29
20 2.40.80 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
21 2.49.1 Petrine Nyegaard - 2000 Vordingborg AC Klubmesterskaber, Vordingborg 2018-10-04
22 2.50.44 Line Holm Jensen - 2000 Aalborg AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
23 3.16.0 Nikoline Bolvig Nielsen - 2001 Vordingborg AC Klubmesterskaber, Vordingborg 2018-10-04
24 3.19.78 Freja Krog - 2001 Aalborg AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.22.64 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Norwegian Milers, Jessheim, NOR 2018-05-31
2 4.23.29 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
3 4.40.33 Ingrid Eckardt - 2001 Sparta AM Lange Laufnacht, Karlsruhe, GER 2018-05-19
4 4.44.07 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
5 4.48.17 Mie Gam - 2001 Viborg AM DM senior, Odense 2018-08-25
6 4.50.65 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
7 4.51.8 (m/k) Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM Tracks T9, Aarhus 2018-08-07
8 4.53.11 Amanda Amaloo - 2000 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
9 4.55.9 (m/k) Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Tracks T9, Aarhus 2018-08-07
10 4.57.78 Elena Johansen - 2001 Sparta AM E-Cup U20 A, Castellón, ESP 2018-09-15
11 4.58.27 Matilde Willer - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
12 5.01.97 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
13 5.15.74 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
14 5.18.22 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
15 5.18.31 (m/k) Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
16 5.21.90 (m/k) Freja Lunde Larsen - 2000 Holte Atletik Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
17 5.27.4 (m/k) Anna Harbo - 2000 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
18 5.28.93 Nanette Nikolajsen - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
19 5.42.04 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-18
20 6.13.74 Kamille Busch Hansen - 2000 Hvidovre AM DT finale, Østerbro 2018-09-08
21 6.16.04 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
22 6.19.99 Nikoline Fredensborg - 2001 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2018-08-22

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 9.31.69 (m/k) Laura Valgreen Petersen - 2000 Odense Atletik Tracks T12, Holbæk 2018-08-29
2 9.32.30 (m/k) Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
3 9.58.47 (m/k) Mie Gam - 2001 Viborg AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
4 10.29.74 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
5 10.32.37 (m/k) Amanda Amaloo - 2000 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
6 10.43.45 (m/k) Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Tracks T10, Viborg 2018-08-14
7 11.42.74 (m/k) Freja Lunde Larsen - 2000 Holte Atletik Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
8 11.51.84 (m/k) Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Tracks T12, Holbæk 2018-08-29
9 11.52.38 (m/k) Nanette Nikolajsen - 2000 Esbjerg AM Tracks T10, Viborg 2018-08-14
10 11.58.45 Caroline Nørgaard - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
11 12.16.79 Sigrid Nordberg Eriksen - 2001 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2018-05-01

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.14 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 1.52 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
2 1.50 Sara B. Olsen - 2001 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
3 1.28 Lærke Krejberg - 2000 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 4.64 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
2 4.30 Line Kold - 2001 AK Holstebro Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
3 4.26 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 3.20 Julie Harsmann - 2000 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 3.00 Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16
3 2.30 Tine Hoffmann Nielsen - 2000 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.90 Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 8.97 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 9.53 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2018-12-27
4 10.59 Line Kold - 2001 AK Holstebro Januarstævne, Skive 2019-01-12

P22

60 m

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.03 Sarah Winther Jensen - 1999 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 8.07 Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
3 8.82 Emilie Vejlgaard - 1998 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
4 8.91 Lise Pedersen - 1999 Rødding AK Januarstævne, Skive 2019-01-12
5 8.94 Sofie Garset - 1999 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
6 9.33 Line Damsgaard Andersen - 1999 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02

200 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 25.81 (0.5) Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik VM U20, Tampere, FIN 2018-07-12
2 25.98 (0.7) Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
3 26.44 (0.7) (m/k) Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2018-05-25
4 26.50 (2.0) Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
5 27.14 (1.9) Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Århus 1900 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
6 27.16 (2.0) Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
7 27.60 (-1.9) Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-18
8 27.74 (0.3) Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
9 28.30 (-0.5) Amanda Malinovski - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-04-18
10 28.94 (0.5) Sofie Tidsvilde - 1998 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
11 29.31 (0.7) Violeta Kuldaite - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17

400 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 57.32 Anne Sofie Kirkegaard - 1998 Sparta AM Ted Nelson Invitational, College Station, USA 2019-01-12
2 57.32 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
3 58.88 Emma Beiter Bomme - 1998 Sparta AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
4 59.89 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik DM senior, Odense 2018-08-25
5 1.00.47 Anna Krab Scheibelein - 1998 Københavns IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
6 1.01.06 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
7 1.01.72 (m/k) Anne Krab - 1998 Københavns IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
8 1.01.91 Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
9 1.03.39 Cornelia Slej - 1999 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
10 1.03.81 (m/k) Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
11 1.04.55 Silje Kristensen - 1997 Korsør AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2018-07-08
12 1.04.84 Violeta Kuldaite - 1998 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2018-05-09
13 1.06.48 Mette Hjørnholm - 1999 Herning GF Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
14 1.06.59 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM Færøske ungdomsmesterskaber, Thorshavn 2018-09-09
15 1.06.94 Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik DT finale, Østerbro 2018-09-08
16 1.07.40 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
17 1.07.65 (m/k) Wilma Johansson - 1999 Københavns IF Tracks T2, Ballerup 2018-05-15

800 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.04.77 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Putbos Memorial Leon Buyle, Lede-Oordegem, BEL 2018-06-02
2 2.07.10 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik NCAA East Preliminary Round, Tampa, USA 2018-05-24
3 2.09.67 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne DM senior, Odense 2018-08-26
4 2.15.18 Louise Rosenstand Lou - 1999 Holte Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
5 2.20.65 Caroline Vegeberg - 1998 Aalborg AM DM senior, Odense 2018-08-25
6 2.20.84 Emma Dyrup Kleist - 1997 AGF Atletik Herning Games, Herning 2018-05-05
7 2.21.00 Caroline Løvenstein - 1998 Aalborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
8 2.23.12 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik VM U20, Tampere, FIN 2018-07-13
9 2.25.29 (m/k) Emily Oron Lexner - 1997 Blovstrød Løverne Tracks T11, Tårnby 2018-08-21
10 2.28.58 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
11 2.28.63 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
12 2.29.20 (m/k) Silje Kristensen - 1997 Korsør AM Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
13 2.31.99 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
14 2.34.61 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
15 2.34.74 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
16 2.35.60 Violeta Kuldaite - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.11.08 (m/k) Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne Tracks T8, Østerbro 2018-08-02
2 4.23.12 (m/k) Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Tracks T8, Østerbro 2018-08-02
3 4.35.32 Louise Høj Jensen - 1997 AGF Atletik DM senior, Odense 2018-08-25
4 4.46.68 Louise Rosenstand Lou - 1999 Holte Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
5 4.49.64 Caroline Løvenstein - 1998 Aalborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
6 4.57.82 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
7 5.02.14 (m/k) Emily Oron Lexner - 1997 Blovstrød Løverne Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
8 5.06.03 Anne-Sophie Bork-Rasmussen - 1997 Aabenraa IG DM senior, Odense 2018-08-25
9 5.09.45 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik American Athletic Conference Outdoor Championships, Cincinatti, USA 2018-05-12
10 5.09.62 Katrine Lillie Johansen - 1999 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
11 5.14.87 Mette Hjørnholm - 1999 Herning GF Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
12 5.19.01 (m/k) Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
13 5.55.42 Sisse Frost - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.52.73 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne Trond Mohn Games, Bergen, NOR 2018-08-22
2 10.00.87 (m/k) Maria Ahm - 1998 Sparta AM Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
3 10.45.34 Kirsten Wiborg Jensen - 1998 AGF Atletik Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
4 10.48.38 (m/k) Ninka Theurich Brown - 1998 Ballerup AK Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
5 10.52.45 Anne-Sophie Bork-Rasmussen - 1997 Aabenraa IG Julestævne, Skive 2018-12-15
6 10.52.55 (m/k) Katja Knudsen - 1998 Aalborg Øst RRC Tracks T10, Viborg 2018-08-14
7 10.53.07 (m/k) Agnes Nørgård Kracht - 1999 Blovstrød Løverne Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
8 11.06.63 (m/k) Ida Øbro - 1999 Blovstrød Løverne Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
9 11.09.02 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 12.03 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
2 11.64 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
3 10.79 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 DGI LM inde, Dybvad 2018-11-11
4 9.34 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
5 8.31 Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 1.65 Tina Bischoff Gellin - 1998 Holte Atletik Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
2 1.50 Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
3 1.50 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
4 1.46 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
5 1.46 Line Damsgaard Andersen - 1999 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
6 1.35 Emilie Vejlgaard - 1998 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
7 1.30 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 5.29 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
2 5.21 Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
3 5.05 Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
4 4.82 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
5 4.71 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
6 4.57 Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
7 4.29 Emilie Vejlgaard - 1998 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
8 3.85 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 DGI LM inde, Dybvad 2018-11-25

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.51 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 DGI LM inde, Dybvad 2018-11-11

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 2.80 Sofie Garset - 1999 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 9.36 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
2 9.97 Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
3 10.14 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05

D15

60 m

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 7.28 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
2 7.43 José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 7.52 Mikkel David Marklund - 2004 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2018-12-27
4 7.62 Frederik Thorup Sørensen - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
5 7.67 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
6 7.68 Luis Maillet - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
7 7.77 Mainthan Arumairajah - 2004 Randers Atletik Freja Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
8 7.97 Milan Tuxen - 2004 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
9 7.98 Christian Bruhn - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
10 7.99 Mathias Højen - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
11 8.02 Daniel Bisgaard - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
12 8.10 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
13 8.14 Emil Henriksen - 2005 AK Holstebro Januarstævne, Skive 2019-01-12
14 8.23 Vitus Rosenkrands - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
15 8.37 Jeppe Skærlund Svendsen - 2004 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
16 8.38 Luca Høgenhaven - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
17 8.45 Niels Skovsgård - 2005 Dybvad IK Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
18 8.54 Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
19 8.60 Mads Dybbro - 2004 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2018-12-27
20 8.73 Philip Mølgaard - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
21 8.73 Oliver Larsen - 2005 Amager AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
22 8.88 Marius Ulfkjer Østergaard - 2004 SIK 80 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
23 8.95 Christian Thomas Nymann - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
24 8.96 Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
25 8.99 Lucas Laustsen - 2005 IK Hellas Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
26 9.04 Albert Andersen - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
27 9.11 Andreas Vang Lyhne - 2005 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
28 9.22 Leon Hamann - 2005 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
29 9.41 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Julestævne, Ballerup 2018-12-27
30 9.55 Emil Søager - 2005 Allerød AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
31 9.60 Lucas Spuur - 2005 Hvidovre AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12

200 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 23.73 (0.4) Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
2 24.00 (0.1) Luis Maillet - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
3 24.70 (0.2) José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Tracks T3, Skive 2018-05-28
4 24.70 (1.9) Frederik Thorup Sørensen - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
5 25.09 (-0.6) Nicolai Andersen - 2004 Amager AC DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
6 25.63 (1.7) Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 Sommersprint, Viby 2018-08-15
7 25.79 (-0.7) Christian Reusing - 2004 AK Heden Regionsstævne, Esbjerg 2018-08-22
8 25.97 (-0.5) Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
9 26.12 Christian Bruhn - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
10 26.13 (-0.2) Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
11 26.31 (-0.5) Magnus Bundgaard - 2004 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
12 26.33 (0.7) Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Monstertrekamp, Slagelse 2018-10-07
13 26.43 (-0.2) Gustav Stetkaer Bohr - 2005 Holte Atletik Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
14 26.80 (-0.2) Vitus Rosenkrands - 2005 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
15 26.83 (0.4) Daniel Bisgaard - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
16 26.89 (0.0) Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
17 26.94 (0.4) Inuk Lipski Torsheim - 2005 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
18 27.17 (-0.5) Magnus Diederichsen Josefsen - 2005 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
19 27.23 (0.6) Martinas Bugus - 2004 Greve Atletik Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
20 27.24 (-1.7) Rasmus Hvorup Jensen - 2004 Sparta AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-18
21 27.24 (1.9) Rasmus Jensen Pagh - 2005 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2018-08-22
22 27.30 (-1.4) Eiri J Glerfoss - 2005 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
23 27.38 (0.9) Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
24 27.38 (1.0) Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
25 27.54 (-0.1) Nikolai Christensen - 2004 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
26 27.71 (1.7) Kristian Tinglef Svendsen - 2005 SAK-77 Regionsstævne, Silkeborg 2018-05-08
27 27.83 (-0.6) Jógvan Gullfoss - 2004 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
28 27.85 (-1.3) Carl Bruce Aabo - 2004 HG Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
29 27.97 (-2.6) Jacob Lausten - 2004 Esbjerg AM LM, Nyborg 2018-08-18
30 28.31 (-0.2) Hjalte Dalskov - 2005 Fremad Holbæk Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
31 28.39 (-0.4) Marius Meisner - 2005 Vejle IF Regionsfinale, Sæby 2018-09-08
32 28.44 (-0.5) Emil Henriksen - 2005 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
33 28.44 (1.9) Shawn Wolf - 2005 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2018-08-22
34 28.60 (-2.6) Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg LM, Nyborg 2018-08-18
35 28.61 (0.7) Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
36 28.67 Mike Fløe Hansen - 2004 Herning GF Julestævne, Skive 2018-12-15
37 28.69 (0.6) Mads Dybbro - 2004 Slagelse Atletik DELTA Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
38 28.72 (0.4) Luca Høgenhaven - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
39 28.79 (-0.4) Kristian Svenstrup - 2005 SAK-77 Regionsfinale, Sæby 2018-09-08
40 28.80 (0.1) Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
41 28.90 (0.9) Christian Mersebach - 2004 Gentofte IK Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
42 28.92 (-0.1) Silas Klentz Dahl - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
43 29.13 (0.4) Simon Worsøe Clausen - 2005 Hvidovre AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
44 29.61 (0.4) Laurits Gade Strøyer Andersen - 2005 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
45 29.61 (1.5) Adam Cilleborg - 2005 Slagelse Atletik DELTA Monstertrekamp, Slagelse 2018-10-07
46 29.65 (-0.5) Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
47 29.71 (0.4) Albert Casselgreen - 2005 Gentofte IK Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
48 29.79 (1.2) Mads Vielsø-Nielsen - 2005 HG Atletik Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
49 30.03 (-0.4) Marcus Nielsen - 2005 Korsør AM Regionsfinale, Sæby 2018-09-08
50 30.04 (-1.1) Magnus Thorup - 2004 FIF Hillerød Klubmesterskaber, Hillerød 2018-09-10

800 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.09.44 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
2 2.12.78 Jonathan Drechsler Sigvar - 2004 Viborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
3 2.12.82 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
4 2.13.73 Noah Borgen Morell - 2004 IK Olympia Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
5 2.15.21 (m/k) Hjalte Dalskov - 2005 Fremad Holbæk Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
6 2.16.37 (m/k) Lukas Harber - 2004 Sparta AM Tracks T11, Tårnby 2018-08-21
7 2.16.87 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
8 2.17.46 Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
9 2.17.52 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
10 2.19.61 Axel Vang Christensen - 2004 FIF Hillerød Klubmesterskaber, Hillerød 2018-09-10
11 2.20.27 Magnus Bundgaard - 2004 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
12 2.22.04 Kristian Tinglef Svendsen - 2005 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
13 2.22.6 Mathias B. Nielsen - 2005 Kolding KFUM Landsdelsmesterskabet for ungdommer, Odense 2018-09-23
14 2.23.07 Jónas Isaksen - 2005 Færøerne 2. Betri Stórkappin, Thorshavn 2018-06-09
15 2.23.09 Luis Maillet - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
16 2.23.38 José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
17 2.24.66 Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
18 2.25.46 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
19 2.26.02 Carl Emil Hjorth - 2004 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
20 2.26.18 Daniel Leiding Rasmussen - 2004 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
21 2.26.26 Kristian Svenstrup - 2005 SAK-77 Østjyske mesterskaber, Randers 2018-09-29
22 2.26.3 (m/k) Tommaso Pagliai - 2004 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
23 2.26.38 Wiliam Meng - 2004 Viborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
24 2.26.40 Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød Klubmesterskaber, Hillerød 2018-09-10
25 2.27.00 Gustav Herold - 2005 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
26 2.27.11 Mike Fløe Hansen - 2004 Herning GF DGI Nålestævne, Herning 2018-09-04
27 2.27.32 Marius Ulfkjær - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
28 2.27.80 Rune Ib Hansen - 2005 Viborg AM Herning Games, Herning 2018-05-05
29 2.29.12 Jonathan Birk Nielsen - 2005 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
30 2.29.9 (m/k) Gustav Røn-Busskov - 2005 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
31 2.30.16 Rasmus Hvorup Jensen - 2004 Sparta AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
32 2.30.31 Marius Ulfkjer Østergaard - 2004 SIK 80 LM, Nyborg 2018-08-18
33 2.30.75 Andrei-Stefan Ursea - 2005 Hvidovre AM Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
34 2.32.16 Mikkel Stubkjær - 2004 Herning GF Herning Games, Herning 2018-05-05
35 2.33.20 Marius Østergård - 2004 SIK 80 DTU finale, Ballerup 2018-09-22
36 2.33.33 Lucas Jeppesen - 2004 Korsør AM LM, Nyborg 2018-08-18

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.22.77 Axel Vang Christensen - 2004 FIF Hillerød Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
2 4.31.50 Victor Tvistholm Jørgensen - 2004 Greve Atletik Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
3 4.34.38 Lukas Harber - 2004 Sparta AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
4 4.35.29 Hjalte Dalskov - 2005 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
5 4.35.64 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK LM, Nyborg 2018-08-19
6 4.37.48 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC Østmesterskaber hold, Greve 2018-09-15
7 4.42.84 Jónas Isaksen - 2005 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
8 4.44.57 Magnus Bundgaard - 2004 Esbjerg AM Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
9 4.46.25 Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 4.46.46 Carl Emil Hjorth - 2004 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
11 4.47.08 Simon Worsøe Clausen - 2005 Hvidovre AM Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
12 4.53.04 Gustav Herold - 2005 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
13 4.58.35 Sindre Strønstad Løseth - 2005 Viking Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
14 5.00.51 Andreas Thomsen - 2004 Vejle IF Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
15 5.01.59 Gustav Stetkaer Bohr - 2005 Holte Atletik Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
16 5.02.07 Bjarti S. Vang - 2005 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
17 5.03.9 Rune Ib Hansen - 2005 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
18 5.05.4 Wiliam Meng - 2004 Viborg AM Klubmesterskaber, Viborg 2018-05-20
19 5.05.64 Lucas Bendtsen - 2004 Fremad Holbæk Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
20 5.05.86 Mike Fløe Hansen - 2004 Herning GF Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
21 5.10.16 Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
22 5.10.47 (m/k) Valdemar Laurits Baltzersen - 2005 IK Hellas Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
23 5.12.56 (m/k) Leon Hamann - 2005 Københavns IF Tracks T8, Østerbro 2018-08-02
24 5.16.02 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
25 5.16.31 Andrei-Stefan Ursea - 2005 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
26 5.18.01 (m/k) David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Tracks T8, Østerbro 2018-08-02
27 5.18.05 Valdemar Lindberg Svenning Nielsen - 2004 Odense Atletik Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
28 5.18.54 Lucas Jeppesen - 2004 Korsør AM LM, Nyborg 2018-08-19
29 5.20.13 Cilius Jørgensen - 2004 Gentofte IK Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
30 5.23.37 Mads Hjorth Hansen - 2004 Gentofte IK Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
31 5.25.3 (m/k) Bertel Hammer - 2004 AGF Atletik Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
32 5.29.21 Rune Rober - 2004 SAK-77 Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
33 5.29.27 Valdemar Østerberg Qvistgaard - 2005 Trongårdens IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
34 5.32.82 Carl Lassen - 2005 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
35 5.37.74 Otto Brekling Brushøj - 2005 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
36 5.42.11 Jógvan Gullfoss - 2004 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.51.92 Axel Vang Christensen - 2004 FIF Hillerød Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
2 9.33.41 Victor Tvistholm Jørgensen - 2004 Greve Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
3 9.39.39 Noah Borgen Morell - 2004 IK Olympia Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
4 9.49.08 Carl Emil Hjorth - 2004 Frederiksberg IF Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
5 9.50.48 Lucas Ravn - 2004 Sparta AM DTU finale, Ballerup 2018-09-22
6 10.08.67 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
7 10.09.55 Philip Grundt Hansen - 2004 Bagsværd AC DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
8 10.15.57 Rune Ib Hansen - 2005 Viborg AM Julestævne, Skive 2018-12-15
9 10.27.05 Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF Regionsstævne, Haderslev 2018-08-21
10 10.29.69 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC DTU finale, Ballerup 2018-09-22
11 10.37.80 Noah Brendholdt - 2004 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
12 10.42.22 Simon Worsøe Clausen - 2005 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
13 10.49.40 (m/k) Joakim Schnack - 2004 Ganløse Tri Center Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
14 10.52.38 Lucas Jeppesen - 2004 Korsør AM Åbne Slagelsemesterskaber, Slagelse 2018-09-08
15 10.55.64 (m/k) Wiliam Meng - 2004 Viborg AM Tracks T10, Viborg 2018-08-14
16 11.04.35 Mike Fløe Hansen - 2004 Herning GF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
17 11.07.25 William Wellendorf - 2005 IK Hellas Åbne Slagelsemesterskaber, Slagelse 2018-09-08
18 11.13.58 (m/k) Leon Hamann - 2005 Københavns IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
19 11.13.67 (m/k) Valdemar Laurits Baltzersen - 2005 IK Hellas Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
20 11.25.54 Bertil Winsløv - 2004 Greve Atletik DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
21 11.29.88 Lasse Boesenbæk - 2005 Viborg AM Julestævne, Skive 2018-12-15
22 11.47.96 Lukas Rasmussen - 2005 Vejle IF DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
23 11.50.72 Cilius Jørgensen - 2004 Gentofte IK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
24 11.51.18 Esben Ørum Madsen - 2005 Korsør AM Åbne Slagelsemesterskaber, Slagelse 2018-09-08
25 12.30.90 David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 15.25 Mads Krogsgaard Nielsen - 2004 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
2 13.10 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
3 12.61 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
4 12.48 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
5 12.33 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
6 11.50 Frederik Degn Pedersen - 2005 Greve Atletik Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
7 11.21 José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
8 10.18 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Julestævne, Skive 2018-12-15
9 9.97 Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2018-12-27
10 9.87 Carl Johan Zachariae - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
11 9.64 Emil Henriksen - 2005 AK Holstebro Januarstævne, Skive 2019-01-12
12 9.46 Emil Degn Pedersen - 2005 Greve Atletik Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
13 9.07 Kristian Tinglef Svendsen - 2005 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
14 9.05 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
15 8.23 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
16 8.18 Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
17 8.07 Rasmus Jæger - 2004 IK Hellas Julestævne, Ballerup 2018-12-27
18 7.71 Mads Elver Mørk - 2005 Allerød AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
19 7.67 Julius Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
20 7.64 Oliver Larsen - 2005 Amager AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
21 7.62 Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
22 7.51 Alexander Bergman - 2005 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
23 7.27 Carl Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
24 7.23 Tobias Zornig - 2004 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2018-12-27
25 7.17 Christian Bruhn - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
26 7.10 Andreas Vang Lyhne - 2005 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
27 6.66 Christian Thomas Nymann - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
28 6.11 Leon Hamann - 2005 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
29 6.07 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
30 6.04 Emil Søager - 2005 Allerød AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
31 5.80 Sebastian Thulstrup - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
32 5.66 Andrei-Stefan Ursea - 2005 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
33 5.51 Kasper Schimmell Smith - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
34 4.30 Lucas Spuur - 2005 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 1.90 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
2 1.74 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Højdespring med musik, Randers 2018-12-28
3 1.65 Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
4 1.53 Silas Klentz Dahl - 2004 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2018-12-27
5 1.51 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
6 1.50 Mathias Højen - 2005 Ballerup AK Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
7 1.46 Kristian Tinglef Svendsen - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
8 1.45 Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2018-12-27
9 1.45 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI LM inde, Dybvad 2018-11-25
10 1.40 Lucas Laustsen - 2005 IK Hellas Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
11 1.40 Carl Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
12 1.40 Albert Andersen - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
13 1.40 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
14 1.40 Mads Elver Mørk - 2005 Allerød AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
15 1.35 Niels Skovsgård - 2005 Dybvad IK DGI LM inde, Dybvad 2018-11-25
16 1.35 Valdemar Østerberg Qvistgaard - 2005 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16
17 1.30 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
18 1.30 Julius Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Julestævne, Ballerup 2018-12-27
19 1.25 Nicolai Tobias Søltoft - 2004 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 6.29 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16
2 6.08 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
3 5.81 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
4 5.64 José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
5 5.42 Juan Jose Rodr - 2004 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
6 5.03 Viktor Bokmand - 2004 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
7 4.89 Philip Mølgaard - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
8 4.86 Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
9 4.76 Kristian Tinglef Svendsen - 2005 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
10 4.76 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
11 4.71 Niels Skovsgård - 2005 Dybvad IK Sidste chance, Aalborg 2018-12-27
12 4.62 Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
13 4.53 Luca Høgenhaven - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
14 4.50 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
15 4.47 Julius Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
16 4.46 Daniel Bisgaard - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
17 4.42 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
18 4.41 Albert Andersen - 2005 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
19 4.39 Jeppe Skærlund Svendsen - 2004 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
20 4.36 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI LM inde, Dybvad 2018-11-25
21 4.34 Emil Henriksen - 2005 AK Holstebro Januarstævne, Skive 2019-01-12
22 4.27 Lucas Laustsen - 2005 IK Hellas Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
23 4.21 Christian Thomas Nymann - 2005 Frederiksberg IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
24 4.20 Rune Rober - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
25 4.10 Oliver Larsen - 2005 Amager AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
26 4.05 Andrei-Stefan Ursea - 2005 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
27 3.95 Christian Bruhn - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
28 3.91 Kasper Schimmell Smith - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
29 3.89 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
30 3.89 Leon Hamann - 2005 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
31 3.76 Andreas Vang Lyhne - 2005 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
32 3.65 Valdemar Østerberg Qvistgaard - 2005 Trongårdens IF Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
33 3.63 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
34 2.93 Sebastian Thulstrup - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 10.65 Kristian Tinglef Svendsen - 2005 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
2 10.13 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI LM inde, Dybvad 2018-11-11
3 9.95 Marius Østergård - 2004 SIK 80 DGI LM inde, Dybvad 2018-11-11
4 9.92 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16
5 9.55 Rune Rober - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
6 6.91 Lucas Spuur - 2005 Hvidovre AM Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 3.40 Julius Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Hvidovre Indoor 1, Hvidovre 2018-12-16
2 2.90 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
3 2.70 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
4 2.54 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
5 2.44 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
6 2.10 Carl Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Julestævne, Ballerup 2018-12-27
7 1.94 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
8 1.84 Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
9 1.84 Kasper Schimmell Smith - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
10 1.84 Sebastian Thulstrup - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 9.23 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
2 10.09 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
3 10.14 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
4 10.66 Daniel Bisgaard - 2005 Ballerup AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
5 11.09 Mads Elver Mørk - 2005 Allerød AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
6 11.17 Rune Rober - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
7 11.18 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
8 11.62 Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
9 12.33 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
10 12.64 Kasper Schimmell Smith - 2005 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
11 13.89 Lucas Spuur - 2005 Hvidovre AM Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
12 14.52 Sebastian Thulstrup - 2004 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05

D17

60 m

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 7.32 Thomas Mølgaard - 2003 Randers Atletik Freja Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
2 7.51 Mikkel Linnemand - 2002 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 7.55 Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
4 7.73 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
5 7.74 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
6 7.81 Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
7 7.82 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2018-12-27
8 7.85 Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
9 7.92 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
10 7.93 Rasmus Ingemann - 2003 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
11 7.95 Magnus Emil Knudsen - 2003 Helsingør IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
12 7.99 Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
13 8.04 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Før julestævne, Ballerup 2018-12-09
14 8.04 Mikkel Svendsen - 2003 Fredensborg AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
15 8.07 Peter Skovgaard - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
16 8.08 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Julestævne, Ballerup 2018-12-27
17 8.09 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Julestævne, Ballerup 2018-12-27
18 8.19 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Julestævne, Ballerup 2018-12-27
19 8.24 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
20 8.30 Malte Dam Korsbjerg - 2003 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
21 8.32 Casper Brown Nielsen - 2003 SIK 80 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
22 8.35 Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2018-12-27
23 8.37 Simon Tange Christophersen - 2003 IK Hellas Julestævne, Ballerup 2018-12-27

200 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 20.99 (2.0) Tazana Kamanga-Dyrbak - 2002 Sparta AM NM U20, Hvidovre 2018-08-12
2 23.25 (1.2) Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
3 23.42 (1.9) Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
4 23.65 (0.9) Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 Sommersprint, Viby 2018-08-15
5 23.67 (-0.5) Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
6 23.94 (-0.2) Mikkel Linnemand - 2002 Aalborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
7 24.02 (-0.9) Lucas Soulier - 2002 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
8 24.13 (-1.4) Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
9 24.22 (-0.3) Janus Petersen - 2002 IK Olympia Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
10 24.29 (-0.3) Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
11 24.32 (0.4) August Østergaard - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
12 24.41 (0.1) Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
13 24.45 (1.2) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
14 24.67 (0.4) Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
15 24.77 (-0.5) Miso Buha - 2003 Århus 1900 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
16 24.88 (0.1) Alexander Bendtsen - 2003 Vidar Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
17 24.89 (1.9) Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
18 24.90 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Julestævne, Skive 2018-12-15
19 24.96 (-0.7) Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2018-08-22
20 25.08 (-0.6) Hans Erland Thomsen - 2003 Hvidovre AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
21 25.09 (-0.4) Neloo Falck - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
22 25.10 (0.4) Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
23 25.18 (0.0) Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
24 25.22 (0.1) Anton Juhl Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
25 25.29 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
26 25.32 (-0.3) Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
27 25.35 (-0.5) Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
28 25.39 (0.8) (m/k) Johan Chr Holst - 2003 Amager AC Tracks T11, Tårnby 2018-08-21
29 25.44 (1.7) Rasmus Ingemann - 2003 Århus 1900 Sommersprint, Viby 2018-08-15
30 25.45 (-0.5) Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
31 25.47 (0.7) Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 Tracks T3, Skive 2018-05-28
32 25.50 (1.9) Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
33 25.57 (0.1) Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
34 25.58 (-0.2) William A. Helmsdal - 2002 Hvidovre AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
35 25.59 (0.1) Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
36 25.70 (0.7) Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Monstertrekamp, Slagelse 2018-10-07
37 25.76 (0.1) Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
38 25.77 (-1.4) Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
39 25.84 (0.9) Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-03
40 25.85 (1.3) Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
41 25.86 (-1.1) Tobias Senft Andersen - 2002 FIF Hillerød Klubmesterskaber, Hillerød 2018-09-10
42 26.02 (0.0) William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
43 26.17 (0.1) Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
44 26.19 (-0.6) Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
45 26.21 (-1.3) William Elsner - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
46 26.34 (1.7) Peter Agerlund Christensen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Monstertrekamp, Slagelse 2018-10-07
47 26.35 (-1.7) Lucas Søgaard Hjortkjær - 2002 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
48 26.35 (1.0) Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
49 26.65 (0.2) Malte Dam Korsbjerg - 2003 Århus 1900 Østjyske mesterskaber, Randers 2018-09-29
50 26.72 (0.0) Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12

400 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 51.46 Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
2 51.77 Lucas Soulier - 2002 Sparta AM DTU finale, Ballerup 2018-09-22
3 52.51 August Østergaard - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
4 53.29 Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
5 53.97 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-09
6 54.09 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
7 54.60 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
8 54.72 Miso Buha - 2003 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
9 55.06 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 55.53 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
11 55.70 William Elsner - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
12 55.91 (m/k) Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
13 56.12 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
14 56.26 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
15 56.30 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-18
16 56.55 Anton Juhl Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
17 56.73 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Dilbeekse Meerkampen, Dilbeek, BEL 2018-07-28
18 56.87 Lucas Søgaard Hjortkjær - 2002 IK Hellas Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
19 57.07 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
20 57.27 Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
21 58.59 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
22 58.68 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
23 58.71 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
24 59.39 William A. Helmsdal - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
25 1.01.88 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
26 1.02.16 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
27 1.02.16 (m/k) Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
28 1.02.21 Abdurasak Saeed - 2002 Randers Atletik Freja DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
29 1.02.28 (m/k) Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
30 1.03.38 Pierre Sørensen - 2002 NGIF Gymnastik & Atletik Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
31 1.03.77 Nicolas Motto - 2002 CIS Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
32 1.04.70 Georg Huu Rasmussen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Sønderborg 2018-05-02
33 1.05.45 (m/k) Albert Vagn Jensen - 2003 Frederiksberg IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
34 1.08.66 Ingi Johannesen - 2002 Færøerne Færøske ungdomsmesterskaber, Thorshavn 2018-09-09
35 1.08.98 Wes Dansen - 2002 CIS Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
36 1.20.99 Tobias Bonde - 2003 Haderslev IF Regionsstævne, Haderslev 2018-08-21

800 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 1.55.58 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Tracks T10, Viborg 2018-08-14
2 1.57.64 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
3 1.57.70 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
4 1.59.16 Anders Bang - 2002 Sparta AM Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
5 2.02.57 August Østergaard - 2003 Københavns IF DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
6 2.02.88 Andreas Lange - 2002 Gentofte IK DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
7 2.03.77 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
8 2.03.98 Pelle Carlsen Mohr - 2003 Holte Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
9 2.04.08 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
10 2.04.62 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
11 2.04.68 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2018-05-05
12 2.05.73 Laurits Berntsen - 2002 Viborg AM NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
13 2.07.84 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
14 2.08.08 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
15 2.08.43 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
16 2.08.59 Thomas Strønstad Løseth - 2003 Viking Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
17 2.08.64 Sebastian Bergman - 2002 Hvidovre AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
18 2.08.76 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
19 2.09.24 Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 NVJ-Stævne, Viborg 2018-06-21
20 2.09.97 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2018-05-05
21 2.10.43 William Elsner - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
22 2.10.55 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
23 2.12.67 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
24 2.12.76 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
25 2.12.76 Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
26 2.13.21 Anton Juhl Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
27 2.14.04 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
28 2.14.67 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
29 2.16.28 Khalid Alnab Abdulle - 2003 Randers Atletik Freja DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
30 2.16.35 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
31 2.16.5 (m/k) Abdurasak Saeed - 2002 Randers Atletik Freja Tracks T9, Aarhus 2018-08-07
32 2.17.25 (m/k) Mathias Laugesen - 2002 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
33 2.17.61 Benjamin Garsdal - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
34 2.17.73 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
35 2.17.75 (m/k) Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF Tracks T11, Tårnby 2018-08-21
36 2.18.37 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.00.90 Elias Shifris - 2002 Viborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
2 4.01.87 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
3 4.01.89 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
4 4.03.72 Anders Bang - 2002 Sparta AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
5 4.09.01 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
6 4.10.68 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
7 4.13.86 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
8 4.14.24 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
9 4.14.29 Andreas Lange - 2002 Gentofte IK DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
10 4.18.72 (m/k) Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
11 4.20.74 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
12 4.20.81 Pelle Carlsen Mohr - 2003 Holte Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
13 4.21.21 Martin Glerup - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
14 4.23.35 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
15 4.23.86 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-18
16 4.24.17 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
17 4.27.03 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
18 4.27.13 Malthe Bøgebjerg - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
19 4.29.10 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
20 4.29.65 Sebastian Bergman - 2002 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
21 4.31.46 Tobias Mørkeberg Poulsen - 2002 Hvidovre AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
22 4.36.05 (m/k) Oscar David Jensen - 2003 Blovstrød Løverne Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
23 4.36.2 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-08-27
24 4.36.88 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM LM, Nyborg 2018-08-19
25 4.38.20 (m/k) Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 Tracks T3, Skive 2018-05-28
26 4.40.35 Benjamin Garsdal - 2003 SAK-77 DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
27 4.40.66 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
28 4.41.25 Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
29 4.41.34 (m/k) Oscar Riis - 2003 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
30 4.41.45 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2018-06-16
31 4.43.22 (m/k) Marcus Rølling - 2003 Sparta AM Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
32 4.43.50 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber hold, Greve 2018-09-15
33 4.45.59 Mathias Emil Bjerre Clemen Andersen - 2003 Hvidovre AM Glostrup Games, Glostrup 2018-04-28
34 4.48.64 Mathias Laugesen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
35 4.51.71 Khalid Alnab Abdulle - 2003 Randers Atletik Freja Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
36 4.51.79 (m/k) Theis Munktved - 2002 Blovstrød Løverne Tracks T8, Østerbro 2018-08-02

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.38.02 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Julestævne, Skive 2018-12-15
2 8.55.23 (m/k) Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Tracks T12, Holbæk 2018-08-29
3 9.11.37 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
4 9.21.37 Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
5 9.22.10 Martin Glerup - 2003 SAK-77 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
6 9.22.11 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
7 9.24.62 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
8 9.27.79 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
9 9.48.49 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
10 9.49.37 Malthe Bøgebjerg - 2003 SAK-77 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
11 9.50.79 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
12 9.57.49 Tobias Mørkeberg Poulsen - 2002 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
13 9.58.30 (m/k) Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
14 10.04.34 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
15 10.06.87 Malte Ballegaard - 2003 Randers Atletik Freja DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
16 10.11.64 Lukas Iversen - 2003 Viking Atletik Bornholmermesterskaber 3000 m, Rønne 2018-05-16
17 10.15.47 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2018-09-05
18 10.16.08 Marcus Rølling - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
19 10.31.76 (m/k) Theis Munktved - 2002 Blovstrød Løverne Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
20 10.43.70 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
21 10.51.73 Jeppe Larsen - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
22 10.53.94 Rasmus Hansen - 2003 Viking Atletik Bornholmermesterskaber 3000 m, Rønne 2018-05-16
23 11.03.43 Jeppe Brøndum Sørensen - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
24 11.19.01 Mathias Emil Bjerre Clemen Andersen - 2003 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
25 11.47.63 Elias Kongsted Misander - 2002 Gentofte IK Tårnby Games, Tårnby 2018-05-06
26 11.48.25 Hans Peter Stausgaard - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 14.45 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 14.39 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2018-12-27
3 13.50 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
4 13.29 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
5 13.19 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
6 12.61 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
7 12.22 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
8 12.16 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
9 11.46 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
10 11.43 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
11 10.87 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
12 10.37 Henrik Lykke - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
13 9.88 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
14 9.86 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
15 9.82 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
16 9.77 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
17 9.15 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
18 8.50 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
19 7.86 Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 1.77 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Højdespring med musik, Randers 2018-12-28
2 1.65 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Julestævne, Ballerup 2018-12-27
3 1.58 Tobias S. Dichmann - 2003 Randers Atletik Freja Højdespring med musik, Randers 2018-12-28
4 1.50 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Julestævne, Ballerup 2018-12-27

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 6.16 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
2 6.02 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
3 5.94 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
4 5.90 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12
5 5.56 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
6 5.50 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
7 5.47 Peter Skovgaard - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
8 5.44 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
9 5.44 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
10 5.24 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Julestævne, Skive 2018-12-15
11 5.17 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
12 5.04 Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
13 5.03 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
14 5.01 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
15 4.98 Mikkel Svendsen - 2003 Fredensborg AK Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
16 4.93 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
17 4.80 Rasmus Ingemann - 2003 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
18 4.71 Malte Dam Korsbjerg - 2003 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
19 4.67 Casper Brown Nielsen - 2003 SIK 80 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 12.86 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Hvidovre Indoor 2, Hvidovre 2019-01-05
2 11.13 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02
3 9.52 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 DGI LM inde, Dybvad 2018-11-11

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 3.70 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 3.60 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 3.50 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
4 3.30 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Julestævne, Ballerup 2018-12-27
5 3.20 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Julestævne, Ballerup 2018-12-27
6 3.10 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
7 2.64 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
8 2.40 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
9 2.14 Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.72 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 8.91 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
3 9.04 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
4 9.08 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
5 9.43 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
6 9.57 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
7 9.74 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
8 9.74 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
9 9.93 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
10 10.09 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Mangekamp, Østerbro 2019-01-05
11 10.32 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
12 10.35 Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12

D19

60 m

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 7.58 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
2 7.65 Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
3 7.66 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2018-12-27
4 7.72 Mathias Clausen - 2001 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
5 8.26 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01

200 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 21.79 (-0.1) Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM Laufnacht und Sparkassen Gala, Regensburg, GER 2018-06-02
2 22.11 (1.0) Emil Frænde - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
3 22.22 (1.0) Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
4 22.44 (1.3) Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
5 22.88 (0.8) Peter Kjølbye - 2001 Vejle IF Tracks T10, Viborg 2018-08-14
6 23.43 (1.4) Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
7 23.48 (-0.2) Malachy Mozejko - 2000 Odense Atletik DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
8 23.49 (-0.1) Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
9 23.69 (-0.1) Tais Leicht Kjær - 2000 Århus 1900 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
10 24.00 (1.0) Maximilian Steen Thonbo - 2000 Holte Atletik DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
11 24.01 (0.0) Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
12 24.15 (1.2) Mads Mørch - 2001 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
13 24.19 (-0.7) Haris Khan - 2000 Hvidovre AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
14 24.53 (-0.3) Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
15 24.58 (0.0) Rasmus Sørensen - 2001 HI Skanderborg Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
16 24.85 (-0.2) William Asklund - 2001 Kolding KFUM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
17 24.87 (1.2) Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
18 25.04 (0.7) Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Tracks T3, Skive 2018-05-28
19 25.27 (-0.2) Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
20 26.22 (-3.4) Markus Pallesen - 2000 SAK-77 DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
21 27.51 (1.1) Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
22 29.94 (-0.3) Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02

400 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 49.17 Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM E-Cup U20 A, Castellón, ESP 2018-09-15
2 50.22 William Devantier - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
3 51.36 Tais Leicht Kjær - 2000 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
4 52.49 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
5 52.53 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
6 52.71 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
7 53.00 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
8 53.20 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
9 53.43 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
10 53.59 Frederik Bendtsen - 2001 Vidar Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
11 53.78 Haris Khan - 2000 Hvidovre AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
12 53.81 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
13 53.89 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
14 53.94 Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
15 54.15 Morten Bach - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
16 55.04 Christoffer E. Jensen - 2001 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
17 55.07 Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-18
18 55.07 Peter Kjølbye - 2001 Vejle IF Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
19 55.41 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Julestævne, Skive 2018-12-15
20 55.86 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
21 55.93 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-18
22 56.61 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
23 56.74 Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
24 57.44 Victor Hee - 2001 Ballerup AK DTU finale, Ballerup 2018-09-22
25 58.33 Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
26 1.00.87 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Åbne klubmesterskaber, Herlev 2018-10-03
27 1.03.04 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk UP-stævne, Holbæk 2018-06-12
28 1.06.08 Magnus Eskerod - 2001 Randers Atletik Freja Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16

800 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 1.49.72 William Devantier - 2000 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
2 1.54.4 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
3 1.54.77 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
4 1.57.25 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Tracks T10, Viborg 2018-08-14
5 1.59.07 Jonathan Makwarth - 2000 Københavns IF Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
6 1.59.18 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Tracks T10, Viborg 2018-08-14
7 1.59.20 Frederik Gottlieb - 2000 Helsingør IF DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
8 1.59.2 (m/k) Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik Åbne KM, Aarhus 2018-09-04
9 1.59.55 Morten Bach - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
10 2.02.2 (m/k) Emil Pallesen - 2001 AGF Atletik Åbne KM, Aarhus 2018-09-04
11 2.03.62 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
12 2.03.64 Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM Afslutningsstævne, Greve 2018-09-29
13 2.04.78 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
14 2.05.05 Mads Schrøder - 2000 Odense Atletik Tracks T11, Tårnby 2018-08-21
15 2.05.4 (m/k) Jens Lindhard Nielsen - 2000 Aarhus Fremad Atletik Åbne KM, Aarhus 2018-09-04
16 2.05.56 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik Januarstævne, Skive 2019-01-12
17 2.06.9 (m/k) Jakob Vase - 2000 Århus 1900 Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
18 2.07.68 Rasmus Jensen - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
19 2.07.90 Frederik Bendtsen - 2001 Vidar Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
20 2.08.93 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
21 2.09.55 Troels Lang Nielsen - 2000 Esbjerg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
22 2.10.83 (m/k) Rasmus Krogh Madsen - 2000 IK Hellas Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
23 2.11.57 Victor Hee - 2001 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
24 2.11.67 Mathias Sikora - 2000 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
25 2.14.94 Nikolaj Volsgaard - 2000 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-02
26 2.25.25 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2018-06-09
27 2.28.06 (m/k) Jeppe Fribæk - 2001 Esbjerg AM Tracks T1, Esbjerg 2018-05-08

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 3.45.31 William Devantier - 2000 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
2 3.55.07 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM DM senior, Odense 2018-08-25
3 3.55.80 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
4 3.56.1 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Tracks T9, Aarhus 2018-08-07
5 4.02.33 Oscar Simonsen - 2001 Sparta AM Pré Régionaux Individuels CA/SE 2ème Journée, Nice, FRA 2018-06-10
6 4.05.77 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
7 4.06.16 Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
8 4.08.08 Conrad Lind - 2001 Sparta AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
9 4.08.7 Emil Pallesen - 2001 AGF Atletik Tracks T9, Aarhus 2018-08-07
10 4.09.49 Morten Bach - 2000 Sparta AM Klubstævne, Østerbro 2018-05-06
11 4.14.78 Jakob Vase - 2000 Århus 1900 DTU finale, Ballerup 2018-09-22
12 4.19.6 Mads Schrøder - 2000 Odense Atletik Tracks T9, Aarhus 2018-08-07
13 4.21.38 (m/k) Louis Cantby - 2001 Sparta AM Tracks T8, Østerbro 2018-08-02
14 4.23.27 Martin Kårstad Møller - 2000 Esbjerg AM DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
15 4.24.23 Pieto Pizzalato - 2000 Aalborg AM DTU finale, Ballerup 2018-09-22
16 4.26.84 Victor Hee - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
17 4.28.97 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
18 4.30.15 (m/k) Rasmus Krogh Madsen - 2000 IK Hellas Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
19 4.30.99 Jens Lindhard Nielsen - 2000 Aarhus Fremad Atletik Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
20 4.31.63 (m/k) Malthe Poulsen - 2000 Blovstrød Løverne Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
21 4.33.20 Kristian Brammer Carstensen - 2001 Ballerup AK DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
22 4.35.99 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 Åbne færøske mesterskaber, Thorshavn 2018-08-19
23 4.53.65 David Romney Lauridsen - 2001 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
24 4.54.32 (m/k) Dirie Abdirahman - 2000 IK Hellas Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
25 4.54.70 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik Afslutningsstævne, Greve 2018-09-30
26 4.57.52 Tobias Lundkvist Søndergaard - 2001 AGF Atletik Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
27 5.01.26 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
28 5.20.56 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
29 5.37.05 Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.33.10 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
2 8.33.78 Anton Østdal - 2001 Bagsværd AC 32éme Meeting Internationale EAP, Nivelles, BEL 2018-06-23
3 8.42.96 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
4 8.46.40 Andreas Bock Bjørnsen - 2000 PAN Idræt Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
5 8.50.74 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
6 8.51.25 Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik Julestævne, Skive 2018-12-15
7 8.52.13 Conrad Lind - 2001 Sparta AM Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
8 8.58.60 William Devantier - 2000 Sparta AM E-Cup U20 A, Castellón, ESP 2018-09-15
9 8.59.16 Emil Pallesen - 2001 AGF Atletik Tracks T10, Viborg 2018-08-14
10 9.20.37 Jakob Vase - 2000 Århus 1900 Julestævne, Skive 2018-12-15
11 9.22.70 Jeppe Kejser Dahl Jensen - 2000 Århus 1900 Julestævne, Skive 2018-12-15
12 9.25.88 Louis Cantby - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
13 9.25.93 Malthe Poulsen - 2000 Blovstrød Løverne Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
14 9.31.80 Jens Lindhard Nielsen - 2000 Aarhus Fremad Atletik Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
15 9.33.74 Mathias Sikora - 2000 Hvidovre AM Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
16 9.40.14 Kristian Brammer Carstensen - 2001 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2018-10-05
17 9.52.66 Jacob Seerup Kirkeby - 2000 Nyvest Atletik Bornholmermesterskaber 3000 m, Rønne 2018-05-16
18 9.52.98 Andreas Eidorff Madsen - 2000 Viborg AM Julestævne, Skive 2018-12-15
19 10.05.19 (m/k) Rasmus Krogh Madsen - 2000 IK Hellas Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
20 10.24.06 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Åbne Slagelsemesterskaber, Slagelse 2018-09-08
21 10.41.24 (m/k) Sebastian Hansen - 2001 Hvidovre AM Tracks T12, Holbæk 2018-08-29
22 10.59.66 (m/k) Johan Enevoldsen - 2001 Viborg AM Tracks T10, Viborg 2018-08-14
23 11.04.33 Ahadi Namulya - 2000 Skive AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
24 12.18.56 (m/k) Dirie Abdirahman - 2000 IK Hellas Tracks T4, Tårnby 2018-05-29

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 1.92 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Kronborg Games 1, Helsingør 2019-01-12
2 1.80 Thomas S. Larsen - 2000 Randers Atletik Freja Højdespring med musik, Randers 2018-12-28

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 5.50 Lucas Richardt - 2000 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
2 5.30 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
3 4.70 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 Januarstævne, Skive 2019-01-12

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 11.43 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 4.20 Mathias Clausen - 2001 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
2 3.90 Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 Januarstævne, Skive 2019-01-12
3 3.60 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.98 Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Mangekamp, Østerbro 2019-01-05

D22

60 m

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 6.87 Kristoffer Hari - 1997 Hvidovre AM Arkansas Invitational, Fayetteville, USA 2019-01-11
2 7.03 Simon Hansen - 1998 Århus 1900 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
3 7.17 Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
4 7.23 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
5 7.41 Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Januarstævne, Skive 2019-01-12
6 7.43 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
7 7.58 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Sidste chance, Aalborg 2018-12-27
8 7.67 Asger Østerby - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
9 7.67 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
10 7.77 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13
11 7.93 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Julestævne, Ballerup 2018-12-27

200 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 21.21 (0.7) Kristoffer Hari - 1997 Hvidovre AM Arkansas Twilight, Fayetteville, USA 2018-05-04
2 21.44 (1.0) Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
3 21.80 (-0.2) Albert Ranning - 1998 Københavns IF DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
4 21.83 (0.1) Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM SkaraRacet, Skara, SWE 2018-06-06
5 22.07 (0.3) Steffen Udengaard Knudsen - 1998 Århus 1900 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
6 22.28 (1.5) Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
7 22.39 (0.3) Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik Tracks T8, Østerbro 2018-08-02
8 22.56 (0.3) Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
9 22.78 (1.0) Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
10 22.83 (-0.7) Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
11 23.02 (1.1) Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
12 23.15 (-1.3) Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
13 23.21 (0.0) Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
14 23.24 (1.7) Andreas Scou - 1998 Korsør AM DM senior, Odense 2018-08-26
15 23.25 (-1.3) Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
16 23.26 (1.8) Samuel Marcus - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
17 23.33 (0.0) Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
18 23.33 (1.2) Iasonas Koniaris - 1997 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
19 23.42 (1.1) Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
20 23.46 (1.0) Lukas Bredo - 1997 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
21 23.78 (1.2) Jonathan Kure - 1997 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
22 24.03 (0.9) Kevin Kinyash - 1999 Århus 1900 Sommersprint, Viby 2018-08-15
23 24.16 (-0.1) Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
24 24.25 (-2.0) Emil Grovn - 1998 Frederiksberg IF DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
25 24.44 (-0.7) Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
26 24.80 (0.2) Oliver Shadwell - 1997 Randers Atletik Freja Tracks T3, Skive 2018-05-28
27 25.04 (-0.3) Esben Hansen - 1999 SAK-77 DMU-kvalstævne, Silkeborg 2018-07-02
28 25.22 (-0.7) Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
29 25.38 (-1.3) Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Storstævne, Esbjerg 2018-05-27
30 25.56 (0.2) Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-17
31 25.79 (0.8) Søren Rahbek - 1997 Skive AM Tracks T10, Viborg 2018-08-14
32 27.05 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Julestævne, Skive 2018-12-15
33 28.90 (-1.3) Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09

400 m

20 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 46.42 Benjamin Lobo Vedel - 1997 Aalborg AM National Relay Championships, Fayetteville, USA 2018-04-28
2 47.95 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Laufnacht und Sparkassen Gala, Regensburg, GER 2018-06-02
3 48.68 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
4 49.81 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-18
5 49.95 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
6 50.36 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Ballerup 2018-06-16
7 50.38 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
8 50.52 Karl-Gustav Brockdorff - 1999 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
9 51.08 Samuel Marcus - 1999 Sparta AM DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
10 51.11 Iasonas Koniaris - 1997 Hvidovre AM Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
11 51.28 Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
12 51.30 Jonathan Kure - 1997 Københavns IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
13 51.89 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-12
14 52.21 Thor Skifte - 1997 Frederiksberg IF Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
15 52.58 Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
16 52.62 David Outzen - 1998 Hvidovre AM Tracks T6, Frederiksberg 2018-06-21
17 52.79 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
18 52.91 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Internationales Junioren-Mehrkampf-Meeting, Bernhausen, GER 2018-06-02
19 53.26 Andreas Scou - 1998 Korsør AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
20 53.31 Andreas Støve - 1998 SAK-77 DT 1. div. vest mænd, Randers 2018-06-09
21 53.49 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2018-06-02
22 53.62 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
23 53.84 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
24 54.20 Esben Hansen - 1999 SAK-77 Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
25 54.30 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-16
26 54.35 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK DTU indl. øst, Østerbro 2018-05-27
27 54.42 William Winkler - 1999 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
28 54.88 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Onsdagsstævne, Aalborg 2018-06-20
29 54.94 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-18
30 54.97 Lukas Jensen - 1997 Ballerup AK DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
31 55.94 Kevin Kinyash - 1999 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
32 57.22 Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
33 58.48 Oliver Maarup Jørgensen - 1999 Haderslev IF Regionsstævne, Haderslev 2018-08-21
34 1.08.05 Malte Boss - 1999 Herlev Atletik Åbne klubmesterskaber, Herlev 2018-10-03

800 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 1.49.66 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
2 1.51.2 Christoffer Frost Johansen - 1997 Sdr. Omme IF Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
3 1.52.7 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM Tracks T7, Aarhus 2018-06-28
4 1.53.72 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
5 1.54.07 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
6 1.55.04 Karl-Gustav Brockdorff - 1999 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
7 1.55.58 Thor Skifte - 1997 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-10
8 1.55.83 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK DT 1.div øst m/k, Tårnby 2018-05-20
9 1.57.73 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2018-06-26
10 2.01.19 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik DT finale, Østerbro 2018-09-08
11 2.01.64 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2018-08-19
12 2.04.08 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2018-06-17
13 2.04.38 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
14 2.04.42 (m/k) Lucas Balling - 1997 Københavns IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
15 2.05.77 Noel Mono (u) - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2018-08-22
16 2.05.96 Esben Hansen - 1999 SAK-77 DM ungdom, Aalborg 2018-09-02
17 2.09.81 Oliver Maarup Jørgensen - 1999 Haderslev IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
18 2.11.81 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2018-04-24
19 2.12.09 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-07-01
20 2.13.16 (m/k) Martin Patwary - 1997 Aalborg Øst RRC Tracks T10, Viborg 2018-08-14
21 2.13.66 (m/k) Adem Mohamed - 1999 Parasport Frederiksberg Tracks T4, Tårnby 2018-05-29
22 2.17.18 Noah Thordal Jørgensen - 1998 Herning GF DM ungdom, Aalborg 2018-09-02

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 3.41.56 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Folksam Grand Prix, Sollentuna, SWE 2018-06-28
2 3.54.27 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 DT 1. runde m/k elite, Skive 2018-05-19
3 3.58.37 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
4 4.00.12 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
5 4.01.02 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik DM senior, Odense 2018-08-25
6 4.02.39 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK Tracks T2, Ballerup 2018-05-15
7 4.12.00 Christoffer Frost Johansen - 1997 Sdr. Omme IF DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
8 4.14.26 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Vejle 2018-05-26
9 4.16.32 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2018-06-09
10 4.20.00 Thor Skifte - 1997 Frederiksberg IF DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
11 4.21.7 (m/k) Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Tracks T9, Aarhus 2018-08-07
12 4.21.71 Charlie Rogers - 1997 Århus 1900 Regionsstævne, Vejle 2018-04-21
13 4.22.35 Noel Mono (u) - 1998 Aalborg AM DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
14 4.28.94 Esben Hansen - 1999 SAK-77 Vestdanske holdmesterskaber, Herning 2018-09-16
15 4.29.24 Martin Patwary - 1997 Aalborg Øst RRC DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
16 4.30.98 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2018-06-30
17 4.34.30 Rasmus Lorenzen - 1998 Århus 1900 DM ungdom, Aalborg 2018-09-01
18 4.34.58 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
19 4.34.79 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
20 4.39.64 Daniel Gravergaard - 1997 Randers Atletik Freja DT kvalifikation, Ballerup 2018-09-09
21 4.43.27 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Jessheim, NOR 2018-06-10
22 4.46.65 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
23 4.53.68 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Greve 2018-05-13
24 4.58.35 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
25 4.58.97 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik DM mangekamp, Silkeborg 2018-08-19
26 5.05.45 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2018-04-28
27 5.14.68 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Internationales Junioren-Mehrkampf-Meeting, Bernhausen, GER 2018-06-03

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2018-04-15-2019-02-11. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.14.53 (m/k) Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Tracks T12, Holbæk 2018-08-29
2 8.28.16 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
3 8.36.97 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
4 8.43.20 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik Tracks T10, Viborg 2018-08-14
5 8.49.71 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
6 8.50.88 (m/k) Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM Tracks T12, Holbæk 2018-08-29
7 8.58.79 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
8 9.02.94 Marc Laursen - 1997 Viborg AM Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
9 9.04.71 Noel Mono (u) - 1998 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
10 9.09.45 Kasper Kesje - 1999 Sparta AM Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
11 9.14.34 Noah Kurzmann Skibsted - 1999 Aalborg AM Januarstævne, Skive 2019-01-12
12 9.21.42 Charlie Rogers - 1997 Århus 1900 Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2018-06-05
13 9.21.96 (m/k) Frederik Kjeldsen Hertz - 1997 Esbjerg AM Tracks T12, Holbæk 2018-08-29
14 9.30.47 (m/k) Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Tracks T10, Viborg 2018-08-14
15 9.48.50 (m/k) Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Tracks T12, Holbæk 2018-08-29
16 9.49.80 Oliver Maarup Jørgensen - 1999 Haderslev IF Januarstævne, Skive 2019-01-12
17 10.14.74 Daniel Gravergaard - 1997 Randers Atletik Freja Tracks T3, Skive 2018-05-28
18 10.36.51 (m/k) Abdi Berthelsen - 1998 IK Hellas Tracks T5, Østerbro 2018-06-12
19 10.47.60 Daniel Rømer Mathiesen - 1999 Hvidovre AM Lysstævne, Tårnby 2018-10-05

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 12.37 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2018-12-27
2 11.67 Asger Østerby - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
3 8.31 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Traditionelles LK Weiche, Flensburg, GER 2019-01-13

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 1.90 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
2 1.90 William Winkler - 1999 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-02

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 6.90 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
2 6.88 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01
3 6.57 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
4 5.94 Asger Østerby - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
5 5.80 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Sidste Chancen, Aarhus 2018-12-29
6 5.05 Esben Hansen - 1999 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2018-12-01

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 13.33 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Januarstævne, Skive 2019-01-12

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 4.30 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2018-10-01-2019-02-11. Kun el-tid.

1 8.46 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09
2 9.06 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-01-09