DMU 2019

Liste genereret 09:28:24 - 24/07/2019

P15

100 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid.

1 12.52 (2.0) Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
2 12.77 (1.4) Sarah Rasmussen - 2004 HG Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
3 12.80 (1.7) Ashley Gnanogoh - 2005 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
4 12.84 (2.0) Mille Fibiger Jensen - 2004 Esbjerg AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
5 12.91 (-1.1) Nora Grønnegaard Fischer - 2005 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
6 12.91 (1.7) Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
7 12.98 (-1.1) Asta Exner Jensen - 2005 Allerød AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
8 12.99 (1.5) Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
9 13.05 (2.0) Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
10 13.08 (0.0) Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
11 13.09 (1.6) Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
12 13.16 (-0.1) Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
13 13.18 (0.8) Lærke Blaabjerg - 2004 Randers Atletik Freja Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
14 13.19 (0.0) Lærke B. Pedersen - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
15 13.27 (-1.3) Helena Reijnen - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
16 13.31 (1.6) Annika Vinther - 2004 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
17 13.34 (-0.3) Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
18 13.45 (0.2) Christine Bjerre Jensen - 2005 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
19 13.48 (1.6) Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
20 13.49 (0.1) Stine Baandrup Tindbæk - 2005 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
21 13.50 (1.6) Josefine Hostrup Langkjær - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
22 13.54 (1.4) Solvej Møller - 2005 Greve Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
23 13.61 (0.1) Caroline Jørgensen - 2005 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
24 13.63 (-0.1) Ida Lillebæk - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
25 13.64 (1.6) Bolette Nimskov - 2005 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
26 13.65 (1.6) Alma Eide Larsen - 2005 Allerød AM Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
27 13.67 (0.0) Nanna Graversen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
28 13.71 (1.8) Emilie Voigt - 2005 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
29 13.78 (-1.2) Filippa Roug - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
30 13.87 (0.7) Emma Flor - 2005 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
31 13.90 (0.0) Kaisa Duedam Ventrup - 2005 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
32 13.91 (0.5) Annabelle Viple - 2005 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
33 13.93 (0.0) Thinusa Aruchchunar - 2005 Herning GF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
34 13.93 (1.1) Amalie Brok - 2004 Gentofte IK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
35 13.96 (0.8) Laura Kirstine Mortensen - 2004 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
36 13.96 (1.4) Katrine Amtoft - 2005 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
37 13.99 (0.2) Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
38 14.00 (-0.6) Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2019-06-25
39 14.00 (0.2) Signe Xin Von Rosen - 2004 Bagsværd AC DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
40 14.01 (-0.1) Pauline Bennett Thorup - 2004 Trongårdens IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
41 14.08 (1.1) Lærke Elgaard Larsen - 2005 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
42 14.10 (0.1) Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
43 14.11 (0.0) Anna Elisabeth Buhmann - 2005 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
44 14.11 (0.2) Sophia Robbin-Coker - 2005 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
45 14.11 (0.8) Johanna C.B. Jessen - 2005 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
46 14.12 (-0.1) Mie Præstbro - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
47 14.13 (1.4) Emma Fokdal - 2004 Gentofte IK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
48 14.14 (0.5) Anna Pedersen - 2005 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08

200 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 25.31 (-2.5) Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
2 25.96 (-2.5) Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
3 26.24 (0.0) Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
4 26.25 (0.3) Nora Grønnegaard Fischer - 2005 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
5 26.41 (-2.5) Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 26.47 (-2.5) Mille Fibiger Jensen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
7 26.48 (0.3) Alma Søby Witt - 2004 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
8 26.55 (0.3) Asta Exner Jensen - 2005 Allerød AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
9 26.64 (-0.8) Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
10 26.79 (-0.3) Sarah Rasmussen - 2004 HG Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
11 26.79 (0.5) Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
12 26.85 (1.8) Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
13 27.22 (1.0) Lærke B. Pedersen - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
14 27.32 (-0.8) Ashley Gnanogoh - 2005 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
15 27.38 (-0.8) Amalie Qvistgaard - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
16 27.56 (-0.7) Lærke Blaabjerg - 2004 Randers Atletik Freja Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
17 27.56 (0.1) Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
18 27.60 (0.3) Filippa Roug - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
19 27.73 (0.7) Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
20 27.74 (0.1) Josefine Hostrup Langkjær - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
21 27.80 (1.4) Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
22 27.88 (0.5) Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
23 27.97 (0.8) Solvej Møller - 2005 Greve Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
24 28.00 (-0.8) Helena Reijnen - 2005 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
25 28.16 (-2.5) Christine Bjerre Jensen - 2005 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
26 28.27 (0.5) Bolette Nimskov - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
27 28.43 (0.1) Carla Marie Frandsen - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
28 28.46 (-0.3) Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
29 28.47 (0.1) Caroline Jørgensen - 2005 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
30 28.49 (1.8) Stine Baandrup Tindbæk - 2005 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
31 28.53 (0.7) Eva Sabro Larsen - 2004 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
32 28.55 (1.4) Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
33 28.58 (0.3) Eva Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
34 28.60 (0.7) Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
35 28.66 (0.1) Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
36 28.70 (-0.7) Annabelle Viple - 2005 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
37 28.83 (-0.8) Kirstine Simonsen - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
38 28.97 (-0.8) Johanna Kreiberg Skou - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
39 29.02 (-2.5) Lærke F. Thygesen - 2005 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
40 29.04 (1.0) Frederikke Madsen - 2005 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
41 29.16 (0.7) Nanna Graversen - 2004 Esbjerg AM TRACKS T1, Esbjerg 2019-05-07
42 29.21 (-0.1) Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
43 29.25 (-0.8) Ida Marie Broberg - 2005 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
44 29.36 (-1.1) Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Nålestævne, Sæby 2019-06-04
45 29.41 (-0.8) Kristine Grevsen - 2004 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
46 29.43 (0.5) Amalie Nymann Thomsen - 2005 Trongårdens IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
47 29.45 (0.2) Mathilde Mønsted Larsen - 2005 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
48 29.64 (0.8) Emilie Sundbo - 2005 Bagsværd AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16

300 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 40.14 Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
2 40.30 Nora Grønnegaard Fischer - 2005 Holte Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
3 40.93 Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
4 41.39 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
5 41.88 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
6 42.04 Mille Fibiger Jensen - 2004 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
7 42.16 Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
8 42.56 Alma Søby Witt - 2004 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
9 42.79 Emma Kiplagat Kondrup - 2004 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
10 43.58 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
11 43.69 Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
12 43.79 Lærke B. Pedersen - 2004 Randers Atletik Freja Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
13 43.95 Amalie Qvistgaard - 2004 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
14 44.71 Annabelle Viple - 2005 Amager AC DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
15 44.79 Carla Marie Frandsen - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
16 45.29 Mathilde Mikkelsen - 2004 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
17 45.34 Eva Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
18 45.45 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Herning Games, Herning 2019-05-04
19 45.47 Frederikke Harmsen - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
20 45.52 Maria Buch - 2005 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
21 45.54 Filippa Roug - 2005 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
22 45.71 Luna Haugaard Christensen - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
23 45.81 Kirstine Simonsen - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
24 45.86 Anna Pedersen - 2005 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
25 46.79 Rachel Enninful - 2005 Herning GF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
26 46.87 Ella Aurora Magelund Rasmussen - 2005 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
27 47.30 Lærke F. Thygesen - 2005 Randers Atletik Freja Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
28 47.61 Ida Marie Broberg - 2005 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
29 47.72 Amalie Nymann Thomsen - 2005 Trongårdens IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
30 47.75 Frederikke Madsen - 2005 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
31 47.86 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-09
32 47.95 Bjørk Busk-Mohr - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
33 48.08 Andrea Skov Larsen - 2005 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
34 48.24 Elisa Lindhard - 2004 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-06
35 48.29 Emilie Sundbo - 2005 Bagsværd AC DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
36 48.51 Celia Dart Pryssing - 2005 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
37 48.63 Johanna Køncke Kofod - 2004 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-06
38 48.72 Lærke Elgaard Larsen - 2005 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
39 48.75 Laura Bollerslev Andreasen - 2005 Amager AC Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
40 48.81 Ida Nørgaard - 2004 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
41 49.46 Yasmin Chi Schaldemose Dyhr - 2005 Trongårdens IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
42 49.69 Kristine Grevsen - 2004 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
43 50.04 Mie Præstbro - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
44 50.11 Nicole Torra Correa - 2005 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-09
45 50.25 Martha Madsen - 2005 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
46 50.31 Signe Juhl Laursen - 2005 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
47 50.33 Alma J. Horsgaard - 2005 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
48 50.71 Cecilie Lindgaard Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30

800 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.15.72 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
2 2.16.36 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
3 2.16.96 Sofia Thøgersen - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
4 2.17.31 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
5 2.19.6 Naomi Toft - 2004 Sparta AM Southern Athletics League Division 1, Chelmsford, GBR 2019-05-19
6 2.20.46 Emma Kiplagat Kondrup - 2004 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
7 2.22.23 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
8 2.23.36 Elisabeth Møller Rønnstad - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
9 2.24.95 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
10 2.25.95 Esther Kirkeby - 2004 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
11 2.26.60 Camilla Flyvbjerg - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
12 2.26.65 Amalie Bro Pedersen - 2004 Viborg AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
13 2.28.81 Frederikke Harmsen - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
14 2.29.55 Luna Haugaard Christensen - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
15 2.31.12 Vibeka Eihilt Sivertsen - 2005 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
16 2.31.69 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
17 2.31.86 Ida Kiil - 2005 Gentofte IK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
18 2.32.08 Julie Meiner-Duedahl - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
19 2.33.49 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
20 2.33.65 Lærke F. Thygesen - 2005 Randers Atletik Freja Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
21 2.33.83 Lærke B. Pedersen - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
22 2.34.33 Clara Spaanheden - 2005 Korsør AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
23 2.34.67 Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
24 2.35.21 Elvira Helleskov Batko - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
25 2.36.14 Mathilde Mikkelsen - 2004 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
26 2.37.56 Frida Froberg - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
27 2.37.93 Leah Shifris - 2005 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
28 2.38.0 Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
29 2.38.33 Emilie Overlund Kristensen - 2004 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
30 2.38.53 Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
31 2.38.55 Nanna Helmer - 2005 Fremad Holbæk Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
32 2.39.12 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
33 2.39.77 Mathilde Herskind - 2005 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
34 2.40.46 Laura Nielsen - 2004 Korsør AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
35 2.41.14 Madeleine A. Rasmussen - 2005 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
36 2.41.65 Hazal Bayram - 2004 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
37 2.41.84 Alma J. Horsgaard - 2005 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
38 2.42.83 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
39 2.43.11 Alberte Kilsmark - 2005 SAK-77 Herning Games, Herning 2019-05-04
40 2.43.38 Frida Kristensen - 2004 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
41 2.44.20 Eva Sabro Larsen - 2004 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
42 2.44.23 Emma Fokdal - 2004 Gentofte IK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
43 2.44.8 Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-26
44 2.44.8 Amalie Nymann Thomsen - 2005 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-26
45 2.45.16 Nikoline Graae - 2005 Trongårdens IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
46 2.45.55 Saga Bergholm - 2005 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
47 2.45.68 Rose- Mathilde Abel Lindholm - 2005 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
48 2.46.9 Sarah Jakobsen - 2004 IK Olympia UP-stævne, Maribo 2019-06-03

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.30.54 Emma Kiplagat Kondrup - 2004 Kolding KFUM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
2 4.43.14 Sofia Thøgersen - 2005 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
3 4.51.14 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
4 4.51.44 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
5 4.56.32 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
6 5.02.33 Elisabeth Møller Rønnstad - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
7 5.03.71 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
8 5.04.45 Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
9 5.05.26 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
10 5.10.34 Esther Kirkeby - 2004 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
11 5.15.25 Annika Holther Olesen - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
12 5.16.03 Madeleine A. Rasmussen - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
13 5.16.16 Julie Meiner-Duedahl - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
14 5.16.39 Clara Spaanheden - 2005 Korsør AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
15 5.17.43 Camilla Flyvbjerg - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
16 5.18.85 Vibeka Eihilt Sivertsen - 2005 Vejle IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
17 5.19.90 Elvira Helleskov Batko - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
18 5.19.96 Leah Shifris - 2005 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
19 5.21.68 Freja Boss Rasmussen - 2005 Viking Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
20 5.21.70 Alma J. Horsgaard - 2005 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
21 5.30.39 Laura Nielsen - 2004 Korsør AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
22 5.33.74 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
23 5.46.96 Astrid Koch Hollingbery - 2004 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
24 5.50.98 Mathilde Pihl - 2005 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
25 5.52.26 Eva Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
26 6.27.05 Kristina Verlandsdóttir Hayfield - 2005 Færøerne 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
27 6.37.02 Ida Mølskov Knudsen - 2005 Esbjerg AM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 9.59.64 Sofia Thøgersen - 2005 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
2 10.13.39 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
3 10.36.24 Amalie Bro Pedersen - 2004 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 10.36.97 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
5 10.42.59 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
6 10.43.87 Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
7 11.17.13 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
8 11.21.89 Camilla Flyvbjerg - 2004 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
9 11.25.92 Freja Boss Rasmussen - 2005 Viking Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
10 11.26.66 Annika Holther Olesen - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
11 11.36.69 Madeleine A. Rasmussen - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
12 11.38.57 Alma J. Horsgaard - 2005 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
13 11.43.62 Julie Meiner-Duedahl - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
14 11.50.49 Clara Spaanheden - 2005 Korsør AM UP-stævne, Holbæk 2019-06-11
15 12.23.43 Mathilde Pihl - 2005 Amager AC DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
16 12.31.39 Astrid Koch Hollingbery - 2004 Bagsværd AC DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
17 12.42.66 Lærke F. Thygesen - 2005 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
18 12.51.49 Ella Vikke Bendsen - 2004 IK Olympia DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
19 12.53.63 Frida Kristensen - 2004 Viking Atletik BM 3000 meter, Rønne 2019-05-15
20 13.00.54 Caroline Vilstrup - 2005 Trongårdens IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
21 13.29.98 Josefine Hauch - 2005 Trongårdens IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 6.52.90 Sofia Thøgersen - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
2 7.41.06 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
3 7.47.84 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
4 8.23.22 Frida Froberg - 2005 Århus 1900 Herning Games, Herning 2019-05-04
5 8.42.08 Julie Meiner-Duedahl - 2005 Århus 1900 Herning Games, Herning 2019-05-04

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 12.28 Søs Sühler - 2004 IK Olympia Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
2 11.90 Fiona Svane Milne - 2005 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2019-05-07
3 11.20 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
4 11.17 Iben Dahl - 2005 Stoholm IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
5 10.96 Signe Brusgaard - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
6 10.88 Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
7 10.76 Ashley Gnanogoh - 2005 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
8 10.70 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-09
9 10.59 Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
10 10.51 Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
11 10.19 Smilla Mygind Kristensen - 2004 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
12 10.07 Ida Hother le Fevre - 2004 Bagsværd AC Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
13 9.98 Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
14 9.90 Ida Hørdum Nielsen - 2005 Trongårdens IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
15 9.83 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
16 9.58 Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
17 9.55 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
18 9.40 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
19 9.34 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
20 9.28 Johanne Vilsen - 2004 Holte Atletik Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
21 9.20 Kaisa Duedam Ventrup - 2005 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
22 9.18 Caroline Jørgensen - 2005 Amager AC UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
23 9.01 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
24 8.86 Cecilie Lindgaard Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
25 8.84 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Nålestævne, Sæby 2019-06-04
26 8.82 Clara Ruud Hansen - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
27 8.76 Maja Dahl Støttrup - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
28 8.73 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Herning Games, Herning 2019-05-04
29 8.72 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
30 8.63 Martine Rørbøl Markussen - 2005 Bagsværd AC Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
31 8.53 Emma Flor - 2005 FIF Hillerød UP-stævne, Hillerød 2019-05-22
32 8.26 Børka Berg Jørgensen - 2004 Århus 1900 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
33 8.12 Eva Sabro Larsen - 2004 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
34 8.08 Caroline Mejdal Svenstrup - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
35 8.06 Liane Hessler Filtenborg - 2005 Uden klubtilhørsforhold DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
36 8.05 Emma Bjerregaard - 2005 Haderslev IF Nålestævne, Aabenraa 2019-05-20
37 8.01 Solvej Møller - 2005 Greve Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
38 7.88 Rachel Enninful - 2005 Herning GF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
39 7.86 Marie Agergaard - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
40 7.84 Karoline Porsmose Olesen - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
41 7.83 Bolette Nimskov - 2005 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
42 7.76 Anne V. Jensen - 2005 Dybvad IK DGI LM, Silkeborg 2019-06-22

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 37.89 Iben Dahl - 2005 Stoholm IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
2 36.29 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
3 33.62 Søs Sühler - 2004 IK Olympia Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-07
4 31.72 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
5 29.12 Martine Rørbøl Markussen - 2005 Bagsværd AC Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
6 28.72 Fiona Svane Milne - 2005 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
7 28.67 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
8 28.28 Ida Hother le Fevre - 2004 Bagsværd AC Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
9 27.57 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Træningsstævne, Aalborg 2019-07-17
10 26.56 Asta Borggaard - 2004 IK Olympia Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
11 26.23 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 Herning Games, Herning 2019-05-04
12 25.52 Caroline Jørgensen - 2005 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
13 25.28 Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
14 24.95 Ida Hørdum Nielsen - 2005 Trongårdens IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
15 24.41 Johanna Køncke Kofod - 2004 Køge Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
16 24.33 Clara Ruud Hansen - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
17 22.59 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14
18 21.92 Caroline Mejdal Svenstrup - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
19 21.88 Ida Clara Bøgelund Jakobsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
20 21.35 Laura Bollerslev Andreasen - 2005 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
21 21.05 Sophie Kirchner - 2005 Hammelev DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
22 20.86 Elisa Lindhard - 2004 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-07
23 20.79 Maria Nehls Kaas - 2005 Skive AM NVJ-stævne, Stoholm 2019-06-03
24 20.77 Thea Guldager - 2004 Århus 1900 Herning Games, Herning 2019-05-04
25 20.27 Emilie Arndt - 2004 SAK-77 Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14
26 20.12 Nikoline Bundgaard-Hansen - 2004 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
27 20.08 Signe Brusgaard - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
28 19.84 Katrine Amtoft - 2005 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
29 19.77 Freja Veicherts - 2005 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
30 19.27 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
31 19.12 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
32 19.10 Anna Søndergaard - 2004 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
33 18.95 Mathilde Fogh - 2005 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
34 18.75 Josephine Westergaard - 2004 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
35 18.56 Ida Fisker - 2005 Odense Atletik Kastestævne, Stoholm 2019-04-27
36 18.20 Karoline Porsmose Olesen - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
37 18.17 Alberte Raff - 2004 Køge Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
38 18.11 Johanne Vilsen - 2004 Holte Atletik DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
39 17.97 Christine Bjerre Jensen - 2005 SAK-77 DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
40 17.44 Finja Knauf - 2005 Vejle IF DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
41 17.15 Frida Froberg - 2005 Århus 1900 Herning Games, Herning 2019-05-04
42 17.14 Olivia Roien Vilstrup - 2004 SAK-77 Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 53.54 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2019-06-25
2 50.88 Iben Dahl - 2005 Stoholm IF NVJ-stævne, Stoholm 2019-06-03
3 49.50 Asta Borggaard - 2004 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2019-06-26
4 39.46 Johanne Vilsen - 2004 Holte Atletik Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
5 37.36 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 35.59 Ida Hother le Fevre - 2004 Bagsværd AC Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
7 34.42 Eva Sabro Larsen - 2004 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2019-06-25
8 32.40 Fiona Svane Milne - 2005 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2019-05-07
9 30.47 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
10 28.88 Caroline Jørgensen - 2005 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
11 27.78 Søs Sühler - 2004 IK Olympia UP-stævne, Maribo 2019-06-03
12 26.75 Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2019-06-25
13 25.98 Celia Dart Pryssing - 2005 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
14 25.64 Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
15 25.48 Frida Froberg - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
16 25.07 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
17 25.07 Marie Agergaard - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
18 23.87 Olivia Roien Vilstrup - 2004 SAK-77 Herning Games, Herning 2019-05-04
19 23.87 Ida Fisker - 2005 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2019-05-07
20 22.98 Clara Ruud Hansen - 2005 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
21 22.27 Stine Baandrup Tindbæk - 2005 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
22 21.45 Ida Clara Bøgelund Jakobsen - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
23 21.08 Lærke Lykke Christiansen - 2005 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
24 20.62 Katrine Amtoft - 2005 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
25 20.18 Nanna Rye Gefke - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
26 19.09 Ida Hørdum Nielsen - 2005 Trongårdens IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
27 19.06 Mathilde Fogh - 2005 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
28 18.66 Martine Rørbøl Markussen - 2005 Bagsværd AC Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
29 17.19 Elvira Norton Ørsted Pedersen - 2005 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
30 14.65 Finja Knauf - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
31 13.05 Astrid Riordan - 2004 Trongårdens IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
32 11.22 Thea H. Kristensen - 2004 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-12-2019-09-12.

1 43.82 Søs Sühler - 2004 IK Olympia UP-stævne, Maribo 2019-06-03
2 37.61 Iben Dahl - 2005 Stoholm IF Nålestævne, Viborg 2019-05-15
3 33.36 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
4 33.16 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
5 32.92 Børka Berg Jørgensen - 2004 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
6 31.72 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
7 31.37 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Herning Games, Herning 2019-05-04
8 31.17 Eva Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-05
9 29.90 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
10 29.05 Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-06
11 28.77 Kaisa Duedam Ventrup - 2005 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
12 28.75 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
13 28.32 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
14 28.08 Smilla Mygind Kristensen - 2004 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
15 27.86 Fiona Svane Milne - 2005 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2019-07-19
16 27.51 Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
17 27.24 Olivia Roien Vilstrup - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
18 27.22 Anne V. Jensen - 2005 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
19 26.79 Martine Rørbøl Markussen - 2005 Bagsværd AC Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
20 26.35 Asta Borggaard - 2004 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2019-06-26
21 26.28 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
22 25.76 Ida Lillebæk - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
23 25.37 Nicole Torra Correa - 2005 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
24 25.13 Clara Ruud Hansen - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
25 23.79 Emma Færk Johannesen - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
26 23.48 Marie Agergaard - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
27 23.32 Nanna Svendsen - 2005 Fredensborg AK Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
28 23.23 Caroline Jørgensen - 2005 Amager AC UP-stævne, Greve 2019-06-12
29 23.09 Laura Bollerslev Andreasen - 2005 Amager AC UP-stævne, Greve 2019-06-12
30 23.05 Caroline Mejdal Svenstrup - 2004 Skive AM Herning Games, Herning 2019-05-04
31 22.87 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
32 22.44 Mathilde Herskind - 2005 SAK-77 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
33 22.28 Lykke Bertelsen - 2004 AK Heden Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
34 22.21 Nanna Rye Gefke - 2005 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
35 22.20 Eva Sabro Larsen - 2004 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
36 21.75 Emma Flor - 2005 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
37 21.56 Sofia Herrera - 2004 Aalborg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
38 20.89 Emilie Voigt - 2005 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
39 20.81 Cecilie Lindgaard Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
40 20.67 Rachel Enninful - 2005 Herning GF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
41 20.17 Johanna C.B. Jessen - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
42 20.16 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 1.60 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
2 1.60 Laura Bollerslev Andreasen - 2005 Amager AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
3 1.59 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
4 1.56 Smilla H Petersen - 2004 Holte Atletik DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
5 1.56 Isabel Farup - 2005 Holte Atletik DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
6 1.55 Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Nålestævne, Aabenraa 2019-05-20
7 1.53 Kaisa Duedam Ventrup - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
8 1.52 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
9 1.50 Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
10 1.50 Eva Sabro Larsen - 2004 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
11 1.47 Bjørk Busk-Mohr - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
12 1.47 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
13 1.46 Bolette Nimskov - 2005 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
14 1.46 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
15 1.45 Cecilie Lindgaard Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
16 1.45 Alma Eide Larsen - 2005 Allerød AM Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
17 1.44 Signe Brusgaard - 2004 Skive AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
18 1.42 Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
19 1.42 Rachel Enninful - 2005 Herning GF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
20 1.41 Ieva Stonciute - 2005 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
21 1.41 Pauline Bennett Thorup - 2004 Trongårdens IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
22 1.41 Mathilde Mønsted Larsen - 2005 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
23 1.40 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
24 1.40 Johanna Køncke Kofod - 2004 Køge Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
25 1.40 Emma Flor - 2005 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
26 1.40 Karoline Porsmose Olesen - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
27 1.40 Mathilde Herskind - 2005 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
28 1.39 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
29 1.39 Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
30 1.39 Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
31 1.38 Annabelle Viple - 2005 Amager AC Højdespringsstævne, Tårnby 2019-06-26
32 1.35 Lærke Elgaard Larsen - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
33 1.35 Saga Bergholm - 2005 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
34 1.35 Anne Sofie Michelsen - 2005 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
35 1.35 Alexandra Khristoforova - 2005 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
36 1.35 Anna Braad Olesen - 2005 Bagsværd AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
37 1.35 Alberte Solfjeld Schlippe - 2005 Trongårdens IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
38 1.35 Ida Hørdum Nielsen - 2005 Trongårdens IF Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
39 1.35 Anne V. Jensen - 2005 Dybvad IK Nålestævne, Sæby 2019-06-04
40 1.35 Trine Hjorth - 2004 Herning GF Herning Games, Herning 2019-05-04
41 1.35 Kristine Grevsen - 2004 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
42 1.34 Siv Olsen - 2004 IK Olympia Højdespringsstævne, Maribo 2019-06-26

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 5.48 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
2 5.47 Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 5.41 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
4 5.41 Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
5 5.28 Ingeborg Falck - 2004 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-06
6 5.02 Liv Selmer - 2004 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
7 4.97 Kaisa Duedam Ventrup - 2005 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
8 4.97 Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2019-06-17
9 4.94 Josephine Houlbjerg Hansen - 2004 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
10 4.82 Bolette Nimskov - 2005 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
11 4.77 Pauline Bennett Thorup - 2004 Trongårdens IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
12 4.77 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
13 4.77 Christine Bjerre Jensen - 2005 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
14 4.77 Johanna Kreiberg Skou - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
15 4.75 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
16 4.72 Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
17 4.71 Solvej Møller - 2005 Greve Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
18 4.67 Johanna C.B. Jessen - 2005 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
19 4.65 Ida Galsøe - 2004 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
20 4.64 Josefine Hostrup Langkjær - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
21 4.63 Stine Baandrup Tindbæk - 2005 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
22 4.63 Maja Dahl Støttrup - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
23 4.62 Sarah Rasmussen - 2004 HG Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
24 4.59 Helena Reijnen - 2005 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
25 4.58 Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
26 4.57 Signe Juhl Laursen - 2005 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
27 4.57 Mathilde Herskind - 2005 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
28 4.56 Nikoline Graae - 2005 Trongårdens IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
29 4.55 Emma Flor - 2005 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
30 4.55 Carla Marie Frandsen - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
31 4.55 Trine Hjorth - 2004 Herning GF Herning Games, Herning 2019-05-04
32 4.53 Asta Exner Jensen - 2005 Allerød AM Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
33 4.53 Filippa Roug - 2005 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
34 4.51 Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Træningsstævne, Aalborg 2019-07-17
35 4.50 Nanna Graversen - 2004 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
36 4.47 Frederikke Harmsen - 2005 Århus 1900 Fredagsstævne, Odense 2019-07-19
37 4.47 Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Herning Games, Herning 2019-05-04
38 4.45 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
39 4.43 Thinusa Aruchchunar - 2005 Herning GF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
40 4.42 Anna Pedersen - 2005 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
41 4.41 Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
42 4.40 Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 10.82 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
2 10.14 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
3 10.08 Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
4 9.92 Smilla H Petersen - 2004 Holte Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
5 9.69 Rachel Enninful - 2005 Herning GF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 9.68 Børka Berg Jørgensen - 2004 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
7 9.66 Stine Sørensen - 2004 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
8 9.62 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
9 9.37 Ida Lillebæk - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
10 9.31 Thinusa Aruchchunar - 2005 Herning GF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
11 9.19 Christine Bjerre Jensen - 2005 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
12 9.13 Mie Præstbro - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
13 8.89 Laura Bollerslev Andreasen - 2005 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
14 8.88 Isabel Farup - 2005 Holte Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
15 8.61 Anne Sofie Michelsen - 2005 Aabenraa IG DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
16 7.99 Nicole Torra Correa - 2005 Hjørring Atletik Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-09
17 7.92 Finja Knauf - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 2.90 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
2 2.90 Annabelle Viple - 2005 Amager AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
3 2.90 Lærke Elgaard Larsen - 2005 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
4 2.88 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
5 2.80 Laura-Jo Buchard Hansen - 2005 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
6 2.80 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
7 2.60 Eva Sabro Larsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
8 2.50 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
9 2.10 Anna Braad Olesen - 2005 Bagsværd AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
10 1.84 Stine Sørensen - 2004 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
11 1.40 Laura Zarp Jensen - 2005 IK Olympia DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

80 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.82 (-1.4) Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
2 12.03 (0.2) Liv Selmer - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
3 12.37 (-0.5) Ashley Gnanogoh - 2005 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
4 12.66 (-0.4) Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
5 12.87 (0.2) Maja Dahl Støttrup - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 12.90 (-0.2) Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
7 13.09 (-1.9) Josefine Hostrup Langkjær - 2004 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-06
8 13.09 (-1.6) Nora Grønnegaard Fischer - 2005 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
9 13.15 (-1.0) Rebekka Kordon - 2005 Haderslev IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
10 13.19 (-1.6) Bolette Nimskov - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
11 13.21 (0.2) Kaisa Duedam Ventrup - 2005 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
12 13.26 (-0.5) Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
13 13.35 (0.1) Annabelle Viple - 2005 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
14 13.47 (-0.9) Eva Sabro Larsen - 2004 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
15 13.85 (0.0) Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
16 13.87 (0.2) Amalie Qvistgaard - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
17 13.98 (-1.0) Ingrid Gram Jensen - 2005 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
18 14.11 (1.9) Johanna C.B. Jessen - 2005 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
19 14.19 (1.1) Mathilde Herskind - 2005 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
20 14.31 (0.1) Anne Sofie Michelsen - 2005 Aabenraa IG Regionsstævne, Sønderborg 2019-05-27
21 14.95 (0.0) Emilie Aimée Nielsen Kirst - 2004 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
22 15.00 (0.2) Cecilie Lindgaard Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
23 15.11 (1.0) Victoria Juul Giessing - 2005 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
24 15.28 (0.2) Thea Lei Hansgaard - 2005 Trongårdens IF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
25 15.55 (0.2) Signe Hammers Christoffersen - 2005 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
26 15.60 (0.2) Rachel Enninful - 2005 Herning GF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
27 15.66 (0.0) Sara Skovbak Graversen - 2004 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
28 15.77 (0.2) Stine Sørensen - 2004 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
29 15.96 (0.6) Kirstine Braad Pedersen - 2005 Trongårdens IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
30 16.22 (0.6) April Webber Sørensen - 2004 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
31 16.52 (0.0) Camilla Flyvbjerg - 2004 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
32 16.76 (0.2) Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
33 17.59 (-0.1) Amalie Jørgensen - 2004 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
34 18.33 (0.0) Tilde Christiansen - 2005 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
35 18.52 (0.7) Liane Hessler Filtenborg - 2005 Uden klubtilhørsforhold DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
36 18.73 (0.3) Thea H. Kristensen - 2004 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
37 19.86 (-0.1) Julie Meiner-Duedahl - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25

300 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 43.98 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
2 46.31 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
3 47.75 Amalie Qvistgaard - 2004 Skive AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
4 49.14 Camilla Urup Colstrup - 2005 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
5 49.89 Annabelle Viple - 2005 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
6 52.20 Stine Sørensen - 2004 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
7 54.57 Hazal Bayram - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15

3000 m kapgang

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 22.38.10 Freja Veicherts - 2005 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16

P17

100 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid.

1 12.21 (-0.4) Caroline Benfeldt Sørensen - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
2 12.32 (0.5) Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
3 12.37 (1.3) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
4 12.39 (1.3) Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Fredagsstævne, Odense 2019-07-19
5 12.61 (0.9) Klara Skriver Loessl - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
6 12.61 (1.0) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
7 12.69 (0.9) Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
8 12.69 (1.4) Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
9 12.73 (1.4) Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
10 12.76 (0.3) Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
11 12.96 (0.3) Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
12 13.02 (1.4) Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
13 13.05 (0.4) Klara Winther Krustrup - 2003 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
14 13.07 (0.3) Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
15 13.12 (1.5) Sophia Juul Kolmos - 2003 Aabenraa IG Herning Games, Herning 2019-05-04
16 13.17 (1.9) Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
17 13.22 (1.0) Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
18 13.23 (1.6) Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
19 13.26 (1.9) Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
20 13.30 (-0.4) Angela Timm - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
21 13.32 (1.9) Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
22 13.34 (0.6) Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
23 13.36 (0.3) Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
24 13.40 (0.2) Mette Klausen - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
25 13.42 (-0.2) Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
26 13.48 (-0.4) Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
27 13.55 (0.6) Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
28 13.66 (0.9) Christine Nielsen - 2003 Aabenraa IG DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
29 13.78 (0.5) Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
30 13.79 (0.3) Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
31 13.80 (-1.1) Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
32 13.81 (1.9) Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
33 13.82 (-1.3) Freja Jensen - 2003 SAK-77 DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
34 13.87 (-0.4) Emilie Seeberg - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
35 14.01 (1.9) Bjørg Jensen - 2003 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
36 14.03 (-3.9) Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2019-05-31
37 14.03 (-0.1) Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2019-05-20
38 14.04 (-1.1) Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
39 14.06 (-0.2) Malene Fisker - 2002 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
40 14.25 (1.9) Eya Mathilde Hald - 2003 Slagelse Atletik DELTA Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
41 14.26 (0.2) Anna Jørgensen - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
42 14.28 (-0.8) Anna Mai Skaarup - 2003 SAK-77 Regionsstævne, Silkeborg 2019-06-13
43 14.39 (0.6) Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
44 14.40 (1.5) Sofia Hjuler - 2003 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
45 14.44 (0.6) Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
46 14.45 (-0.6) Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød UP-stævne, Hillerød 2019-05-22
47 14.48 (0.2) Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
48 14.62 (0.8) Benedicte Bech Rasmussen - 2003 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29

200 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 25.00 (1.9) Caroline Benfeldt Sørensen - 2002 Frederiksberg IF Sommerstævne, Greve 2019-06-22
2 25.07 (0.9) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
3 25.28 (-1.8) Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
4 25.44 (0.9) Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
5 25.45 (-1.5) Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
6 25.56 (0.9) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
7 25.61 (0.0) Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
8 26.39 (-0.5) Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
9 26.51 (1.1) Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
10 26.64 (-2.0) Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
11 26.75 (1.5) Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
12 26.80 (0.6) Maja Felby - 2002 Køge Atletik Ministævne, Vejle 2019-06-19
13 26.93 (-1.3) Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
14 27.02 (1.9) Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Sommerstævne, Greve 2019-06-22
15 27.03 (1.5) Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
16 27.08 (0.1) Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
17 27.08 (1.2) Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
18 27.10 (-1.7) Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
19 27.16 (-1.4) Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
20 27.21 (0.0) Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
21 27.22 (1.2) Mette Klausen - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
22 27.36 (-2.0) Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
23 27.74 (-2.0) Sophia Juul Kolmos - 2003 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
24 27.75 (1.1) Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
25 27.79 (0.4) Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
26 27.81 (1.2) Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
27 27.85 (-1.3) Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
28 28.02 (0.7) Victoria Bjerre - 2003 Randers Atletik Freja TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
29 28.24 (1.5) Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
30 28.30 (-1.4) Katrin Marey Magnúsdóttir - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
31 28.43 (0.4) Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
32 28.49 (-1.4) Freja Jensen - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
33 28.67 (0.1) Emilie Seeberg - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
34 28.68 (-0.7) Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
35 28.83 (0.1) Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
36 28.99 (0.4) Sheila Juel Petersen - 2003 Fredensborg AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
37 29.01 (0.1) Frida Bundgaard - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
38 29.24 (-0.7) Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
39 29.39 (-1.8) Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
40 29.56 (0.7) Anna Mai Skaarup - 2003 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
41 29.59 (-1.4) Malene Fisker - 2002 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
42 29.66 (-3.3) Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Vejen 2019-06-12
43 29.71 (1.1) Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
44 29.74 (0.0) Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
45 29.87 (-1.8) Sofia Hjuler - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
46 29.92 (0.7) Sif Salskov Iversen - 2003 Esbjerg AM TRACKS T1, Esbjerg 2019-05-07
47 30.20 (-0.7) Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
48 30.68 (0.4) Karoline Bygwraa - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05

400 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 57.20 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Ministævne, Vejle 2019-06-19
2 57.26 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Ministævne, Vejle 2019-06-19
3 57.87 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
4 58.63 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
5 59.28 Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
6 59.48 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
7 59.95 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
8 1.00.59 Maja Felby - 2002 Køge Atletik Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
9 1.01.18 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
10 1.01.45 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
11 1.01.88 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
12 1.01.91 Victoria Bjerre - 2003 Randers Atletik Freja TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
13 1.02.09 Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 Sprintstævne, Aarhus 2019-05-22
14 1.02.58 Katrin Marey Magnúsdóttir - 2002 Vejle IF Ministævne, Vejle 2019-06-19
15 1.04.20 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
16 1.04.60 Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2019-06-17
17 1.05.24 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
18 1.05.82 Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
19 1.06.15 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
20 1.06.40 Kamille D. Andersen - 2003 Frederiksberg IF TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
21 1.06.49 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
22 1.07.46 Kristine Kildehøj - 2003 Herning GF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
23 1.10.33 Daniella Shabtai Hai - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
24 1.11.68 Malene Fisker - 2002 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
25 1.13.92 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
26 1.14.97 Unna Ró Jacobsen - 2002 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
27 1.20.55 Bjørg Jensen - 2003 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15

800 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.12.72 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
2 2.13.28 Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 2.14.87 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Ministævne, Vejle 2019-06-19
4 2.16.85 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
5 2.18.44 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
6 2.19.43 Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
7 2.22.37 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
8 2.24.86 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
9 2.26.12 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
10 2.27.12 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
11 2.28.95 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-09
12 2.29.15 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
13 2.29.91 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-09
14 2.30.88 Victoria Bjerre - 2003 Randers Atletik Freja Herning Games, Herning 2019-05-04
15 2.32.35 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-09
16 2.33.52 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
17 2.35.82 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
18 2.36.98 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
19 2.37.61 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
20 2.38.28 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Herning Games, Herning 2019-05-04
21 2.39.39 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
22 2.41.35 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
23 2.42.23 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
24 2.46.92 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
25 2.53.52 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
26 2.59.57 Martha Qvortrup - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.31.66 Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
2 4.52.85 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
3 4.55.64 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
4 4.57.86 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
5 5.01.23 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
6 5.04.45 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
7 5.04.91 Asta Lunde Larsen - 2003 Holte Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
8 5.08.56 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
9 5.10.09 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
10 5.12.92 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
11 5.13.11 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
12 5.13.58 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
13 5.21.52 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
14 5.22.37 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
15 6.04.20 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
16 7.00.17 Helena Ring - 2002 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.00.80 Kristine Mygind Sørensen - 2002 AGF Atletik TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
2 10.23.56 Beathe Gejl - 2002 AGF Atletik TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
3 10.26.13 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 10.53.25 Asta Lunde Larsen - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
5 11.23.41 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
6 11.26.33 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
7 11.42.70 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 7.43.77 Asta Lunde Larsen - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
2 7.44.17 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
3 7.46.30 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
4 8.25.78 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 13.67 Laura Zilstorff - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
2 12.77 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
3 12.26 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
4 11.97 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
5 11.86 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Herning Games, Herning 2019-05-04
6 11.83 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
7 11.68 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2019-05-04
8 11.23 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
9 11.15 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
10 11.04 Margaret Darkwa - 2002 Ballerup AK Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-20
11 10.85 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
12 10.73 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
13 10.69 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
14 10.51 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
15 10.21 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
16 10.00 Alberte Brogaard Jensen - 2003 Aalborg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
17 9.93 Elin Niclasen - 2003 Århus 1900 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
18 9.60 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2019-05-20
19 9.55 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
20 9.36 Sofie Guldborg Nielsen - 2002 Aabenraa IG Kastestævne, La Santa, ESP 2019-05-22
21 9.35 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
22 9.09 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07
23 9.00 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
24 8.84 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14
25 8.47 Trine Tanggaard - 2003 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
26 7.77 Asta Lai - 2003 Randers Atletik Freja Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
27 7.73 Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Regionsstævne, Sønderborg 2019-05-27
28 7.46 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
29 7.45 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
30 7.14 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
31 7.01 Sofia Hjuler - 2003 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
32 6.89 Eya Mathilde Hald - 2003 Slagelse Atletik DELTA 3-kamp, Salgelse 2019-04-27
33 6.82 Karina Gubata - 2003 Rødding AK Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14
34 6.68 Bjørg Jensen - 2003 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
35 5.21 Sasha Søndergaard-Hearn - 2003 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-24
36 5.21 Petra Gammelgaard - 2003 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-24
37 4.14 Ida Helmer - 2003 Fremad Holbæk UP-stævne, Holbæk 2019-06-11

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 36.47 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
2 36.02 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-06
3 35.64 Helena Ring - 2002 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
4 35.15 Laura Zilstorff - 2002 Sparta AM DM-optakt, Østerbro 2019-07-17
5 31.33 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 30.01 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM NVJ-stævne, Stoholm 2019-06-03
7 27.87 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
8 24.63 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
9 24.54 Alberte Brogaard Jensen - 2003 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
10 24.29 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
11 23.65 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
12 22.82 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-20
13 22.29 Margaret Darkwa - 2002 Ballerup AK Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-20
14 22.12 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-18
15 21.91 Freja R Abrahamsen - 2003 Frederiksberg IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
16 21.16 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14
17 19.50 Martha Qvortrup - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
18 18.85 Sura M. Kanyamagara - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2019-05-04
19 18.52 Victoria Widding Foged - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
20 18.23 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07
21 18.20 Sura Mukasine - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
22 18.16 Mette Klausen - 2003 SAK-77 Regionsstævne, Silkeborg 2019-06-13
23 16.98 Mathilde Agathon Hansen - 2003 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
24 16.59 Sofie Guldborg Nielsen - 2002 Aabenraa IG Kastestævne, La Santa, ESP 2019-05-23
25 16.43 Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
26 16.08 Karina Gubata - 2003 Rødding AK Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14
27 15.65 Rie Oreskov - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
28 15.33 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM Nålestævne, Viborg 2019-05-15
29 14.73 Karoline Bygwraa - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
30 13.45 Trine Tanggaard - 2003 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 59.37 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Hammerstævne, Østerbro 2019-06-20
2 54.48 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-05
3 49.12 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
4 47.73 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-20
5 44.47 Alberte Brogaard Jensen - 2003 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2019-06-25
6 42.93 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
7 42.40 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
8 37.44 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Kastestævne, Stoholm 2019-04-27
9 36.40 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
10 27.12 Asta Lai - 2003 Randers Atletik Freja Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
11 26.94 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
12 19.15 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 42.37 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
2 40.40 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
3 39.66 Elin Niclasen - 2003 Århus 1900 Åbent stævne, Thorshavn 2019-06-01
4 39.31 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-09
5 36.75 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
6 33.37 Kristianna Skarpheðinsdóttir - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2019-06-01
7 30.84 Sura Mukasine - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
8 29.56 Sofia Lange - 2002 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
9 28.97 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Herning Games, Herning 2019-05-04
10 28.70 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
11 28.68 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Kastemangekamp, Odense 2019-06-27
12 27.56 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Herning Games, Herning 2019-05-04
13 26.91 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
14 26.83 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
15 26.82 Sura M. Kanyamagara - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2019-05-04
16 26.73 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
17 25.34 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
18 25.15 Rie Oreskov - 2003 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
19 25.06 Margaret Darkwa - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
20 24.93 Trine Tanggaard - 2003 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
21 24.87 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
22 24.70 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
23 23.72 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07
24 23.61 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
25 23.41 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
26 23.03 Alberte Brogaard Jensen - 2003 Aalborg AM Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07
27 22.58 Smilla Duedam Ventrup - 2003 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-05
28 21.83 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
29 21.17 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
30 20.87 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
31 20.80 Victoria Widding Foged - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
32 20.15 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-05
33 17.84 Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Regionsstævne, Sønderborg 2019-05-27
34 14.47 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
35 13.86 Sofia Hjuler - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
36 13.01 Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2019-05-20

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 15.28 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
2 14.07 Alberte Brogaard Jensen - 2003 Aalborg AM Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
3 11.53 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
4 6.14 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 1.71 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
2 1.64 Maja Hjorth Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 1.61 Klara Winther Krustrup - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
4 1.59 Rebekah Robbin-Coker - 2003 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
5 1.58 Anne Lorenzen - 2002 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
6 1.57 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
7 1.57 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
8 1.56 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA 3-kamp, Salgelse 2019-04-27
9 1.54 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
10 1.51 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
11 1.51 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
12 1.51 Flora Chalmer - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
13 1.50 Laura Frandsen - 2003 SG Atletik Svendborg Nålestævne, Odense 2019-06-03
14 1.48 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
15 1.45 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
16 1.44 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
17 1.41 Christine Nielsen - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
18 1.40 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA 3-kamp, Salgelse 2019-04-27
19 1.39 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
20 1.35 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2019-05-20
21 1.30 Emma Surlykke Mogensen - 2003 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
22 1.30 Malene Fisker - 2002 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
23 1.27 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
24 1.10 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14
25 1.10 Karina Gubata - 2003 Rødding AK Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 5.87 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
2 5.81 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
3 5.75 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-07
4 5.63 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
5 5.63 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
6 5.27 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
7 5.26 Victoria Lendal - 2002 Sparta AM TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
8 5.18 Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
9 5.14 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
10 5.11 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
11 5.09 Mette Klausen - 2003 SAK-77 DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
12 5.06 Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
13 5.02 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Herning Games, Herning 2019-05-04
14 5.00 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
15 5.00 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
16 5.00 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Bahneröffnung, Flensborg, GER 2019-05-01
17 4.87 Rebekah Robbin-Coker - 2003 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
18 4.86 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
19 4.80 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
20 4.79 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
21 4.78 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
22 4.77 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
23 4.76 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
24 4.76 Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
25 4.75 Freja Jensen - 2003 SAK-77 DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
26 4.68 Anna Mai Skaarup - 2003 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
27 4.65 Katrin Marey Magnúsdóttir - 2002 Vejle IF DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
28 4.64 Christine Nielsen - 2003 Aabenraa IG DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
29 4.61 Sofia Hjuler - 2003 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
30 4.60 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
31 4.60 Sara Olsson - 2002 Greve Atletik UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
32 4.52 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
33 4.50 Ragavi Nimalanathan - 2003 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
34 4.45 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
35 4.45 Frida Bundgaard - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
36 4.44 Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
37 4.42 Benedicte Bech Rasmussen - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
38 4.41 Kristine Kildehøj - 2003 Herning GF Herning Games, Herning 2019-05-04
39 4.34 Sheila Juel Petersen - 2003 Fredensborg AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
40 4.30 Victoria Widding Foged - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
41 4.30 Emilie Mossin Nørregaard - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
42 4.30 Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Bahneröffnung, Flensborg, GER 2019-05-01

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 10.79 Katrin Marey Magnúsdóttir - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
2 10.70 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Hvidovre AM Natwest International Island Games, Gibraltar, GIB 2019-07-11
3 10.22 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 9.99 Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
5 9.98 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
6 9.92 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
7 9.84 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
8 9.76 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
9 9.70 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
10 9.36 Mathilde Agathon Hansen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
11 9.33 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
12 9.09 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 3.92 Rebecka Krueger - 2003 Sparta AM Rosenbomspelen, Karlskrona, SWE 2019-06-15
2 3.61 Klara Skriver Loessl - 2002 Sparta AM Stangspringsstævne, Ballerup 2019-06-22
3 3.25 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
4 2.90 Sara Harsmann - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
5 2.60 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Træningsstævne, Aalborg 2019-07-17
6 2.50 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
7 2.44 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
8 2.20 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
9 2.14 Christine Nielsen - 2003 Aabenraa IG DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
10 2.14 Ingrid Sofie Bach Jensen Bang - 2003 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.02 (0.9) Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
2 14.20 (0.0) Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
3 14.21 (0.3) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
4 14.43 (1.5) Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
5 14.52 (0.5) Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Sommerstævne, Greve 2019-06-22
6 14.57 (-0.3) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
7 15.14 (-2.1) Klara Skriver Loessl - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
8 15.64 (-0.5) Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
9 16.10 (1.6) Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
10 16.33 (1.6) Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
11 16.40 (0.3) Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
12 16.64 (0.3) Mette Klausen - 2003 SAK-77 DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
13 17.20 (1.5) Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
14 17.55 (1.6) Alberthe Wiedemann Simonsen - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
15 17.59 (-0.8) Christine Nielsen - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
16 18.29 (1.6) Eya Mathilde Hald - 2003 Slagelse Atletik DELTA Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
17 18.35 (0.9) Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA 3-kamp, Salgelse 2019-04-27

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.01.29 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
2 1.06.13 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
3 1.10.11 Victoria Bjerre - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
4 1.11.67 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
5 1.11.86 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
6 1.11.86 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
7 1.12.77 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
8 1.13.54 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
9 1.13.88 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
10 1.19.61 Kristine Kildehøj - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
11 1.19.64 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne TRACKS T9, Østerbro 2019-07-20
12 1.23.13 Mathilde Agathon Hansen - 2003 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

P19

100 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid.

1 12.17 (-0.2) Thea Lyng Møller Jensen - 2001 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
2 12.37 (-0.6) Terese Salling Hansen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
3 12.42 (-0.3) Line Holm Jensen - 2000 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
4 12.43 (0.6) Nina Lund - 2001 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
5 12.72 (0.9) Ida Boel - 2000 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
6 12.75 (1.7) Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
7 12.78 (1.2) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
8 12.86 (-0.4) Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
9 12.89 (1.7) Rebekka Hillingsø - 2000 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
10 12.99 (1.1) Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
11 13.04 (-1.3) Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
12 13.04 (0.9) Maria Skov Kragh - 2001 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
13 13.28 (0.0) Sarah Kristensen - 2000 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
14 13.34 (0.6) Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
15 13.79 (-0.2) Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
16 13.82 (0.9) Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
17 13.86 (1.7) Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-07
18 14.02 (-3.9) Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2019-05-31
19 14.17 (1.2) Amalie Montaser - 2001 Esbjerg AM TRACKS T1, Esbjerg 2019-05-07
20 14.40 (1.9) Matilda Elbæk Lindström - 2000 Aabenraa IG Regionsstævne, Sønderborg 2019-05-27
21 14.92 (-1.3) Nikoline Fredensborg - 2001 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
22 15.23 (0.9) Marie Louise Munksgaard - 2001 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
23 17.72 (0.3) Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

200 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 24.94 (-0.7) Thea Lyng Møller Jensen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
2 25.23 (-0.7) Terese Salling Hansen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
3 25.32 (-0.7) Line Holm Jensen - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 25.63 (0.6) Nina Lund - 2001 Vejle IF Ministævne, Vejle 2019-06-19
5 25.77 (-1.5) Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
6 25.80 (2.0) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
7 26.07 (-0.3) Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
8 26.17 (-0.7) Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
9 26.20 (-1.5) Rebekka Hillingsø - 2000 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
10 26.36 (2.0) Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
11 26.60 (-1.9) Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
12 26.66 (2.0) Louise B. Moore - 2001 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
13 26.93 (-0.3) Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
14 27.57 (-2.3) Sarah Kristensen - 2000 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
15 27.59 (-1.9) Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
16 28.16 (-1.9) Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
17 28.17 (-0.5) Lili Kökény - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
18 28.28 (-0.5) Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
19 28.38 (-2.3) Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
20 28.71 (-2.3) Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
21 30.65 (-3.3) Nikoline Fredensborg - 2001 Esbjerg AM Regionsstævne, Vejen 2019-06-12

400 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 56.79 Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM E-Cup, Castellón, ESP 2019-05-25
2 58.97 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
3 1.01.08 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Natwest International Island Games, Gibraltar, GIB 2019-07-07
4 1.01.28 Matilda Elbæk Lindström - 2000 Aabenraa IG DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
5 1.01.89 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Sprintstævne, Aarhus 2019-05-22
6 1.02.03 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Sprintstævne, Aarhus 2019-05-22
7 1.02.41 Rebekka Hillingsø - 2000 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
8 1.02.81 Terese Salling Hansen - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
9 1.04.62 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
10 1.06.47 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
11 1.16.32 Katrine Pinstrup Bjerregaard - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15

800 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.15.41 Matilda Elbæk Lindström - 2000 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
2 2.17.79 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 2.19.35 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Ministævne, Vejle 2019-06-19
4 2.20.12 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
5 2.20.65 Elena Johansen - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
6 2.22.72 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
7 2.23.14 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-05
8 2.24.18 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
9 2.27.90 Laura Astrup - 2000 AGF Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
10 2.28.29 Caroline Møller-Jensen - 2000 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
11 2.33.12 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
12 2.35.28 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
13 2.40.70 Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
14 2.43.34 Nikoline Fredensborg - 2001 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
15 2.58.05 Katrine Pinstrup Bjerregaard - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.56.84 Laura Astrup - 2000 AGF Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
2 4.58.17 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
3 4.58.31 Matilda Elbæk Lindström - 2000 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
4 4.59.54 Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
5 5.26.86 Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
6 5.27.41 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
7 7.13.51 Caroline Larsen - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 16.10.44 Laura Valgreen Petersen - 2000 Odense Atletik EM U20, Borås, SWE 2019-07-21
2 17.04.26 Emma Christensen - 2000 Herning GF Pac-12 Track & Field Championships, Tucson, USA 2019-05-12
3 17.17.58 Mie Gam - 2001 Viborg AM TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
4 18.17.01 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
5 18.46.31 Anna Harbo - 2000 AGF Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 19.48.08 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
7 20.03.37 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
8 20.15.73 Emely Ravn - 2000 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
9 20.16.56 Matilda Elbæk Lindström - 2000 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
10 21.05.84 Isabella Jensen - 2001 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
11 22.16.75 Thora Dahl Diekhøner - 2001 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.36.96 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM E-Cup, Castellón, ESP 2019-05-25
2 11.11.20 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 13.26 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
2 12.40 Amalie Pfeiffer - 2001 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
3 11.45 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
4 11.18 Lydia Poula Simonsen - 2001 Århus 1900 Natwest International Island Games, Gibraltar, GIB 2019-07-09
5 10.80 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
6 9.84 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
7 9.39 Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Kastestævne, L’Alfas del Pi, ESP 2019-04-15
8 8.86 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-09
9 8.69 Emilie Mejls Ramsgaard - 2001 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
10 8.51 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
11 8.44 Guðrið Káradóttir Petersen - 2000 Århus 1900 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
12 8.35 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
13 7.99 Cathrine Nygaard - 2000 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
14 7.93 Sunniva Bogadóttir - 2001 Århus 1900 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
15 7.52 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-09
16 7.37 Jóhanna Óladóttir Joensen - 2001 Færøerne 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
17 6.81 Anna Kjeldahl - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
18 6.79 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Kastestævne, L’Alfas del Pi, ESP 2019-04-15
19 6.43 Tine Hoffmann Nielsen - 2000 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
20 6.35 Marie Louise Munksgaard - 2001 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 51.82 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2019-06-22
2 44.12 Amalie Pfeiffer - 2001 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
3 31.80 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
4 29.89 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
5 29.48 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-09
6 26.18 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-09
7 24.35 Cathrine Nygaard - 2000 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
8 23.77 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
9 23.12 Emilie Mejls Ramsgaard - 2001 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
10 17.31 Nikoline L. Laursen - 2000 Frederiksberg IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
11 14.44 Nanna E Andersen - 2001 Viborg AM Nålestævne, Viborg 2019-05-15

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 61.10 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG EM U20, Borås, SWE 2019-07-19
2 50.02 Cæcilie Højer McClure Thomsen - 2000 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
3 49.43 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 46.47 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
5 42.89 Guðrið Káradóttir Petersen - 2000 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
6 35.85 Emilie Mejls Ramsgaard - 2001 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
7 33.46 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
8 32.73 Cathrine Nygaard - 2000 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
9 31.65 Nanna E Andersen - 2001 Viborg AM Nålestævne, Viborg 2019-05-15
10 30.78 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Kastestævne, Ballerup 2019-05-23
11 22.96 Nikoline L. Laursen - 2000 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 37.47 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Kastelandskamp, Madrid, ESP 2019-05-18
2 36.22 Line Holm Jensen - 2000 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 35.88 Sunniva Bogadóttir - 2001 Århus 1900 Kastelandskamp, Madrid, ESP 2019-05-18
4 33.95 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
5 33.09 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-09
6 31.42 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
7 29.05 Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
8 29.03 Sarah Kristensen - 2000 Skive AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
9 28.88 Dagmar Madsen - 2001 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
10 26.49 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Nålestævne, Sæby 2019-06-04
11 26.16 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
12 25.37 Caroline Larsen - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
13 23.69 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
14 22.06 Cathrine Nygaard - 2000 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
15 19.57 Marie Louise Munksgaard - 2001 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 21.28 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Kastestævne, Stoholm 2019-04-27
2 17.40 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 1.66 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
2 1.61 Sara B. Olsen - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
3 1.61 Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
4 1.59 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
5 1.58 Nina Lund - 2001 Vejle IF DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
6 1.51 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
7 1.50 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2019-05-20
8 1.45 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-08
9 1.44 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
10 1.40 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Nålestævne, Sæby 2019-06-04
11 1.39 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
12 1.25 Vibha Soren - 2001 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 5.69 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
2 5.49 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 5.30 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
4 5.28 Louise B. Moore - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
5 5.19 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
6 5.18 Maria Skov Kragh - 2001 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
7 5.15 Line Holm Jensen - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
8 5.13 Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
9 4.84 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
10 4.83 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
11 4.56 Yasmine Abbouch - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
12 4.48 Petrine Nyegaard - 2000 Vordingborg AC UP-stævne, Herlufsholm 2019-06-17
13 4.48 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro Herning Games, Herning 2019-05-04
14 4.44 Vibha Soren - 2001 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
15 4.15 Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
16 3.72 Nikoline Fredensborg - 2001 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
17 3.60 Guðrið Káradóttir Petersen - 2000 Århus 1900 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
18 3.59 Jóhanna Óladóttir Joensen - 2001 Færøerne 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 12.16 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
2 11.41 Nina Lund - 2001 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
3 9.43 Rose Cathrine Due - 2000 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
4 9.23 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 3.65 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
2 3.20 Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
3 3.05 Maria Pico Kjeldsen - 2000 Greve Atletik Stangspringsstævne, Greve 2019-06-24
4 2.45 Tine Hoffmann Nielsen - 2000 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
5 2.20 Nikoline L. Laursen - 2000 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
6 2.00 Thora Dahl Diekhøner - 2001 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.42 (2.0) Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
2 14.83 (-0.9) Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
3 15.59 (-1.1) Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
4 15.73 (0.2) Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
5 16.37 (0.9) Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
6 16.44 (0.0) Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
7 17.00 (1.0) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
8 19.04 (-0.7) Line Kold - 2001 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
9 20.32 (0.3) Nikoline Fredensborg - 2001 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-23

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.05.75 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
2 1.09.08 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
3 1.13.19 Line Kold - 2001 AK Holstebro DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

P22

100 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid.

1 12.05 (0.3) Emma Beiter Bomme - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
2 12.53 (-0.3) Camilla Motzkus - 1997 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 13.04 (1.2) Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
4 13.04 (1.2) Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
5 13.04 (1.8) Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
6 13.18 (0.9) Naja Leer - 1999 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
7 13.25 (0.9) Mila Lazarova (u) - 1998 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
8 13.29 (0.2) Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
9 13.42 (-1.5) Marie Qvist Jensen - 1997 Aarhus Fremad Atletik Sprintstævne, Aarhus 2019-05-22
10 13.44 (0.9) Stine Gloggengicher - 1998 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
11 13.57 (0.7) Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
12 13.79 (-0.3) Laura Kathrine Kornum - 1998 Aarhus Fremad Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
13 13.93 (-0.2) Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
14 14.18 (1.2) Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
15 14.99 (-3.4) Silje Kristensen - 1997 Korsør AM UP-stævne, Holbæk 2019-06-11

200 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 24.32 (1.1) Emma Beiter Bomme - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
2 25.83 (-0.3) Anna Ø. Lange - 1999 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
3 26.21 (-0.3) Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
4 26.26 (-0.8) Anna Krab Scheibelein - 1998 Københavns IF TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
5 26.40 (1.6) Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM Natwest International Island Games, Gibraltar, GIB 2019-07-10
6 26.86 (0.1) Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
7 26.96 (1.0) Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
8 27.19 (-0.7) Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
9 27.24 (0.7) Marie Qvist Jensen - 1997 Aarhus Fremad Atletik TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
10 27.29 (0.1) Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
11 28.32 (0.7) Laura Kathrine Kornum - 1998 Aarhus Fremad Atletik TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
12 30.48 (-0.5) Therese R Johansen - 1999 Aarhus Fremad Atletik DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

400 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 58.03 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
2 58.35 Anna Krab Scheibelein - 1998 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
3 59.01 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2019-05-07
4 1.01.80 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
5 1.02.24 Caroline Vegeberg - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
6 1.02.32 Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Frederiksberg IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
7 1.02.53 Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
8 1.05.73 Wilma Johansson - 1999 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
9 1.09.63 Sarah Dalsgaard Nielsen - 1999 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15

800 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.09.11 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik Larry Ellis Invitational, Princeton, USA 2019-04-20
2 2.09.78 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Bryan Clay Invitational, Azusa, USA 2019-04-19
3 2.14.96 Nina Krarup - 1999 Århus 1900 TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
4 2.18.92 Caroline Vegeberg - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
5 2.23.41 Anna Krab Scheibelein - 1998 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
6 2.24.10 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
7 2.25.55 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-09
8 2.26.69 Anna Ø. Lange - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-09
9 2.32.54 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
10 2.44.89 Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
11 2.50.53 Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
12 2.54.19 Sarah Dalsgaard Nielsen - 1999 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
13 3.29.24 Kate Ladefoged - 1998 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.09.12 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne Watford Grand Prix, Watford, GBR 2019-06-29
2 4.20.02 Anna Juul - 1998 Sparta AM NCAA East Preliminary Round, Jacksonville, USA 2019-05-25
3 4.24.56 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik NCAA East Preliminary Round, Jacksonville, USA 2019-05-23
4 5.19.40 Anne-Sophie Bork-Rasmussen - 1997 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
5 5.28.61 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.07.70 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne EM U23, Gävle, SWE 2019-07-14
2 18.37.52 Katja Knudsen - 1998 Aalborg Øst RRC Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
3 18.54.54 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 9.24.21 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne Diamond League, Oslo, NOR 2019-06-13

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 14.44 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
2 13.21 Ayoe B. Røbel - 1998 Sparta AM Cobber Twilight, Moorhead, USA 2019-04-23
3 12.89 Anna Ø. Lange - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
4 12.56 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-06
5 11.74 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
6 10.85 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik Søndagskast, Odense 2019-05-19
7 10.41 Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
8 10.29 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
9 7.23 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 46.22 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, L’Alfas del Pi, ESP 2019-04-15
2 42.81 Cathrine Trodsøe - 1999 Odense Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-07
3 29.25 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 21.89 Therese R Johansen - 1999 Aarhus Fremad Atletik DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
5 21.26 Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
6 20.54 Liv Didi Pedersen - 1997 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 53.76 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Bottnarydskastet, Bottnaryd, SWE 2019-06-30
2 52.09 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, L’Alfas del Pi, ESP 2019-04-15
3 49.67 Amanda Lillevang Rasmussen - 1997 Sparta AM Kastelandskamp, Madrid, ESP 2019-05-18
4 36.53 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
5 32.00 Cathrine Trodsøe - 1999 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
6 21.86 Therese R Johansen - 1999 Aarhus Fremad Atletik DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
7 20.10 Rita Wilcke - 1999 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 45.78 Liv Cantby - 1999 Korsør AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
2 45.31 Anna Ø. Lange - 1999 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 40.29 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
4 36.52 Ayoe B. Røbel - 1998 Sparta AM Kastelandskamp, Madrid, ESP 2019-05-18
5 34.57 Louise Busk Nielsen - 1997 Hvidovre AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
6 33.50 Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 Sommerspydkast, Aarhus 2019-05-23
7 32.52 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
8 29.98 Tina Bischoff Gellin - 1998 Holte Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
9 25.33 Rita Wilcke - 1999 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
10 21.76 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 10.85 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 1.77 Rikke Andersen - 1998 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
2 1.62 Line Damsgaard Andersen - 1999 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
3 1.60 Anna Ø. Lange - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-06
4 1.57 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
5 1.54 Isabell Paprotny (u) - 1997 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
6 1.51 Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
7 1.44 Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
8 1.39 Liv Didi Pedersen - 1997 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 5.83 Isabell Paprotny (u) - 1997 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
2 5.42 Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
3 5.34 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
4 5.32 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
5 5.28 Ditte Schmidt - 1997 Sparta AM TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
6 5.28 Rikke Andersen - 1998 Sparta AM TRACKS T9, Østerbro 2019-07-20
7 5.23 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
8 5.17 Anna Ø. Lange - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
9 5.15 Mila Lazarova (u) - 1998 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
10 5.02 Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
11 4.94 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
12 4.82 Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
13 4.62 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 12.96 Isabell Paprotny (u) - 1997 Esbjerg AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
2 11.38 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM E-Cup, Castellón, ESP 2019-05-26
3 10.27 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
4 8.48 Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 3.46 Laura Grønbech - 1999 Sparta AM Stangspringsstævne, Ballerup 2019-06-22
2 3.20 Camille Frederiksen - 1999 Odense Atletik Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
3 2.90 Sofie Garset - 1999 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 2.60 Katrine Hjelmborg - 1999 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
5 1.69 Tina Bischoff Gellin - 1998 Holte Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.53 (1.4) Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Sommerstævne, Greve 2019-06-22
2 14.75 (0.2) Anna Ø. Lange - 1999 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
3 14.91 (-0.5) Mila Lazarova (u) - 1998 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
4 15.71 (1.0) Nikoline Petersen - 1998 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
5 15.76 (1.8) Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
6 16.78 (-0.8) Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 59.99 Anne Sofie Kirkegaard - 1998 Sparta AM Michael Johnson Invitational, Waco, USA 2019-04-20
2 1.05.26 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

D15

100 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid.

1 11.26 (1.0) Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
2 11.36 (1.0) Frederik Thorup Sørensen - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
3 11.67 (0.0) Mikkel David Marklund - 2004 Ballerup AK Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
4 11.76 (0.6) Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
5 11.77 (-1.4) Luis Maillet - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
6 11.84 (0.8) José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Ministævne, Vejle 2019-06-19
7 11.95 (0.2) Carl Johan Zachariae - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
8 12.00 (1.3) Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Fredagsstævne, Odense 2019-07-19
9 12.08 (0.7) Christian Reusing - 2004 AK Heden Ministævne, Vejle 2019-06-19
10 12.13 (-0.5) Hakeem Ali - 2005 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
11 12.15 (-1.6) Jacob Lausten - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
12 12.16 (-1.2) Mainthan Arumairajah - 2004 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
13 12.23 (0.6) Daniel Bisgaard - 2005 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
14 12.27 (0.0) Simon Tjalve - 2004 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
15 12.33 (-1.9) Sebastian Abildgaard Glyb - 2005 Holte Atletik Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
16 12.35 (-0.7) Mathias Højen - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
17 12.39 (0.5) Gustav Stetkaer Bohr - 2005 Holte Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
18 12.43 (-0.8) Mathias Schultz - 2005 IK Olympia Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
19 12.45 (-1.1) Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Nålestævne, Sæby 2019-06-04
20 12.47 (0.6) Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
21 12.50 (-0.5) Viktor Bokmand - 2004 Trongårdens IF Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
22 12.50 (0.2) Christian Bruhn - 2005 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
23 12.56 (0.0) Quinten Van Der Lee - 2004 CIS Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
24 12.61 (-0.7) Milan Tuxen - 2004 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
25 12.62 (-0.5) Carl Bruce Aabo - 2004 HG Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
26 12.72 (0.0) Noah Ehlert Bøtcher - 2004 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
27 12.77 (-0.8) Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
28 12.79 (-1.3) Inuk Lipski Torsheim - 2005 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
29 12.80 (0.0) Emil Henriksen - 2005 AK Holstebro Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
30 12.85 (-2.2) Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
31 12.86 (0.5) Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
32 12.86 (0.6) Markus Munksdorf - 2004 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
33 12.97 (-0.2) Bastian Stentoft - 2005 Aabenraa IG DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
34 13.03 (-1.6) Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
35 13.03 (0.5) Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
36 13.04 (-0.5) Julius Adelmann Christoffersen - 2005 Trongårdens IF Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
37 13.05 (-0.8) Christian Mersebach - 2004 Gentofte IK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
38 13.07 (0.0) Simon Pultz Holm - 2004 HI Skanderborg Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
39 13.08 (-1.6) Anders Nyborg - 2005 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
40 13.11 (1.4) Jens-Kristian Damgaard Jensen - 2004 SIK 80 Sommerferiestævne, Sæby 2019-06-27
41 13.12 (-1.2) Mathias Mogensen - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
42 13.12 (0.3) Magnus Diederichsen Josefsen - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
43 13.21 (0.6) Frode Sejlø Andersen - 2004 IK Hellas DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
44 13.28 (1.9) Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF Regionsstævne, Sønderborg 2019-05-27
45 13.29 (1.8) Mads Dybbro - 2004 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
46 13.30 (-0.2) Shawn Wolf - 2005 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
47 13.33 (-1.9) Toby Johnson - 2005 Allerød AM Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
48 13.35 (0.6) Jonathan Henning - 2005 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

200 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 23.31 (0.1) Frederik Thorup Sørensen - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
2 23.59 (0.1) Luis Maillet - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
3 24.34 (0.0) José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Ministævne, Vejle 2019-06-19
4 24.62 (0.0) Jacob Lausten - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
5 24.66 (0.0) Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
6 24.68 (-1.2) Hakeem Ali - 2005 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
7 24.97 (-1.2) Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
8 25.11 (0.1) Gustav Stetkaer Bohr - 2005 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
9 25.22 (1.3) Christian Bruhn - 2005 SAK-77 Mandagsstævne, Skive 2019-05-13
10 25.27 (-0.9) Carl Johan Zachariae - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
11 25.31 (-1.7) Nicolai Andersen - 2004 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
12 25.32 (-3.3) Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
13 25.32 (0.1) Milan Tuxen - 2004 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
14 25.49 (0.4) Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
15 25.54 (0.9) Eiri J Glerfoss - 2005 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
16 25.54 (1.0) Sebastian Abildgaard Glyb - 2005 Holte Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
17 25.89 (-0.9) Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
18 26.35 (-3.3) Rasmus Jensen Pagh - 2005 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2019-06-12
19 26.36 (1.0) Markus Munksdorf - 2004 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
20 26.37 (1.3) Adam Sandbjerg Lind - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
21 26.43 (0.0) Emil Henriksen - 2005 AK Holstebro Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
22 26.63 (0.0) Magnus Diederichsen Josefsen - 2005 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
23 26.65 (-0.9) Viktor Bokmand - 2004 Trongårdens IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
24 26.94 (0.0) Niels Skovsgård - 2005 Dybvad IK DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
25 26.99 (-0.9) Christian Mersebach - 2004 Gentofte IK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
26 26.99 (0.3) Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
27 27.01 (0.4) Mads Elver Mørk - 2005 Allerød AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
28 27.51 (-0.9) Gustav B Andersen - 2004 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
29 27.55 (1.3) Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
30 27.99 (0.4) Luca Høgenhaven - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
31 28.33 (0.0) Claes Berg - 2005 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
32 28.44 (1.3) Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
33 28.56 (0.3) Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
34 28.57 (1.3) Noah Aaby Jørgensen - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
35 28.62 (0.3) Pelle Korach Storaas - 2005 CIS Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
36 28.63 (0.3) Elias Solvang - 2005 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
37 29.01 (1.1) Linus Cochran - 2005 SAK-77 Mandagsstævne, Skive 2019-05-13
38 29.45 (0.0) Lasse Holm Jensen - 2005 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
39 29.46 (0.3) Mads Vielsø-Nielsen - 2005 HG Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
40 29.87 (1.1) Marius Hyldborg - 2004 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
41 30.46 (1.0) Carlos Ørn Tange Paldan - 2005 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
42 32.51 (1.1) Peter Jairus - 2005 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
43 32.58 (-0.2) Julian Christiansen - 2005 HG Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15

300 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 36.00 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
2 36.81 Mathias Højen - 2005 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
3 36.93 Frederik Thorup Sørensen - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
4 36.96 Luis Maillet - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
5 38.52 Hakeem Ali - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
6 38.81 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
7 38.93 Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
8 39.39 Gustav Stetkaer Bohr - 2005 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
9 39.49 José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
10 39.50 Eiri J Glerfoss - 2005 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
11 39.57 Nicolai Andersen - 2004 Amager AC DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
12 39.65 Jacob Lausten - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
13 40.05 Jónas Isaksen - 2005 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
14 40.71 Victor Tvistholm Jørgensen - 2004 Greve Atletik DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
15 40.74 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-06
16 41.56 Wilhelm Winkel Mortensen - 2004 IK Hellas DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
17 42.26 Silas Klentz Dahl - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
18 42.92 Magnus Diederichsen Josefsen - 2005 Vejle IF Herning Games, Herning 2019-05-04
19 42.97 Luca Høgenhaven - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
20 43.29 Jonathan Henning - 2005 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
21 43.65 Christian Thomas Nymann - 2005 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
22 43.83 Daniel Bisgaard - 2005 Ballerup AK Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
23 44.39 Frode Sejlø Andersen - 2004 IK Hellas DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
24 44.76 Caspar Vitus Seehuusen Nielsen - 2004 Holte Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
25 44.92 Rasmus Magaard Madsen - 2004 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
26 45.02 Mathias Mogensen - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
27 45.33 Simon Ronaldo - 2004 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
28 45.69 Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
29 46.58 Lauritz Wegger - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
30 47.04 Carl Lassen - 2005 Hvidovre AM Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
31 47.66 Adam B.G Nielsen - 2005 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-06
32 49.69 Pelle Korach Storaas - 2005 CIS Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
33 49.91 Rasmus Eybye Petersen - 2005 Ballerup AK Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
34 50.38 Sebastian Shillito - 2005 CIS Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27

800 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.01.65 Luis Maillet - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
2 2.05.75 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
3 2.06.44 Carl Emil Hjorth - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
4 2.06.53 Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
5 2.07.36 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
6 2.07.86 Hjalte Dalskov - 2005 Fremad Holbæk Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
7 2.08.56 Rasmus Jæger - 2004 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
8 2.10.45 Lukas Harber - 2004 Sparta AM Crawley AC Open, Crawley, GBR 2019-07-10
9 2.10.76 Jónas Isaksen - 2005 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
10 2.11.05 Lucas Bendtsen - 2004 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
11 2.12.63 Simon Worsøe Clausen - 2005 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
12 2.12.88 Kristian Tinglef Svenstrup - 2005 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
13 2.17.56 Magnus Bundgaard - 2004 Esbjerg AM TRACKS T1, Esbjerg 2019-05-07
14 2.17.78 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
15 2.18.14 Mathias B. Nielsen - 2005 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
16 2.20.89 Jonathan Birk Nielsen - 2005 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
17 2.21.68 Andreas Thomsen - 2004 Vejle IF DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
18 2.22.40 Caspar Vitus Seehuusen Nielsen - 2004 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
19 2.22.45 Marius Ulfkjer Østergaard - 2004 SIK 80 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
20 2.22.66 Andrei-Stefan Ursea - 2005 Hvidovre AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
21 2.24.27 Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
22 2.24.86 Simon Ronaldo - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
23 2.25.08 Carlos Ørn Tange Paldan - 2005 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
24 2.25.20 Bjørn Urfe Top - 2005 Aabenraa IG DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
25 2.26.50 Rune Frej Ib Hansen - 2005 Viborg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
26 2.26.64 Carl Lassen - 2005 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
27 2.26.72 Rasmus Jensen Pagh - 2005 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
28 2.27.8 Simon Tjalve - 2004 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
29 2.27.88 Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
30 2.28.19 Cilius Jørgensen - 2004 Gentofte IK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
31 2.28.32 Mads Holm Jensen - 2005 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
32 2.29.41 Esben Ørum Madsen - 2005 Korsør AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
33 2.29.88 Andreas Nikolajsen - 2005 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
34 2.31.39 Lasse Holm Jensen - 2005 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
35 2.32.66 Rasmus Eybye Petersen - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
36 2.33.9 Nicolai Tobias Søltoft - 2004 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-26
37 2.35.83 David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
38 2.36.4 Viktor Bokmand - 2004 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-26
39 2.36.50 Gustav Thomsen - 2005 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
40 2.36.62 Lauritz Wegger - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
41 2.36.80 Sebastian Shillito - 2005 CIS Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
42 2.39.08 Mads Vielsø-Nielsen - 2005 HG Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
43 2.40.4 Valdemar Østerberg Qvistgaard - 2005 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-26
44 2.40.42 Jens-Kristian Damgaard Jensen - 2004 SIK 80 Nålestævne, Sæby 2019-06-04
45 2.42.14 Noah Aaby Jørgensen - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
46 2.43.32 Adam Sandbjerg Lind - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
47 2.43.4 Julius Adelmann Christoffersen - 2005 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-26
48 2.44.5 Emil Fly Kallenbach - 2005 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-26

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.15.73 Carl Emil Hjorth - 2004 Frederiksberg IF TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
2 4.24.72 Victor Tvistholm Jørgensen - 2004 Greve Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
3 4.26.75 Lukas Harber - 2004 Sparta AM Milton Keynes PB Classic, Milton Keynes 2019-06-01
4 4.29.01 Simon Worsøe Clausen - 2005 Hvidovre AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
5 4.33.08 Rune Frej Ib Hansen - 2005 Viborg AM TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
6 4.33.89 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
7 4.35.56 Rasmus Jæger - 2004 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
8 4.41.68 Hjalte Dalskov - 2005 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
9 4.41.80 Toby Johnson - 2005 Allerød AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
10 4.44.75 Jónas Isaksen - 2005 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
11 4.47.51 Mathias B. Nielsen - 2005 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
12 4.49.33 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
13 4.49.38 Gustav Herold - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
14 4.54.04 Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
15 4.54.08 Andrei-Stefan Ursea - 2005 Hvidovre AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
16 4.57.80 Lucas Jeppesen - 2004 Korsør AM DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
17 5.02.17 Andreas Thomsen - 2004 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
18 5.02.39 Oguzhan Güler - 2004 FIF Hillerød Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
19 5.03.10 Jonathan Birk Nielsen - 2005 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
20 5.05.12 Carl Lassen - 2005 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
21 5.05.89 Andreas Nikolajsen - 2005 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
22 5.06.87 Lasse Boesenbæk - 2005 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
23 5.09.85 Cilius Jørgensen - 2004 Gentofte IK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
24 5.10.18 Carlos Ørn Tange Paldan - 2005 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
25 5.11.89 Mads Holm Jensen - 2005 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
26 5.16.55 Valdemar Østerberg Qvistgaard - 2005 Trongårdens IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
27 5.19.19 Rasmus Eybye Petersen - 2005 Ballerup AK Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
28 5.28.18 David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
29 5.30.88 Lucas Laustsen - 2005 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
30 5.41.30 Kasper Schimmell Smith - 2005 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
31 5.55.97 Esben Ørum Madsen - 2005 Korsør AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
32 6.28.89 Eiri J Glerfoss - 2005 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 8.41.06 Axel Vang Christensen - 2004 FIF Hillerød TRACKS T5, Tårnby 2019-05-28
2 9.15.47 Philip Grundt Hansen - 2004 Bagsværd AC TRACKS T5, Tårnby 2019-05-28
3 9.25.15 Victor Tvistholm Jørgensen - 2004 Greve Atletik DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
4 9.37.85 Carl Emil Hjorth - 2004 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
5 9.46.21 Simon Worsøe Clausen - 2005 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
6 10.02.16 Rasmus Jæger - 2004 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
7 10.03.52 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
8 10.15.57 Rune Frej Ib Hansen - 2005 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
9 10.22.44 Lucas Jeppesen - 2004 Korsør AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
10 10.30.45 Andrei-Stefan Ursea - 2005 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
11 10.42.46 Carl Lassen - 2005 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
12 10.52.83 Gustav Herold - 2005 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
13 10.56.56 Carlos Ørn Tange Paldan - 2005 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
14 10.58.94 Niels Emil Videbæk - 2005 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
15 11.02.69 Cilius Jørgensen - 2004 Gentofte IK Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
16 11.02.83 Andreas Thomsen - 2004 Vejle IF DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
17 11.09.48 Lasse Boesenbæk - 2005 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
18 11.25.69 David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
19 11.34.77 Valdemar Østerberg Qvistgaard - 2005 Trongårdens IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
20 11.49.20 Esben Ørum Madsen - 2005 Korsør AM UP-stævne, Holbæk 2019-06-11
21 11.51.51 Simon-Ronaldo Baun Lee Go - 2004 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 7.47.38 Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
2 8.34.23 Esben Ørum Madsen - 2005 Korsør AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 14.95 Mads Krogsgaard Nielsen - 2004 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
2 14.34 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
3 13.52 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
4 13.09 Frederik Degn Pedersen - 2005 Greve Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
5 12.64 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
6 12.37 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
7 12.30 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
8 11.27 Mikkel David Marklund - 2004 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
9 11.22 Adam Sandbjerg Lind - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
10 11.05 Anders Nyborg - 2005 Randers Atletik Freja Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
11 11.01 Magnus Østergaard - 2004 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
12 11.01 Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
13 10.87 Emil Degn Pedersen - 2005 Greve Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
14 10.83 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Træningsstævne, Aalborg 2019-07-17
15 10.72 Carl Johan Zachariae - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
16 10.54 Rasmus Magaard Madsen - 2004 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
17 10.32 Emil Henriksen - 2005 AK Holstebro Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
18 10.24 Viktor Bokmand - 2004 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-24
19 10.01 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
20 9.88 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
21 9.82 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
22 9.80 Bastian Stentoft - 2005 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
23 9.64 Julius Claville Sørensen - 2004 IK Hellas Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
24 9.49 Rasmus Jæger - 2004 IK Hellas DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
25 9.37 Hakeem Ali - 2005 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
26 9.35 Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
27 9.12 Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
28 9.11 Lau Gad Akrawi - 2004 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
29 9.02 Niels Skovsgård - 2005 Dybvad IK Nålestævne, Sæby 2019-06-04
30 8.81 Eskild J. Kraack - 2004 Gråsten IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
31 8.65 Magnus Diederichsen Josefsen - 2005 Vejle IF Herning Games, Herning 2019-05-04
32 8.63 Julius Klein - 2004 Bagsværd AC Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
33 8.63 Jónas Isaksen - 2005 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
34 8.47 Oliver Larsen - 2005 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
35 8.37 Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
36 8.31 Hjalte Spanggaard - 2005 Holte Atletik DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
37 8.27 Alexander Bergman - 2005 Hvidovre AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
38 8.22 Magnus Bundgaard Larsen - 2005 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
39 8.14 Brandur Kjartansson - 2004 Færøerne 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
40 7.89 Janus Steppeng Christensen - 2005 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
41 7.82 Eiri J Glerfoss - 2005 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
42 7.80 Julius Adelmann Christoffersen - 2005 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-24

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 50.74 Mads Krogsgaard Nielsen - 2004 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
2 48.10 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
3 36.76 Frederik Degn Pedersen - 2005 Greve Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
4 36.43 Adam Sandbjerg Lind - 2005 Århus 1900 Herning Games, Herning 2019-05-04
5 35.48 Emil Degn Pedersen - 2005 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
6 34.15 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
7 32.94 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
8 31.66 Julius Klein - 2004 Bagsværd AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
9 30.39 Anders Nyborg - 2005 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
10 30.25 Magnus Østergaard - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
11 29.97 Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
12 29.56 Julius Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
13 29.48 Lau Gad Akrawi - 2004 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
14 29.48 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
15 28.92 Niels Skovsgård - 2005 Dybvad IK Træningsstævne, Aalborg 2019-07-17
16 28.43 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07
17 27.19 Noah Aaby Jørgensen - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
18 27.19 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
19 24.98 Carl Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
20 24.65 David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
21 24.34 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
22 22.91 Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
23 22.43 Mads Elver Mørk - 2005 Allerød AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
24 21.64 Rasmus Magaard Madsen - 2004 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
25 21.46 Alexander Bergman - 2005 Hvidovre AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
26 21.44 Janus Steppeng Christensen - 2005 Amager AC DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
27 21.40 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
28 21.29 Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
29 21.22 Kasper Schimmell Smith - 2005 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
30 21.02 Emil Henriksen - 2005 AK Holstebro Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
31 20.71 Magnus Diederichsen Josefsen - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
32 20.41 Anders Christian Nicolaisen - 2005 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
33 20.16 Lasse Holm Jensen - 2005 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
34 19.76 Bjørn Urfe Top - 2005 Aabenraa IG DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
35 19.45 Silas Klentz Dahl - 2004 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
36 18.78 Marius Ulfkjer Østergaard - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
37 18.23 Linus Cochran - 2005 SAK-77 Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14
38 15.70 Viktor Lindharth - 2005 IK Hellas DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
39 15.12 David Juul Kofoed Led - 2005 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
40 11.59 Hussein Ali - 2004 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 40.37 Mads Krogsgaard Nielsen - 2004 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
2 38.32 Julius Klein - 2004 Bagsværd AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
3 38.26 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
4 37.07 Lau Gad Akrawi - 2004 Esbjerg AM Kast med venner, Esbjerg 2019-05-25
5 35.10 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
6 34.82 Frederik Degn Pedersen - 2005 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
7 34.71 Emil Degn Pedersen - 2005 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
8 26.66 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
9 25.87 Mikkel David Marklund - 2004 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
10 25.24 Carl Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
11 24.22 Julius Claville Sørensen - 2004 IK Hellas DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
12 24.17 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
13 20.64 Janus Steppeng Christensen - 2005 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
14 19.82 Magnus Diederichsen Josefsen - 2005 Vejle IF DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
15 19.18 Frederik Thorup Sørensen - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
16 18.69 Wilhelm Winkel Mortensen - 2004 IK Hellas DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
17 18.13 Emil Henriksen - 2005 AK Holstebro Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
18 17.76 Alexander Bergman - 2005 Hvidovre AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
19 15.99 David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
20 15.33 Hussein Ali - 2004 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 49.27 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
2 49.10 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
3 45.33 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
4 42.30 Mads Krogsgaard Nielsen - 2004 Aabenraa IG Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07
5 41.73 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI LM, Sæby 2019-04-30
6 40.62 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
7 40.45 Kristian Tinglef Svenstrup - 2005 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
8 39.41 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
9 37.39 Bastian Stentoft - 2005 Aabenraa IG DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
10 37.27 Julius Klein - 2004 Bagsværd AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
11 36.72 Carl Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
12 36.14 Christian Reusing - 2004 AK Heden Ministævne, Vejle 2019-06-19
13 35.35 Magnus Østergaard - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
14 35.28 Mads Elver Mørk - 2005 Allerød AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
15 34.75 Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
16 33.88 Julius Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
17 33.80 Frederik Degn Pedersen - 2005 Greve Atletik UP-stævne, Greve 2019-06-12
18 33.41 Viktor Rejnhold Sørensen - 2004 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
19 32.89 Magnus Diederichsen Josefsen - 2005 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
20 32.03 Shawn Wolf - 2005 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
21 31.77 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
22 31.59 Anders Christian Nicolaisen - 2005 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
23 31.19 Magnus Bundgaard Larsen - 2005 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
24 31.10 Oliver Larsen - 2005 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
25 30.76 Mads Holm Jensen - 2005 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
26 30.57 Adam Sandbjerg Lind - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
27 30.18 Markus Munksdorf - 2004 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
28 29.88 Julius Adelmann Christoffersen - 2005 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-26
29 29.57 Andreas Fagot Krogh Jenses - 2005 Holte Atletik DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
30 29.47 Christian Thomas Nymann - 2005 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
31 29.25 Magnus Vink - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
32 29.10 Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
33 28.73 Niels Skovsgård - 2005 Dybvad IK DGI LM, Sæby 2019-04-30
34 27.97 Emil Degn Pedersen - 2005 Greve Atletik UP-stævne, Greve 2019-06-12
35 27.55 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
36 27.03 Kasper Schimmell Smith - 2005 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
37 26.15 Noah Aaby Jørgensen - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
38 25.41 Alexander Bergman - 2005 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
39 25.11 Emil Søager - 2005 Allerød AM Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
40 25.02 Emil Henriksen - 2005 AK Holstebro Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
41 24.61 Lasse Holm Jensen - 2005 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
42 24.32 Tobias Zornig - 2004 Ballerup AK DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 1.80 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
2 1.70 Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
3 1.65 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-07
4 1.64 Carl Johan Zachariae - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
5 1.63 David Tony Sigala - 2005 AK Holstebro Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 1.63 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
7 1.63 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
8 1.59 Silas Klentz Dahl - 2004 Ballerup AK Herlevstafetten og UP-stævne, Herlev 2019-05-15
9 1.59 Mathias Højen - 2005 Ballerup AK Herlevstafetten og UP-stævne, Herlev 2019-05-15
10 1.58 Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
11 1.55 Viggo Lind Toustrup - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
12 1.55 Christian Reusing - 2004 AK Heden DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
13 1.55 Mathias B. Nielsen - 2005 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
14 1.53 Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
15 1.50 Shawn Wolf - 2005 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
16 1.50 Magnus Thorup - 2004 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
17 1.45 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
18 1.45 Toby Johnson - 2005 Allerød AM Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
19 1.45 Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
20 1.42 Jaspar Olofsson - 2004 Amager AC UP-stævne, Greve 2019-06-12
21 1.40 Julius Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
22 1.40 Lucas Laustsen - 2005 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
23 1.40 Albert Andersen - 2005 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
24 1.40 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
25 1.40 Mads Elver Mørk - 2005 Allerød AM Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
26 1.39 Adam Sandbjerg Lind - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
27 1.37 Malte Petersen - 2005 IK Olympia Højdespringsstævne, Maribo 2019-06-26
28 1.35 Esben Ørum Madsen - 2005 Korsør AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
29 1.35 Niels Skovsgård - 2005 Dybvad IK DGI LM, Sæby 2019-04-30
30 1.35 Michael Ølund Lauritzen - 2004 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
31 1.33 Noah Aaby Jørgensen - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
32 1.30 Sebastian Shillito - 2005 CIS Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
33 1.25 Rasmus Eybye Petersen - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
34 1.20 Valdemar Østerberg Qvistgaard - 2005 Trongårdens IF Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
35 1.15 Janus Steppeng Christensen - 2005 Amager AC Atletikmærkestævne, Tårnby 2019-04-30
36 1.15 Lucas Spuur - 2005 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 6.69 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
2 6.57 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-05
3 6.34 Carl Johan Zachariae - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
4 5.97 Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
5 5.95 Christian Reusing - 2004 AK Heden DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
6 5.77 Eiri J Glerfoss - 2005 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
7 5.73 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
8 5.71 Mathias Højen - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
9 5.69 Hakeem Ali - 2005 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
10 5.62 Mainthan Arumairajah - 2004 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
11 5.46 Viktor Bokmand - 2004 Trongårdens IF Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-01
12 5.44 Lucas Bendtsen - 2004 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
13 5.35 Rasmus Jæger - 2004 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
14 5.30 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
15 5.30 Adam Sandbjerg Lind - 2005 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
16 5.26 Julius Claville Sørensen - 2004 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
17 5.14 Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
18 5.11 Simon Pultz Holm - 2004 HI Skanderborg Herning Games, Herning 2019-05-04
19 5.09 Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød UP-stævne, Hillerød 2019-05-22
20 5.03 Sebastian Abildgaard Glyb - 2005 Holte Atletik Nordsjællandsmesterskaberne, Hillerød 2019-06-12
21 5.02 David Tony Sigala - 2005 AK Holstebro Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
22 5.02 Jógvan Kárason - 2004 Færøerne 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
23 4.95 Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
24 4.92 Niels Skovsgård - 2005 Dybvad IK DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
25 4.91 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
26 4.91 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
27 4.84 Viktor Rejnhold Sørensen - 2004 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
28 4.83 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
29 4.81 Marius Ulfkjer Østergaard - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
30 4.80 Rasmus Magaard Madsen - 2004 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
31 4.76 Emil Nielsen - 2004 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
32 4.72 Daniel Bisgaard - 2005 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
33 4.71 Jónas Isaksen - 2005 Hvidovre AM 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
34 4.70 Milan Tuxen - 2004 Helsingør IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
35 4.68 Kristian Tinglef Svenstrup - 2005 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
36 4.57 Anders Christian Nicolaisen - 2005 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
37 4.53 Jens-Kristian Damgaard Jensen - 2004 SIK 80 Sommerferiestævne, Sæby 2019-06-27
38 4.51 Mads Vielsø-Nielsen - 2005 HG Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
39 4.50 Christian Thomas Nymann - 2005 Frederiksberg IF UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
40 4.45 Michael Ølund Lauritzen - 2004 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
41 4.42 Mads Dybbro - 2004 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
42 4.40 Bjørn Urfe Top - 2005 Aabenraa IG DGI LM, Silkeborg 2019-06-23

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 11.88 Christian Reusing - 2004 AK Heden Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
2 11.23 Adam Sandbjerg Lind - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
3 10.87 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
4 10.78 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
5 10.63 Julius Claville Sørensen - 2004 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
6 10.45 Marius Ulfkjer Østergaard - 2004 SIK 80 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
7 10.33 Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
8 9.34 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 3.72 Julius Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
2 3.20 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
3 2.80 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
4 2.70 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
5 2.70 Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
6 2.67 Anders Nyborg - 2005 Randers Atletik Freja Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
7 2.67 Adam Sandbjerg Lind - 2005 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
8 2.60 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Herning Games, Herning 2019-05-04
9 2.60 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
10 2.50 Mads Elver Mørk - 2005 Allerød AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
11 2.50 Viggo Lind Toustrup - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
12 2.30 Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
13 2.30 Carl Haansbæk Mortensen - 2005 Helsingør IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
14 2.10 Sebastian Thulstrup - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
15 2.00 Rasmus Eybye Petersen - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
16 2.00 Noah Aaby Jørgensen - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.78 (1.0) Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
2 15.02 (0.0) Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
3 15.10 (-0.9) Gustav Stetkaer Bohr - 2005 Holte Atletik DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
4 15.36 (1.0) Eiri J Glerfoss - 2005 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
5 15.50 (0.0) Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
6 15.79 (-0.8) Julius Claville Sørensen - 2004 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
7 15.89 (1.2) Sebastian Abildgaard Glyb - 2005 Holte Atletik DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
8 16.13 (-0.8) Daniel Bisgaard - 2005 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
9 16.28 (-0.6) Adam Sandbjerg Lind - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
10 16.66 (1.2) Asger Pape Liboriussen - 2005 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
11 16.80 (0.2) Niels Skovsgård - 2005 Dybvad IK DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
12 17.03 (-0.6) Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
13 17.38 (-1.5) Timoléon Rescan - 2005 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2019-06-02
14 17.39 (1.6) Elias Solvang - 2005 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
15 17.89 (-1.4) Viggo Lind Toustrup - 2005 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
16 18.47 (0.0) Lauritz Wegger - 2005 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
17 18.56 (1.5) Jacob Lausten - 2004 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
18 18.61 (0.2) Viktor Rejnhold Sørensen - 2004 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
19 19.18 (1.0) Esben Ørum Madsen - 2005 Korsør AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
20 19.52 (0.2) Lasse Holm Jensen - 2005 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
21 19.72 (-0.6) Noah Aaby Jørgensen - 2005 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
22 23.13 (1.2) Lucas Spuur - 2005 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

300 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 40.87 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
2 46.14 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
3 46.96 Elias Solvang - 2005 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
4 49.66 Markus Nederschier - 2005 FIF Hillerød Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

D17

100 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid.

1 10.56 (-1.0) Tazana Kamanga-Dyrbak - 2002 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
2 11.22 (1.9) Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
3 11.33 (1.6) Andreas B. Antoft - 2002 Vejle IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
4 11.36 (1.6) Bertram Costa - 2002 Sparta AM TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
5 11.45 (0.1) Thomas Mølgaard - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
6 11.53 (2.0) Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
7 11.62 (2.0) Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
8 11.64 (1.1) Elia Noél Latta - 2002 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
9 11.67 (1.9) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
10 11.71 (0.0) Mikkel Linnemand - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
11 11.72 (0.8) Ali Basim Al-Timimi - 2003 Skive AM Ministævne, Vejle 2019-06-19
12 11.73 (0.7) Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
13 11.73 (1.1) Neloo Falck - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
14 11.83 (1.0) Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
15 11.84 (0.0) Nikolai Grill Hansen - 2003 Ringe Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
16 11.90 (1.7) Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF TRACKS T9, Østerbro 2019-07-20
17 11.91 (1.0) Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
18 11.98 (1.3) Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Fredagsstævne, Odense 2019-07-19
19 12.00 (-0.7) Magnus Askov-Hansen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
20 12.01 (0.7) Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
21 12.05 (-0.4) Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Open PK en Flanders Cup Meerkamp, Beernem, BEL 2019-07-06
22 12.09 (1.6) Anton Juhl Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
23 12.17 (1.3) Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
24 12.18 (0.1) Malte Dam Korsbjerg - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
25 12.18 (0.9) Frederik Madsen - 2002 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
26 12.20 (1.6) Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
27 12.21 (0.6) Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
28 12.23 (0.0) Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
29 12.29 (0.9) Miso Buha - 2003 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
30 12.35 (1.1) Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
31 12.35 (1.2) Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
32 12.41 (1.0) Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
33 12.43 (1.1) Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
34 12.45 (0.2) Aslak Hansen - 2002 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
35 12.49 (0.0) Alexander Brixner - 2003 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
36 12.49 (1.9) Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Regionsstævne, Sønderborg 2019-05-27
37 12.52 (1.6) Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
38 12.55 (1.2) Nicolaj Fredbo Nielsen - 2003 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
39 12.55 (1.9) Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
40 12.63 (0.1) Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
41 12.67 (1.1) Kasper Scheller - 2003 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
42 12.77 (0.9) Peter Skovgaard - 2002 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
43 12.90 (0.7) Magnus Lund - 2003 Vejen AF Ministævne, Vejle 2019-06-19
44 12.91 (1.6) Silas Løbner Samsøe - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
45 12.94 (0.1) August Lund Jessen - 2003 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
46 12.99 (1.2) William Nymann - 2002 Frederiksberg IF UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
47 13.00 (-0.2) William Pedersen - 2002 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
48 13.20 (-0.5) Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM Sprintstævne, Hvidovre 2019-05-13

200 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 21.05 (1.8) Tazana Kamanga-Dyrbak - 2002 Sparta AM Folksam Grand Prix, Karlstad, SWE 2019-07-03
2 22.79 (-1.3) Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
3 23.10 (0.7) Neloo Falck - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
4 23.11 (-0.2) Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
5 23.56 (0.7) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
6 23.67 (0.7) August Østergaard - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
7 23.83 (-0.1) Andreas B. Antoft - 2002 Vejle IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
8 23.94 (0.4) Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
9 24.07 (0.0) Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
10 24.28 (0.0) Ali Basim Al-Timimi - 2003 Skive AM Ministævne, Vejle 2019-06-19
11 24.30 (-0.7) Miso Buha - 2003 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
12 24.40 (0.0) Malte Dam Korsbjerg - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
13 24.56 (0.6) Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
14 24.69 (0.0) Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
15 24.97 (-0.2) Anton Juhl Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
16 25.17 (-0.2) Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
17 25.22 (0.7) Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
18 25.24 (1.8) Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Fredagsstævne, Odense 2019-07-05
19 25.25 (0.0) Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
20 25.36 (-0.2) Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
21 25.56 (1.1) Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
22 25.58 (-0.1) Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
23 25.59 (0.7) Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
24 25.65 (-1.3) Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
25 25.85 (0.0) William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
26 25.98 (0.0) August Lund Jessen - 2003 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
27 26.20 (0.4) Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
28 30.44 (0.7) Bertram Costa - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16

400 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 49.77 Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
2 51.99 August Østergaard - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
3 52.47 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
4 52.66 Neloo Falck - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
5 52.72 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
6 52.80 Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
7 52.83 Andreas Lange - 2002 Københavns IF TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
8 52.97 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM TRACKS T9, Østerbro 2019-07-20
9 53.43 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
10 54.05 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
11 54.19 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
12 54.43 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
13 55.12 Miso Buha - 2003 Århus 1900 Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
14 55.20 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Open PK en Flanders Cup Meerkamp, Beernem, BEL 2019-07-06
15 55.34 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
16 55.35 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
17 55.40 Anton Juhl Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
18 55.52 Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
19 55.68 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Open PK en Flanders Cup Meerkamp, Beernem, BEL 2019-07-06
20 55.91 Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
21 55.94 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
22 56.90 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
23 57.00 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
24 57.21 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
25 57.94 Rasmus Bangsgaard Nielsen - 2003 AGF Atletik TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
26 59.86 Bastian Tolborg - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
27 59.94 August Lund Jessen - 2003 Haderslev IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
28 1.00.12 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
29 1.02.12 Albert Vagn Jensen - 2003 Frederiksberg IF UP-stævne, Hillerød 2019-05-22
30 1.02.36 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
31 1.05.90 Ingi Johannesen - 2002 Færøerne 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
32 1.07.71 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2019-06-17
33 4.03.02 Elias Shifris - 2002 Viborg AM TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
34 4.07.34 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
35 4.08.85 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
36 4.13.15 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13

800 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.56.40 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Ministævne, Vejle 2019-06-19
2 1.59.39 Elias Shifris - 2002 Viborg AM TRACKS T1, Esbjerg 2019-05-07
3 1.59.62 Andreas Lange - 2002 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
4 2.01.95 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
5 2.02.57 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
6 2.02.86 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
7 2.03.06 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Ministævne, Vejle 2019-06-19
8 2.03.34 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
9 2.04.66 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
10 2.05.08 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
11 2.05.69 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Ministævne, Vejle 2019-06-19
12 2.06.87 Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
13 2.06.99 Alexander Overlund Kristensen - 2002 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
14 2.08.25 Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
15 2.10.17 Anton Juhl Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
16 2.10.61 Rasmus Bangsgaard Nielsen - 2003 AGF Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
17 2.14.11 Malthe Bøgebjerg - 2003 SAK-77 Herning Games, Herning 2019-05-04
18 2.15.48 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
19 2.16.06 Khalid Alnab Abdulle - 2003 Randers Atletik Freja TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
20 2.17.64 Benjamin Garsdal - 2003 SAK-77 TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
21 2.18.01 Andreas Sørensen - 2002 AGF Atletik Løbestævne, Viby 2019-05-11
22 2.24.50 Rasmus Hansen - 2003 Viking Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
23 2.33.9 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DGI-stævne, Ringkøbing 2019-06-05
24 2.40.8 August Lund Jessen - 2003 Haderslev IF Nålestævne, Haderslev 2019-04-30
25 2.43.9 Bjarke V. Selch - 2002 Rødding AK NVJ-stævne, Stoholm 2019-06-03
26 2.46.7 Sofus Helding Andersen - 2002 Ringe Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.57.35 Elias Shifris - 2002 Viborg AM TRACKS T2, Skive 2019-05-13
2 4.01.54 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
3 4.03.11 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
4 4.06.65 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
5 4.08.85 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
6 4.12.19 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
7 4.13.16 Andreas Lange - 2002 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
8 4.14.40 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
9 4.20.62 Rasmus Bangsgaard Nielsen - 2003 AGF Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
10 4.21.39 Noah Grunnet Nouri - 2002 Bagsværd AC TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
11 4.22.20 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
12 4.23.83 Malthe Bøgebjerg - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
13 4.29.04 Alexander Overlund Kristensen - 2002 Esbjerg AM TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
14 4.30.33 Martin Glerup - 2003 SAK-77 TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
15 4.31.11 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
16 4.32.50 Jeppe Haghfelt - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
17 4.33.02 Markus Hedegaard Madsen - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
18 4.33.47 Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
19 4.34.63 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
20 4.35.61 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
21 4.46.46 Khalid Alnab Abdulle - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
22 4.48.64 Andreas Sørensen - 2002 AGF Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
23 4.57.40 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Open PK en Flanders Cup Meerkamp, Beernem, BEL 2019-07-07
24 4.57.55 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
25 4.58.20 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
26 5.03.99 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
27 5.04.50 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
28 5.13.22 Ingi Johannesen - 2002 Færøerne 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
29 5.19.52 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Open PK en Flanders Cup Meerkamp, Beernem, BEL 2019-07-07
30 5.20.70 Albert Vagn Jensen - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
31 5.30.45 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
32 6.25.62 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.53.22 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
2 16.19.54 (m/k) Martin Glerup - 2003 SAK-77 TRACKS T2, Skive 2019-05-13
3 16.27.85 Niklas Faaborg Andersen - 2002 AGF Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 17.00.12 Jeppe Haghfelt - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
5 17.10.46 (m/k) Markus Hedegaard Madsen - 2003 Skive AM TRACKS T2, Skive 2019-05-13
6 17.11.86 (m/k) Jacob Koch-Hansen - 2002 Odense Atletik TRACKS T2, Skive 2019-05-13
7 17.23.67 Noah Grunnet Nouri - 2002 Bagsværd AC TRACKS T9, Østerbro 2019-07-20
8 17.25.14 (m/k) Tobias Mørkeberg Poulsen - 2002 Hvidovre AM TRACKS T2, Skive 2019-05-13
9 17.44.99 (m/k) Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM TRACKS T9, Østerbro 2019-07-20
10 18.14.28 Rasmus Hansen - 2003 Viking Atletik BM 5000 meter, Rønne 2019-05-22
11 19.00.92 (m/k) Nicolaj Præstiin Andersen - 2003 AGF Atletik TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 14.97 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Open PK en Flanders Cup Meerkamp, Beernem, BEL 2019-07-06
2 14.90 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
3 14.81 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
4 14.72 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
5 13.95 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
6 13.83 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
7 13.30 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
8 13.11 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
9 12.67 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
10 12.19 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
11 12.06 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
12 11.87 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
13 11.77 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07
14 11.77 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
15 11.10 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
16 10.89 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
17 10.47 Oliver Nygård - 2003 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
18 10.19 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
19 10.01 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
20 9.95 William Elsner - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
21 9.83 Magnus Lund - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
22 9.65 Martin Rasmussen - 2002 NGIF Gymnastik & Atletik Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
23 9.62 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
24 9.55 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2019-05-20
25 9.33 William Nymann - 2002 Frederiksberg IF UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
26 9.28 Miso Buha - 2003 Århus 1900 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
27 8.91 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Nålestævne, Hvide Sande 2019-05-14
28 8.86 Nikolai Grill Hansen - 2003 Ringe Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
29 8.62 William Pedersen - 2002 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
30 8.34 Sebastian Stejlgaard - 2002 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-24
31 7.77 Jonas Eriksen - 2003 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
32 6.98 Sofus Helding Andersen - 2002 Ringe Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
33 6.39 Bjarke V. Selch - 2002 Rødding AK NVJ-stævne, Stoholm 2019-06-03

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 45.07 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
2 41.59 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM DM-optakt, Østerbro 2019-07-17
3 41.38 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
4 41.19 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
5 40.08 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
6 39.76 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-09
7 39.33 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
8 38.32 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
9 37.40 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
10 37.34 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2019-05-04
11 36.58 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
12 35.12 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
13 34.36 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
14 31.83 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Herning Games, Herning 2019-05-04
15 30.45 Thor Bundesen - 2002 Ballerup AK Kastestævne, Ballerup 2019-05-23
16 27.67 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Kastestævne, Tårnby 2019-07-18
17 27.60 Oliver Nygård - 2003 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
18 27.05 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
19 26.88 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Kastestævne, Tårnby 2019-07-11
20 24.16 Nikolai Grill Hansen - 2003 Ringe Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
21 24.14 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
22 21.84 Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
23 21.05 Peter Skovgaard - 2002 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
24 16.66 Sofus Helding Andersen - 2002 Ringe Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
25 14.41 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 58.23 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Kast med venner, Esbjerg 2019-05-25
2 54.97 Dren Meri - 2002 IK Olympia Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
3 49.09 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Herning Games, Herning 2019-05-04
4 48.16 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
5 42.23 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
6 39.07 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
7 31.81 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
8 31.05 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
9 26.98 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07
10 26.31 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
11 25.42 Oliver Nygård - 2003 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
12 24.71 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
13 24.31 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
14 21.97 Magnus Lund - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 60.81 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
2 58.68 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
3 54.07 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
4 50.98 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2019-05-04
5 50.21 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
6 49.73 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
7 48.48 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
8 46.87 Rasmus Fjelde Christensen - 2002 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
9 46.82 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
10 44.44 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
11 44.08 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Kastemangekamp, Silkeborg 2019-07-07
12 43.50 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
13 41.81 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
14 39.74 Oliver Nygård - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
15 38.89 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
16 38.63 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
17 37.58 Simon Fisker - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
18 37.06 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
19 36.41 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
20 35.99 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Herning Games, Herning 2019-05-04
21 34.23 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2019-06-17
22 33.21 Thor Bundesen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
23 30.78 William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
24 29.39 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
25 28.56 Magnus Lund - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
26 28.51 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
27 24.02 Malte Dam Korsbjerg - 2003 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
28 21.92 William Nymann - 2002 Frederiksberg IF Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
29 19.12 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DGI-stævne, Ringkøbing 2019-06-05

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 17.27 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Kast med venner, Esbjerg 2019-05-25
2 15.03 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
3 10.02 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
4 8.99 Oliver Nygård - 2003 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
5 6.87 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 1.83 Jakob Nissen Nielsen - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
2 1.72 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
3 1.72 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
4 1.69 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
5 1.69 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
6 1.69 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
7 1.67 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
8 1.66 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
9 1.65 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
10 1.64 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
11 1.64 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
12 1.64 Anton Juhl Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
13 1.60 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
14 1.60 William Nymann - 2002 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
15 1.60 Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
16 1.59 Tobias S. Dichmann - 2003 Randers Atletik Freja Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
17 1.57 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DGI-stævne, Ringkøbing 2019-06-05
18 1.55 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Nålestævne, Sæby 2019-06-04
19 1.54 Sebastian Alban - 2002 Roar Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
20 1.54 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
21 1.50 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Fredagsstævne, Odense 2019-07-05
22 1.50 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
23 1.35 Jonas Eriksen - 2003 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 6.55 Andreas B. Antoft - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
2 6.52 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
3 6.47 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
4 6.43 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Sommerstævne, Greve 2019-06-22
5 6.37 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF TRACKS T9, Østerbro 2019-07-20
6 6.28 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
7 6.24 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
8 6.12 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
9 6.05 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
10 5.90 Magnus Askov-Hansen - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
11 5.88 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
12 5.85 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
13 5.77 Peter Skovgaard - 2002 SAK-77 Herning Games, Herning 2019-05-04
14 5.77 Mikkel Linnemand - 2002 Aalborg AM Herning Games, Herning 2019-05-04
15 5.74 Miso Buha - 2003 Århus 1900 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
16 5.68 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
17 5.67 Ali Basim Al-Timimi - 2003 Skive AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
18 5.63 Elia Noél Latta - 2002 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
19 5.59 August Østergaard - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
20 5.57 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
21 5.51 Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 Herning Games, Herning 2019-05-04
22 5.41 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
23 5.33 Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
24 5.30 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2019-05-20
25 5.28 Frederik Madsen - 2002 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
26 5.26 William Hamann - 2002 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
27 5.24 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
28 5.18 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
29 5.07 Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik DGI LM, Silkeborg 2019-06-23
30 5.02 Kasper Scheller - 2003 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
31 4.90 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2019-06-17
32 4.64 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30
33 4.63 William Nymann - 2002 Frederiksberg IF UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
34 4.52 Sebastian Stejlgaard - 2002 Trongårdens IF Klubstævne, Lyngby 2019-06-24
35 4.25 Sebastian Alban - 2002 Roar Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
36 3.95 Jonas Eriksen - 2003 SIK 80 DGI LM, Sæby 2019-04-30

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 12.79 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
2 12.75 Miso Buha - 2003 Århus 1900 Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
3 12.67 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
4 12.10 Bertram Costa - 2002 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
5 11.95 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
6 11.57 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
7 11.02 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
8 10.98 Simon Fisker - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
9 10.46 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
10 9.99 Lauge Preisler Villund - 2003 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 4.30 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
2 4.20 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
3 3.91 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Stangspringsstævne, Ballerup 2019-06-22
4 3.81 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Open PK en Flanders Cup Meerkamp, Beernem, BEL 2019-07-07
5 3.80 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
6 3.62 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
7 3.60 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
8 3.54 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
9 3.25 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Stangspringsstævne, Greve 2019-06-24
10 3.10 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
11 2.94 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
12 2.90 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
13 2.80 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
14 2.60 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
15 2.54 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
16 2.54 Rasmus Fjelde Christensen - 2002 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

110 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.20 (-0.4) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
2 15.35 (-0.4) Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
3 15.47 (0.6) Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 AGF Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
4 15.59 (1.1) Andreas B. Antoft - 2002 Vejle IF Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
5 15.62 (-0.6) Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
6 15.63 (1.1) Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
7 15.91 (1.4) Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
8 15.92 (1.1) Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
9 16.38 (-0.4) Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
10 16.68 (1.8) Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-09
11 16.70 (1.6) Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
12 18.27 (-0.4) Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
13 23.40 (1.4) Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.05.94 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 15.39.99 Asbjørn Birkelund - 2002 Københavns IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16

D19

100 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid.

1 10.65 (0.3) Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM Bauhaus Junioren-Gala, Mannheim, GER 2019-06-29
2 10.92 (2.0) Emil Frænde - 2000 Sparta AM E-Cup, Castellón, ESP 2019-05-25
3 11.02 (1.4) Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
4 11.12 (-0.8) Mads Lund - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
5 11.26 (1.7) Rasmus Thornbjerg Klausen - 2000 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
6 11.28 (0.5) Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
7 11.38 (0.9) Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
8 11.47 (0.0) Peter Kjølbye - 2001 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
9 11.47 (1.4) Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
10 11.61 (0.8) Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
11 11.76 (0.5) Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
12 11.84 (-0.5) Haris Khan - 2000 Hvidovre AM Sprintstævne, Hvidovre 2019-05-13
13 11.86 (0.3) Hussein Jhanda - 2000 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
14 11.88 (1.1) Dlovan Baker - 2000 IK Hellas DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
15 11.89 (0.1) Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
16 11.91 (1.8) Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
17 12.15 (0.3) Thomas Moraes Bengtsson - 2001 Sparta AM UP-stævne, Østerbro 2019-05-28
18 12.16 (1.5) Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Herning Games, Herning 2019-05-04
19 12.19 (0.0) William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
20 12.33 (0.8) Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
21 12.42 (0.0) Casper Claville - 2001 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03
22 12.58 (1.7) Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
23 12.80 (0.9) Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
24 13.05 (-1.3) Andreas Holse Heilsmann - 2000 Vordingborg AC UP-stævne, Herlufsholm 2019-06-17
25 13.18 (2.0) Lucas Richardt - 2000 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
26 13.45 (0.5) Frederik Christiansen - 2001 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15

200 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 22.15 (-0.5) Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM Sommerstævne, Greve 2019-06-22
2 22.33 (-0.5) Emil Frænde - 2000 Sparta AM Sommerstævne, Greve 2019-06-22
3 22.66 (0.3) Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Laxaspelen, Halmstad, SWE 2019-06-16
4 22.78 (0.0) Rasmus Thornbjerg Klausen - 2000 Fremad Holbæk DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
5 23.05 (0.7) Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 23.11 (1.8) Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
7 23.50 (0.7) Lasse Hvid Jørgensen - 2000 Skive AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
8 23.61 (-0.4) Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
9 23.63 (0.7) Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
10 23.81 (0.6) Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
11 23.99 (0.7) Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
12 24.01 (0.7) Hussein Jhanda - 2000 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
13 24.37 (0.7) William Asklund - 2001 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
14 24.79 (0.7) Casper Claville - 2001 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
15 24.84 (0.7) Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
16 24.93 (-0.7) Sebastian Larsen - 2001 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
17 25.52 (0.6) Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM Sprintstævne, Hvidovre 2019-05-13
18 25.87 (0.7) Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
19 26.97 (0.7) Frederik Christiansen - 2001 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
20 27.94 (1.1) Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22

400 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 49.48 Mads Lund - 2000 Sparta AM 3-kamp, Salgelse 2019-04-27
2 51.47 William Devantier - 2000 Sparta AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
3 51.63 Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
4 51.96 Rasmus Thornbjerg Klausen - 2000 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
5 52.41 Jonathan Makwarth - 2000 Københavns IF TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
6 52.49 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
7 52.97 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
8 53.09 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
9 53.35 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
10 53.44 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
11 53.84 Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
12 54.25 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2019-04-27
13 54.47 Villads Schou - 2001 Københavns IF TRACKS T5, Tårnby 2019-05-28
14 54.63 Haris Khan - 2000 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
15 54.65 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
16 56.27 Casper Claville - 2001 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
17 57.02 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Regionsstævne, Sønderborg 2019-05-27
18 57.25 Emil Hviid Pedersen - 2000 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
19 57.61 Magnus Munk Rosenbeck - 2001 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
20 59.18 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
21 59.80 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
22 4.01.15 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
23 4.12.73 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13

800 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.52.30 William Devantier - 2000 Sparta AM EM U20, Borås, SWE 2019-07-19
2 1.57.41 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM TRACKS T1, Esbjerg 2019-05-07
3 1.58.1 Jonathan Makwarth - 2000 Københavns IF TRACKS T8, Frederiksberg 2019-06-27
4 1.58.88 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
5 1.59.18 Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
6 2.01.15 Jeppe Kejser Dahl Jensen - 2000 Århus 1900 TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
7 2.01.41 Villads Schou - 2001 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
8 2.02.41 Oscar Simonsen - 2001 Sparta AM Souvenir Isabelle Pauchard, Cannes La Bocca, FRA 2019-04-20
9 2.05.03 Conrad Lind - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
10 2.07.25 Emil Hviid Pedersen - 2000 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
11 2.07.87 Aksel Lylloff Qvortrup - 2000 SAK-77 DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
12 2.12.18 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
13 2.12.42 Jacob Weel Rosbo - 2000 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
14 2.14.10 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
15 2.27.15 Emil Rasmussen - 2001 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
16 2.27.65 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.51.60 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
2 3.52.19 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
3 3.57.25 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 TRACKS T2, Skive 2019-05-13
4 4.03.36 Andreas Eidorff Madsen - 2000 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
5 4.05.85 Oscar Simonsen - 2001 Sparta AM Championnat de France des Clubs, Nice, FRA 2019-05-05
6 4.06.41 Conrad Lind - 2001 Sparta AM TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
7 4.07.00 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM TRACKS T2, Skive 2019-05-13
8 4.08.42 Andreas Jonny Restrup - 2000 Aalborg AM TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
9 4.10.32 Jeppe Kejser Dahl Jensen - 2000 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
10 4.12.73 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
11 4.15.56 Louis Cantby - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
12 4.19.79 Mads Schrøder - 2000 Odense Atletik TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
13 4.22.56 Jonathan Makwarth - 2000 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
14 4.24.85 Mads Lund - 2000 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
15 4.25.72 Villads Schou - 2001 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
16 4.27.12 Pietro Pizzolato - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
17 4.32.30 Johannes Wennerberg - 2001 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
18 4.32.94 Aksel Lylloff Qvortrup - 2000 SAK-77 TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
19 4.40.49 Mathias Clausen - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
20 4.46.80 Johan Enevoldsen - 2001 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
21 4.48.82 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
22 4.49.34 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
23 5.20.23 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.36.21 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Ministævne, Viborg 2019-06-27
2 14.37.15 Anton Østdal - 2001 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
3 15.13.01 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
4 15.39.63 Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
5 15.42.77 Andreas Eidorff Madsen - 2000 Viborg AM Ministævne, Viborg 2019-06-27
6 16.20.61 Mads Schrøder - 2000 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2019-05-07
7 16.40.86 Jonathan Makwarth - 2000 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
8 16.51.73 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
9 17.18.77 Jeppe Kejser Dahl Jensen - 2000 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
10 17.47.61 Mathias Sikora - 2000 Hvidovre AM 5000 meteren, Slagelse 2019-04-27
11 17.49.56 Kristian Brammer Carstensen - 2001 Ballerup AK DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
12 18.02.74 Sebastian Hansen - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
13 18.16.26 Villads Schou - 2001 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
14 19.30.56 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
15 19.58.05 Emil Rasmussen - 2001 Frederiksberg IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 9.18.56 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM TRACKS T2, Skive 2019-05-13
2 9.46.68 Jeppe Kejser Dahl Jensen - 2000 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
3 10.14.50 Louis Cantby - 2001 Sparta AM E-Cup, Castellón, ESP 2019-05-26
4 10.27.82 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
5 11.44.68 Sebastian Haahr Berg - 2001 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 14.35 Mads Lund - 2000 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
2 13.80 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
3 12.99 Sebastian Larsen - 2001 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
4 12.79 Tobias Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2019-06-22
5 11.95 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
6 10.48 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
7 10.38 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
8 9.06 Magnus Elsted - 2001 Sparta AM Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-20
9 8.46 Jonathan Makwarth - 2000 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
10 8.13 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk UP-stævne, Holbæk 2019-06-11

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 46.04 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Kastestævne, Ballerup 2019-05-23
2 42.62 Mads Lund - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
3 34.88 Sebastian Larsen - 2001 Amager AC Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
4 31.91 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
5 29.56 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
6 28.21 Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Nålestævne, Viborg 2019-05-15
7 27.47 Anton Læssøe Bisgaard - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
8 24.19 Magnus Elsted - 2001 Sparta AM Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-20
9 18.35 Frederik Christiansen - 2001 Viborg AM Nålestævne, Viborg 2019-05-15

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 61.12 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-18
2 51.46 Tobias Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2019-07-06
3 44.79 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
4 36.96 Emil Hedegaard Hansen - 2001 Herlev Atletik Glostrup Games, Glostrup 2019-04-27
5 21.80 Frederik Christiansen - 2001 Viborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 21.40 Magnus Elsted - 2001 Sparta AM Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-20

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 61.26 Jacob Binou Nielsen - 2000 Korsør AM DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
2 59.91 Vitus Lei Hansgaard - 2001 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
3 58.56 Mads Lund - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
4 49.12 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
5 46.78 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
6 44.92 Mark Drongesen - 2000 Viborg AM NVJ-stævne, Stoholm 2019-06-03
7 42.63 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
8 37.67 Sebastian Larsen - 2001 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
9 37.00 Andreas Holse Heilsmann - 2000 Vordingborg AC UP-stævne, Herlufsholm 2019-06-17
10 32.82 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
11 31.48 Frederik Christiansen - 2001 Viborg AM NVJ-stævne, Stoholm 2019-06-03
12 30.94 Magnus Elsted - 2001 Sparta AM Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-20
13 29.56 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
14 28.21 Simon Høberg - 2000 Aalborg AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 20.92 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
2 17.38 Tobias Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2019-07-06
3 16.39 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 1.98 Marius Hytholm Alex Petersen - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
2 1.96 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF DTU indl. øst, Ballerup 2019-05-25
3 1.95 Mads Lund - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
4 1.86 Magnus Elsted - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
5 1.79 Jonas Danker Linnemann - 2000 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
6 1.70 Mathias Clausen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
7 1.64 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
8 1.55 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
9 1.55 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
10 1.54 William Asklund - 2001 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 7.32 Mads Lund - 2000 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
2 6.76 William Korsgaard - 2001 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 6.70 Emil Frænde - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
4 6.62 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
5 6.54 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
6 6.21 Anton Læssøe Bisgaard - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
7 5.94 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
8 5.76 Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
9 5.73 Mathias Clausen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
10 5.65 Martin Lindebjerg - 2000 Fremad Holbæk DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
11 5.58 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2019-05-19
12 5.50 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 3. BETRI Stórkapping, Thorshavn 2019-06-15
13 5.18 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2019-04-25
14 4.98 Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
15 4.36 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk UP-stævne, Holbæk 2019-06-11
16 2.55 Malthe Boe Damsted - 2000 Odense Atletik Nålestævne, Odense 2019-06-03

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 13.65 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
2 13.24 Anton Læssøe Bisgaard - 2001 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 12.24 Johannes Glue - 2000 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 11.68 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
5 11.04 Jacob Binou Nielsen - 2000 Korsør AM DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
6 10.40 August Winter - 2001 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 4.74 Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
2 4.46 Mathias Clausen - 2001 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
3 4.30 Mads Lund - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
4 3.81 Jonathan Thulstrup - 2001 Sparta AM Stangspringsstævne, Ballerup 2019-06-22
5 3.60 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
6 3.50 August Winter - 2001 Skive AM DTU indl. vest, Aalborg 2019-05-25
7 2.40 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 DT fortræningsstævne, Silkeborg 2019-05-22
8 2.14 Martin Lindebjerg - 2000 Fremad Holbæk DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02

110 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.76 (1.2) Mads Lund - 2000 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
2 14.84 (-0.4) Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
3 15.76 (1.4) Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 20.30 (0.2) Richard Berg Pedersen - 2001 Aalborg Øst RRC Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.01.74 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
2 1.08.43 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Regionsstævne, Sønderborg 2019-05-27
3 1.08.97 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

D22

100 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid.

1 10.26 (0.8) Kristoffer Hari - 1997 Hvidovre AM NCAA West Preliminary, Sacramento State, USA 2019-05-24
2 10.40 (0.8) Albert Ranning - 1998 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 10.54 (1.1) Simon Hansen - 1998 Århus 1900 Skararacet, Skara, SWE 2019-06-06
4 10.76 (1.2) Steffen Udengaard Knudsen - 1998 Århus 1900 Skararacet, Skara, SWE 2019-06-06
5 10.84 (0.8) Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM Ministævne, Vejle 2019-06-19
6 10.90 (0.5) Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
7 10.95 (1.7) Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik TRACKS T9, Østerbro 2019-07-20
8 11.05 (0.7) Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Sommerstævne, Greve 2019-06-22
9 11.10 (-1.5) Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
10 11.12 (0.5) Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 Natwest International Island Games, Gibraltar, GIB 2019-07-11
11 11.12 (1.1) Oliver Chabert - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-06
12 11.23 (1.9) Christian Gundersen - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
13 11.37 (1.7) Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC TRACKS T5, Tårnby 2019-05-28
14 11.40 (0.4) Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
15 11.41 (0.9) Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-06
16 11.44 (-0.2) Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
17 11.56 (-0.6) Asger Sarto - 1999 SAK-77 DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
18 11.57 (0.6) Asger Østerby - 1997 Aalborg AM Løbestævne, Viby 2019-05-11
19 11.59 (-0.8) Nicolai Lind Andersen - 1998 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
20 11.61 (1.4) Emil Grovn - 1998 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
21 11.63 (1.2) Frankly Dadey - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
22 11.65 (-1.0) Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
23 11.72 (1.3) Simon Smidsgaard Hansen - 1997 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2019-07-19
24 11.84 (-0.3) Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2019-06-05
25 11.89 (-1.2) Andreas Scou - 1998 Korsør AM DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
26 11.93 (0.4) Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
27 12.05 (-1.0) Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
28 12.14 (0.0) Kevin Kinyash - 1999 Århus 1900 Sprintstævne, Aarhus 2019-05-22
29 12.40 (-0.8) Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
30 12.64 (-0.2) Daniel Rømer Mathiesen - 1999 Hvidovre AM Sprintstævne, Hvidovre 2019-05-13
31 12.72 (1.2) Lasse Vosegaard - 1999 Aarhus Fremad Atletik Løbestævne, Viby 2019-05-11
32 13.75 (-1.3) Axel Østerby Penny - 1997 HG Atletik UP-stævne, Herlufsholm 2019-06-17

200 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 21.32 (1.6) Albert Ranning - 1998 Københavns IF IFAM Outdoor, Oordegem-Lede, BEL 2019-05-26
2 21.47 (1.1) Simon Hansen - 1998 Århus 1900 EM U23, Gävle, SWE 2019-07-12
3 21.62 (0.0) Steffen Udengaard Knudsen - 1998 Århus 1900 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
4 22.11 (0.9) Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
5 22.39 (0.0) Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 22.43 (1.1) Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
7 22.46 (1.3) Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
8 22.48 (2.0) Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
9 22.68 (0.0) Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
10 23.46 (2.0) Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
11 23.67 (0.0) Asger Sarto - 1999 SAK-77 DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
12 23.82 (0.6) Asger Østerby - 1997 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
13 24.00 (-0.5) Emil Grovn - 1998 Frederiksberg IF Sommerstævne, Greve 2019-06-22
14 24.25 (-1.7) Andreas Scou - 1998 Korsør AM DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
15 24.42 (0.0) Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik DGI LM, Silkeborg 2019-06-22
16 24.95 (0.6) Daniel Rømer Mathiesen - 1999 Hvidovre AM Sprintstævne, Hvidovre 2019-05-13
17 25.03 (0.0) Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
18 26.34 (-1.3) Abdishakur Mohamed - 1997 AGF Atletik DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

400 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 46.18 Benjamin Lobo Vedel - 1997 Aalborg AM NCAA East Preliminary Round, Jacksonville, USA 2019-05-24
2 48.10 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
3 48.98 Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
4 49.02 Mathias Astrup - 1999 Sparta AM TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
5 49.07 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
6 49.44 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-06
7 49.87 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM 3-kamp, Salgelse 2019-04-27
8 50.18 Iasonas Koniaris - 1997 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
9 50.41 Mathias Mørk - 1997 Århus 1900 TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
10 50.90 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-06
11 51.72 Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
12 51.82 Jonathan Kure - 1997 Københavns IF TRACKS T9, Østerbro 2019-07-20
13 51.98 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-06
14 54.48 Søren Jøhnk - 1997 Bagsværd AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
15 55.51 Esben Hansen - 1999 SAK-77 Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
16 56.35 Andreas Scou - 1998 Korsør AM DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
17 57.11 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
18 57.27 Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
19 57.69 Adem Mohamed - 1999 Parasport Frederiksberg TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
20 58.07 Daniel Rømer Mathiesen - 1999 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
21 59.62 Abdishakur Mohamed - 1997 AGF Atletik DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

800 m

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.49.44 Christoffer Frost Johansen - 1997 Bagsværd AC Watford Grand Prix, Watford, GBR 2019-06-29
2 1.53.99 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Boysen Memorial, Oslo, NOR 2019-07-05
3 1.58.17 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
4 1.58.88 Søren Jøhnk - 1997 Bagsværd AC TRACKS T5, Tårnby 2019-05-28
5 1.59.63 Noah Kurzmann Skibsted - 1999 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
6 1.59.73 Thor Skifte - 1997 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
7 2.01.30 Julian Gregersen - 1998 Frederiksberg IF TRACKS T7, Aalborg 2019-06-22
8 2.01.44 Noel Mono (u) - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-16
9 2.05.89 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
10 2.09.13 Esben Hansen - 1999 SAK-77 DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
11 2.12.54 Daniel Rømer Mathiesen - 1999 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
12 2.14.43 Adem Mohamed - 1999 Parasport Frederiksberg Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
13 2.27.68 Noah Thordal Jørgensen - 1998 Herning GF Herning Games, Herning 2019-05-04

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.41.17 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Copenhagen Athletic Games, Østerbro 2019-06-18
2 3.48.40 Kristian Holm Jensen - 1997 Århus 1900 Swarthmore Final Qualifier Meet, Swarthmore, USA 2019-05-13
3 3.49.69 Christoffer Frost Johansen - 1997 Bagsværd AC TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
4 3.57.92 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
5 4.01.73 Noah Kurzmann Skibsted - 1999 Aalborg AM TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
6 4.02.36 Julian Gregersen - 1998 Frederiksberg IF Natwest International Island Games, Gibraltar, GIB 2019-07-10
7 4.05.88 Noel Mono (u) - 1998 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
8 4.06.26 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
9 4.11.12 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
10 4.13.44 Kasper Kesje - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
11 4.14.65 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
12 4.20.21 Martin Patwary - 1997 AGF Atletik Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
13 4.27.92 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
14 4.28.89 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
15 4.38.80 August Runge Bengtson - 1999 Aalborg Øst RRC Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
16 4.41.27 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
17 4.43.27 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
18 4.49.59 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
19 4.53.12 Daniel Rømer Mathiesen - 1999 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
20 5.21.57 Abdishakur Mohamed - 1997 AGF Atletik DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.05.06 Kristian Holm Jensen - 1997 Århus 1900 125th Penn Relays, Philadelphia, USA 2019-04-25
2 14.32.21 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2019-05-07
3 14.51.25 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
4 15.01.29 Thomas Sand Nielsen - 1998 AK Holstebro Sun Belt Outdoor Track and Field Championships, Jonesboro, USA 2019-05-12
5 15.29.41 Alexander Siedler Nielsen - 1999 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
6 15.30.78 Kasper Kesje - 1999 Sparta AM TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
7 15.39.92 Jens Emil Sloth Nielsen - 1998 Århus 1900 TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
8 16.16.23 Søren Jøhnk - 1997 Bagsværd AC TRACKS T3, Bagsværd 2019-05-16
9 16.18.72 Lars Rossen Hansen - 1998 Uden klubtilhørsforhold TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
10 16.40.17 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 TRACKS T4, Aarhus 2019-05-21
11 17.35.83 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Resultater sat på oversize-baner godtages.

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 14.92 Casper Jørgensen - 1999 Sparta AM Kastelandskamp, Madrid, ESP 2019-05-18
2 13.30 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
3 13.28 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
4 13.00 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Kastemangekamp, Bagsværd 2019-05-19
5 12.84 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
6 11.68 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
7 11.42 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
8 11.37 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
9 11.26 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-06
10 10.01 Mathias Hansen - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
11 9.60 Jacob Ziska - 1997 Hvidovre AM Kastestævne, L’Alfas del Pi, ESP 2019-04-15
12 9.15 Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
13 8.80 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
14 5.67 Daniel Rømer Mathiesen - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, L’Alfas del Pi, ESP 2019-04-15

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 56.58 Casper Jørgensen - 1999 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2019-07-07
2 41.56 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
3 39.91 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM-optakt, Østerbro 2019-07-17
4 39.00 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
5 36.28 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
6 35.02 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
7 34.84 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM DM-optakt, Østerbro 2019-07-17
8 33.66 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Kastestævne, Reus, ITA 2019-04-20
9 31.93 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-01
10 29.66 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2019-05-02
11 27.31 Emanuel Hammann - 1999 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
12 24.19 Mathias Hansen - 1999 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 63.00 Hans Barrett - 1999 Esbjerg AM Kastelandskamp, Madrid, ESP 2019-05-18
2 57.45 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-05
3 56.37 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Kastestævne, Ballerup 2019-06-19
4 53.64 Emanuel Hammann - 1999 Københavns IF TRACKS T6, Østerbro 2019-06-13
5 52.12 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2019-05-02
6 31.82 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2019-07-06
7 31.49 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
8 21.28 Mathias Hansen - 1999 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
9 19.80 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2019-04-27
10 17.42 Markus Ostenfeldt - 1999 SAK-77 DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 69.10 Arthur W. Petersen - 1999 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2019-05-11
2 54.63 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
3 52.21 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
4 52.17 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
5 50.02 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
6 46.47 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-15
7 45.85 Mathias Hansen - 1999 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08
8 43.79 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
9 43.20 Hans Barrett - 1999 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
10 41.83 Andreas Kock Pedersen - 1997 Korsør AM DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
11 41.37 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
12 38.80 Casper Urth Nygaard - 1998 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
13 37.13 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik DGI LM, Silkeborg 2019-06-22

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 17.19 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
2 15.86 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
3 14.26 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
4 9.77 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2019-07-06
5 6.72 Mathias Hansen - 1999 Randers Atletik Freja Kastemangekamp, Holstebro 2019-06-08

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 2.05 Kenneth Pedersen - 1997 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
2 1.94 Simon Hansen - 1998 Århus 1900 European Games, Minsk, BLR 2019-06-23
3 1.87 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
4 1.83 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-06
5 1.78 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-12
6 1.74 Andreas Asklund - 1998 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
7 1.68 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
8 1.54 Hans Barrett - 1999 Esbjerg AM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 7.65 Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM EM U23, Gävle, SWE 2019-07-11
2 7.55 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
3 6.78 Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Sommerstævne, Greve 2019-06-22
4 6.74 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-08
5 6.73 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
6 6.64 Nicolai Lind Andersen - 1998 Sparta AM TRACKS T9, Østerbro 2019-07-20
7 6.63 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
8 6.52 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst/vest mangekamp, Viby 2019-05-11
9 6.44 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Østmesterskaber, Helsingør 2019-06-16
10 6.37 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-06
11 6.23 Asger Østerby - 1997 Aalborg AM Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-08
12 5.92 Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-29
13 5.92 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Onsdagsstævne, Aalborg 2019-05-15
14 5.84 Robin Swann - 1997 Sparta AM Lørdagshop, Ballerup 2019-05-18
15 5.50 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik DGI LM, Silkeborg 2019-06-23

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 13.29 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
2 11.90 Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
3 11.85 Asger Østerby - 1997 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
4 11.39 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Copenhagen Open, Hvidovre 2019-06-09
5 10.96 Villads Clausen - 1998 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
6 10.15 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.

1 4.90 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
2 4.54 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-28
3 4.50 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM Vestmesterskaber, Randers 2019-06-15
4 4.48 Aske Valdemar Petersen - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2019-06-30
5 3.90 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
6 3.80 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
7 3.70 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Træningsstævne, Aalborg 2019-07-17
8 3.00 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Regionsstævne, Sønderborg 2019-05-27
9 2.94 Andreas Kock Pedersen - 1997 Korsør AM DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02

110 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.77 (-0.1) Oliver Chabert - 1999 Sparta AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
2 15.07 (1.1) Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM European Combined Events Cup 2nd League, Ribeira Brava, POR 2019-07-07
3 15.71 (1.1) Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2019-05-04
4 15.92 (1.7) Christian Gundersen - 1999 Sparta AM NM Mangekamp, Upsala, SWE 2019-06-09
5 19.81 (-1.5) Villads Clausen - 1998 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
6 21.71 (-1.3) Andreas Asklund - 1998 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
7 22.40 (-1.5) Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 54.54 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2019-06-01
2 55.60 Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM E-Cup, Castellón, ESP 2019-05-25
3 1.01.72 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM DT vest, 1. division, indledende, Aabenraa 2019-06-02
4 1.05.58 Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
5 1.06.35 Villads Clausen - 1998 Amager AC DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02
6 1.15.98 Andreas Kock Pedersen - 1997 Korsør AM DT øst, 1. division, indledende, Ballerup 2019-06-02

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2019-04-15-2019-08-12.