DMU 2017

Liste genereret 12:49:36 - 23/09/2017

P15

100 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.35 (1.5) Caroline Benfeldt Sørensen - 2002 Roar Atletik Lakeland, USA, Lakeland, USA 2017-05-25
2 12.66 (-2.3) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
3 12.73 (0.0) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
4 12.74 (0.7) Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
5 12.87 (0.4) Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
6 13.07 (0.4) Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
7 13.10 (-0.4) Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
8 13.11 (0.8) Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
9 13.13 (1.1) Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
10 13.16 (0.8) Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 13.18 (0.0) Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM Christi-Himmelfahrtsportfest, Köln, GER 2017-05-25
12 13.23 (-0.4) Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
13 13.24 (1.0) Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
14 13.25 (1.0) Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
15 13.26 (1.8) Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
16 13.29 (0.0) Ida Lyngby - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
17 13.33 (0.7) Selma Bertram - 2003 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
18 13.35 (-0.4) Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
19 13.35 (0.5) Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
20 13.36 (-0.2) Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
21 13.37 (0.7) Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
22 13.38 (-2.3) Angela Muki - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
23 13.39 (-0.1) Sissel Taylor - 2002 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
24 13.39 (1.3) Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
25 13.46 (1.3) Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
26 13.49 (0.7) Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
27 13.50 (0.3) Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
28 13.51 (1.5) Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
29 13.57 (-0.1) Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
30 13.57 (0.4) Iben Nørby Winther - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
31 13.58 (1.8) Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
32 13.60 (0.0) Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
33 13.60 (1.1) Annika K Eppers - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
34 13.65 (0.4) Klara Krustrup - 2003 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
35 13.66 (-2.2) Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
36 13.69 (1.5) Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
37 13.77 (-0.4) Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
38 13.77 (0.0) Såra Iversen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
39 13.79 (1.5) Ida O. Vestergaard - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
40 13.80 (1.0) Helena Ring - 2002 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
41 13.89 (-0.1) Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
42 13.90 (1.2) Rebekah Robbin-Coker - 2003 AK Holstebro DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
43 13.93 (-0.6) Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Klubmesterskaber, Ballerup 2017-08-12
44 13.93 (0.3) Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
45 13.94 (1.5) Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
46 13.95 (0.0) Freja Jensen - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
47 13.97 (0.0) Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
48 13.99 (0.4) Caroline Andersen - 2003 Helsingør IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17

200 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 25.20 (0.0) Caroline Benfeldt Sørensen - 2002 Roar Atletik Harrisonburg, USA, Harrisonburg, USA 2017-06-02
2 26.08 (0.7) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
3 26.23 (0.5) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
4 26.50 (1.3) Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
5 26.81 (-1.6) Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
6 26.94 (2.0) Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
7 27.14 (0.7) Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
8 27.19 (0.6) Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
9 27.19 (2.0) Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
10 27.27 (0.4) Angela Muki - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
11 27.31 (1.6) Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
12 27.47 (0.7) Kristine Kruse - 2002 Slagelse Atletik DELTA Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
13 27.49 (0.7) Ida Lyngby - 2002 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
14 27.49 (2.0) Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
15 27.62 (1.6) Selma Bertram - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
16 27.73 (0.4) Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
17 27.74 (-0.7) Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
18 27.76 (1.3) Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
19 27.80 (1.6) Helena Ring - 2002 Amager AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
20 27.83 (0.5) Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
21 27.84 (-1.6) Sissel Taylor - 2002 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
22 27.84 (1.6) Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
23 27.85 (0.5) Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
24 27.88 (0.7) Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
25 27.94 (1.5) Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
26 27.98 (-0.7) Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
27 28.00 (1.6) Maja Felby - 2002 Køge Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
28 28.02 (-0.1) Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Søndagsstævne, Aalborg 2017-08-06
29 28.05 (-0.8) Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
30 28.11 (1.5) Annika K Eppers - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
31 28.16 (0.5) Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2017-05-10
32 28.27 (-1.0) Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
33 28.39 (-1.5) Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
34 28.41 (-1.7) Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
35 28.42 (-1.7) Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
36 28.43 (-1.5) Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
37 28.48 (-0.7) Iben Nørby Winther - 2003 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
38 28.59 (1.5) Mathilda Juel Gertz - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
39 28.64 (-1.6) Cecillie Eriksen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
40 28.86 (0.6) Sara Olsson - 2002 Greve Atletik DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
41 28.97 (-1.5) Såra Iversen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
42 29.02 (-1.6) Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM DGI LM, Sæby 2017-04-29
43 29.10 (1.1) Asta Mersebach - 2002 Gentofte IK Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
44 29.24 (-1.6) Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
45 29.26 (1.5) Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
46 29.32 (1.4) Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
47 29.33 (0.7) Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
48 29.43 (1.1) Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04

300 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 41.36 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
2 41.52 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
3 41.75 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
4 42.35 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 42.61 Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
6 42.79 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
7 42.79 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
8 42.84 Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
9 42.86 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
10 43.10 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
11 43.28 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
12 43.44 Kristine Kruse - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
13 44.17 Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
14 44.49 Selma Bertram - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
15 44.77 Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
16 44.79 Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 Herning Games, Herning 2017-05-06
17 44.83 Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
18 44.96 Helena Ring - 2002 Amager AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
19 45.02 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
20 45.37 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
21 45.61 Sofie Clausen - 2002 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
22 45.77 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
23 45.83 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
24 45.96 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
25 46.05 Maja Felby - 2002 Køge Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
26 46.20 Asta Mersebach - 2002 Gentofte IK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
27 46.42 Cecillie Eriksen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
28 46.47 Silja Tøttrup Impgaard Sørensen - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
29 46.57 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
30 46.62 Hervør Niclasen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
31 46.65 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
32 46.89 Andrea Kirstina Møller - 2002 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
33 47.14 Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
34 47.28 Emma Clausen - 2002 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
35 47.34 Cirkeline Hindsberg - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
36 47.52 Caroline Søndergaard - 2002 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
37 47.60 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
38 47.89 Esther Arce - 2002 Amager AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
39 48.00 Naja Bertelsen - 2003 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
40 48.09 Kathrine Rogers - 2003 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
41 48.10 Iben Lang Nielsen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
42 49.07 Marie Kaare Nordstrøm - 2003 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
43 49.20 Signe Lehman - 2002 Aalborg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
44 49.55 Sophie Ingenuus - 2002 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-11
45 49.57 Karen Haahr - 2003 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
46 50.12 Karen Tonsgaard - 2003 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
47 50.19 Emma Nørgaard Iversen - 2002 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
48 50.31 Karoline Bygwraa - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02

800 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.11.86 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
2 2.14.02 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
3 2.18.48 Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
4 2.19.39 Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
5 2.19.40 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 2.21.24 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
7 2.24.02 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
8 2.24.73 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
9 2.24.74 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
10 2.25.88 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
11 2.26.99 Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
12 2.27.36 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
13 2.27.53 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
14 2.28.05 Maria B. Brorsen - 2003 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
15 2.31.05 Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
16 2.31.21 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
17 2.31.92 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
18 2.33.0 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
19 2.33.5 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
20 2.34.20 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
21 2.35.81 Rebekka Schaldemose - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
22 2.35.85 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
23 2.35.99 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
24 2.36.04 Laura Røhl Guldbæk Arents - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
25 2.36.27 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
26 2.36.50 Astrid Hein Traulsen - 2002 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
27 2.37.34 Laura Rothschild - 2002 Københavns IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
28 2.37.36 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
29 2.37.57 Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
30 2.37.83 Cathrine Brund - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
31 2.38.39 Malou Lomholdt Dahl - 2003 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
32 2.39.95 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
33 2.40.02 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
34 2.40.64 Karoline Nygaard - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
35 2.41.10 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
36 2.41.30 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
37 2.42.34 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
38 2.43.39 Cecilie Artmur - 2002 HG Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
39 2.45.82 Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
40 2.47.31 Vera Schjerup Thomsen - 2003 Amager AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
41 2.47.43 Ida Rasmussen - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
42 2.47.66 Maja Felby - 2002 Køge Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
43 2.48.15 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
44 2.49.00 Olivia Johannsen-Chapmann - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
45 2.50.59 Sofie Clausen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-05-29
46 2.52.29 Emma Clausen - 2002 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
47 2.54.56 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Nålestævne, Sæby 2017-05-23
48 2.54.84 Annika Isaksen - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.41.98 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
2 4.45.15 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
3 4.57.82 Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
4 4.58.72 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
5 4.58.79 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
6 5.03.22 Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
7 5.03.41 Beathe Gejl - 2002 AGF Atletik Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
8 5.03.42 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
9 5.07.25 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
10 5.07.93 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
11 5.08.49 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
12 5.09.93 Asta Lunde Larsen - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
13 5.13.87 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
14 5.14.14 Maria B. Brorsen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
15 5.16.40 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
16 5.17.74 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-09
17 5.18.33 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
18 5.19.22 Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
19 5.21.60 Laura Rothschild - 2002 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
20 5.24.41 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
21 5.27.13 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
22 5.30.95 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
23 5.36.94 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
24 5.41.67 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
25 5.46.03 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
26 5.51.09 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
27 6.02.69 Sofie Clausen - 2002 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
28 6.07.00 Ida Lange - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
29 6.20.41 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
30 6.44.09 Regitze Friis - 2002 Amager AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
31 6.59.09 Bjørg Jensen - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.09.46 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
2 10.12.53 Kristine Mygind Sørensen - 2002 AGF Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
3 10.45.84 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
4 10.49.94 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
5 10.50.42 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
6 10.50.80 Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
7 10.55.70 Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
8 11.12.34 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
9 11.18.01 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
10 11.20.08 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
11 11.30.71 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
12 11.44.86 Laura Rothschild - 2002 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
13 12.04.34 Liva Vendelboe Hagensen - 2003 Amager AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
14 12.16.25 Celina Christensen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
15 12.26.64 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
16 12.29.98 Agnes Rold - 2002 Holte Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
17 12.46.44 Ida Lange - 2002 Vejle IF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
18 12.55.42 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
19 13.00.97 Thea S. Thomsen - 2002 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
20 13.02.41 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
21 13.36.95 Isabella Balleby - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
22 13.43.59 Selma Mærkedahl - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
23 13.52.40 Victoria Widding Foged - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
24 15.28.89 Malou Brønnum Svenningsen - 2003 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 7.17.88 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
2 7.40.16 Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
3 7.54.98 Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
4 7.55.58 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
5 8.21.19 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.09 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
2 11.54 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Herning Games, Herning 2017-05-06
3 11.49 Óluva Allansdóttir Joensen - 2002 Vejle IF 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
4 11.20 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
5 11.05 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
6 10.91 Sofia Lange - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
7 10.72 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
8 10.49 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
9 10.39 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
10 10.12 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik LM Atletik, Vejen 2017-08-19
11 9.90 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
12 9.85 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
13 9.81 Stinne Klausen - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
14 9.69 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
15 9.64 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
16 9.64 Anne Lorenzen - 2002 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
17 9.37 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
18 9.20 Elin Niclasen - 2003 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
19 9.15 Emilie Bank - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
20 9.12 Liva Johanne Vilhelmsen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
21 9.10 Astrid Kjeldsteen - 2002 Viborg AM DGI nålestævne, Herning 2017-06-22
22 8.94 Regitze Friis - 2002 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
23 8.93 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
24 8.89 Smilla Duedam Ventrup - 2003 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
25 8.86 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2017-06-06
26 8.86 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
27 8.82 Lea Strand Mortensen - 2003 Køge Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
28 8.82 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
29 8.75 Sofie Guldborg Nielsen - 2002 Aabenraa IG Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
30 8.69 Cathrine Brandt - 2003 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
31 8.47 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
32 8.43 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Nordsjællandske mesterskaber, Hillerød 2017-06-07
33 8.40 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM DGI LM, Sæby 2017-04-29
34 8.32 Annemarie Østergaard - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
35 8.25 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Herning Games, Herning 2017-05-06
36 8.21 Malene Fisker - 2002 Stoholm IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
37 8.14 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
38 8.08 Asta Lai - 2003 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
39 7.98 Alberte Brogaard - 2003 Hjørring Atletik Nålestævne, Sæby 2017-05-23
40 7.91 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
41 7.85 Karoline Bygwraa - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
42 7.79 Laura Gustafson - 2002 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 38.01 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
2 37.23 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
3 36.96 Helena Ring - 2002 Amager AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
4 36.52 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 33.83 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-09
6 33.34 Annemarie Østergaard - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
7 31.78 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
8 30.09 Sofia Lange - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
9 27.44 Óluva Allansdóttir Joensen - 2002 Vejle IF 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
10 26.11 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
11 25.60 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
12 24.50 Stinne Klausen - 2003 Aalborg AM DGI LM, Sæby 2017-04-29
13 23.40 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
14 23.38 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
15 23.24 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2017-06-06
16 22.57 Elin Niclasen - 2003 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
17 21.97 Maria Fai Lyngholm Dalager - 2003 Viborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
18 21.81 Vera Schjerup Thomsen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
19 21.72 Sophie Ingenuus - 2002 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-10
20 21.36 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
21 20.80 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM DGI LM, Sæby 2017-04-29
22 20.27 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
23 19.81 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
24 19.29 Smilla Duedam Ventrup - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
25 19.20 Hervør Niclasen - 2003 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
26 19.00 Sofie Clausen - 2002 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
27 18.90 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
28 18.53 Andrea Pallesen - 2002 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
29 18.48 Sara Flindt Grønning - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
30 18.47 Lea Strand Mortensen - 2003 Køge Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
31 18.18 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
32 17.75 Liva Maria Lindgren - 2003 Amager AC Atletikmærkestævne, Tårnby 2017-06-06
33 17.46 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
34 17.35 Emma Andersen - 2002 Dybvad IK DGI LM, Sæby 2017-04-29
35 17.10 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
36 16.73 Manon Blicher Danielsen - 2003 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
37 16.69 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Atletikmærkestævne, Tårnby 2017-06-06
38 16.54 Asta Lai - 2003 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
39 16.37 Benedicte Bech Rasmussen - 2003 Skive AM Herning Games, Herning 2017-05-06
40 16.26 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
41 16.15 Kerstin Høft Homilius - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-05-29
42 15.55 Mathilde Riisager - 2002 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2017-05-10

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 52.18 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
2 41.54 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
3 39.28 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
4 39.17 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Herning Games, Herning 2017-05-06
5 36.93 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
6 36.00 Emilie Bank - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
7 34.07 Stinne Klausen - 2003 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
8 33.60 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
9 32.24 Annemarie Østergaard - 2003 Bagsværd AC Hammerstævne, Østerbro 2017-06-14
10 31.40 Rebekka Holsting - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 30.81 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
12 30.18 Freja R Abrahamsen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
13 30.10 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
14 29.22 Ida K Jensen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
15 28.83 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
16 26.90 Maria Fai Lyngholm Dalager - 2003 Viborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
17 25.96 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
18 24.98 Kamille Frost - 2002 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
19 23.77 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
20 21.91 Julie Møller - 2002 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
21 21.12 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
22 21.04 Lea Strand Mortensen - 2003 Køge Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
23 20.89 Marina Dosja - 2002 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
24 20.89 Astrid Jager Lykke - 2002 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
25 20.31 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
26 20.08 Silja Tøttrup Impgaard Sørensen - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
27 19.86 Sophie Ingenuus - 2002 Dybvad IK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
28 19.67 Lea Jentoft Hansen-Damm - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
29 19.63 Manon Blicher Danielsen - 2003 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
30 18.90 Vera Schjerup Thomsen - 2003 Amager AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
31 18.75 Anna Dalager - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
32 18.02 Marie Meyer Have - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
33 17.33 Olivia Sommer - 2003 Herning GF DGI nålestævne, Herning 2017-06-22
34 16.35 Sarah Bardrum - 2002 Amager AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
35 14.06 Freja L. Petersen - 2002 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
36 13.95 Iben Opstrup Wedel - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
37 12.25 Cecilia Johansen - 2002 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 36.30 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
2 35.85 Sofia Lange - 2002 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
3 35.08 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
4 34.86 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Herning Games, Herning 2017-05-06
5 34.75 Óluva Allansdóttir Joensen - 2002 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
6 33.93 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
7 32.31 Anne Lorenzen - 2002 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
8 31.35 Elin Niclasen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
9 30.92 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
10 30.90 Sara Harsmann - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
11 30.51 Sura M. Kanyamagara - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
12 29.96 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
13 29.85 Sara Flindt Grønning - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
14 29.22 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
15 29.14 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
16 28.85 Andrea Pallesen - 2002 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
17 28.79 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-07
18 28.74 Sophie Ingenuus - 2002 Dybvad IK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
19 27.98 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
20 27.55 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
21 27.23 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
22 26.99 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
23 26.36 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM DGI nålestævne, Herning 2017-06-22
24 26.05 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
25 25.71 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Herning Games, Herning 2017-05-06
26 24.94 Hervør Niclasen - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
27 24.71 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 Nålestævne, Viborg 2017-05-18
28 24.68 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
29 24.10 Emma Andersen - 2002 Dybvad IK DGI LM, Sæby 2017-04-29
30 23.93 Lea Strand Mortensen - 2003 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
31 23.57 Jasmin Henriksen - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
32 22.74 Rie Oreskov - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
33 22.62 Olivia Helleskov Batko - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
34 22.04 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
35 21.55 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
36 21.32 Emilie Mossin Nørregaard - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
37 21.27 Smilla Duedam Ventrup - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
38 21.23 Annemarie Østergaard - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
39 21.08 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Nålestævne, Silkeborg 2017-06-06
40 20.57 Såra Iversen - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-04-26
41 20.43 Helena Matz - 2002 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
42 20.35 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.68 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Østmesterskaber hold, Greve 2017-09-16
2 1.59 Rebekah Robbin-Coker - 2003 AK Holstebro DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
3 1.56 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
4 1.53 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
5 1.53 Anne Lorenzen - 2002 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
6 1.52 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Springstævne, Aarhus 2017-08-06
7 1.50 Signe Hjørnholm - 2002 Herning GF Herning Games, Herning 2017-05-06
8 1.50 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
9 1.50 Malene Fisker - 2002 Stoholm IF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
10 1.50 Klara Krustrup - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
11 1.50 Astrid Kjeldsteen - 2002 Viborg AM DGI nålestævne, Herning 2017-06-22
12 1.48 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
13 1.48 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG Regionsstævne, Gråsten 2017-05-22
14 1.45 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 Nålestævne, Sæby 2017-05-23
15 1.44 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
16 1.44 Hervør Niclasen - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
17 1.44 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
18 1.44 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
19 1.44 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
20 1.44 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
21 1.41 Klara Kirk Mailand - 2002 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
22 1.41 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
23 1.41 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
24 1.41 Liva Maria Lindgren - 2003 Amager AC Østmesterskaber hold, Greve 2017-09-16
25 1.40 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Herning Games, Herning 2017-05-06
26 1.40 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Nålestævne, Sæby 2017-05-23
27 1.38 Marie Meyer Have - 2003 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
28 1.38 Jasmin Henriksen - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
29 1.37 Kathrine Rogers - 2003 Frederiksberg IF Pointstævne, Greve 2017-05-17
30 1.35 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
31 1.35 Julie Svare - 2003 Amager AC Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
32 1.35 Alberte Brogaard - 2003 Hjørring Atletik Nålestævne, Sæby 2017-05-23
33 1.35 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
34 1.35 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
35 1.35 Laura Røhl Guldbæk Arents - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
36 1.35 Malene Laursen - 2002 Rødding AK DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
37 1.35 Sophie Ingenuus - 2002 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-10
38 1.35 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM NVJ-stævne, Viborg 2017-08-22
39 1.35 Kerstin Høft Homilius - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-08-28
40 1.30 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Atletikmærkestævne, Tårnby 2017-04-27
41 1.30 Malou Lomholdt Dahl - 2003 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
42 1.30 Sofie Clausen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-05-29

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 5.54 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2017-08-19
2 5.41 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
3 5.31 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
4 5.24 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
5 5.19 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
6 5.17 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
7 5.17 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Springstævne, Aarhus 2017-08-06
8 5.14 Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Kronborg Outdoor, Helsingør 2017-09-09
9 5.12 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
10 5.11 Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
11 5.08 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
12 5.04 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
13 4.99 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
14 4.99 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
15 4.95 Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 Fredagsstævne, Odense 2017-07-14
16 4.89 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
17 4.88 Rebekah Robbin-Coker - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
18 4.84 Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
19 4.82 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
20 4.81 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
21 4.81 Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
22 4.80 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
23 4.78 Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Klubmesterskaber, Ballerup 2017-08-12
24 4.75 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
25 4.75 Signe Hjørnholm - 2002 Herning GF Herning Games, Herning 2017-05-06
26 4.71 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
27 4.71 Angela Muki - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
28 4.68 Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
29 4.67 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
30 4.67 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
31 4.63 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
32 4.63 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
33 4.59 Alberthe Wiedemann Simonsen - 2002 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2017-08-19
34 4.59 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
35 4.55 Ida Lyngby - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
36 4.55 Andrea Kirstina Møller - 2002 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
37 4.52 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
38 4.50 Birita Ryan - 2002 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
39 4.50 Helena Ring - 2002 Amager AC Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
40 4.47 Sofia Hjuler - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
41 4.47 Hervør Niclasen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
42 4.47 Mathilda Juel Gertz - 2002 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.65 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Springstævne, Aarhus 2017-08-06
2 10.48 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
3 10.23 Andrea Kirstina Møller - 2002 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
4 10.12 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
5 10.07 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
6 9.86 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
7 9.85 Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
8 9.61 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM DT finale, Odense 2017-09-09
9 9.50 Hervør Niclasen - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
10 9.36 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
11 9.20 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
12 9.17 Birita Ryan - 2002 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
13 9.15 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
14 9.15 Helena Ring - 2002 Amager AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
15 9.12 Esther Arce - 2002 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
16 9.12 Emma Andersen - 2002 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-11
17 8.81 Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
18 8.80 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
19 8.62 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
20 8.48 Bjørg Jensen - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
21 8.32 Regitze Friis - 2002 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.30 Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
2 3.02 Rebecka Krueger - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
3 3.01 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
4 2.80 Sara Harsmann - 2002 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
5 2.70 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
6 2.50 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
7 2.50 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
8 2.42 Ingrid Sofie Bach Jensen Bang - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
9 2.40 Cathrine Brund - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
10 2.40 Kamille Frost - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
11 2.30 Iben Opstrup Wedel - 2002 Århus 1900 Stangspringsstævne, Aarhus 2017-08-12
12 2.25 Freja L. Petersen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Stangspringsstævne, Slagelse 2017-06-06
13 2.20 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
14 2.20 Asta Lai - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
15 2.00 Jasmin Henriksen - 2003 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
16 1.84 Emma Nørgaard Iversen - 2002 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
17 1.80 Kathrine Rogers - 2003 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
18 1.80 Julie Yun Mei Jensen - 2003 Holte Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
19 1.80 Alma Krantz - 2002 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
20 1.80 Martha Qvortrup - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
21 1.60 Signe Lehman - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
22 1.20 Ella Kreisby-Pedersen - 2003 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

80 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.20 (1.7) Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
2 11.88 (1.7) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
3 11.90 (0.5) Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
4 12.00 (0.4) Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
5 12.19 (-1.7) Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
6 12.28 (1.3) Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
7 12.34 (1.0) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
8 12.39 (1.7) Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Herning Games, Herning 2017-05-06
9 12.50 (1.9) Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
10 12.64 (0.7) Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 12.70 (0.3) Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
12 12.85 (1.7) Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
13 12.89 (0.7) Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
14 13.05 (1.9) Klara Krustrup - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
15 13.11 (1.9) Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
16 13.45 (1.2) Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
17 13.46 (1.9) Iben Lang Nielsen - 2002 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
18 13.61 (1.5) Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
19 13.72 (1.2) Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
20 13.88 (1.2) Alberthe Wiedemann Simonsen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
21 14.27 (1.5) Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
22 14.42 (0.4) Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
23 14.51 (1.2) Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
24 14.54 (1.9) Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
25 14.56 (1.9) Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
26 14.87 (1.2) Cirkeline Hindsberg - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
27 15.01 (-0.1) Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
28 15.42 (1.7) Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 Herning Games, Herning 2017-05-06
29 15.74 (0.0) Regitze Friis - 2002 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
30 15.75 (1.2) Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
31 16.39 (1.9) Katrine Risvig - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
32 16.46 (-0.9) Cecilie Spangsberg Christensen - 2003 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
33 16.55 (1.9) Ida Rasmussen - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
34 16.87 (1.9) Mathilde Agathon Hansen - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
35 16.92 (-0.9) Liva Vendelboe Hagensen - 2003 Amager AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
36 16.92 (1.8) Ida H. Wilson - 2002 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
37 17.04 (1.9) Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
38 17.15 (1.8) Thea S. Thomsen - 2002 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
39 17.17 (1.3) Jasmin Henriksen - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
40 18.29 (0.0) Astrid Falkencrone - 2002 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06

300 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 47.47 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
2 49.14 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
3 50.46 Ida Marie Hartmann - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
4 50.56 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
5 51.23 Iben Lang Nielsen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
6 51.28 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
7 52.42 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
8 52.86 Helena Ring - 2002 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
9 53.06 Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
10 54.37 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10

3000 m kapgang

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14.

P17

100 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.20 (1.8) Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Aalborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
2 12.50 (1.9) Thea Lyng Møller Jensen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
3 12.56 (1.5) Kamille Busch Hansen - 2000 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
4 12.72 (1.6) Olivia Tuokila (u) - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
5 12.73 (1.8) Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
6 12.86 (1.2) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
7 12.89 (1.6) Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
8 12.95 (1.9) Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
9 12.99 (1.9) Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
10 13.02 (1.6) Rose Cathrine Due - 2000 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 13.03 (1.6) Marie Paule Dahi - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
12 13.04 (1.6) Mathilde Yttesen - 2001 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
13 13.11 (0.7) Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
14 13.12 (0.7) Viktoria Dommer - 2001 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
15 13.14 (1.6) Maria Skov Kragh - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
16 13.16 (1.5) Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
17 13.18 (1.9) Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
18 13.20 (1.6) Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
19 13.21 (1.2) Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
20 13.25 (1.8) Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
21 13.27 (-1.4) Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2017-05-10
22 13.29 (1.9) Emilie Florin - 2001 Helsingør IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
23 13.36 (-0.4) Astrid Lykke - 2000 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
24 13.37 (0.0) Louise B. Moore - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
25 13.43 (1.9) Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
26 13.44 (0.5) Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
27 13.50 (-0.3) Naja Vinther - 2000 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
28 13.53 (1.7) Lili Kökény - 2001 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
29 13.54 (1.8) Sarah Kristensen - 2000 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
30 13.60 (0.3) Nina Lund - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
31 13.64 (1.3) Sara B. Olsen - 2001 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
32 13.66 (1.9) Teresa Bláhamar - 2001 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
33 13.68 (1.9) Laura Valentin Jensen - 2001 Helsingør IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
34 13.78 (0.5) Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
35 13.94 (1.9) Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
36 13.99 (0.0) Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
37 14.04 (1.8) Anna R. Hansen - 2001 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
38 14.18 (1.2) Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
39 14.23 (1.1) Josefine Bach Jensen Bang - 2000 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
40 14.26 (-1.2) Sofie Haahr - 2000 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
41 14.30 (-2.0) Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM DGI LM, Sæby 2017-04-29
42 14.33 (0.0) Ya Chernoh Kamara - 2000 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
43 14.41 (-0.1) Wilma Winther Bothe - 2001 FIF Hillerød Pointstævne, Hillerød 2017-05-17
44 14.47 (0.0) Astrid Kjær Reng - 2000 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-21
45 14.53 (-0.4) Gerda Kazakeviciute - 2000 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
46 14.55 (-0.8) Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-10
47 14.55 (0.5) Elisabeth Auning - 2000 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
48 14.66 (-2.0) Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM DGI LM, Sæby 2017-04-29

200 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 24.79 (1.9) Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Aalborg AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
2 25.62 (1.1) Olivia Tuokila (u) - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
3 25.63 (1.7) Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
4 26.00 (-1.0) Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
5 26.03 (-0.4) Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
6 26.08 (1.6) Mathilde Yttesen - 2001 Amager AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
7 26.36 (1.1) Kamille Busch Hansen - 2000 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
8 26.45 (-1.0) Freja Wærness - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
9 26.55 (1.2) Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
10 26.79 (1.7) Rose Cathrine Due - 2000 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
11 26.81 (0.9) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
12 26.84 (0.3) Viktoria Dommer - 2001 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
13 26.84 (1.2) Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
14 26.98 (0.9) Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
15 27.08 (-0.7) Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
16 27.11 (-1.5) Lili Kökény - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
17 27.40 (0.8) Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
18 27.45 (1.7) Cecilie Anna Næsby - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
19 27.46 (1.5) Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
20 27.51 (0.8) Ellen Geckler Friborg - 2000 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
21 27.53 (0.3) Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
22 27.57 (0.0) Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
23 27.58 (1.8) Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
24 27.71 (-1.5) Teresa Bláhamar - 2001 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
25 27.79 (-0.7) Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
26 27.83 (-1.0) Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
27 27.85 (-0.6) Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
28 27.90 (-1.0) Frida Selmer - 2000 SAK-77 Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
29 28.22 (-1.0) Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
30 28.23 (0.5) Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
31 28.30 (0.7) Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
32 28.35 (-1.7) Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
33 28.38 (-0.6) Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
34 28.68 (0.0) Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
35 28.74 (1.2) Sarah Kristensen - 2000 Skive AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
36 29.06 (0.7) Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
37 29.11 (1.5) Sofie Haahr - 2000 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
38 29.16 (-1.7) Sarah Hansen - 2000 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
39 29.26 (0.3) Thora Dahl Diekhøner - 2001 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2017-05-10
40 29.52 (1.5) Veronica Janning - 2001 Helsingør IF Marknadsspelen, Skruv, SWE 2017-05-20
41 29.61 (-0.6) Urd Reginsdóttir á Lofti - 2001 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
42 29.90 (-1.0) Karen Mølgaard Rasmussen - 2000 AGF Atletik Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
43 29.98 (1.2) Ursula Weiglin - 2001 AGF Atletik DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
44 30.32 (0.3) Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
45 31.09 (-1.0) Astrid Kjær Reng - 2000 Odense Atletik Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
46 31.14 (0.7) Naa Ofeibea Ntreh - 2001 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
47 31.33 (-0.6) Ya Chernoh Kamara - 2000 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
48 31.59 (1.5) Amalie Holmelund Jørgensen - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17

400 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 56.38 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM EM hold 1. div, Vaasa, FIN 2017-06-23
2 56.98 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
3 57.38 Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
4 58.04 Mathilde Yttesen - 2001 Amager AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
5 58.97 Viktoria Dommer - 2001 Sparta AM Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
6 59.34 Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
7 1.00.03 Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
8 1.00.13 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
9 1.00.19 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
10 1.00.62 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
11 1.01.21 Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
12 1.01.37 Elena Johansen - 2001 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
13 1.01.44 Cecilie Anna Næsby - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
14 1.02.34 Mathilde Brüchle Kodal - 2001 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
15 1.02.41 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
16 1.03.08 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
17 1.03.42 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
18 1.03.76 Sofie Haahr - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
19 1.03.85 Sandra Reimer Bagge Jensen - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
20 1.03.96 Thora Dahl Diekhøner - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
21 1.04.52 Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
22 1.05.55 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
23 1.06.02 Veronica Janning - 2001 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
24 1.06.36 Sarah Hansen - 2000 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
25 1.06.45 Teresa Bláhamar - 2001 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
26 1.08.01 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
27 1.09.10 Sarah Kristensen - 2000 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

800 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.10.79 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
2 2.13.03 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
3 2.17.97 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Islandgames, Visby, SWE 2017-06-24
4 2.18.73 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
5 2.18.97 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-11
6 2.18.99 Elena Johansen - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
7 2.19.10 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
8 2.19.85 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
9 2.21.40 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
10 2.23.00 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
11 2.24.54 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
12 2.25.24 Frida Uhrskov - 2001 Helsingør IF Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
13 2.27.78 Laura Helmer - 2001 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
14 2.27.98 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
15 2.28.75 Mie Gam - 2001 Viborg AM Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
16 2.29.32 Emilie Jepsen - 2000 Viborg AM Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
17 2.31.46 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
18 2.33.73 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
19 2.37.24 Matilde Willer - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
20 2.37.95 Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
21 2.40.88 Urd Reginsdóttir á Lofti - 2001 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
22 2.45.48 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
23 2.50.27 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Klubstævne, Herlufsholm 2017-08-07
24 2.54.40 Tarne Lamp - 2001 CIS Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
25 2.59.9 Marie Hansen - 2000 IK Olympia Pointstævne, Maribo 2017-05-15
26 3.00.34 Petrine Nyegaard - 2000 Vordingborg AC Pointstævne, Herlufsholm 2017-05-29

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.21.47 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Memorial Leon Buyle, Oordegem, BEL 2017-06-03
2 4.27.71 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
3 4.34.23 Ingrid Eckardt - 2001 Sparta AM Lange Laufnach, Karlsruhe, GER 2017-05-19
4 4.45.0 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
5 4.50.96 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 4.51.42 Laura Valgreen Petersen - 2000 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 4.52.66 Mie Gam - 2001 Viborg AM Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
8 4.53.64 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
9 4.57.91 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
10 5.06.82 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
11 5.07.2 Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
12 5.11.05 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
13 5.15.52 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
14 5.15.67 Matilde Willer - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
15 5.16.01 Laura Helmer - 2001 Fremad Holbæk Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
16 5.16.03 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-09
17 5.18.54 Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
18 5.20.74 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM DGI LM, Sæby 2017-04-29
19 5.24.92 Vigga Bang-Larsen - 2001 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
20 5.42.13 Mathilde Fuglsang - 2000 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 9.37.37 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
2 10.17.71 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
3 10.20.48 Mie Gam - 2001 Viborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
4 10.51.42 Freja Lunde Larsen - 2000 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
5 10.58.62 Emilie Jepsen - 2000 Viborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
6 10.58.84 Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
7 10.59.44 Johanne Hyldgaard Bach - 2000 Viborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
8 11.12.48 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
9 11.38.86 Laura Helmer - 2001 Fremad Holbæk Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
10 11.50.73 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
11 12.33.54 Emilie Deublein Pihl - 2001 Helsingør IF Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 6.33.35 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
2 6.51.21 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.85 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
2 12.36 Amalie Pfeiffer - 2001 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
3 11.90 Mathilde Byrgesen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
4 11.84 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 11.81 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
6 11.38 Tanja Cheylla Sylla - 2000 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
7 11.20 Lydia Poula Simonsen - 2001 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
8 10.89 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
9 10.86 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
10 10.81 Emilie Mejls Ramsgaard - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
11 10.64 Elisabeth Auning - 2000 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-05-29
12 9.85 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
13 9.69 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
14 9.63 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Venskabsstævne, Dybvad 2017-08-04
15 9.54 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
16 9.27 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
17 9.12 Cæcilie Højer Mcclur Thomsen - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
18 9.08 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24
19 8.84 Guðrið Káradóttir Petersen - 2000 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
20 8.48 Sunniva Bogadóttir - 2001 Århus 1900 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
21 8.27 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
22 8.00 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
23 8.00 Annika Larsen Husted - 2000 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24
24 7.40 Helena Svabo Ziska - 2001 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 45.91 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
2 36.66 Amalie Pfeiffer - 2001 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
3 32.42 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
4 31.36 Maria Thorndal Thomsen - 2000 Aalborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
5 30.91 Mathilde Byrgesen - 2000 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
6 29.37 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
7 28.48 Annika Larsen Husted - 2000 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
8 27.72 Emilie Mejls Ramsgaard - 2001 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
9 27.68 Lydia Poula Simonsen - 2001 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
10 27.34 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-10
11 27.00 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Nålestævne, Sæby 2017-05-23
12 26.67 Rikke Neubert - 2000 Bagsværd AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
13 25.42 Helena Svabo Ziska - 2001 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
14 23.76 Caroline Brath - 2000 Ballerup AK Opvisningsstævne, Ballerup 2017-05-21
15 23.70 Cathrine Nygaard - 2000 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
16 22.13 Sunniva Bogadóttir - 2001 Århus 1900 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
17 22.13 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Kastemangekamp, Ballerup 2017-06-25
18 22.12 Guðrið Káradóttir Petersen - 2000 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
19 21.57 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
20 20.11 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24
21 20.10 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
22 19.30 Tanja Cheylla Sylla - 2000 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
23 19.11 Elisabeth Auning - 2000 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-05-29
24 17.66 Mille Erichsen - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
25 13.93 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
26 10.79 Mathilde Weber Skorstensgaard - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 63.58 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
2 49.66 Annika Larsen Husted - 2000 Skive AM NVJ-stævne, Stoholm 2017-05-29
3 47.85 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24
4 47.34 Cæcilie Højer Mcclur Thomsen - 2000 Sparta AM Hammerstævne, Østerbro 2017-06-14
5 44.07 Mathilde Byrgesen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
6 39.96 Emilie Mejls Ramsgaard - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
7 39.74 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
8 38.59 Guðrið Káradóttir Petersen - 2000 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
9 38.44 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
10 37.70 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 36.24 Rikke Neubert - 2000 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
12 33.18 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
13 31.12 Nicoline Landgreen - 2001 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2017-05-14
14 28.38 Amalie Pfeiffer - 2001 Ballerup AK Kastemangekamp, Ballerup 2017-06-25
15 27.07 Lydia Poula Simonsen - 2001 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-05-30
16 26.55 Nanna E Andersen - 2001 Viborg AM Kastestævne, Stoholm 2017-04-29
17 24.94 Sunniva Bogadóttir - 2001 Århus 1900 Åbent stævne, Thorshavn 2017-05-30
18 23.21 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
19 22.40 Helena Svabo Ziska - 2001 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-04-24
20 22.14 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
21 21.44 Caroline Brath - 2000 Ballerup AK Kastestævne, Castiglione Della Pescaia, ITA 2017-04-15
22 18.59 Ditte K. Jensen - 2001 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 35.49 Amalie Pfeiffer - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
2 34.86 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
3 34.27 Sunniva Bogadóttir - 2001 Århus 1900 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
4 34.25 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
5 33.61 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
6 32.80 Dagmar Madsen - 2001 FIF Hillerød Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
7 31.71 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
8 30.49 Elisabeth Auning - 2000 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
9 29.69 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
10 28.18 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-11
11 27.95 Emilie Mejls Ramsgaard - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
12 26.12 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
13 25.94 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
14 25.70 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
15 25.65 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
16 25.61 Caroline Larsen - 2001 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
17 25.06 Helena Svabo Ziska - 2001 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
18 24.74 Lydia Poula Simonsen - 2001 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
19 24.71 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Sävedalsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-11
20 24.05 Mathilde Byrgesen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
21 23.70 Guðrið Káradóttir Petersen - 2000 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
22 23.34 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
23 23.26 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
24 23.08 Amalie Holmelund Jørgensen - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
25 22.42 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
26 22.15 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24
27 21.10 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Kastemangekamp, Ballerup 2017-06-25
28 20.46 Tanja Cheylla Sylla - 2000 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
29 19.41 Annika Larsen Husted - 2000 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24
30 17.11 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Opvisningsstævne, Ballerup 2017-05-21
31 16.65 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM DGI LM, Sæby 2017-04-29
32 15.76 Caroline Brath - 2000 Ballerup AK Kastestævne, Castiglione Della Pescaia, ITA 2017-04-15

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 18.65 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Kastestævne, Kiel, GER 2017-04-28
2 16.81 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24
3 15.06 Annika Larsen Husted - 2000 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
4 13.56 Emilie Mejls Ramsgaard - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
5 13.29 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
6 12.78 Mathilde Byrgesen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
7 12.78 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
8 11.11 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
9 10.65 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
10 9.02 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.61 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
2 1.60 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
3 1.60 Sara B. Olsen - 2001 Helsingør IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
4 1.59 Lise Lotte Jepsen - 2000 Aabenraa IG Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
5 1.57 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
6 1.54 Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
7 1.51 Josefine Bach Jensen Bang - 2000 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
8 1.51 Nina Lund - 2001 Vejen AF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
9 1.50 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
10 1.50 Wilma Winther Bothe - 2001 FIF Hillerød Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
11 1.50 Alberte Lodahl - 2001 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
12 1.50 Martyna Kresa - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
13 1.49 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
14 1.45 Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2017-05-10
15 1.45 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
16 1.45 Laura Volmer - 2001 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
17 1.45 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
18 1.45 Liv Nowack - 2001 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
19 1.40 Vibha Soren - 2001 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
20 1.40 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
21 1.36 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
22 1.25 Naa Ofeibea Ntreh - 2001 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 5.69 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
2 5.56 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
3 5.45 Ellen Geckler Friborg - 2000 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
4 5.38 Thea Lyng Møller Jensen - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
5 5.35 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
6 5.27 Frida Selmer - 2000 SAK-77 Herning Games, Herning 2017-05-06
7 5.24 Liv Nowack - 2001 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
8 5.23 Louise B. Moore - 2001 Sparta AM Pointstævne, Tårnby 2017-09-07
9 5.15 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
10 5.12 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
11 5.08 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
12 5.07 Maria Skov Kragh - 2001 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
13 4.98 Sofie Rasmussen - 2000 Københavns IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
14 4.83 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
15 4.81 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
16 4.80 Marie Paule Dahi - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
17 4.71 Teresa Bláhamar - 2001 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
18 4.70 Vibha Soren - 2001 Københavns IF Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
19 4.61 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
20 4.58 Josefine Bach Jensen Bang - 2000 Bagsværd AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
21 4.51 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
22 4.49 Sara B. Olsen - 2001 Helsingør IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
23 4.46 Wilma Winther Bothe - 2001 FIF Hillerød Pointstævne, Hillerød 2017-05-17
24 4.38 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK DGI LM, Sæby 2017-04-29
25 4.27 Signe Grevy Ejstrup - 2001 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
26 4.24 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
27 4.10 Laura Valentin Jensen - 2001 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
28 4.06 Ursula Weiglin - 2001 AGF Atletik DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
29 3.96 Petrine Nyegaard - 2000 Vordingborg AC Pointstævne, Herlufsholm 2017-05-29
30 3.93 Sarah Hjersing - 2001 FIF Hillerød Pointstævne, Hillerød 2017-05-17
31 3.72 Gerda Kazakeviciute - 2000 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
32 3.52 Laura Birch Nielsen - 2001 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
33 3.12 Marie Hansen - 2000 IK Olympia Pointstævne, Maribo 2017-05-15

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.48 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
2 11.43 Sofie Rasmussen - 2000 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
3 11.42 Liv Nowack - 2001 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
4 11.35 Ellen Geckler Friborg - 2000 Bagsværd AC DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
5 10.44 Vibha Soren - 2001 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
6 10.24 Natasja Jacobsen - 2000 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 9.99 Nina Lund - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
8 9.80 Teresa Bláhamar - 2001 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
9 9.26 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
10 9.20 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.30 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
2 3.30 Julie Harsmann - 2000 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
3 3.10 Nicola Malling - 2001 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
4 3.05 Maria Pico Kjeldsen - 2000 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 3.05 Selma Staun - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
6 2.44 Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 2.40 Signe Grevy Ejstrup - 2001 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
8 2.30 Anna Mosby Nielsen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
9 2.30 Tine Hoffmann Nielsen - 2000 Århus 1900 Stangspringsstævne, Aarhus 2017-08-12
10 2.29 Josefine Bach Jensen Bang - 2000 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
11 2.20 Nikoline L. Laursen - 2000 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
12 2.10 Thora Dahl Diekhøner - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
13 2.10 Sofia Skjødt - 2000 Randers Atletik Freja PV-stævne, Randers 2017-05-26
14 1.99 Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
15 1.80 Caroline Larsen - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
16 1.80 Emilie Florin - 2001 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
17 1.55 Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Stangspringsstævne, Frederiksberg 2017-08-12

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.16 (0.4) Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
2 15.56 (0.0) Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
3 15.58 (0.0) Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
4 15.59 (0.4) Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
5 15.60 (0.2) Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
6 16.03 (-0.2) Lili Kökény - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
7 16.14 (-1.1) Mathilde Brüchle Kodal - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
8 16.36 (0.0) Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
9 16.63 (1.6) Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
10 16.93 (-0.2) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 17.03 (1.6) Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
12 17.20 (0.0) Ellen Eva Balslev - 2001 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
13 17.49 (0.0) Astrid Kjær Reng - 2000 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
14 17.93 (1.6) Alexandra Christiansen - 2001 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
15 18.71 (0.0) Laura Volmer - 2001 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
16 20.85 (0.0) Tarne Lamp - 2001 CIS Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.02.87 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
2 1.07.56 Mathilde Brüchle Kodal - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
3 1.08.47 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
4 1.08.51 Ida Boel - 2000 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
5 1.09.49 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
6 1.10.01 Viktoria Dommer - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
7 1.11.98 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
8 1.14.18 Sandra Reimer Bagge Jensen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14.

P19

100 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.25 (0.4) Emma Beiter Bomme - 1998 Sparta AM SkaraRacet, Skara, SWE 2017-06-06
2 12.36 (1.8) Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
3 12.39 (0.0) Amalie Brammer Kristiansen - 1999 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
4 12.62 (1.8) Thea Nielsen - 1998 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
5 12.79 (1.7) Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
6 13.24 (1.7) Frederikke Mortensen - 1998 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
7 13.39 (1.5) Anna K. Scheibelein - 1998 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
8 13.49 (0.0) Lisa Pedersen - 1999 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
9 13.57 (0.2) Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
10 13.58 (-2.0) Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Århus 1900 Islandgames, Visby, SWE 2017-06-24
11 13.58 (0.6) Lise Pedersen - 1999 Rødding AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
12 13.70 (-0.3) Isa B Rich - 1998 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
13 13.71 (0.7) Mille Lindholm Pedersen - 1999 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
14 13.91 (-0.1) Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
15 14.40 (1.5) Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
16 14.42 (0.0) Hafsa Jama - 1998 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
17 14.56 (-0.3) Smilla Due - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

200 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 25.82 (-2.3) Amalie Brammer Kristiansen - 1999 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
2 25.88 (0.6) Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
3 26.05 (0.0) Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA KVV Meerkampen, Dilbeek, BEL 2017-07-29
4 26.46 (-0.6) Liv Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 26.82 (-0.1) Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM Islandgames, Visby, SWE 2017-06-24
6 27.10 (1.4) Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
7 27.30 (1.0) Cornelia Slej - 1999 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
8 27.58 (1.6) Tessa June Strand - 1998 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
9 27.63 (1.4) Anna K. Scheibelein - 1998 Københavns IF Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
10 27.85 (0.3) Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
11 27.96 (-0.7) Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
12 28.20 (-0.6) Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Århus 1900 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
13 29.36 (-0.7) Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
14 29.57 (-0.6) Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
15 29.66 (-3.3) Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik Ljungby Mångkamp, Ljungby, SWE 2017-05-27

400 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 57.29 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-09
2 57.35 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
3 59.87 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
4 1.00.05 Liv Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
5 1.01.04 Anna K. Scheibelein - 1998 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
6 1.01.28 Cornelia Slej - 1999 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
7 1.01.98 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
8 1.02.60 Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
9 1.02.65 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
10 1.02.72 Mai Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
11 1.03.84 Tessa June Strand - 1998 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
12 1.03.90 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
13 1.04.22 Mathilde Pedersen - 1999 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
14 1.07.07 Katrine Lillie Johansen - 1999 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
15 1.07.32 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
16 1.07.63 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
17 1.08.64 Smilla Due - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
18 1.09.25 Sisse Frost - 1999 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

800 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.05.77 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Memorial Leon Buyle, Oordegem, BEL 2017-06-03
2 2.08.17 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
3 2.20.72 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
4 2.22.88 Mia van Wagenen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
5 2.23.09 Mathilde Pedersen - 1999 Aalborg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
6 2.25.98 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-11
7 2.27.48 Katrine Lillie Johansen - 1999 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
8 2.28.64 Signe Salanson Jensen-Smidt - 1998 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
9 2.28.81 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA KVV Meerkampen, Dilbeek, BEL 2017-07-30
10 2.32.62 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
11 2.34.86 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
12 2.42.27 Sophie Dyrekær Gudsøe - 1998 IK Hellas Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
13 2.42.55 Kamilla Kajbæk - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
14 2.42.89 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
15 2.49.62 Anne Zederkof Christoffersen - 1998 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
16 2.55.14 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
17 2.56.01 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik Ljungby Mångkamp, Ljungby, SWE 2017-05-28

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.28.27 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
2 4.35.55 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
3 4.43.43 Kirsten Wiborg Jensen - 1998 AGF Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
4 4.44.17 Mia van Wagenen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
5 4.49.06 Caroline Vegeberg - 1998 Køge Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
6 4.52.71 Mathilde Pedersen - 1999 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 5.06.32 Signe Salanson Jensen-Smidt - 1998 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
8 5.09.10 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
9 5.12.98 Sarah Bruun Nielsen - 1999 Blovstrød Løverne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
10 5.13.26 Katrine Lillie Johansen - 1999 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
11 5.14.17 Kamilla Kajbæk - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
12 5.14.78 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
13 5.15.90 Camilla Øhrman - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
14 5.18.84 Dorthea Jørgensen - 1998 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
15 5.35.63 Lise Termansen - 1999 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
16 5.40.49 Vera Dam Kaagaard - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
17 5.47.34 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
18 6.05.63 Sisse Frost - 1999 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
19 6.10.02 Natascha Clausen - 1999 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
20 7.53.61 Lena Alice Korsholm - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 18.01.1 (m/k) Kirsten Wiborg Jensen - 1998 AGF Atletik Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
2 18.02.22 Clara Kall - 1999 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 18.23.40 Anne Holm - 1999 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
4 18.39.87 Camilla Øhrman - 1999 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
5 18.57.60 Signe Salanson Jensen-Smidt - 1998 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
6 19.04.64 Katja Knudsen - 1998 Aalborg Øst RRC Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
7 19.45.56 Kamilla Kajbæk - 1999 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
8 20.24.40 Lise Termansen - 1999 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
9 20.37.54 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
10 20.44.88 Vera Dam Kaagaard - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
11 21.17.72 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
12 22.33.96 Natalie Grøn - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.11 Ayoe B. Røbel - 1998 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
2 14.05 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
3 12.35 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA EM mangekamp 2nd League, Monzon, ESP 2017-07-01
4 12.14 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 Ljungby Mångkamp, Ljungby, SWE 2017-05-27
5 12.11 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
6 11.48 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
7 11.10 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
8 10.73 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Herning Games, Herning 2017-05-06
9 10.63 Maja C. Frederiksen - 1998 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
10 9.92 Marie-Therese Guidje - 1998 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
11 9.43 Viktoria Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
12 9.02 Laura Pauska - 1999 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
13 8.84 Amalie Holmark Andersen - 1999 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
14 8.68 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik Ljungby Mångkamp, Ljungby, SWE 2017-05-27
15 8.33 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
16 8.15 Katrine Christensen - 1999 Dybvad IK Venskabsstævne, Dybvad 2017-08-04
17 7.61 Simone Lodahl - 1998 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
18 7.28 Louise Wessel Leroy - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
19 7.24 Julie Aakjær Jensen - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
20 4.90 Kate Ladefoged - 1998 Amager AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 44.38 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
2 40.89 Ayoe B. Røbel - 1998 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
3 38.03 Ane Riber - 1999 Køge Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
4 36.93 Cathrine Trodsøe - 1999 Køge Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 31.65 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
6 31.05 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
7 30.20 Laura Pauska - 1999 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
8 27.09 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Nålestævne, Sæby 2017-05-23
9 24.83 Viktoria Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
10 23.42 Christine Tilling - 1999 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
11 22.41 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
12 22.22 Line Klit - 1998 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
13 20.87 Emilie Vejlgaard - 1998 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
14 20.75 Katrine Christensen - 1999 Dybvad IK Venskabsstævne, Dybvad 2017-08-04
15 18.71 Louise Wessel Leroy - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
16 18.70 Anna K. Scheibelein - 1998 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
17 15.85 Bjørg Nowack - 1999 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 46.88 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
2 40.58 Laura Pauska - 1999 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2017-07-20
3 36.84 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
4 32.13 Viktoria Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
5 29.96 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
6 26.58 Asta Sejerkilde - 1999 Herning GF Herning Games, Herning 2017-05-06
7 24.52 Rita Wilcke - 1999 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
8 20.36 Amalie Holmark Andersen - 1999 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
9 15.66 Emilie Vejlgaard - 1998 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 45.44 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 Marknadsspelen, Skruv, SWE 2017-05-20
2 43.87 Liv Cantby - 1999 Korsør AM Ystadspelen, Ystad, SWE 2017-07-23
3 39.65 Maja C. Frederiksen - 1998 Skive AM MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
4 38.50 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
5 38.39 Ayoe B. Røbel - 1998 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 36.39 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
7 34.99 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
8 33.66 Karoline Mangor - 1998 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
9 33.41 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
10 29.84 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
11 29.39 Rita Wilcke - 1999 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
12 28.08 Elisabeth Dorsche - 1998 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
13 28.00 Emilie Vejlgaard - 1998 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
14 27.05 Laura Pauska - 1999 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
15 25.17 Line Klit - 1998 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
16 24.64 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
17 24.05 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
18 23.10 Line Damsgaard Andersen - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
19 22.08 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik Ljungby Mångkamp, Ljungby, SWE 2017-05-28
20 21.29 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
21 19.38 Viktoria Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
22 14.09 Christine Tilling - 1999 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 17.57 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
2 14.33 Laura Pauska - 1999 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
3 13.20 Anne Farum Kristensen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
4 10.16 Viktoria Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.76 Rikke Andersen - 1998 Sparta AM Junioren-Gala, Mannheim, GER 2017-07-01
2 1.69 Tina Bischoff Gellin - 1998 Holte Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
3 1.59 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 Ljungby Mångkamp, Ljungby, SWE 2017-05-27
4 1.55 Line Damsgaard Andersen - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
5 1.54 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
6 1.53 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik Ljungby Mångkamp, Ljungby, SWE 2017-05-27
7 1.51 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
8 1.51 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA EM mangekamp 2nd League, Monzon, ESP 2017-07-01
9 1.50 Mille Lindholm Pedersen - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
10 1.48 Emilie Persson - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 1.45 Lise Pedersen - 1999 Rødding AK NVJ-stævne, Stoholm 2017-05-29
12 1.44 Frida Ahlmann - 1998 Greve Atletik DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
13 1.35 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 5.57 Emma Beiter Bomme - 1998 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
2 5.56 Karoline Mangor - 1998 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
3 5.38 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
4 5.25 Rosa Preuss Illionga - 1998 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
5 5.15 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-11
6 4.97 Mille Lindholm Pedersen - 1999 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
7 4.94 Sofie Tidsvilde - 1998 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
8 4.93 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
9 4.91 Amalie Brammer Kristiansen - 1999 Skive AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
10 4.88 Signe Skov Jensen - 1998 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
11 4.87 Elisabeth Dorsche - 1998 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
12 4.63 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
13 4.58 Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
14 4.48 Louise Wessel Leroy - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
15 4.45 Louise Østergård - 1999 SIK 80 Herning Games, Herning 2017-05-06
16 4.44 Lise Pedersen - 1999 Rødding AK DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
17 4.38 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
18 4.21 Katrine Lillie Johansen - 1999 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
19 3.56 Frederikke Mortensen - 1998 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.89 Rosa Preuss Illionga - 1998 Århus 1900 Spring med musik, Østerbro 2017-06-03
2 10.83 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM Islandgames, Visby, SWE 2017-06-24

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.63 Laura Grønbech - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
2 2.94 Bjørg Nowack - 1999 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 2.80 Signe Skov Jensen - 1998 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
4 2.60 Mille Lindholm Pedersen - 1999 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
5 2.59 Maja C. Frederiksen - 1998 Skive AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
6 2.45 Kate Ladefoged - 1998 Amager AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
7 2.20 Simone Lodahl - 1998 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.08 (0.0) Mai Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
2 15.64 (1.4) Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA EM mangekamp 2nd League, Monzon, ESP 2017-07-01
3 15.74 (-0.2) Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
4 16.14 (0.3) Amalie Brammer Kristiansen - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
5 16.24 (0.3) Caroline G S Johansen - 1998 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
6 16.33 (0.0) Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
7 16.63 (0.2) Julie Kretzschmer - 1999 Hvidovre AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
8 16.86 (-0.4) Sofie Tidsvilde - 1998 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
9 16.86 (0.3) Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
10 17.60 (-2.4) Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik Ljungby Mångkamp, Ljungby, SWE 2017-05-27
11 17.99 (0.3) Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
12 19.25 (0.1) Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
13 25.24 (-0.5) Kamilla Kajbæk - 1999 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 59.45 Anne Sofie Kirkegaard - 1998 Sparta AM AtletiCAGeneve, Geneve, SUI 2017-06-10
2 1.04.48 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 1.06.14 Liv Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
4 1.06.69 Amalie Brammer Kristiansen - 1999 Skive AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
5 1.08.79 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 1.12.27 Julie Kretzschmer - 1999 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 1.15.45 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14.

P22

100 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.90 (-0.9) Mette Graversgaard - 1995 Århus 1900 SkaraRacet, Skara, SWE 2017-06-06
2 12.13 (0.3) Martha Traoré - 1995 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
3 12.16 (1.9) Zarah Buchwald - 1995 Hvidovre AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
4 12.19 (1.4) Ida Karstoft - 1995 Sparta AM MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
5 12.48 (0.2) Camilla Motzkus - 1997 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 12.54 (1.7) Caroline Elkjær - 1995 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
7 12.61 (1.4) Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
8 12.67 (0.0) Monika Elisabeth Benserud (u) - 1996 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
9 12.97 (0.3) Liv Didi Pedersen - 1997 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
10 12.98 (0.3) Anne Porshold - 1995 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
11 13.16 (0.7) Sophie Roessler - 1996 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
12 13.84 (-0.1) Milja R. Simonsen - 1997 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
13 13.85 (0.0) Bonnie Liefting - 1995 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-21
14 13.89 (1.9) Silje Kristensen - 1997 Korsør AM Pointstævne, Holbæk 2017-06-13
15 15.02 (0.5) Anne-Sofie Rasmussen - 1997 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14

200 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 24.07 (0.7) Mette Graversgaard - 1995 Århus 1900 AtletiCAGeneve, Geneve, SUI 2017-06-10
2 24.45 (1.9) Ida Karstoft - 1995 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
3 25.18 (1.8) Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
4 25.99 (-2.5) Caroline Elkjær - 1995 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 30.18 (-1.2) Emma Dyrup Kleist - 1997 Viborg AM Sprintstævne, Vejle 2017-06-19

400 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 59.75 Eliska Maslanova - 1995 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
2 1.03.80 Silje Kristensen - 1997 Korsør AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-09

800 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.10.42 Line K Schulz - 1996 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
2 2.15.05 Emma Dyrup Kleist - 1997 Viborg AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
3 2.18.43 Carolien Millenaar (u) - 1997 Herning LK Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
4 2.24.89 Hilda Heller - 1996 Sparta AM Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
5 2.27.21 Emily Oron Lexner - 1997 Blovstrød Løverne Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
6 2.41.91 Cathrine Øhlers - 1997 IK Hellas Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
7 2.57.97 Stine Pearson - 1997 IK Hellas Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.11.83 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne EA Classic Permit, Bydgoszcz, POL 2017-06-03
2 4.18.15 Line K Schulz - 1996 Aalborg AM IFAM Outdoor, Oordegem, BEL 2017-05-27
3 4.26.97 Maria Larsen - 1996 Københavns IF MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
4 4.29.71 Josephine Thestrup - 1996 Sparta AM Big East Conference, Georgetown, USA 2017-05-09
5 4.36.93 Carolien Millenaar (u) - 1997 Herning LK MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
6 4.37.19 Louise Rode - 1997 Blovstrød Løverne MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
7 4.38.81 Louise Høj Jensen - 1997 AGF Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
8 4.40.65 Emma Dyrup Kleist - 1997 Viborg AM MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
9 4.43.84 Sara Schou Kristensen - 1997 Blovstrød Løverne MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
10 5.13.87 Emily Oron Lexner - 1997 Blovstrød Løverne Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
11 5.36.56 Anne-Sofie Rasmussen - 1997 Aabenraa IG DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
12 6.21.31 Samantha Jensen - 1996 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
13 7.36.47 Pernille Skovsted - 1997 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
14 7.36.50 Laura Thy Wadsbach - 1997 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 17.05.02 Maria Larsen - 1996 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
2 18.00.2 (m/k) Louise Høj Jensen - 1997 AGF Atletik Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
3 18.03.84 Cecilie Katrine Hansen - 1995 Sparta AM Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
4 19.08.20 (m/k) Isabella Sheldon - 1997 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
5 20.11.71 Anne-Sofie Rasmussen - 1997 Aabenraa IG DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
6 21.25.80 Sofie Vejlby Kaas Hansen - 1995 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 9.34.30 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne Diamond League, Oslo, NOR 2017-06-15
2 11.44.31 Louise Høj Jensen - 1997 AGF Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 13.13 Fawzie Otour - 1996 Aabenraa IG Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
2 12.70 Marie Aagaard - 1996 Aalborg AM Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
3 11.36 Lisa Brix - 1996 Amager AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
4 7.59 Marie El-Nasser - 1997 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
5 7.15 Nina Skov - 1997 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 53.44 Lisa Brix - 1996 Amager AC Kastestævne, Malmö, SWE 2017-06-21
2 44.37 Marie Aagaard - 1996 Aalborg AM Fredagsstævne, Odense 2017-07-21
3 42.87 Tenna Riber - 1995 Køge Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-09
4 34.44 Fawzie Otour - 1996 Aabenraa IG DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
5 21.76 Nina Skov - 1997 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24
6 19.38 Marie El-Nasser - 1997 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 49.56 Amanda Lillevang Rasmussen - 1997 Sparta AM Bottnarydskastet, Bottnaryd, SWE 2017-07-02
2 45.07 Nina Skov - 1997 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24
3 44.19 Marie Aagaard - 1996 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
4 31.86 Lisa Brix - 1996 Amager AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 38.95 Maja Overgaard - 1996 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
2 33.37 Cecilie Bønnelycke Hansen - 1997 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
3 31.09 Marie Aagaard - 1996 Aalborg AM Kastemangekamp, Aalborg 2017-07-02
4 30.22 Ane Liv Berthelsen - 1995 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
5 30.09 Louise Busk Nielsen - 1997 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 29.79 Laura Thy Wadsbach - 1997 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
7 26.67 Sandra B Christensen - 1995 Amager AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
8 22.67 Pernille Skovsted - 1997 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
9 22.31 Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
10 13.10 Nina Skov - 1997 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.81 Marie Aagaard - 1996 Aalborg AM Kastemangekamp, Aalborg 2017-07-02
2 12.76 Nina Skov - 1997 Skive AM Kastemangekamp, Skive 2017-07-24

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.70 Sandra B Christensen - 1995 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
2 1.57 Maibritt Olsen - 1995 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 1.55 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
4 1.44 Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
5 1.40 Ane Liv Berthelsen - 1995 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
6 1.34 Liv Didi Pedersen - 1997 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 6.35 Martha Traoré - 1995 Sparta AM EM U23, Bydgoszcz, POL 2017-07-15
2 5.53 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
3 5.50 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
4 5.29 Annette Juma Nielsen - 1996 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
5 5.18 Sophie Roessler - 1996 Frederiksberg IF DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
6 5.16 Sandra B Christensen - 1995 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.91 Anne Porshold - 1995 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
2 11.88 Annette Juma Nielsen - 1996 Københavns IF Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
3 11.72 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
4 11.03 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 10.38 Samantha Jensen - 1996 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.90 Caroline Ranners - 1995 Ballerup AK Ystadspelen, Ystad, SWE 2017-07-23
2 3.01 Annette Juma Nielsen - 1996 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 3.00 Sandra Christensen - 1995 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-14
4 2.59 Maibritt Olsen - 1995 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 13.61 (0.7) Mette Graversgaard - 1995 Århus 1900 EM U23, Bydgoszcz, POL 2017-07-14
2 14.67 (-0.8) Mathilde Heltbech - 1995 Helsingør IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
3 15.37 (0.9) Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
4 17.21 (-1.1) Anne Sofie O. Mikkelsen - 1997 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.02.52 Eliska Maslanova - 1995 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
2 1.16.02 Marie El-Nasser - 1997 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14.

D15

100 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.36 (1.5) Tazana Kamanga-Dyrbak - 2002 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-09
2 11.48 (1.8) Henrik Lykke - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
3 11.73 (1.3) Osadeba Isaac - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
4 11.87 (-0.5) Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
5 11.88 (1.1) Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
6 12.05 (0.6) Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
7 12.08 (1.9) Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Pointstævne, Greve 2017-05-17
8 12.09 (0.0) Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
9 12.09 (0.0) Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
10 12.11 (0.8) Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
11 12.12 (-0.5) Ali Basim Al-Timimi - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
12 12.24 (1.2) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
13 12.27 (1.8) Marius Greve Barslev - 2002 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
14 12.30 (1.8) Rasmus V Johansen - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
15 12.31 (-2.0) Kevin Rasmussen - 2002 Holte Atletik Klubmesterskaber, Ballerup 2017-08-12
16 12.31 (1.3) August Østergaard - 2003 Gentofte IK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
17 12.32 (0.1) Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
18 12.33 (1.7) Marvin B. Christensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
19 12.33 (1.8) Kilian M David - 2002 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
20 12.40 (0.1) Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
21 12.48 (1.0) Magnus Askov-Hansen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
22 12.52 (1.8) Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
23 12.55 (0.0) Miso Buha - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
24 12.57 (1.2) Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
25 12.57 (1.2) Tobias Senft Andersen - 2002 FIF Hillerød Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
26 12.61 (0.0) Marius Michalski - 2002 Herning GF Herning Games, Herning 2017-05-06
27 12.66 (0.5) Aske Brun - 2002 Gentofte IK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
28 12.67 (1.1) Lukas Eckholdt - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
29 12.70 (-0.3) Kasper Bakdal - 2002 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
30 12.70 (0.1) Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
31 12.74 (-0.1) Rasmus Fredsted Markussen - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-05-29
32 12.76 (-0.5) Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
33 12.78 (0.5) Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
34 12.81 (1.2) Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
35 12.86 (-0.5) Elia Noél Latta - 2002 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
36 12.91 (0.5) Rasmus Ingemann - 2003 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
37 12.91 (1.3) Oscar Løwenstein - 2002 Helsingør IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
38 13.09 (0.0) Wilhelm Kopp - 2003 Trongårdens IF Pointstævne, Hillerød 2017-05-17
39 13.09 (1.1) Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
40 13.11 (-0.3) Kasper Glerup Busk - 2002 AGF Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
41 13.12 (-0.5) Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
42 13.12 (1.0) Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
43 13.17 (1.0) Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
44 13.18 (0.4) Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
45 13.18 (1.0) Yones Valizadeh - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
46 13.19 (1.2) Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
47 13.28 (-0.3) Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
48 13.28 (0.7) William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06

200 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 22.54 (1.1) Tazana Kamanga-Dyrbak - 2002 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
2 23.67 (1.4) Lucas Soulier - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
3 23.97 (1.4) Osadeba Isaac - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
4 24.00 (-1.5) Henrik Lykke - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
5 24.34 (0.4) Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
6 24.36 (-1.5) Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
7 24.46 (-1.9) Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
8 24.73 (0.4) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
9 24.89 (-1.5) Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
10 24.95 (0.4) August Østergaard - 2003 Gentofte IK Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
11 24.96 (-0.3) Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
12 24.97 (-1.5) Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
13 25.13 (0.3) Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
14 25.20 (-0.3) Miso Buha - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
15 25.24 (1.4) Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
16 25.37 (0.3) Janus Petersen - 2002 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
17 25.55 (-1.5) Rasmus V Johansen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
18 25.57 (0.6) Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
19 25.68 (1.4) Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
20 25.79 (1.3) Aske Brun - 2002 Gentofte IK Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
21 26.18 (-0.1) Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
22 26.22 (-1.4) Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
23 26.22 (0.0) Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
24 26.33 (-0.8) Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
25 26.33 (-0.3) Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
26 26.34 (-0.8) Neloo Falck - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
27 26.36 (-1.5) Kasper Bakdal - 2002 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
28 26.37 (0.4) Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
29 26.39 (0.7) Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
30 26.43 (0.3) Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
31 26.64 (0.0) Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
32 26.80 (1.7) Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
33 26.96 (0.7) Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
34 27.06 (-1.4) Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
35 27.08 (1.7) William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
36 27.10 (-1.4) Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
37 27.11 (-0.8) William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
38 27.15 (0.0) Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
39 27.24 (-1.1) Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
40 27.31 (0.7) Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
41 27.36 (0.7) Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
42 27.38 (-1.9) Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
43 27.44 (0.0) Anton Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
44 27.47 (-1.1) Oliver Jensen - 2003 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
45 27.48 (-0.8) Silas Wang - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
46 27.69 (-1.4) Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
47 27.95 (-1.4) Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
48 28.06 (-1.4) Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07

300 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 36.59 Tazana Kamanga-Dyrbak - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
2 36.91 Lucas Soulier - 2002 Slagelse Atletik DELTA Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
3 38.44 August Østergaard - 2003 Gentofte IK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
4 38.52 Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 Herning Games, Herning 2017-05-06
5 39.12 Osadeba Isaac - 2002 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
6 39.12 Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
7 39.50 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
8 39.61 Aske Brun - 2002 Gentofte IK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
9 39.80 Miso Buha - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-04-24
10 39.82 Janus Petersen - 2002 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 39.84 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
12 39.91 Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
13 39.94 Anders Bang - 2002 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
14 40.18 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
15 40.48 Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM Herning Games, Herning 2017-05-06
16 40.78 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
17 40.84 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Herning Games, Herning 2017-05-06
18 41.15 Neloo Falck - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
19 41.28 Rasmus V Johansen - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
20 41.45 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
21 41.69 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
22 42.02 William Elsner - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
23 42.11 Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
24 42.37 Lukas Eckholdt - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
25 42.43 Mads Vährens - 2002 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
26 42.45 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
27 42.54 William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
28 42.96 Teodor Obelitz - 2002 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
29 43.02 Tobias K. Lindholm - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
30 43.04 Oliver Jensen - 2003 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
31 43.04 Alfred Lildballe - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
32 43.21 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
33 43.22 Sebastian Christensen-Thomsen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
34 43.56 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
35 44.26 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
36 45.15 Mathias Ebc Andersen - 2003 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
37 45.96 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
38 46.29 Jacob Auning - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
39 46.42 Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
40 46.61 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
41 47.08 Bastian Tolborg - 2003 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
42 47.11 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
43 47.44 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
44 47.63 Lauge Preisler Villund - 2003 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

800 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.00.9 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
2 2.01.64 Anders Bang - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
3 2.03.86 Lucas Soulier - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
4 2.04.98 Andreas Lange - 2002 Gentofte IK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
5 2.05.98 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
6 2.07.74 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
7 2.07.86 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-09
8 2.08.67 Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
9 2.10.11 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
10 2.10.53 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
11 2.12.09 William Elsner - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
12 2.12.62 Viktor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
13 2.12.90 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
14 2.14.05 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
15 2.15.51 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
16 2.15.91 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
17 2.16.54 Emil Hækkerup - 2003 FIF Hillerød Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
18 2.16.71 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
19 2.16.75 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
20 2.16.92 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
21 2.17.50 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
22 2.17.78 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
23 2.18.44 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
24 2.18.86 Mads Vährens - 2002 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
25 2.19.08 Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
26 2.19.32 Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
27 2.19.35 Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
28 2.20.07 Emil Pontoppidan Jensen - 2003 IK Hellas DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
29 2.20.27 Anton Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk Pointstævne, Holbæk 2017-06-13
30 2.20.86 Mathias Laugesen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
31 2.21.10 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
32 2.23.56 Marcus Rølling - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
33 2.24.55 Anton Wullum - 2002 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
34 2.25.01 Jens-Jakob Ingerslev - 2003 Gentofte IK Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
35 2.25.48 Teodor Obelitz - 2002 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
36 2.25.59 Lukas Iversen - 2003 SÅN-Løberne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
37 2.27.07 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
38 2.28.27 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
39 2.28.41 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
40 2.28.60 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
41 2.29.70 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
42 2.29.71 Viktor Elbæk - 2002 Aalborg Øst RRC Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
43 2.29.73 Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF Pointstævne, Hillerød 2017-05-17
44 2.29.84 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
45 2.30.37 Mathias Ebc Andersen - 2003 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
46 2.30.45 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
47 2.30.94 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
48 2.31.07 Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.14.47 Anders Bang - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
2 4.16.48 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
3 4.17.06 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
4 4.18.49 Andreas Lange - 2002 Gentofte IK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
5 4.19.17 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
6 4.21.15 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
7 4.27.55 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
8 4.27.71 Viktor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
9 4.27.77 Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
10 4.34.23 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 4.34.58 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
12 4.43.82 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
13 4.45.30 Abdi Saeed - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
14 4.45.33 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
15 4.45.52 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
16 4.47.11 Marcus Rølling - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
17 4.47.71 Pelle Carlsen Mohr - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
18 4.49.79 William Elsner - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
19 4.50.03 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
20 4.51.61 Ali Mohammed Alaabudi - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
21 4.51.86 Lukas Iversen - 2003 SÅN-Løberne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
22 4.53.20 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
23 4.53.77 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
24 4.55.97 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
25 4.56.79 Emil Pontoppidan Jensen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
26 4.57.79 Mathias Laugesen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
27 4.58.09 Tobias Mørkeberg Poulsen - 2002 Køge Atletik Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
28 4.59.76 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
29 5.04.64 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
30 5.09.98 Anton Wullum - 2002 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
31 5.11.89 Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
32 5.16.30 Elias Kongsted Misander - 2002 Gentofte IK Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
33 5.26.08 Jens-Jakob Ingerslev - 2003 Gentofte IK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
34 5.28.12 Ingi Johannesen - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
35 5.31.43 Jesper Knudsen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
36 5.34.27 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
37 5.46.47 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
38 5.47.47 Viktor Hjort Sørensen - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 9.33.44 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
2 9.36.24 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
3 9.39.88 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
4 9.55.44 Viktor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
5 9.55.99 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
6 10.02.07 Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
7 10.02.30 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
8 10.07.12 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
9 10.07.48 Marcus Rølling - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
10 10.11.40 Ali Mohammed Alaabudi - 2003 IK Hellas DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
11 10.16.12 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
12 10.19.15 Abdi Saeed - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
13 10.21.42 Pelle Carlsen Mohr - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
14 10.22.34 Tobias Mørkeberg Poulsen - 2002 Køge Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
15 10.25.32 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
16 10.40.93 Lukas Iversen - 2003 SÅN-Løberne BM 3000 m, Rønne 2017-05-17
17 10.46.86 Malthe Bøgebjerg - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
18 10.53.97 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
19 10.55.24 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
20 10.59.93 Anton Wullum - 2002 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
21 11.03.67 Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
22 11.08.04 Theis Munktved - 2002 Blovstrød Løverne Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
23 11.08.23 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Herning Games, Herning 2017-05-06
24 11.12.68 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
25 11.15.37 Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
26 11.30.78 Jeppe Larsen - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
27 11.35.06 Rasmus Hansen - 2003 Viking Atletik BM 3000 m, Rønne 2017-05-17
28 11.49.80 Asbjørn Birkelund - 2002 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
29 11.59.13 Konrad Fisker - 2002 IK Hellas DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
30 12.15.38 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 7.47.80 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
2 8.14.70 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
3 8.22.48 Tobias K. Lindholm - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
4 8.24.45 Sebastian Christensen-Thomsen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.60 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
2 14.05 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
3 13.94 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
4 13.44 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
5 13.03 Robin Tirkov - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
6 12.71 Rasmus V Johansen - 2002 Århus 1900 Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
7 12.52 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
8 12.43 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
9 12.26 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
10 12.18 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 11.94 Henrik Lykke - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
12 11.88 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
13 11.70 Tobias Senft Andersen - 2002 FIF Hillerød Nordsjællandske mesterskaber, Hillerød 2017-06-07
14 11.57 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
15 11.55 Lasse Frandsen - 2002 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
16 11.42 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
17 11.24 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
18 11.14 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
19 10.96 Oscar Løwenstein - 2002 Helsingør IF Nordsjællandske mesterskaber, Hillerød 2017-06-07
20 10.54 Wilhelm Kopp - 2003 Trongårdens IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
21 10.37 Martin Rasmussen - 2002 Nyborg GF Åbningsstævne, Odense 2017-05-02
22 10.34 Marius Michalski - 2002 Herning GF Herning Games, Herning 2017-05-06
23 10.15 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
24 10.12 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
25 10.01 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
26 10.00 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
27 9.94 William Elsner - 2003 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
28 9.90 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
29 9.84 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Herning Games, Herning 2017-05-06
30 9.51 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
31 9.33 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DGI nålestævne, Ringkøbing 2017-06-14
32 9.24 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
33 9.15 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
34 9.10 Jacob Riis Petersen - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
35 9.06 Miso Buha - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-04-24
36 9.06 Silas Wang - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
37 8.90 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
38 8.86 Magnus Lund - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
39 8.76 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
40 8.40 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Haderslev 2017-06-20
41 8.37 Mads Jakobsen - 2003 SAK-77 DGI nålestævne, Hvide Sande 2017-04-29
42 8.34 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 49.36 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
2 42.53 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
3 40.50 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
4 39.12 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
5 38.98 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
6 38.56 Rasmus Post Meyhoff - 2002 Køge Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
7 38.27 Lasse Frandsen - 2002 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
8 38.01 Robin Tirkov - 2002 Ballerup AK Kastemangekamp, Ballerup 2017-06-25
9 37.34 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
10 36.50 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
11 35.87 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
12 35.19 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
13 34.74 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
14 33.33 Rasmus V Johansen - 2002 Århus 1900 Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
15 33.21 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
16 31.21 Tobias Senft Andersen - 2002 FIF Hillerød Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
17 30.86 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
18 28.89 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
19 28.80 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Klubstævne, Odense 2017-08-02
20 28.50 William Elmer - 2002 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
21 27.39 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
22 26.78 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
23 26.48 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
24 26.22 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
25 26.13 Henrik Lykke - 2003 SAK-77 Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
26 25.36 Marius Greve Barslev - 2002 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
27 25.30 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
28 25.11 Magnus Lund - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
29 25.09 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
30 24.72 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
31 24.08 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
32 24.00 Emil Boesen - 2003 Ballerup AK Opvisningsstævne, Ballerup 2017-05-21
33 23.63 Filip Nielsen - 2002 Ballerup AK Kastestævne, Castiglione Della Pescaia, ITA 2017-04-15
34 23.41 Koen Van Der Laan - 2002 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
35 22.51 Jacob Isaksen - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
36 22.25 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DGI nålestævne, Hvide Sande 2017-04-29
37 22.07 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
38 20.93 Lukas Eckholdt - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
39 20.25 Mads Jakobsen - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
40 19.87 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Herning Games, Herning 2017-05-06
41 18.85 August Lund Jessen - 2003 Haderslev IF Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
42 18.80 Thor Bundesen - 2002 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 60.64 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
2 55.26 Nicco Vestbo Hattesen - 2002 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
3 48.95 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
4 44.44 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
5 39.09 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
6 37.98 Oscar Løwenstein - 2002 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
7 35.74 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
8 32.43 Robin Tirkov - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
9 31.34 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
10 30.08 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
11 29.44 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
12 29.12 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
13 26.70 Lasse Frandsen - 2002 Rødding AK DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
14 25.12 Rasmus V Johansen - 2002 Århus 1900 Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
15 23.03 Jacob Isaksen - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
16 23.01 Anton Uhrskov - 2003 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
17 22.82 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
18 22.39 Mads Jakobsen - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
19 22.16 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
20 21.24 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
21 20.77 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
22 20.74 Filip Nielsen - 2002 Ballerup AK Kastestævne, Castiglione Della Pescaia, ITA 2017-04-15
23 20.22 Robert Christiansen - 2003 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
24 15.10 Thor Bundesen - 2002 Ballerup AK Kastestævne, Castiglione Della Pescaia, ITA 2017-04-15
25 10.79 Mads Østerberg-Hansen - 2003 Amager AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
26 10.24 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 49.07 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Sommerspydkast, Aarhus 2017-08-08
2 45.53 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
3 45.17 Robin Tirkov - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
4 44.35 Dren Meri - 2002 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
5 43.60 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
6 43.20 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
7 43.09 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
8 43.08 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
9 42.61 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
10 42.54 Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 Herning Games, Herning 2017-05-06
11 42.46 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
12 42.42 Lasse Frandsen - 2002 Rødding AK Herning Games, Herning 2017-05-06
13 42.36 Tobias Senft Andersen - 2002 FIF Hillerød Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
14 41.29 Rasmus Fredsted Markussen - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
15 39.93 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
16 39.35 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
17 38.67 Rasmus V Johansen - 2002 Århus 1900 Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
18 38.15 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
19 37.74 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Kastemangekamp, Ballerup 2017-06-25
20 35.61 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
21 35.08 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-05-29
22 34.58 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Klubstævne, Roskilde 2017-07-31
23 34.11 Oscar Løwenstein - 2002 Helsingør IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
24 33.57 Victor Chabert - 2002 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
25 33.44 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Haderslev 2017-06-20
26 33.38 William Elmer - 2002 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
27 32.81 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
28 32.56 Tobias Andresen - 2002 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-05-29
29 32.47 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
30 31.85 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
31 31.58 Simon Fisker - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
32 31.42 Filip Nielsen - 2002 Ballerup AK Kastestævne, Castiglione Della Pescaia, ITA 2017-04-15
33 30.07 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
34 30.07 Sebastian Skovhauge - 2003 HI Skanderborg Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
35 29.95 Alfred Lildballe - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
36 28.53 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Pointstævne, Herlufsholm 2017-05-29
37 27.67 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
38 27.41 Magnus Askov-Hansen - 2003 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
39 27.30 William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
40 26.87 Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
41 26.82 Thor Bundesen - 2002 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
42 25.96 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.73 Wilhelm Kopp - 2003 Trongårdens IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
2 1.73 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
3 1.73 Marius Michalski - 2002 Herning GF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
4 1.68 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
5 1.67 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
6 1.64 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
7 1.63 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
8 1.62 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
9 1.61 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
10 1.60 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
11 1.60 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
12 1.58 Magnus Askov-Hansen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
13 1.58 Benjamin Klein - 2002 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
14 1.58 Silas Wang - 2002 Hvidovre AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
15 1.57 Lucas Søvang - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Haderslev 2017-06-20
16 1.56 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
17 1.56 Lasse Horn - 2003 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
18 1.55 Jakob Andersen - 2002 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
19 1.55 Oscar Løwenstein - 2002 Helsingør IF Nordsjællandske mesterskaber, Hillerød 2017-06-07
20 1.53 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
21 1.50 Jakob Staun Mortensen - 2003 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
22 1.50 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
23 1.50 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DGI nålestævne, Ringkøbing 2017-06-14
24 1.50 Tobias S. Dichmann - 2003 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
25 1.45 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
26 1.45 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
27 1.45 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
28 1.45 Victor Chabert - 2002 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
29 1.45 Lasse Frandsen - 2002 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
30 1.45 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
31 1.45 Jacob Auning - 2003 Aabenraa IG LM Atletik, Vejen 2017-08-19
32 1.43 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
33 1.40 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
34 1.40 Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
35 1.40 Tobias Senft Andersen - 2002 FIF Hillerød Nordsjællandske mesterskaber, Hillerød 2017-06-07
36 1.40 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DGI nålestævne, Ringkøbing 2017-06-14
37 1.40 Lucas Eckholt - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Haderslev 2017-06-20
38 1.35 Simon August Mørk - 2002 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
39 1.35 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
40 1.35 Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
41 1.30 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
42 1.30 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 6.13 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
2 6.09 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
3 6.06 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
4 5.62 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
5 5.57 Marius Michalski - 2002 Herning GF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
6 5.55 Rasmus V Johansen - 2002 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
7 5.52 Magnus Askov-Hansen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
8 5.52 Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
9 5.50 Robin Tirkov - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
10 5.50 Kasper Glerup Busk - 2002 AGF Atletik DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
11 5.48 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
12 5.44 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
13 5.36 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
14 5.36 Wilhelm Kopp - 2003 Trongårdens IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
15 5.32 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
16 5.31 Sebastian Fischer - 2002 Køge Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
17 5.25 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
18 5.24 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
19 5.23 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
20 5.17 Miso Buha - 2003 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
21 5.16 Rasmus Fredsted Markussen - 2003 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-05-29
22 5.15 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
23 5.15 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
24 5.14 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
25 5.13 Yones Valizadeh - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
26 5.12 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
27 5.10 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
28 5.07 Emil Boesen - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
29 5.07 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
30 5.07 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
31 5.07 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
32 5.03 Janus Petersen - 2002 IK Olympia Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
33 5.00 Silas Wang - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
34 4.99 Simon Fisker - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
35 4.99 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Herning Games, Herning 2017-05-06
36 4.98 William Kola - 2003 Gentofte IK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
37 4.97 William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-05-01
38 4.96 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
39 4.96 Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
40 4.94 Neloo Falck - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
41 4.91 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
42 4.89 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 11.86 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
2 11.85 Miso Buha - 2003 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
3 10.96 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
4 10.81 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
5 10.74 William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
6 10.73 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
7 10.40 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
8 9.99 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
9 9.90 Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
10 9.81 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Klubstævne, Odense 2017-08-02
11 8.25 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.80 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
2 3.72 Oscar Løwenstein - 2002 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
3 3.23 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
4 3.10 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
5 3.10 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
6 3.08 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
7 2.95 Emil Boesen - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
8 2.90 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
9 2.80 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
10 2.80 Lasse Horn - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
11 2.80 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
12 2.80 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
13 2.70 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
14 2.70 Thor Wiskum - 2002 Holte Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
15 2.60 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
16 2.60 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
17 2.60 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber hold, Greve 2017-09-16
18 2.40 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
19 2.35 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Stangspringsstævne, Slagelse 2017-06-06
20 2.10 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
21 2.10 Magnus Bukhave - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
22 2.10 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
23 2.05 Peter Agerlund Christensen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Stangspringsstævne, Slagelse 2017-06-06
24 2.00 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
25 1.60 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14

100 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.60 (0.3) Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
2 14.60 (1.6) Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
3 14.77 (0.3) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
4 15.18 (0.3) Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
5 15.38 (-1.1) Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
6 15.54 (0.3) Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
7 15.55 (0.3) Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
8 15.69 (-1.1) Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
9 15.76 (1.6) Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
10 16.02 (0.7) Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
11 16.04 (1.6) Rasmus Fredsted Markussen - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
12 16.39 (-1.1) Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
13 16.54 (-0.2) Aske Brun - 2002 Gentofte IK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
14 16.62 (-0.4) Jakob Staun Mortensen - 2003 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
15 16.93 (-0.8) Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
16 16.96 (-0.8) Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
17 17.04 (1.8) Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2017-06-07
18 17.09 (-0.4) Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
19 17.14 (-1.1) Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
20 17.48 (-1.1) Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
21 17.60 (-0.2) Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
22 17.95 (0.8) Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
23 18.20 (-0.1) Peter Agerlund Christensen - 2003 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
24 18.34 (-0.4) Emil Boesen - 2003 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
25 18.56 (-0.4) Sebastian Stejlgaard - 2002 Trongårdens IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
26 19.67 (1.6) Magnus Bukhave - 2003 Herning GF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
27 23.34 (0.0) Lloyd Kloski - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06

300 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 42.99 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
2 44.40 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
3 44.62 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
4 45.56 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
5 46.31 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
6 46.51 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
7 46.55 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
8 46.68 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
9 47.81 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14.

1 17.23.84 Asbjørn Birkelund - 2002 Københavns IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18

D17

100 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.73 (-0.6) Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM VM U18, Nairobi, KEN 2017-07-12
2 10.90 (0.4) Mark Asp - 2001 Vejle IF MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
3 11.05 (1.9) Rasmus Thornbjerg Klausen - 2000 Fremad Holbæk Pointstævne, Holbæk 2017-06-13
4 11.25 (0.0) Mads Lund - 2000 Sparta AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-19
5 11.25 (1.7) Emil Frænde - 2000 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
6 11.29 (2.0) Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
7 11.32 (0.3) Vincent Plas - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
8 11.35 (0.1) Malachy Mozejko - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
9 11.43 (0.8) Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
10 11.53 (-0.9) Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
11 11.62 (1.3) Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
12 11.63 (0.3) Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
13 11.74 (2.0) Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
14 11.79 (1.8) Laurits Holm Olesen - 2001 Skive AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
15 11.84 (0.6) Haris Khan - 2000 Hvidovre AM Laxaspelen, Halmstad, SWE 2017-06-17
16 11.84 (0.9) Martin Lindebjerg - 2000 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
17 11.86 (2.0) Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
18 11.90 (1.8) Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
19 12.03 (-1.3) Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
20 12.05 (0.9) Markus Pallesen - 2000 SAK-77 Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
21 12.08 (0.3) Peter Kjølbye - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
22 12.11 (1.3) Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
23 12.20 (0.1) Philip Vikne Dalmose - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
24 12.23 (0.9) Thomas Moraes Bengtsson - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
25 12.29 (0.3) Johan Voigt - 2001 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
26 12.33 (0.4) Anton Bisgaard - 2001 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
27 12.44 (0.4) William Korsgaard - 2001 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
28 12.48 (0.3) Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
29 12.57 (0.0) Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
30 12.57 (1.3) Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
31 12.59 (-0.9) Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
32 12.59 (-0.1) Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
33 12.67 (1.2) Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
34 12.69 (0.1) William Asklund - 2001 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
35 12.71 (-0.9) Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
36 12.71 (0.4) Oliver Lumholdt - 2001 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
37 12.79 (0.1) Magnus Munk Rosenbeck - 2001 Holte Atletik Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
38 12.82 (1.7) Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
39 12.95 (1.2) Thomas Larsen - 2000 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
40 12.97 (-0.9) Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
41 12.98 (1.2) Jacob Lott - 2001 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
42 13.14 (0.6) Andreas Holse Heilsmann - 2000 Vordingborg AC Pointstævne, Herlufsholm 2017-05-29
43 13.31 (0.0) Anton Sigurd Holm Gehrig - 2001 FIF Hillerød Pointstævne, Hillerød 2017-05-17
44 13.57 (1.2) Mike Nielsen - 2000 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
45 13.82 (1.9) Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Pointstævne, Holbæk 2017-06-13
46 13.86 (-4.2) Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
47 14.09 (-4.2) Bárður Jóhansson - 2001 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
48 14.34 (-4.2) Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20

200 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 21.35 (0.0) Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM VM U18, Nairobi, KEN 2017-07-14
2 22.26 (1.0) Rasmus Thornbjerg Klausen - 2000 Fremad Holbæk Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
3 22.63 (1.4) Emil Frænde - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
4 22.96 (1.6) Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 23.00 (1.4) Mikkel Ramlow - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
6 23.12 (1.6) Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
7 23.48 (-0.8) Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
8 23.57 (1.0) Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
9 23.78 (1.6) Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
10 23.91 (0.2) Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
11 24.27 (1.6) Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
12 24.47 (-0.8) Andreas Land - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
13 24.55 (1.5) Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
14 25.05 (2.0) Johan Voigt - 2001 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
15 25.29 (2.0) Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
16 25.35 (1.6) Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
17 25.82 (0.0) Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
18 26.25 (0.0) Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
19 26.78 (-0.1) Adam Bilde - 2001 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
20 26.96 (-0.5) Thomas Larsen - 2000 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
21 27.04 (-2.2) Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
22 27.08 (0.0) Kasper Mejlholm - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
23 27.68 (-1.2) Bárður Jóhansson - 2001 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
24 27.91 (2.0) Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
25 29.84 (-1.2) Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
26 29.90 (-0.7) Martin Haals Stenvang - 2001 Aalborg AM DGI LM, Sæby 2017-04-29

400 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 50.26 William Devantier - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
2 50.35 Mads Lund - 2000 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
3 51.41 Vincent Plas - 2001 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
4 52.05 Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
5 53.09 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
6 54.20 Haris Khan - 2000 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
7 54.26 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
8 54.35 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
9 54.59 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
10 55.05 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 55.08 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
12 55.22 Morten Bach - 2000 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
13 55.47 Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
14 55.61 Andreas Land - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
15 55.76 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
16 56.17 Markus Pallesen - 2000 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
17 56.30 Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
18 56.32 Carl-Christian Burvil - 2000 Århus 1900 Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
19 56.79 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
20 57.58 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
21 59.34 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
22 1.00.04 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
23 1.00.15 Mathias Sikora - 2000 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
24 1.00.33 Ralph Jade Nieves - 2000 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
25 1.01.07 Adam Bilde - 2001 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
26 1.03.11 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2017-06-07
27 1.03.43 Trym Mo Hansen - 2001 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

800 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.50.63 William Devantier - 2000 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
2 1.57.7 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
3 1.59.17 Morten Bach - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
4 1.59.51 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
5 2.01.33 Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
6 2.01.69 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
7 2.02.03 Frederik Gottlieb - 2000 Helsingør IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
8 2.03.09 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
9 2.04.07 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
10 2.04.10 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
11 2.04.60 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
12 2.05.27 Villads Schou - 2001 Københavns IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
13 2.05.60 Conrad Lind - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
14 2.07.07 Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
15 2.07.2 Carl-Christian Burvil - 2000 Viborg AM Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
16 2.07.59 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
17 2.07.85 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
18 2.08.72 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
19 2.10.27 Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
20 2.11.11 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
21 2.11.91 Mathias Sikora - 2000 Slagelse Atletik DELTA Atletikstævne, Slagelse 2017-05-21
22 2.14.00 Rasmus Jensen - 2001 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
23 2.17.30 Martin Haals Stenvang - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
24 2.17.96 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
25 2.24.05 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
26 2.24.26 Dirie Abdirahman - 2000 IK Hellas Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
27 2.30.39 Jeppe Fribæk - 2001 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
28 2.32.80 Peter Egsgaard Kruse - 2001 Herning GF Herning Games, Herning 2017-05-06
29 2.33.11 Andreas Holse Heilsmann - 2000 Vordingborg AC Pointstævne, Herlufsholm 2017-05-29
30 2.36.61 Jens Mejrup - 2001 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
31 2.36.64 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
32 2.39.40 Nicklas Struve - 2001 Parasport Frederiksberg Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
33 2.47.66 Vitus Lei Hansgaard - 2001 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.51.94 William Devantier - 2000 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
2 4.01.29 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 4.04.57 Morten Bach - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
4 4.07.66 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
5 4.08.02 Oscar Simonsen - 2001 Sparta AM Soirée Comité 06, Nice, FRA 2017-06-21
6 4.12.51 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
7 4.13.24 Conrad Lind - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
8 4.21.65 Andreas Rumin Kjær - 2000 AGF Atletik Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
9 4.22.42 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
10 4.23.24 Louis Cantby - 2001 Hvidovre AM Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
11 4.23.65 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
12 4.24.16 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
13 4.25.79 Emil Pallesen - 2001 AGF Atletik Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
14 4.25.93 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
15 4.30.56 Sigurd Zielinski Djurup - 2000 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
16 4.36.51 Mads Lund - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
17 4.40.02 Mathias Sikora - 2000 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
18 4.40.02 Kristian Carstensen - 2001 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
19 4.41.10 Martin Haals Stenvang - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
20 4.45.16 Ahadi Namulya - 2000 Aalborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
21 4.47.22 Villads Schou - 2001 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
22 4.47.94 Dirie Abdirahman - 2000 IK Hellas Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
23 4.52.73 Rasmus Jensen - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
24 4.58.84 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
25 5.01.40 Christian Pilehave - 2001 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
26 5.02.59 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
27 5.03.48 David Romney Lauridsen - 2001 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
28 5.05.61 Florian Arensbach - 2001 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
29 5.12.34 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
30 5.20.97 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
31 5.28.33 Jens Mejrup - 2001 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
32 5.51.32 Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.49.7 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
2 15.51.2 Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
3 16.15.18 Anton Østdal - 2001 Bagsværd AC Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
4 16.24.6 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
5 16.48.94 (m/k) Mathias Sikora - 2000 Team Hechmann Sport Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
6 16.49.58 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
7 16.57.64 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-21
8 17.16.09 Laurits Holm - 2000 Ganløse Tri Center Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
9 17.36.61 Villads Schou - 2001 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
10 17.41.15 Kristian Carstensen - 2001 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
11 17.43.89 Conrad Lind - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
12 18.05.73 Jacob Seerup Kirkeby - 2000 Nyvest Atletik BM 5000 m, Rønne 2017-06-14
13 18.08.20 Martin Haals Stenvang - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
14 18.38.16 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
15 19.10.77 David Romney Lauridsen - 2001 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
16 19.26.27 Sebastian Hansen - 2001 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
17 20.15.84 Jens Mejrup - 2001 Esbjerg AM Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31

2000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 6.43.12 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
2 6.50.35 Louis Cantby - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.55 Mads Lund - 2000 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
2 13.08 Jonas Stampe - 2000 Rødding AK NVJ-stævne, Stoholm 2017-05-29
3 12.94 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
4 12.88 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
5 11.95 Anton Kühl - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
6 11.89 Tobias Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
7 11.87 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
8 11.80 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
9 10.81 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
10 10.57 Frederik Skov Hansen - 2001 Viborg AM Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
11 9.63 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
12 9.55 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
13 9.45 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Kastemangekamp, Aalborg 2017-07-02
14 9.06 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Klubmesterskaber, Ballerup 2017-08-12
15 8.57 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
16 8.15 Mike Nielsen - 2000 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-05-29
17 7.78 Anton Sigurd Holm Gehrig - 2001 FIF Hillerød Pointstævne, Hillerød 2017-05-17
18 7.75 Bárður Jóhansson - 2001 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
19 7.07 Nikolaj Sivertsen Nørring - 2001 Gråsten IG Regionsstævne, Gråsten 2017-05-22
20 5.21 Oliver Lumholdt - 2001 Ballerup AK Klubmesterskaber, Ballerup 2017-08-12

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 44.27 Mads Lund - 2000 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-11
2 44.21 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
3 40.93 Anton Kühl - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
4 38.39 Jonas Stampe - 2000 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
5 36.63 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
6 31.76 Frederik Skov Hansen - 2001 Viborg AM Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
7 29.12 Saef Ali - 2000 Roar Atletik Klubstævne, Odense 2017-08-02
8 27.25 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
9 26.92 Tobias Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
10 26.72 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
11 23.68 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
12 22.93 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
13 22.42 Jacob Lott - 2001 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
14 18.81 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Pointstævne, Holbæk 2017-06-13
15 18.74 Bárður Jóhansson - 2001 Færøerne 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
16 17.09 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 59.70 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Opvisningsstævne, Ballerup 2017-05-21
2 49.15 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-07
3 37.36 Frederik Skov Hansen - 2001 Viborg AM Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
4 35.44 Anton Kühl - 2001 Århus 1900 Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
5 34.43 Jonas Stampe - 2000 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
6 33.24 Emil Hedegaard Hansen - 2001 Herlev Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
7 32.47 Tobias Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
8 28.57 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 58.26 Jacob Binou Nielsen - 2000 Korsør AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
2 56.92 Vitus Lei Hansgaard - 2001 Holte Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
3 51.54 Mads Lund - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
4 51.22 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
5 48.80 Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Nålestævne, Viborg 2017-05-18
6 45.71 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
7 44.25 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
8 40.32 Jonas Stampe - 2000 Rødding AK NVJ-stævne, Stoholm 2017-05-29
9 38.67 Frederik Skov Hansen - 2001 Viborg AM Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
10 37.74 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia Pointstævne, Maribo 2017-05-15
11 35.34 Anton Kühl - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
12 32.40 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
13 31.06 Andreas Holse Heilsmann - 2000 Vordingborg AC Pointstævne, Maribo 2017-05-15
14 29.63 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Kastestævne, Castiglione Della Pescaia, ITA 2017-04-15
15 28.71 Tobias Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
16 27.57 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
17 27.38 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
18 27.20 Tóki Bak Sørensen - 2000 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
19 26.94 Bárður Jóhansson - 2001 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
20 26.00 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
21 23.46 Saef Ali - 2000 Roar Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
22 18.32 Mathias Sikora - 2000 Slagelse Atletik DELTA Atletikstævne, Slagelse 2017-05-20

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 17.85 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
2 16.61 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Kastestævne, Greve 2017-07-22
3 13.12 Jonas Stampe - 2000 Rødding AK Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
4 11.85 Frederik Skov Hansen - 2001 Viborg AM Kastemangekamp, Aabenraa 2017-07-23
5 10.76 Anton Kühl - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber kastemangekamp, Holstebro 2017-06-03
6 10.20 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Kastemangekamp, Aalborg 2017-07-02

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.92 Marius Hytholm Alex Petersen - 2001 Holte Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
2 1.89 Mads Lund - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
3 1.86 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
4 1.83 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
5 1.81 Jacob Rosenlund - 2001 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
6 1.81 Laurits Holm Olesen - 2001 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
7 1.81 Thomas S. Larsen - 2000 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
8 1.75 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-21
9 1.70 Jonas Danker Linnemann - 2000 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
10 1.65 Adrian Liaos - 2000 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
11 1.65 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
12 1.60 Nikolaj Sivertsen Nørring - 2001 Gråsten IG Regionsstævne, Gråsten 2017-05-22
13 1.60 Trym Mo Hansen - 2001 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
14 1.60 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
15 1.60 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF LM Atletik, Vejen 2017-08-19
16 1.55 William Korsgaard - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
17 1.55 Peter Kjølbye - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
18 1.50 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
19 1.50 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
20 1.47 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
21 1.45 Tóki Bak Sørensen - 2000 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
22 1.45 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2017-06-07

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 7.19 Mads Lund - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
2 6.92 Emil Frænde - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
3 6.63 Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
4 6.25 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
5 6.11 Martin Lindebjerg - 2000 Fremad Holbæk Baneturnering 10, Holbæk 2017-08-29
6 6.08 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
7 5.95 Laurits Holm Olesen - 2001 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
8 5.93 Malachy Mozejko - 2000 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
9 5.92 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
10 5.90 Peter M. Adamsen - 2000 Københavns IF Bededagsspring, Østerbro 2017-05-12
11 5.86 Anton Bisgaard - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
12 5.75 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
13 5.70 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
14 5.60 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
15 5.56 Thomas S. Larsen - 2000 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
16 5.38 Anton Sigurd Holm Gehrig - 2001 FIF Hillerød Pointstævne, Hillerød 2017-05-17
17 5.38 Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Herning Games, Herning 2017-05-06
18 5.37 Simon Bergström - 2000 IK Hellas Klubstævne, Roskilde 2017-07-31
19 5.31 Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas Klubstævne, Roskilde 2017-07-31
20 5.15 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
21 4.83 Adrian Liaos - 2000 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
22 4.80 Jacob Lott - 2001 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
23 4.79 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
24 4.74 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
25 4.69 Oliver Hinsch - 2000 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
26 4.66 Mike Nielsen - 2000 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
27 4.58 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
28 4.53 Thomas Larsen - 2000 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
29 4.38 Sebastian Hansen - 2001 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
30 4.27 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.82 Marius Hytholm Alex Petersen - 2001 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
2 12.42 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
3 12.41 Anton Bisgaard - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
4 12.39 William Korsgaard - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
5 12.11 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
6 12.10 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
7 11.84 Nikolai Lysholdt Petersen - 2001 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
8 11.27 Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
9 11.17 Andreas Sørensen - 2000 Roar Atletik Klubstævne, Odense 2017-08-02
10 11.08 Johan Voigt - 2001 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 11.07 Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
12 10.90 Gustav Graff Esbensen - 2001 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
13 10.77 Oliver Hinsch - 2000 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
14 10.12 Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
15 8.26 Eyad Adaoui - 2000 Roar Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.10 Peter M. Adamsen - 2000 Københavns IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
2 3.80 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Stangspringsstævne, Aarhus 2017-08-12
3 3.70 Mads Lund - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
4 3.60 Frederik Engborg Thede - 2000 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
5 3.60 Christian Munch Skylv - 2001 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
6 3.30 Kasper Hørman - 2001 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
7 3.00 August Winter - 2001 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
8 2.80 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
9 2.70 Niklas Nonboe - 2001 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
10 2.70 Oliver Lumholdt - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
11 2.54 Martin Lindebjerg - 2000 Fremad Holbæk DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
12 2.40 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
13 2.20 Andreas Land - 2000 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
14 1.70 Mike Nielsen - 2000 Aabenraa IG Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14

110 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.58 (-0.1) Mads Lund - 2000 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
2 15.88 (-0.4) Anton Bisgaard - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
3 16.29 (-0.1) Peter M. Adamsen - 2000 Københavns IF Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
4 16.53 (-0.8) Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
5 16.95 (-2.8) Andreas Land - 2000 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2017-05-02
6 19.19 (-0.7) Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
7 20.20 (1.5) Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
8 22.53 (0.0) Richard Berg Pedersen - 2001 Aalborg Øst RRC Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 58.46 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
2 1.03.32 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
3 1.06.23 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
4 1.09.63 Andreas Land - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14.

D19

100 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.62 (1.6) Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
2 10.63 (1.1) Simon Hansen - 1998 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 10.73 (1.8) Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
4 10.98 (0.4) Steffen Udengaard Knudsen - 1998 Århus 1900 Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
5 11.01 (1.4) Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
6 11.03 (2.0) Jonathan Aquino (u) - 1999 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
7 11.04 (1.9) Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
8 11.05 (1.3) Nicolai Lind Andersen - 1998 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
9 11.12 (1.2) Albert Ranning - 1998 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
10 11.16 (1.9) Zaki Dhamac - 1999 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
11 11.23 (0.3) Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
12 11.31 (0.3) Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
13 11.34 (0.0) Emil Ipsen - 1999 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
14 11.48 (1.4) Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
15 11.52 (1.1) Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Herning Games, Herning 2017-05-06
16 11.58 (0.0) Marc Hanselmann Nielsen - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
17 11.63 (0.0) Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
18 11.68 (1.6) Niklas Bjerre - 1999 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
19 11.71 (2.0) Oliver Birlie - 1999 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
20 11.72 (0.3) Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
21 11.83 (0.3) Frankly Dadey - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
22 11.83 (0.4) David Outzen - 1998 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
23 11.88 (0.6) Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
24 11.91 (-0.1) Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
25 12.01 (1.2) Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
26 12.02 (-0.1) Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
27 12.09 (0.5) Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
28 12.13 (1.6) Nicolai Friis - 1998 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
29 12.14 (-1.4) Emil Grovn - 1998 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
30 12.18 (0.0) Andreas Støve - 1998 SAK-77 Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
31 12.26 (0.4) Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
32 12.60 (0.5) Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
33 12.61 (1.9) Espoir Musafiri - 1999 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
34 12.78 (1.9) Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
35 12.90 (-0.5) Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
36 13.38 (1.3) Nicolai Clausen - 1999 Vidar Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

200 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 21.66 (1.5) Simon Hansen - 1998 Århus 1900 B&S Kurpfalz-Gala, Weinheim, GER 2017-05-27
2 21.87 (1.3) Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
3 21.94 (1.5) Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
4 22.11 (-1.0) Jonathan Aquino (u) - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 22.31 (-1.0) Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
6 22.42 (0.8) Nicolai Lind Andersen - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
7 22.60 (1.6) Albert Ranning - 1998 Københavns IF Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
8 22.64 (1.0) Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
9 22.65 (0.0) Zaki Dhamac - 1999 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
10 22.97 (0.9) Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
11 23.27 (-0.3) Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
12 23.45 (0.9) Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
13 23.48 (0.7) Samuel Marcus - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
14 24.00 (0.4) Oliver Birlie - 1999 Amager AC DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
15 24.02 (0.4) Niklas Bjerre - 1999 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
16 24.30 (1.7) Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
17 24.44 (-1.9) Andreas Støve - 1998 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
18 25.15 (0.3) Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Nålestævne, Aalborg 2017-05-10
19 25.32 (1.6) Emil Grovn - 1998 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
20 25.36 (-1.7) Xavier Magalhaes - 1999 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-05-01
21 25.75 (-1.9) Jonas Jensen - 1998 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
22 26.47 (1.7) Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
23 26.54 (-1.2) Julian Gregersen - 1998 Vejle IF 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
24 27.12 (-0.1) Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30

400 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 48.86 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
2 49.69 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
3 50.50 Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
4 51.23 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
5 51.56 Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
6 51.80 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
7 52.10 Felipe Bahamondes - 1999 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
8 52.22 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
9 52.38 Samuel Marcus - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
10 52.61 Albert Ranning - 1998 Københavns IF Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
11 52.86 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
12 53.18 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
13 53.47 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
14 53.96 Andreas Støve - 1998 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
15 54.38 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
16 54.80 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
17 55.42 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
18 55.56 Julian Gregersen - 1998 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
19 55.95 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
20 56.27 Jonas Jensen - 1998 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
21 56.76 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
22 56.99 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
23 58.22 Petrus Ludjoi - 1999 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
24 58.51 Alfred Holck Hartvig - 1998 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
25 59.63 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
26 1.00.08 Rasmus Wiese - 1999 Fremad Holbæk DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30

800 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.53.21 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
2 1.56.10 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
3 1.58.07 Sebastian Stensvig - 1999 Skive AM Herning Games, Herning 2017-05-06
4 1.58.73 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
5 1.59.30 Mads Windahl Kofoed - 1999 Viking Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
6 1.59.72 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
7 2.00.20 Julian Gregersen - 1998 Vejle IF Islandgames, Visby, SWE 2017-06-24
8 2.00.51 Mubaarik Ibrahim - 1998 Odense Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
9 2.00.51 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
10 2.01.59 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
11 2.04.52 Niklas Lystrup Poulsen - 1999 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
12 2.05.41 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
13 2.06.14 Simon Holst - 1998 Amager AC Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
14 2.06.60 August Runge Bengtson - 1999 Aalborg Øst RRC Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
15 2.09.22 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
16 2.11.09 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
17 2.12.03 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
18 2.12.24 Oliver Maarup Jørgensen - 1999 Haderslev IF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
19 2.12.57 Rasmus Wiese - 1999 Fremad Holbæk Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
20 2.12.99 Troels Lang Nielsen - 1999 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
21 2.13.61 Gunnar Sivertsen - 1999 Kolding KFUM Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
22 2.16.29 Andreas Støve - 1998 SAK-77 Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
23 2.17.58 Adem Mohamed - 1999 Parasport Frederiksberg Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.45.20 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM British Milers Club, Watford, GBR 2017-06-24
2 3.59.72 Sebastian Stensvig - 1999 Skive AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 4.00.91 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik British Milers Club, Watford, GBR 2017-06-24
4 4.04.57 Julian Gregersen - 1998 Vejle IF Islandgames, Visby, SWE 2017-06-24
5 4.06.72 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
6 4.07.88 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
7 4.10.96 Mubaarik Ibrahim - 1998 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
8 4.11.50 Mads Windahl Kofoed - 1999 Viking Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
9 4.20.41 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-11
10 4.21.01 Anders Holmelund Jørgensen - 1999 Odense Atletik Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
11 4.22.75 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
12 4.26.06 Alexander Seidler Nielsen - 1999 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
13 4.26.09 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
14 4.30.42 Peter Christian Wildt - 1998 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
15 4.32.67 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
16 4.35.78 Simon Holst - 1998 Amager AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
17 4.37.18 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
18 4.43.77 August Runge Bengtson - 1999 Aalborg Øst RRC Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
19 4.47.52 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
20 4.50.30 Andreas Rudfeld - 1999 Bagsværd AC Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
21 4.51.42 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
22 4.54.80 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
23 4.57.64 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
24 5.03.86 Alfred Holck Hartvig - 1998 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
25 5.11.21 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
26 5.15.87 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.50.64 Mubaarik Ibrahim - 1998 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-21
2 14.59.62 (m/k) Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
3 15.00.82 Alexander Seidler Nielsen - 1999 Hvidovre AM Fredagsstævne, Odense 2017-07-21
4 15.01.0 Thomas Sand Nielsen - 1998 AK Holstebro Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
5 15.01.67 Sebastian Stensvig - 1999 Skive AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
6 16.07.30 Jesper Christiansen - 1998 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
7 16.17.99 Kasper Kesje - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
8 16.25.77 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
9 16.40.45 (m/k) Marcus Hjuler Salomonsson - 1998 Køge Atletik Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
10 17.22.5 (m/k) Rasmus Lorenzen - 1998 Århus 1900 Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
11 17.29.42 (m/k) Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
12 19.52.39 Fridtjof Cerup-Simonsen - 1999 Helsingør IF Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
13 20.05.8 (m/k) Søren Harbo - 1998 AGF Atletik Løbestævne, Aarhus 2017-07-18

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 9.55.98 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 21.32 Marcus Thomsen (u) - 1998 Århus 1900 Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
2 15.10 Mads Ringsted - 1999 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
3 14.95 Casper Jørgensen - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
4 14.08 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
5 13.93 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
6 13.93 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
7 13.10 Andreas Sandfeld Hansen - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
8 12.66 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
9 12.47 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2017-04-24
10 12.40 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
11 12.26 Hans Barrett - 1999 Stoholm IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
12 12.23 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
13 11.84 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
14 11.78 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
15 11.58 Andreas Matthiesen - 1998 Odense Atletik Kastestævne, Odense 2017-06-15
16 11.54 Mathias Hansen - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
17 11.11 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
18 10.59 Emil Ipsen - 1999 Ballerup AK Klubmesterskaber, Ballerup 2017-08-12
19 9.64 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Pointstævne, Maribo 2017-05-15
20 9.62 Mikael Chua Ziska - 1999 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
21 9.17 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
22 8.98 Xavier Magalhaes - 1999 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-04-24
23 8.84 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
24 8.10 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Regionsstævne, Gråsten 2017-05-22
25 7.87 Markus Ostenfeldt - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
26 7.45 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 56.72 Casper Jørgensen - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
2 53.70 Marcus Thomsen (u) - 1998 Århus 1900 Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
3 49.73 Hans Barrett - 1999 Stoholm IF Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
4 42.51 Mads Ringsted - 1999 Københavns IF Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
5 41.41 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
6 38.95 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
7 37.36 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
8 36.75 Peter Andersson - 1999 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
9 35.25 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
10 33.90 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
11 33.15 Stefan Lehnert - 1999 Ballerup AK Kastestævne, Castiglione Della Pescaia, ITA 2017-04-15
12 32.87 August Hallberg - 1998 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
13 32.20 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
14 31.69 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
15 31.65 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
16 29.97 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
17 29.69 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
18 29.37 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
19 25.97 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
20 21.56 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 62.57 Hans Barrett - 1999 Stoholm IF Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
2 53.36 Stefan Lehnert - 1999 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
3 53.35 August Hallberg - 1998 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
4 52.90 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2017-04-24
5 51.98 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Kastestævne, Castiglione Della Pescaia, ITA 2017-04-15
6 45.76 Emanuel Hammann - 1999 Københavns IF Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
7 43.09 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
8 41.61 Andreas Matthiesen - 1998 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2017-05-02
9 33.56 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05
10 29.49 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-09-16
11 27.15 Casper Urth Nygaard - 1998 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
12 26.13 Jonas Jensen - 1998 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
13 21.69 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
14 19.15 Markus Ostenfeldt - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 57.86 Arthur W. Petersen - 1999 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
2 56.10 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Sommerspydkast, Aarhus 2017-08-08
3 55.83 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
4 52.04 Mathias Hansen - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
5 50.40 Emil Ipsen - 1999 Ballerup AK Kastestævne, Castiglione Della Pescaia, ITA 2017-04-15
6 49.77 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
7 49.09 Stefan Lehnert - 1999 Ballerup AK Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
8 47.60 Hans Barrett - 1999 Stoholm IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
9 46.83 Bjarke Meyer Pedersen - 1999 Skive AM Herning Games, Herning 2017-05-06
10 45.46 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
11 42.95 Casper Urth Nygaard - 1998 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
12 42.27 Jes Ethelberg - 1999 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
13 42.27 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
14 38.94 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
15 38.23 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
16 37.14 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
17 36.85 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Kastestævne, Maribo 2017-04-24
18 36.26 Peter Christian Wildt - 1998 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
19 35.94 Andreas Sandfeld Hansen - 1999 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
20 35.64 Xavier Magalhaes - 1999 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-04-26
21 35.50 Emanuel Hammann - 1999 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
22 35.35 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
23 34.08 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Kastemangekamp, Ballerup 2017-06-25
24 34.05 Henning Elmer - 1999 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
25 34.04 Nicolaj Grue - 1998 Fremad Holbæk DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
26 33.34 Andreas Asklund - 1998 Odense Atletik Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
27 30.38 Espoir Musafiri - 1999 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
28 29.30 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Pointstævne, Maribo 2017-05-15
29 29.26 Patrick Devine - 1999 Vordingborg AC Pointstævne, Maribo 2017-05-15
30 25.15 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Atletikstævne, Slagelse 2017-05-21
31 22.51 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 20.21 Mathias Jørgensen - 1999 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
2 18.70 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
3 17.92 Hans Barrett - 1999 Stoholm IF Kastestævne, Stoholm 2017-04-29
4 17.70 Stefan Lehnert - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
5 16.62 August Hallberg - 1998 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
6 14.84 Martin Skaaning - 1998 IK Olympia Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
7 11.70 Mikael Chua Ziska - 1999 Hvidovre AM Kastestævne, Hvidovre 2017-08-12
8 11.42 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber kastemangekamp, Maribo 2017-06-05

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.91 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
2 1.86 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
3 1.84 William Winkler - 1999 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
4 1.84 Andreas Asklund - 1998 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
5 1.83 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
6 1.80 Emil Ipsen - 1999 Ballerup AK Klubmesterskaber, Ballerup 2017-08-12
7 1.77 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
8 1.77 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
9 1.73 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
10 1.50 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
11 1.27 Espoir Musafiri - 1999 AK Holstebro NVJ-stævne, Holstebro 2017-05-10

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 7.29 Emil Ipsen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-18
2 6.99 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 DM senior, Aalborg 2017-09-02
3 6.99 Simon Traore - 1998 Sparta AM Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
4 6.95 Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
5 6.87 Nicolai Lind Andersen - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
6 6.76 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
7 6.54 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-10
8 6.44 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
9 6.41 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
10 6.21 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
11 6.16 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
12 6.11 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
13 5.96 Xavier Magalhaes - 1999 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-05-01
14 5.65 Oliver Birlie - 1999 Amager AC DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
15 5.55 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
16 5.52 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
17 5.46 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
18 5.42 Andreas Støve - 1998 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
19 5.36 Nicolai Friis - 1998 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
20 5.28 Petrus Ludjoi - 1999 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
21 5.25 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
22 4.53 Niklas Bjerre - 1999 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
23 4.23 Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 12.47 Emil Ipsen - 1999 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
2 11.72 Bjarke Meyer Pedersen - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
3 11.30 Villads Clausen - 1998 Amager AC DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
4 11.17 Henning Elmer - 1999 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
5 11.01 Felipe Bahamondes - 1999 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
6 10.75 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.60 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
2 4.46 Aske Valdemar Petersen - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
3 4.22 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-11
4 4.00 Virgil Topholm Hartmann - 1998 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
5 3.70 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
6 3.60 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
7 3.50 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
8 3.42 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-11
9 3.00 Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik Sønderjysk regionsmesterskab, Aabenraa 2017-06-14
10 2.40 William Winkler - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

110 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.75 (-0.1) Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
2 15.26 (1.0) Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DT finale, Odense 2017-09-09
3 15.57 (-0.1) Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-11
4 15.82 (-0.1) Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM NM Mangekamp ungdom, Kuortane, FIN 2017-06-11
5 16.42 (0.0) Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
6 16.45 (-0.1) Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber, Østerbro 2017-06-17
7 21.39 (1.3) Andreas Støve - 1998 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 56.03 Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
2 1.10.90 Villads Clausen - 1998 Amager AC DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
3 1.11.56 Rasmus Wiese - 1999 Fremad Holbæk DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14.

D22

100 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 10.37 (0.7) Kristoffer Hari - 1997 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
2 10.48 (1.2) Kojo Musah - 1996 Vejle IF EM U23, Bydgoszcz, POL 2017-07-13
3 10.50 (0.2) Frederik Schou-Nielsen - 1996 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
4 10.86 (1.8) Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
5 10.91 (1.4) Benjamin B. Gabrielsen - 1995 Sparta AM Universiade, Taipei, IWN 2017-08-23
6 10.91 (1.9) Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
7 11.15 (0.2) Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
8 11.16 (0.4) Lukas Bredo - 1997 Ballerup AK Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
9 11.27 (1.0) Simon Mathiasen - 1996 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
10 11.29 (0.4) Daniel Henriksen - 1996 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
11 11.29 (1.4) Jacob Ziska - 1997 Hvidovre AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
12 11.34 (1.6) Jonas Lund - 1996 Vejle IF MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
13 11.35 (1.8) Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
14 11.43 (1.3) Tummas Napoleon Arge - 1995 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
15 11.48 (1.4) Massin Ait Bouziad - 1995 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
16 11.54 (0.0) Endre Eikenes Røsaker (u) - 1996 Københavns IF Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
17 11.57 (1.2) Nicholas Schrøder - 1995 Amager AC DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
18 11.70 (-2.9) Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 EM mangekamp 2nd League, Monzon, ESP 2017-07-01
19 11.71 (-1.0) Magnus Ugilt Rasmussen - 1997 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
20 11.74 (-1.4) Martin Johansen - 1995 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2017-05-10
21 11.77 (1.9) Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Pointstævne, Greve 2017-05-17
22 11.90 (-2.6) Navid Bazgir - 1995 Hvidovre AM Laxaspelen, Halmstad, SWE 2017-06-17
23 12.00 (-1.0) Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
24 12.04 (1.2) Robin Swann - 1997 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
25 12.06 (-0.1) Jakob Plaschke - 1996 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
26 12.14 (0.5) Johan K. Thomsen - 1997 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
27 12.20 (-1.0) Søren Rahbek - 1997 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
28 12.21 (0.5) Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
29 12.33 (0.6) Sam Buasri - 1995 Ballerup AK Opvisningsstævne, Ballerup 2017-05-21
30 12.70 (0.0) Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
31 12.74 (0.5) Jean Johnsen - 1996 Odense Atletik Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
32 13.27 (0.9) Noa Bak-Pedersen - 1996 Hvidovre AM Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
33 13.64 (0.6) Axel Østergaard - 1997 HG Atletik Pointstævne, Herlufsholm 2017-05-29
34 16.82 (-0.4) Daniel L. Hansen - 1997 Vejle IF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14

200 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 21.18 (0.0) Benjamin Lobo Vedel - 1997 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
2 21.33 (-0.2) Kojo Musah - 1996 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
3 22.15 (1.6) Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
4 22.65 (1.5) Lukas Bredo - 1997 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 22.68 (1.6) Emil Søndergaard - 1996 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
6 22.90 (1.6) Jonas Lund - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
7 23.00 (1.6) Andreas Scou - 1997 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
8 23.28 (1.5) Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
9 23.37 (0.3) Martin Johansen - 1995 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2017-05-10
10 23.40 (-0.1) Nicholas Schrøder - 1995 Amager AC DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
11 23.66 (1.9) Endre Eikenes Røsaker (u) - 1996 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
12 23.97 (-0.6) Navid Bazgir - 1995 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
13 25.20 (-1.3) Søren Rahbek - 1997 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
14 27.00 (1.6) Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17

400 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 45.85 Benjamin Lobo Vedel - 1997 Aalborg AM EM U23, Bydgoszcz, POL 2017-07-14
2 48.38 Frederik Peschardt - 1995 Århus 1900 Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
3 48.75 Christian Clausen - 1996 Københavns IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
4 49.31 Emil Søndergaard - 1996 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
5 49.49 Martin Johansen - 1995 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 49.53 Rasmus Jensen - 1995 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 51.01 Andreas Scou - 1997 Korsør AM MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
8 51.37 Jacob Ziska - 1997 Hvidovre AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
9 51.59 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 EM mangekamp 2nd League, Monzon, ESP 2017-07-01
10 51.97 Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
11 52.08 Endre Eikenes Røsaker (u) - 1996 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
12 52.59 Abdirisak Ahmed Mahamad - 1996 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
13 52.77 Tristan Bandtholtz - 1995 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
14 54.66 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
15 54.86 Nicholas Schrøder - 1995 Amager AC DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
16 55.20 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
17 55.38 Navid Bazgir - 1995 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
18 56.30 Jonas Lund - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
19 57.85 Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
20 58.11 Jean Johnsen - 1996 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
21 1.00.81 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
22 1.06.37 Dino Subasic - 1996 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10

800 m

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 1.49.76 Christian Clausen - 1996 Københavns IF British Milers Club, Watford, GBR 2017-06-24
2 1.50.37 Kristian Uldbjerg Hansen - 1996 Aalborg AM Guldendensporenmeeting, Kortrijk, BEL 2017-07-08
3 1.51.72 Christoffer Frost Johansen - 1997 Sdr. Omme IF Folksam Challenge, Göteborg, SWE 2017-06-11
4 1.53.00 Peter Gerner Ejersbo - 1995 Odense Atletik Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
5 1.54.91 Rasmus Gregersen - 1995 Odense Atletik British Milers Club, Watford, GBR 2017-06-24
6 1.55.66 Jonathan M. Adamsen - 1995 Københavns IF MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
7 1.57.08 Kristian Holm Jensen - 1997 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
8 1.57.37 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
9 1.57.4 Jacob Qvist Jensen - 1995 Aarhus Fremad Atletik Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
10 1.58.11 Thor Skifte - 1997 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
11 1.58.19 Abdirisak Ahmed Mahamad - 1996 Odense Atletik Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
12 1.58.4 Peter Christian Mølbak - 1996 Århus 1900 Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
13 1.59.30 August Broz - 1996 Randers Atletik Freja MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
14 1.59.66 Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
15 2.01.0 Marc Laursen - 1997 Viborg AM Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
16 2.01.5 Tom Nijhuis - 1997 Viborg AM Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
17 2.01.9 Abdishakur Mohamed - 1997 AGF Atletik Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
18 2.02.78 Lucas Balling - 1997 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
19 2.04.54 Frederik Kjeldsen Hertz - 1997 Esbjerg AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
20 2.05.68 Johannes Würtz - 1995 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
21 2.06.05 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
22 2.19.04 Lasse Kuhre Hansen - 1996 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
23 2.27.41 Jonas Lund - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
24 2.27.76 Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
25 2.29.7 Pierre-Jean Xavier de Menard   - 1995 Herning GF DGI nålestævne, Herning 2017-06-22

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 3.48.4 Kristian Holm Jensen - 1997 Århus 1900 Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
2 3.48.67 Peter Gerner Ejersbo - 1995 Odense Atletik British Milers Club, Watford, GBR 2017-06-24
3 3.59.02 Peter Uldall Torp - 1996 NBRO Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
4 4.00.70 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
5 4.02.54 Jonathan M. Adamsen - 1995 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 4.05.04 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
7 4.05.13 Søren Jøhnk - 1997 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
8 4.05.32 August Broz - 1996 Randers Atletik Freja Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
9 4.06.10 Mads Skaaning - 1995 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
10 4.06.59 Anton Harrsen - 1995 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
11 4.08.8 Johannes Würtz - 1995 Aalborg AM Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
12 4.14.37 Frederik T. Kapper - 1995 Sparta AM Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
13 4.15.77 Habtom Mishgihna - 1996 Aalborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
14 4.17.47 Mohammed Idiris - 1995 Odense Atletik Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
15 4.21.1 Frederik Kjeldsen Hertz - 1997 Københavns IF Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
16 4.23.75 Mathias A. H. Carlsen - 1997 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
17 4.23.91 Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
18 4.42.90 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 Sun Belt Conference, Arlington, USA 2017-05-13
19 5.03.11 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
20 5.08.63 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
21 5.24.84 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13

5000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.32.36 Anton Harrsen - 1995 Århus 1900 Folksam Grand Prix, Sollentuna, SWE 2017-06-29
2 14.43.6 Mathias Koldby - 1995 SG Atletik Svendborg Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
3 14.44.33 Emil Holm - 1996 Ganløse Tri Center Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
4 14.45.29 Peter Gerner Ejersbo - 1995 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-21
5 14.51.52 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC NACHT van de Atletiek, Heusden, BEL 2017-07-22
6 14.52.08 Kristian Holm Jensen - 1997 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 15.07.74 (m/k) Martin Egebjerg Olesen - 1995 NBRO Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
8 15.11.6 Rasmus Gregersen - 1995 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2017-05-02
9 15.22.49 Magnus Dewett - 1995 Herning LK Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
10 15.29.2 Mads Skaaning - 1995 Sparta AM Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
11 15.34.06 Johannes Würtz - 1995 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
12 15.38.57 Mohammed Idiris - 1995 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-21
13 15.41.62 (m/k) Frederik T. Kapper - 1995 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
14 16.08.41 (m/k) Asbjørn Riis - 1996 KTK 86 Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
15 16.17.65 Asbjørn Eller Skaarup - 1995 Trongårdens IF Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
16 17.41.48 Nikolaj Mortensen - 1995 Nyvest Atletik BM 5000 m, Rønne 2017-06-14
17 18.01.21 (m/k) Peter Marius Jensen - 1997 Sparta AM Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27

3000 m forhindring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Resultater sat på oversize-baner godtages.

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 18.08 Kristoffer Thomsen - 1996 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
2 14.83 Matthias Hagen - 1997 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
3 13.97 Stefan M Mortensen - 1996 Sparta AM Kasternes dag, Ballerup 2017-06-03
4 12.43 Hasan Alsofi - 1997 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
5 12.39 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 Sun Belt Conference, Arlington, USA 2017-05-12
6 12.01 Morten Nielsen - 1995 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
7 11.72 Christopher H. Jensen - 1997 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
8 11.38 Mikkel Andersen - 1996 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
9 11.17 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
10 10.98 Steffen Sjørslev - 1997 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
11 10.76 Frederik Jensen - 1997 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-14
12 10.43 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Nålestævne, Viborg 2017-05-18
13 10.13 Rasmus Mohr Ernst - 1997 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-14
14 10.12 Rasmus Jensen - 1995 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-14
15 9.11 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
16 8.21 Jonas Lund - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
17 7.89 Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Regionsstævne, Vejen 2017-06-01

Diskoskast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 45.24 Morten Nielsen - 1995 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
2 44.40 Matthias Hagen - 1997 Hvidovre AM Kastestævne, Greve 2017-07-22
3 42.78 Frederik Riber - 1997 Køge Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
4 40.18 Asger Lund Larsen - 1996 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
5 37.07 Frederik Jensen - 1997 Odense Atletik Kastestævne, Odense 2017-06-15
6 35.82 Hallur Simonsen - 1995 Århus 1900 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20
7 34.34 Christopher H. Jensen - 1997 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
8 33.46 Hasan Alsofi - 1997 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
9 32.67 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 Sun Belt Conference, Arlington, USA 2017-05-13
10 32.44 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
11 29.76 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
12 27.99 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
13 25.89 Klaus Abildskov - 1997 Herning GF Herning Games, Herning 2017-05-06
14 24.84 Hanus Bergsson - 1995 Århus 1900 1. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-05-20

Hammerkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 54.34 Matthias Hagen - 1997 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
2 53.53 Hasan Alsofi - 1997 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
3 37.76 Morten Nielsen - 1995 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
4 26.10 Waldemar Svejstrup - 1997 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
5 16.74 Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17

Spydkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 63.54 Mikkel Bach Garbrecht - 1996 Århus 1900 Sommerspydkast, Aarhus 2017-08-08
2 50.75 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 50.20 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 Sun Belt Conference, Arlington, USA 2017-05-13
4 49.68 Hasan Alsofi - 1997 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
5 49.55 Waldemar Svejstrup - 1997 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
6 49.18 Sebastian Garbrecht - 1995 Skive AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 48.86 Rasmus Jensen - 1995 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
8 45.03 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
9 39.34 Mikkel Andersen - 1996 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
10 39.05 Frederik Jensen - 1997 Odense Atletik Åbningsstævne, Odense 2017-05-02
11 38.38 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
12 37.05 Christopher H. Jensen - 1997 Holte Atletik Påskespydkast, Holte 2017-04-15
13 35.80 Jonas Lund - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
14 35.20 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
15 34.63 Ole Thomsen - 1997 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
16 32.58 Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK Opvisningsstævne, Ballerup 2017-05-21
17 32.12 Axel Østergaard - 1997 HG Atletik Pointstævne, Herlufsholm 2017-05-29
18 30.76 Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14

Vægtkast

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 16.42 Hasan Alsofi - 1997 Vejle IF Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
2 15.44 Matthias Hagen - 1997 Hvidovre AM Kastestævne, Greve 2017-07-22

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 2.15 Jonas Kløjgaard Jensen - 1996 Århus 1900 EM hold 1. div, Vaasa, FIN 2017-06-24
2 1.92 Mads Moos Larsen - 1995 Århus 1900 Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
3 1.89 Massin Ait Bouziad - 1995 Sparta AM DT finale, Odense 2017-09-09
4 1.80 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 EM mangekamp 2nd League, Monzon, ESP 2017-07-01
5 1.71 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
6 1.70 Davor Androcec (u) - 1995 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2017-05-10
7 1.68 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
8 1.64 Andreas Kock Pedersen - 1997 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
9 1.60 Søren Rahbek - 1997 Skive AM Fredagsstævne, Odense 2017-07-21
10 1.54 Mathias Sørensen - 1996 Roar Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
11 1.44 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
12 1.40 Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Regionsstævne, Kolding 2017-08-14

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 7.70 Benjamin B. Gabrielsen - 1995 Sparta AM EM U23, Bydgoszcz, POL 2017-07-13
2 7.53 Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
3 6.77 Massin Ait Bouziad - 1995 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
4 6.48 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 EM mangekamp 2nd League, Monzon, ESP 2017-07-01
5 6.38 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
6 6.34 Mikkel Ringsted - 1996 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 6.19 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Spring med musik, Østerbro 2017-06-03
8 6.18 Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
9 6.16 Robin Swann - 1997 Sparta AM Spring med musik, Østerbro 2017-06-03
10 6.14 Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
11 6.10 Jonas Lund - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
12 6.06 Magnus Ugilt Rasmussen - 1997 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
13 5.93 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
14 5.88 Jakob Plaschke - 1996 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
15 5.49 Asger Bartels - 1997 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
16 5.47 Andreas Scou - 1997 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
17 5.29 Waldemar Svejstrup - 1997 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
18 4.98 Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
19 3.74 Pierre-Jean Xavier de Menard   - 1995 Herning GF DGI nålestævne, Herning 2017-06-22

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 14.85 Massin Ait Bouziad - 1995 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
2 12.75 Magnus Ugilt Rasmussen - 1997 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 12.20 Jakob Plaschke - 1996 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
4 11.25 Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
5 10.28 Lucas Balling - 1997 Fremad Holbæk DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
6 10.11 Asger Bartels - 1997 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 4.30 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
2 4.24 Mikkel Ringsted - 1996 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 4.12 Mathies Hartmann - 1995 Odense Atletik Fredagsstævne, Odense 2017-07-14
4 4.10 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 Sun Belt Conference, Arlington, USA 2017-05-13
5 3.94 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 3.90 Andreas Kock Pedersen - 1997 Korsør AM Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
7 3.74 Emil H. Christensen - 1995 Ballerup AK DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
8 3.50 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
9 3.14 Mathias Eithz - 1995 Skive AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
10 3.10 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13

110 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 15.32 (1.2) Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
2 16.49 (-0.4) Søren Rahbek - 1997 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
3 18.52 (-0.7) Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
4 19.62 (0.0) Kristian Kolbye - 1996 Amager AC DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
5 20.48 (1.6) Jacob Ziska - 1997 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 20.49 (1.0) Andreas Kock Pedersen - 1997 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
7 20.93 (0.0) Mathias Sørensen - 1996 Roar Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
8 21.33 (-0.7) Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13

400 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages.

1 53.09 Martin Johansen - 1995 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
2 58.60 Oliver Ryborg Kjeldsen - 1995 Århus 1900 DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 1.01.75 Søren Rahbek - 1997 Skive AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
4 1.06.09 Mathias Sørensen - 1996 Roar Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
5 1.06.20 Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30

3000 m kapgang

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2017-08-14.