DMU-inde, 2018

Liste genereret 18:43:46 - 22/07/2018

P15

60 m

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 7.96 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
2 8.01 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
3 8.12 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
4 8.14 Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
5 8.16 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
6 8.19 Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
7 8.19 Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
8 8.20 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
9 8.23 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
10 8.26 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Indestævne, Randers 2018-01-03
11 8.34 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
12 8.35 Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
13 8.36 Selma Bertram - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
14 8.37 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
15 8.38 Alma Søby Witt - 2004 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
16 8.40 Viktoria Fyhn - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
17 8.41 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
18 8.41 Josepha Dahl - 2004 Korsør AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
19 8.42 Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
20 8.45 Mette Klausen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
21 8.45 Angela Timm - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
22 8.47 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
23 8.48 Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
24 8.54 Klara Winther Krustrup - 2003 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
25 8.54 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
26 8.55 Ida Clara Bøgelund Jakobsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
27 8.55 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
28 8.57 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
29 8.61 Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
30 8.61 Ingeborg Falck - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
31 8.62 Nikoline Bundgaard-Hansen - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
32 8.62 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
33 8.62 Sarah Rasmussen - 2004 HG Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
34 8.63 Maria Mærkedal - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
35 8.66 Silke Dittlau - 2003 Frederiksberg IF Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
36 8.69 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
37 8.70 Ragavi Nimalanathan - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
38 8.71 Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
39 8.71 Amalie Quistgaard - 2004 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
40 8.75 Såra Iversen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
41 8.75 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
42 8.76 Camilla Sass - 2004 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
43 8.78 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
44 8.80 Johanne Vilsen - 2004 Holte Atletik Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
45 8.83 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
46 8.83 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
47 8.85 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
48 8.86 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
49 8.90 Kathrine Rogers - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
50 8.92 Nanna Schaldemose - 2004 Sparta AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
51 8.93 Sara Porst - 2004 Korsør AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
52 8.94 Kristine Kildehøj - 2003 Herning GF Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
53 8.95 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
54 8.98 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10

200 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 26.08 (0.7) Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
2 26.30 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
3 26.50 (1.3) Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
4 26.68 (1.8) Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
5 26.72 (1.8) Annika Haldbo - 2003 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
6 26.94 (1.4) Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
7 27.03 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Indestævne, Skive 2018-02-03
8 27.25 (1.8) Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
9 27.27 (0.4) Angela Timm - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
10 27.45 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
11 27.49 (1.9) Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
12 27.54 (0.4) Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Pointstævne, Frederiksberg 2017-08-24
13 27.60 Alma Søby Witt - 2004 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
14 27.62 (1.6) Selma Bertram - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
15 27.63 Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
16 27.66 (0.6) Josepha Dahl - 2004 Korsør AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
17 27.73 (0.4) Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
18 27.74 (-0.7) Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
19 27.88 (0.7) Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
20 27.97 Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
21 27.98 (-0.7) Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
22 27.99 Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
23 28.02 (-0.1) Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Søndagsstævne, Aalborg 2017-08-06
24 28.05 (-0.8) Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
25 28.22 (1.9) Ingeborg Falck - 2004 Frederiksberg IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
26 28.32 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Indestævne, Skive 2018-02-03
27 28.33 (-1.8) Sofia Hjuler - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-09-23
28 28.39 (-1.5) Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
29 28.41 (-1.7) Bára Jógvansdóttir Glerfoss - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
30 28.48 (-0.7) Iben Nørby Winther - 2003 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
31 28.55 Mille Fibiger Jensen - 2004 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
32 28.59 (1.8) Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
33 28.64 (1.9) Nikoline Bundgaard-Hansen - 2004 SAK-77 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
34 28.79 (1.1) Sara Porst - 2004 Korsør AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
35 28.90 (0.9) Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
36 28.94 (1.8) Anna Erika Grønbek Hambor - 2004 Køge Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
37 28.97 (-1.5) Såra Iversen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
38 28.98 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
39 29.05 (-0.8) Mathilde Hagehara - 2004 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
40 29.11 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
41 29.15 (0.9) Sarah Rasmussen - 2004 HG Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
42 29.15 (1.3) Angelina Holme - 2004 Greve Atletik Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
43 29.16 Michelle Rutherford - 2003 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
44 29.31 Silke Dittlau - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
45 29.32 (1.4) Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
46 29.33 (0.7) Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
47 29.36 (1.9) Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
48 29.43 (1.1) Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
49 29.45 (2.0) Matilde Andersen - 2004 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
50 29.52 Tsinat Krause - 2004 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27

800 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.11.86 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
2 2.13.10 Emma Kiplagat Kondrup - 2004 Kolding KFUM Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
3 2.14.02 Majken Lützen - 2003 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
4 2.16.51 Naomi Toft - 2004 Sparta AM London Indoor, London, GBR 2018-01-21
5 2.17.82 Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
6 2.18.48 Emma S. Hansen - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
7 2.22.40 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
8 2.23.79 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
9 2.24.51 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
10 2.24.74 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
11 2.25.77 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
12 2.26.06 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
13 2.28.05 Maria B. Brorsen - 2003 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
14 2.28.75 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Østmesterskaber hold, Greve 2017-09-16
15 2.29.23 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2017-08-20
16 2.30.37 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Julestævne, Skive 2017-12-09
17 2.31.31 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM DGI Sydvestmesterskab, Esbjerg 2017-10-07
18 2.31.64 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Indestævne, Randers 2018-01-03
19 2.32.66 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
20 2.34.53 Esther Kirkeby - 2004 Gentofte IK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
21 2.35.13 Amalie Bro Pedersen - 2004 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
22 2.35.25 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
23 2.35.3 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Sønderjyske mesterskaber, Haderslev 2017-10-01
24 2.35.65 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Regions-4-kamp, Kolding 2017-10-01
25 2.35.67 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM Indestævne, Skive 2018-02-03
26 2.35.67 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
27 2.35.72 Rebekka Schaldemose - 2003 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
28 2.35.85 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
29 2.36.04 Laura Røhl Guldbæk Arents - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
30 2.36.27 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
31 2.36.47 Victoria Bjerre - 2003 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
32 2.37.0 Ida Duelund - 2004 Haderslev IF Sønderjyske mesterskaber, Haderslev 2017-10-01
33 2.37.62 Malou Lomholdt Dahl - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber hold, Greve 2017-09-16
34 2.37.76 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
35 2.39.74 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM Indestævne, Randers 2018-01-03
36 2.40.02 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.41.65 Emma Kiplagat Kondrup - 2004 Kolding KFUM Fredagsstævne, Odense 2017-07-14
2 4.45.15 Marie Falkebo Jensen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
3 4.47.93 Ellen Christensen - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
4 4.52.22 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
5 4.56.01 Klara Hansen - 2003 Viking Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
6 4.56.52 Asta Lunde Larsen - 2003 Holte Atletik Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
7 4.57.68 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Indestævne, Skive 2018-01-13
8 4.58.79 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
9 4.58.80 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Indestævne, Skive 2018-01-13
10 4.59.63 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
11 5.01.04 Signe Amalie De Pauli - 2004 BMI Løb og Motion DT finale, Odense 2017-09-09
12 5.03.17 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Indestævne, Skive 2018-01-13
13 5.05.03 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
14 5.05.06 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
15 5.12.94 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
16 5.13.87 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
17 5.14.14 Maria B. Brorsen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
18 5.17.34 Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
19 5.18.33 Ida Palbo - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
20 5.18.50 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Indestævne, Skive 2018-01-13
21 5.19.21 Amalie Bro Pedersen - 2004 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
22 5.20.22 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
23 5.21.53 Nanna Elmer - 2003 Københavns IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
24 5.21.55 Esther Kirkeby - 2004 Gentofte IK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
25 5.27.06 Elvira Helleskov Batko - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
26 5.27.50 Silje Noe - 2003 AGF Atletik Indestævne, Randers 2017-12-06
27 5.27.75 Matilde Andersen - 2004 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
28 5.28.25 Ida Tveen Høgsberg - 2004 Skive AM Indestævne, Skive 2018-01-13
29 5.30.95 Kristianna S. Joensen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
30 5.31.95 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
31 5.32.83 Anna Erika Grønbek Hambor - 2004 Køge Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
32 5.36.94 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
33 5.38.76 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Indestævne, Skive 2018-01-13
34 5.47.5 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber hold, Herning 2017-09-17
35 6.03.4 Lizette Nikolajsen - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber hold, Herning 2017-09-17
36 6.13.47 Julie Kildevang Rosenlund - 2003 Haderslev IF LM Atletik, Vejen 2017-08-20

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 10.30.57 Asta Lunde Larsen - 2003 Holte Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
2 10.45.25 Klara Hansen - 2003 Viking Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
3 10.45.84 Amalie Boeck - 2003 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
4 10.46.00 Marie-Louise Jørgensen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2017-09-06
5 10.46.63 Katrine Risvig - 2003 Skive AM Indestævne, Skive 2018-02-03
6 10.49.07 Alma Søttrup - 2003 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
7 10.49.94 Sarah Glad - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
8 10.59.27 Sigrid Staugaard - 2004 FIF Hillerød Baneturnering 10, Holbæk 2017-08-29
9 11.01.79 Laura Arentsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2017-09-06
10 11.10.73 Mathilde Grønlund Rasmussen - 2003 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
11 11.25.36 Sofia Thirup - 2004 Viborg AM Julestævne, Skive 2017-12-09
12 11.25.40 Mathilde Meedom Larsen - 2004 Viborg AM Julestævne, Skive 2017-12-09
13 11.27.75 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
14 11.29.72 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
15 12.01.11 Amalie Bro Pedersen - 2004 Viborg AM Julestævne, Skive 2017-12-09
16 12.02.11 Sophie Olivia Kortnum - 2004 Viborg AM Julestævne, Skive 2017-12-09
17 12.04.34 Liva Vendelboe Hagensen - 2003 Amager AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
18 12.05.77 Anna Erika Grønbek Hambor - 2004 Køge Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
19 12.09.01 Silje Noe - 2003 AGF Atletik Indestævne, Randers 2017-11-01
20 12.10.16 Kajsa Grønberg Christensen - 2004 Blovstrød Løverne Baneturnering 10, Holbæk 2017-08-29
21 12.12.21 Matilde Andersen - 2004 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
22 12.25.57 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Indestævne, Skive 2018-02-03
23 12.26.64 Ditte Stærk Sørensen - 2003 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
24 13.05.23 Freja Riegels Jakobsen - 2004 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
25 13.12.34 Astrid Larsen - 2003 Århus 1900 DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
26 13.36.95 Isabella Balleby - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
27 13.43.59 Selma Mærkedahl - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
28 13.51.62 Kristine Grevsen - 2004 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
29 13.52.40 Victoria Widding Foged - 2003 Aabenraa IG DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
30 14.02.2 Julie Kildevang Rosenlund - 2003 Haderslev IF Regionsstævne, Haderslev 2017-08-24
31 14.44.74 Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
32 15.28.89 Malou Brønnum Svenningsen - 2003 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 12.40 Alberte Gravgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
2 12.32 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
3 11.71 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
4 11.30 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
5 10.86 Søs Sühler - 2004 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
6 10.43 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Indestævne, Randers 2018-01-03
7 10.42 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
8 10.27 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
9 10.24 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
10 10.13 Astrid T. Christensen - 2004 Aalborg AM Indestævne, Randers 2017-11-01
11 9.89 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
12 9.70 Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
13 9.54 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
14 9.51 Annemarie Østergaard - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
15 9.31 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
16 9.18 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
17 9.00 Alberte Brogaard - 2003 Hjørring Atletik Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
18 8.91 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
19 8.87 Johanne Vilsen - 2004 Holte Atletik Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
20 8.83 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
21 8.80 Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
22 8.73 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Hvidovre Indoor I, Hvidovre 2017-12-17
23 8.71 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
24 8.67 Ingeborg Falck - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
25 8.56 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
26 8.52 Asta Borggaard - 2004 IK Olympia Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
27 8.50 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
28 8.45 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
29 8.38 Olivia Helleskov Batko - 2003 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
30 8.28 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
31 8.25 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
32 8.13 Liv Selmer - 2004 SAK-77 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
33 7.92 Cecilie Gorm Larsen - 2004 Hvidovre AM Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
34 7.91 Mille Lythje Egholm - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2018-02-11
35 7.90 Cecilie L. Jensen - 2004 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2018-01-03
36 7.83 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
37 7.77 Lea Jentoft Hansen-Damm - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
38 7.76 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
39 7.65 Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
40 7.61 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
41 7.59 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2017-12-27
42 7.57 Ida Hother le Fevre - 2004 Bagsværd AC Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
43 7.53 Rie Oreskov - 2003 Frederiksberg IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
44 7.34 Emma Surlykke Mogensen - 2003 Hvidovre AM Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07
45 7.33 Amalie Schade Kanstrup - 2003 Viborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
46 7.32 Eline Laanstra - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
47 7.31 Karoline Olesen - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2018-02-11
48 7.22 Mira Brix Nagell - 2004 Hvidovre AM Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 1.74 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
2 1.57 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
3 1.57 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
4 1.53 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
5 1.49 Klara Winther Krustrup - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
6 1.48 Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
7 1.47 Christine Kjestrup Jørgensen - 2003 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
8 1.46 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
9 1.45 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
10 1.45 Ingrid Sofie Bach Jensen Bang - 2003 Bagsværd AC Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
11 1.45 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
12 1.45 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
13 1.44 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Indestævne, Skive 2018-02-03
14 1.44 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
15 1.44 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
16 1.43 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
17 1.43 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
18 1.42 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
19 1.42 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
20 1.42 Marie Meyer Have - 2003 Frederiksberg IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
21 1.40 Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2017-12-10
22 1.40 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-11-14
23 1.40 Katrine Mejls Ramsgaard - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
24 1.40 Cecilie Gorm Larsen - 2004 Hvidovre AM Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07
25 1.40 Trine Hjorth - 2004 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
26 1.40 Ida Marie Andresen - 2004 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2017-12-10
27 1.38 Liva Maria Lindgren - 2003 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
28 1.37 Alberte Brogaard - 2003 Hjørring Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
29 1.37 Karoline Olesen - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
30 1.36 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
31 1.35 Rie Oreskov - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
32 1.35 Matilde Andersen - 2004 Greve Atletik Hvidovre Indoor I, Hvidovre 2017-12-17
33 1.35 Christine Klitgaard - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
34 1.35 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-11-14
35 1.35 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
36 1.35 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 5.72 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
2 5.67 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
3 5.20 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
4 5.20 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
5 5.18 Augusta E. Bentsen - 2003 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
6 5.17 Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
7 5.07 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
8 5.06 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
9 5.06 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
10 5.06 Cecilie Gedsø Færge - 2003 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
11 5.03 Amalie Thrane - 2003 Bagsværd AC Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
12 5.02 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Indestævne, Skive 2018-01-13
13 4.99 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
14 4.98 Nanna Grubert - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
15 4.95 Klara Lind Toustrup - 2003 Århus 1900 Indestævne, Randers 2017-12-06
16 4.82 Ingeborg Falck - 2004 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
17 4.77 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
18 4.76 Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
19 4.76 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07
20 4.74 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
21 4.68 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
22 4.61 Cecilie Carlsen - 2003 Odense Atletik Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
23 4.55 Angela Timm - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
24 4.54 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Indestævne, Skive 2018-01-13
25 4.48 Mette Klausen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
26 4.45 Nikoline Bundgaard-Hansen - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
27 4.45 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
28 4.43 Caroline Aslerin - 2004 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
29 4.43 Ida Marie Skøt-Nielsen - 2004 HG Atletik Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07
30 4.42 Nanna Tveen Høgsberg - 2003 Skive AM Indestævne, Skive 2018-01-13
31 4.40 Ingrid Sofie Bach Jensen Bang - 2003 Bagsværd AC Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
32 4.40 Josefine Bromerholm - 2003 Viborg AM Indestævne, Randers 2018-01-03
33 4.38 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
34 4.35 Freja Jensen - 2003 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
35 4.31 Benedicte Bech Rasmussen - 2003 Skive AM Julestævne, Skive 2017-12-09
36 4.30 Såra Iversen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
37 4.30 Annika G Truelsen - 2003 Sparta AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
38 4.27 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
39 4.27 Sarah Rasmussen - 2004 HG Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
40 4.25 Lia Palmberg Nordhald - 2003 Bagsværd AC Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
41 4.24 Nanna Schaldemose - 2004 Sparta AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
42 4.23 Silke Dittlau - 2003 Frederiksberg IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
43 4.23 Maria Mærkedal - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
44 4.20 Jasmin Henriksen - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
45 4.19 Freja R Abrahamsen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
46 4.19 Asta Ellermann-Kingombe - 2004 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
47 4.18 Cecilie Gorm Larsen - 2004 Hvidovre AM Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
48 4.17 Laura G. Andersen - 2004 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 10.49 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
2 10.04 Aranya Kanakalingam - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
3 9.77 Amalie Rudrasingam - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
4 9.73 Liva Maria Lindgren - 2003 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
5 9.66 Kristine Kildehøj - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
6 9.58 Børka Berg Jørgensen - 2004 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
7 9.50 Victoria Niebuhr - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
8 9.41 Nikoline Bundgaard-Hansen - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
9 9.32 Josephine Idriss Kise - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
10 9.01 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 Indestævne, Skive 2018-02-03
11 8.73 Julie Hesselvig - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
12 8.52 Bjørg Jensen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
13 8.44 Alberte Brogaard - 2003 Hjørring Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
14 8.34 Liv Kroll Dalsgaard - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
15 8.19 Isabella Fischer - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 3.66 Rebecka Krueger - 2003 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
2 2.90 Annika Mejls Ramsgaard - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
3 2.70 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
4 2.40 Ditte Tibert Stoltze - 2003 Slagelse Atletik DELTA Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07
5 2.40 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
6 2.40 Ingrid Sofie Bach Jensen Bang - 2003 Bagsværd AC Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
7 2.20 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
8 2.10 Katrine Frahm - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
9 2.00 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
10 2.00 Eva Kirstein Jensen - 2004 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
11 1.80 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 8.86 Ida Boe Rasmussen - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
2 9.08 Karla Schärfe - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
3 9.26 Annika Haldbo - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
4 9.33 Mathilde Johanne Asp Jensen - 2003 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
5 9.34 Amanda Sondrup Henriques - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
6 9.39 Mathilde Gregersen - 2003 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
7 9.48 Josefine Skifter Andersen - 2003 Slagelse Atletik DELTA DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
8 9.55 Josephine Koch Jacobsen - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
9 9.55 Klara Winther Krustrup - 2003 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
10 9.63 Marie Høgh Larsen - 2003 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
11 9.65 Laura Juul Pallesen - 2003 Amager AC Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
12 9.66 Caroline Vammen - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
13 9.69 Stine Engberg Mikkelsen - 2004 Hvidovre AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
14 9.83 Rikke Breinholt - 2003 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
15 9.86 Ingeborg Falck - 2004 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
16 10.03 Line Grønbæk Andersen - 2004 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
17 10.30 Betty Marie Ramsgaard - 2004 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
18 10.54 Solveig M Johannsen - 2003 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
19 10.55 Liv Selmer - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
20 10.66 Alberte Ulrik - 2003 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
21 10.76 Sophie Bagger Bohn - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
22 10.79 Louise Høkilde Wassmann - 2003 Greve Atletik Julestævne, Ballerup 2017-12-27
23 10.88 Amalie Quistgaard - 2004 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
24 10.92 Anna Katrine Larsen - 2003 FIF Hillerød Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
25 10.93 Børka Berg Jørgensen - 2004 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
26 11.04 Matilde Andersen - 2004 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
27 11.06 Felina Dittmann Nielsen - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
28 11.41 Kathrine Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
29 11.64 Jasmin Henriksen - 2003 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
30 11.86 Eva S Larsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
31 12.12 Hannah Mikkelsen - 2004 Allerød AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
32 12.28 Afina Samma Elshan - 2004 Allerød AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
33 12.31 Laura Sigsgaard Clausen - 2004 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
34 12.32 Thea H. Kristensen - 2004 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
35 12.37 Emma Berntsen - 2004 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
36 12.40 Mille Fruerled - 2003 Roar Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
37 12.45 Victoria Bjerre - 2003 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-11-14
38 13.19 Alberte Brogaard - 2003 Hjørring Atletik Tirsdagsstævne, Aalborg 2017-11-14
39 13.55 Astrid Koch Hollingbery - 2004 Bagsværd AC Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
40 14.41 Emma Sjøberg Wolff - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
41 15.31 Ronja Olafsdottir - 2003 Roar Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07

P17

60 m

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 7.89 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
2 7.99 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
3 8.07 Caroline Benfeldt Sørensen - 2002 Roar Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
4 8.14 Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
5 8.15 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
6 8.16 Emilie Florin - 2001 Helsingør IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
7 8.16 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-01-13
8 8.20 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
9 8.22 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
10 8.29 Maria Skov Kragh - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
11 8.31 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
12 8.32 Ida Lyngby - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
13 8.34 Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
14 8.35 Louise B. Moore - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
15 8.36 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
16 8.37 Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM Hallensportfest, Dortmund, GER 2018-01-28
17 8.38 Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
18 8.42 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
19 8.49 Annika K Eppers - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
20 8.50 Nina Lund - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
21 8.54 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
22 8.58 Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
23 8.61 Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-01-13
24 8.67 Nanna E Andersen - 2001 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
25 8.67 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
26 8.68 Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
27 8.68 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
28 8.68 Laura Valentin Jensen - 2001 Helsingør IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
29 8.69 Sara Harsmann - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
30 8.70 Signe Raahauge - 2002 Aabenraa IG Hallensportfest LK Weiche, Flensburg, GER 2018-01-14
31 8.70 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Sidste chance, Aalborg 2017-12-28
32 8.73 Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
33 8.74 Emma Guldager - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
34 8.76 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro Indestævne, Skive 2018-02-03
35 8.77 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
36 8.78 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
37 8.80 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
38 8.80 Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
39 8.81 Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
40 8.83 Mathilda Juel Gertz - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
41 8.84 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
42 9.09 Caroline Søndergaard - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
43 9.10 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
44 9.15 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
45 9.17 Sarah Lundgaard Madsen - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
46 9.21 Iben Opstrup Wedel - 2002 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
47 9.27 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
48 9.27 Mathilde Hvid Christensen - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
49 9.28 Anna Mosby Nielsen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
50 9.32 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG Hallensportfest LK Weiche, Flensburg, GER 2018-01-14
51 9.33 Malene Laursen - 2002 Rødding AK Indestævne, Skive 2018-02-03
52 10.31 Sabrina Kristensen - 2002 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
53 23.11 Salina Kahsai - 2001 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-11-01
54 29.76 Karoline Friis Svendgaard - 2002 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-11-01

200 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 25.20 (0.0) Caroline Benfeldt Sørensen - 2002 Roar Atletik Harrisonburg, USA, Harrisonburg, USA 2017-06-02
2 25.79 (1.8) Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
3 26.03 (-0.4) Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
4 26.08 (1.6) Mathilde Yttesen - 2001 Amager AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 26.29 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
6 26.49 (1.8) Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
7 26.51 (1.0) Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
8 26.54 (1.8) Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
9 26.64 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
10 26.84 (0.3) Viktoria Dommer - 2001 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
11 26.84 (1.2) Katrine Hoelgaard - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
12 26.96 Louise B. Moore - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
13 26.98 (0.9) Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
14 27.11 (-1.5) Lili Kökény - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
15 27.19 (0.0) Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM DGI-femkamp, Aalborg 2017-09-24
16 27.35 (0.9) Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
17 27.35 (1.4) Ida Lyngby - 2002 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
18 27.40 (0.8) Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
19 27.40 (1.1) Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM DT finale, Odense 2017-09-09
20 27.41 (2.0) Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2017-08-20
21 27.46 (1.4) Sissel Taylor - 2002 SG Atletik Svendborg DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
22 27.47 (0.7) Kristine Kruse - 2002 Slagelse Atletik DELTA Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
23 27.58 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
24 27.67 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Indestævne, Randers 2018-01-03
25 27.71 (-1.5) Teresa Bláhamar - 2001 Færøerne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
26 27.75 (0.0) Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM FM, Thorshavn 2017-08-20
27 27.80 Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
28 27.80 (1.6) Helena Ring - 2002 Amager AC Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
29 27.81 (1.0) Maja Felby - 2002 Køge Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
30 27.84 (1.6) Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
31 27.85 (0.5) Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
32 27.86 (0.0) Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF FM, Thorshavn 2017-08-20
33 27.92 (1.1) Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM DT finale, Odense 2017-09-09
34 27.94 (1.5) Emilie Fayl von Hentaller - 2002 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
35 28.08 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
36 28.11 (1.5) Annika K Eppers - 2002 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
37 28.13 Cecilie Eriksen - 2002 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
38 28.20 (1.4) Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
39 28.22 Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
40 28.23 (0.5) Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
41 28.58 Misja B. Jepsen - 2001 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
42 28.59 (1.5) Mathilda Juel Gertz - 2002 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
43 28.63 Nanna E Andersen - 2001 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
44 28.64 (1.7) Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-19
45 28.86 (0.6) Sara Olsson - 2002 Greve Atletik DT 1. div. indl. øst kvinder, Ballerup 2017-06-21
46 28.88 Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
47 29.10 (1.1) Asta Mersebach - 2002 Gentofte IK Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
48 29.20 (2.0) Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2017-08-20
49 29.26 (0.3) Thora Dahl Diekhøner - 2001 Aalborg AM Nålestævne, Aalborg 2017-05-10
50 29.45 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28

400 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 58.04 Mathilde Yttesen - 2001 Amager AC Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
2 58.74 Viktoria Dommer - 2001 Sparta AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
3 59.06 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
4 59.18 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-01-13
5 59.69 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
6 59.95 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
7 1.00.24 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
8 1.00.44 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
9 1.00.61 Kristine Kruse - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
10 1.00.77 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
11 1.00.78 Laura Haslund-Christensen - 2001 Frederiksberg IF DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
12 1.01.12 Sofie Spiegelhauer - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
13 1.01.16 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
14 1.01.37 Elena Johansen - 2001 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
15 1.02.34 Mathilde Brüchle Kodal - 2001 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
16 1.03.15 Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-01-13
17 1.03.21 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
18 1.03.85 Sandra Reimer Bagge Jensen - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
19 1.03.96 Thora Dahl Diekhøner - 2001 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
20 1.04.00 Emilie Bøg Ekholm - 2002 IK Hellas Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
21 1.05.55 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
22 1.05.66 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
23 1.05.85 Frida Uhrskov - 2001 Helsingør IF Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2017-08-19
24 1.06.02 Veronica Janning - 2001 Helsingør IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
25 1.06.45 Teresa Bláhamar - 2001 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
26 1.06.89 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne FM, Thorshavn 2017-08-19
27 1.11.33 Urd Reginsdóttir á Lofti - 2001 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
28 1.13.07 Freja L. Petersen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
29 1.13.75 Nicole Vaabengaard - 2002 HG Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
30 1.14.30 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
31 1.15.92 Sabrina Kristensen - 2002 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06

800 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.15.69 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM DM senior, Aalborg 2017-09-02
2 2.15.78 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
3 2.15.80 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM DM senior, Aalborg 2017-09-02
4 2.15.89 Ingrid Eckardt - 2001 Sparta AM BBA Hallenmeeting, Bienne, SUI 2018-01-21
5 2.17.97 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF Islandgames, Visby, SWE 2017-06-24
6 2.18.28 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
7 2.18.99 Elena Johansen - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
8 2.21.24 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
9 2.22.52 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
10 2.22.62 Kristine Mygind Sørensen - 2002 AGF Atletik Baneturnering 9, Aarhus 2017-08-22
11 2.23.00 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
12 2.23.15 Beathe Gejl - 2002 AGF Atletik Baneturnering 9, Aarhus 2017-08-22
13 2.23.18 Frida Uhrskov - 2001 Helsingør IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
14 2.23.32 Mie Hylling Axelsson - 2002 Sparta AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
15 2.25.88 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
16 2.27.36 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
17 2.27.53 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
18 2.27.78 Laura Helmer - 2001 Fremad Holbæk Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
19 2.27.98 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
20 2.28.75 Mie Gam - 2001 Viborg AM Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
21 2.28.84 Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Østmesterskaber hold, Greve 2017-09-16
22 2.30.93 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
23 2.31.25 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
24 2.32.74 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
25 2.32.89 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
26 2.33.0 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
27 2.33.73 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
28 2.34.86 Viktorija Thomsen - 2001 SG Atletik Svendborg DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
29 2.35.99 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
30 2.36.50 Astrid Hein Traulsen - 2002 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
31 2.37.34 Laura Rothschild - 2002 Københavns IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
32 2.37.57 Mathilde Pedersen - 2002 Vejle IF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
33 2.37.83 Cathrine Brund - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
34 2.37.95 Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
35 2.40.02 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
36 2.40.50 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-05-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.34.23 Ingrid Eckardt - 2001 Sparta AM Lange Laufnach, Karlsruhe, GER 2017-05-19
2 4.41.98 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
3 4.45.0 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
4 4.47.82 Mie Gam - 2001 Viborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
5 4.50.96 Cecilie Møller-Jensen - 2001 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 4.51.21 Elena Johansen - 2001 Sparta AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
7 4.51.36 Anne Bonderup Andersen - 2001 Aalborg AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
8 4.57.01 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
9 4.57.35 Ida Jørgensen - 2001 Aalborg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
10 4.57.65 Oddvör Josephsen - 2001 Vejle IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
11 4.57.82 Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
12 4.58.06 Beathe Gejl - 2002 AGF Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
13 5.03.04 Kristine Mygind Sørensen - 2002 AGF Atletik Indestævne, Randers 2017-12-06
14 5.09.86 Holly Mcwillian - 2001 Esbjerg AM DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
15 5.10.43 Nanna Muurholm - 2001 Aalborg AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
16 5.10.67 Frida Uhrskov - 2001 Helsingør IF Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
17 5.11.05 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
18 5.11.40 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
19 5.11.9 Mille B Olesen - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber hold, Herning 2017-09-17
20 5.14.79 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
21 5.15.52 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
22 5.16.01 Laura Helmer - 2001 Fremad Holbæk Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
23 5.18.54 Isabella Jensen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
24 5.22.46 Laura Rothschild - 2002 Københavns IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
25 5.23.38 Josefine Munksdorf - 2002 Hvidovre AM DT finale, Odense 2017-09-09
26 5.24.92 Vigga Bang-Larsen - 2001 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
27 5.35.29 Laura S. Jensen - 2002 Holte Atletik Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
28 5.37.17 Caroline Nørgaard - 2001 Holte Atletik Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
29 5.38.77 Nina Halkier - 2002 Køge Atletik Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
30 5.41.67 Liv Bertelsen - 2002 AK Heden Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
31 5.46.03 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
32 5.53.37 Sabrina Kristensen - 2002 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
33 6.02.69 Sofie Clausen - 2002 Aabenraa IG Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
34 6.03.87 Astrid Hein Traulsen - 2002 Esbjerg AM LM Atletik, Vejen 2017-08-20
35 6.44.09 Regitze Friis - 2002 Amager AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
36 7.00.47 Nina Lund - 2001 Vejen AF DGI Sydvestmesterskab, Esbjerg 2017-10-07

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 10.07.78 Mie Gam - 2001 Viborg AM Julestævne, Skive 2017-12-09
2 10.08.55 Nikoline Høegh Ørum-Nielsen - 2002 Sparta AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
3 10.12.53 Kristine Mygind Sørensen - 2002 AGF Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
4 10.17.56 Marie Møller Schmidt - 2001 Viborg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
5 10.25.64 Beathe Gejl - 2002 AGF Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
6 10.43.06 Caroline Rødgaard Jessen - 2002 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
7 10.55.70 Anna Clara Skjærbæk - 2002 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
8 11.12.48 Anna Sofie Frænde - 2001 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
9 11.14.12 Maria Biskopstø - 2002 Vejle IF DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
10 11.18.01 Mathilde Winther - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
11 11.38.86 Laura Helmer - 2001 Fremad Holbæk Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
12 11.41.06 Liv L Nielsen - 2001 Aalborg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
13 11.44.86 Laura Rothschild - 2002 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
14 12.16.25 Celina Christensen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
15 12.29.98 Agnes Rold - 2002 Holte Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
16 12.33.54 Emilie Deublein Pihl - 2001 Helsingør IF Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
17 12.38.15 Ida Lange - 2002 Vejle IF DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
18 12.55.42 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
19 13.00.97 Thea S. Thomsen - 2002 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 13.55 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
2 13.32 Amalie Pfeiffer - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
3 12.35 Sara Kjær Andersen - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
4 11.72 Freja Krog - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
5 11.43 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
6 11.39 Lydia Poula Simonsen - 2001 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
7 11.27 Sofia Lange - 2002 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
8 10.86 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
9 10.69 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
10 10.65 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
11 10.55 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Sidste chance, Aalborg 2017-12-28
12 10.46 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
13 10.19 Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
14 10.18 Frederikke Fløjgaard - 2002 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
15 10.16 Anne Lorenzen - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
16 10.14 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
17 10.00 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
18 9.75 Emilie Bank - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
19 9.67 Nikoline Stellan Jensen - 2002 SIK 80 DGI LM, Sæby 2018-02-11
20 9.65 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
21 9.60 Margaret Darkwa - 2002 Ballerup AK Växjö Inomhuskast, Växjö, SWE 2018-02-03
22 9.41 Mette Marie Jensen - 2001 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2017-12-10
23 9.39 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Sidste chance, Aalborg 2017-12-28
24 9.20 Astrid Kjeldsteen - 2002 Viborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
25 9.09 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Hallensportfest LK Weiche, Flensburg, GER 2018-01-14
26 8.54 Kamille Frost - 2002 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
27 8.25 Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Indestævne, Greve 2017-12-13
28 8.16 Helena Svabo Ziska - 2001 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
29 8.16 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
30 7.79 Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
31 7.40 Andrea Pallesen - 2002 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2018-01-03
32 7.08 Emma Clausen - 2002 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
33 6.88 Cirkeline Hindsberg - 2002 Greve Atletik Indestævne, Greve 2017-12-13
34 6.80 Cathrine Brund - 2002 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
35 6.70 Cecilie Cathrine Johannsen - 2002 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
36 6.32 Sarah Lundgaard Madsen - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 1.64 Martyna Kresa - 2001 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
2 1.60 Nina Lund - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
3 1.60 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
4 1.57 Sara B. Olsen - 2001 Helsingør IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
5 1.56 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
6 1.55 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
7 1.54 Malene Fisker - 2002 Stoholm IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
8 1.54 Katrine Fjerbæk Olsen - 2001 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
9 1.53 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Hallensportfest LK Weiche, Flensburg, GER 2018-01-14
10 1.51 Astrid Kjeldsteen - 2002 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
11 1.51 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK DGI LM, Sæby 2018-02-11
12 1.50 Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
13 1.50 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
14 1.50 Freja Krog - 2001 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
15 1.50 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
16 1.47 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
17 1.45 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Sidste chance, Aalborg 2017-12-28
18 1.41 Sarah Lundgaard Madsen - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
19 1.41 Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
20 1.41 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
21 1.40 Anne Lorenzen - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
22 1.38 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
23 1.32 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
24 1.20 Dina Gylling - 2002 Aabenraa IG Hallensportfest LK Weiche, Flensburg, GER 2018-01-14

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 5.60 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
2 5.59 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
3 5.43 Louise B. Moore - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
4 5.21 Maria Skov Kragh - 2001 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
5 5.20 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
6 5.16 Carla Nørremark - 2002 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
7 5.10 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 Springstævne, Aarhus 2017-12-21
8 5.08 Victoria Lendal - 2002 Sparta AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
9 5.07 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
10 5.01 Thea Lyng Møller Jensen - 2001 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
11 4.99 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07
12 4.95 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
13 4.93 Sigrid Scholten - 2001 Dybvad IK Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
14 4.88 Marie Paule Dahi - 2001 Sparta AM Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
15 4.86 Ida Lyngby - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
16 4.78 Laura Zilstorff - 2002 Greve Atletik Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
17 4.74 Sara Olsson - 2002 Greve Atletik Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07
18 4.71 Alberthe Wiedemann Simonsen - 2002 Sparta AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
19 4.69 Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
20 4.68 Mie Mikkelsen - 2001 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
21 4.67 Maja Antvorskov - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
22 4.67 Josefine Sørensen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
23 4.67 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
24 4.64 Teresa Bláhamar - 2001 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
25 4.52 Elisabeth H. Simonsen - 2001 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
26 4.51 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
27 4.40 Andrea Kirstina Møller - 2002 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
28 4.37 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
29 4.33 Mille Albinus Hjermitslev - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
30 4.33 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
31 4.32 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
32 4.30 Freja Krog - 2001 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
33 4.24 Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
34 4.15 Mathilda Juel Gertz - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
35 4.10 Unna Ró Jacobsen - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
36 3.96 Caroline Søndergaard - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
37 3.93 Frida Thesbjerg - 2002 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
38 3.77 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Sidste chance, Aalborg 2017-12-28
39 3.73 Mathilde Hvid Christensen - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 10.51 Sofie Froberg - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
2 10.43 Nina Lund - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
3 10.06 Andrea Kirstina Møller - 2002 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
4 10.03 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
5 9.87 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
6 9.18 Natalie Vaabengaard - 2002 HG Atletik Hvidovre Indoor I, Hvidovre 2017-12-17
7 9.04 Line Bjørn Larsen - 2001 AK Holstebro Indestævne, Skive 2018-02-03

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 3.40 Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
2 3.10 Sara Harsmann - 2002 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
3 2.92 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
4 2.60 Alberte Riber Jakobsen - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
5 2.50 Iben Opstrup Wedel - 2002 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
6 2.50 Anna Mosby Nielsen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
7 2.30 Freja L. Petersen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
8 2.00 Signe Lehmann - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 8.83 Ida Beiter Bomme - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
2 8.89 Mathilde Kreiberg Skou - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 9.17 Klara Skriver Loessl - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
4 9.24 Emilie Florin - 2001 Helsingør IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
5 9.30 Martha Danneskjold Rasmussen - 2002 Århus 1900 ISM Mångkamp, Norrköping, SWE 2018-02-10
6 9.32 Sarah Sækmose - 2002 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
7 9.58 Ellen Lawaetz - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
8 9.90 Bjørk Nørremark - 2002 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
9 9.93 Freja K. Madsen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
10 10.04 Johanne Westergaard - 2002 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
11 10.11 Mai R Wærness - 2002 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
12 10.20 Alberthe Wiedemann Simonsen - 2002 Sparta AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
13 10.54 Louise Wrisberg Kæstel - 2001 Holte Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
14 10.59 Andrea Öbro Jakobsen - 2001 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
15 10.70 Thea S. Thomsen - 2002 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
16 10.74 Signe Lisborg - 2001 Dybvad IK Sidste chance, Aalborg 2017-12-28
17 10.78 Freja Krog - 2001 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
18 10.82 Rebecca Spiegelhauer - 2002 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
19 11.02 Liv Nedergaard - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
20 11.70 Ida H. Wilson - 2002 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2018-01-03

P19

60 m

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 7.80 Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Randers Atletik Freja Indestævne, Skive 2018-01-13
2 8.08 Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
3 8.10 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
4 8.23 Katrine Koch Jacobsen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
5 8.26 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
6 8.28 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
7 8.30 Olivia Tuokila (u) - 2000 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
8 8.31 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
9 8.32 Naja Vinther - 2000 Helsingør IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
10 8.33 Rose Cathrine Due - 2000 Bagsværd AC Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
11 8.38 Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
12 8.38 Sarah Kristensen - 2000 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
13 8.46 Julie Harsmann - 2000 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
14 8.48 Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
15 8.48 Julie Kretzschmer - 1999 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
16 8.49 Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
17 8.54 Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF Sprinterträffen, Lund, SWE 2018-01-13
18 8.55 Julie Maack Bøye - 2000 AGF Atletik Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
19 8.58 Stephanie Nysted Munk Poulsen - 1999 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
20 8.61 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
21 8.68 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
22 8.82 Sofie Garset - 1999 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
23 9.00 Sjøfn J. Guðmundsdóttir - 2000 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
24 9.53 Amanda Kyhn - 2000 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30

200 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 24.79 (1.9) Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Aalborg AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
2 25.44 (0.0) Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM E-Cup U20 A, Brno, CZE 2017-09-17
3 25.62 (1.1) Olivia Tuokila (u) - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
4 25.82 (-2.3) Amalie Brammer Kristiansen - 1999 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
5 25.88 (0.0) Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM DM senior, Aalborg 2017-09-03
6 26.19 (-1.4) Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
7 26.36 (1.1) Kamille Busch Hansen - 2000 Hvidovre AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
8 26.45 (-1.0) Freja Wærness - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
9 26.46 (-0.6) Liv Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
10 26.55 (1.2) Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
11 26.76 (0.0) Mai Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 DM senior, Aalborg 2017-09-03
12 26.79 (1.7) Rose Cathrine Due - 2000 Bagsværd AC Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
13 26.81 (0.9) Amalie Molander Pedersen - 2000 Frederiksberg IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
14 26.82 (-0.1) Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM Islandgames, Visby, SWE 2017-06-24
15 27.10 (1.4) Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
16 27.15 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik Indestævne, Skive 2018-02-03
17 27.30 (1.0) Cornelia Slej - 1999 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
18 27.45 (1.7) Cecilie Anna Næsby - 2000 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
19 27.46 (1.5) Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
20 27.51 (0.8) Ellen Geckler Friborg - 2000 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
21 27.53 (0.3) Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
22 27.58 (1.8) Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
23 27.73 Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
24 27.79 (-0.7) Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
25 27.83 (-1.0) Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
26 27.90 (-1.0) Frida Selmer - 2000 SAK-77 Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
27 27.96 (-0.7) Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 NM Mangekamp, Kuortane, FIN 2017-06-10
28 28.06 Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
29 28.20 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
30 28.35 (-1.7) Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
31 28.38 (-0.6) Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
32 28.52 Julie Maack Bøye - 2000 AGF Atletik Indestævne, Randers 2017-11-01
33 28.74 (1.2) Sarah Kristensen - 2000 Skive AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
34 29.11 (1.5) Sofie Haahr - 2000 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
35 29.16 (-1.7) Sarah Hansen - 2000 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
36 29.36 (-0.7) Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
37 29.57 (-0.6) Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
38 29.90 (-1.0) Karen Mølgaard Rasmussen - 2000 AGF Atletik Sprintstævne, Vejle 2017-06-19

400 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 56.38 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM EM hold 1. div, Vaasa, FIN 2017-06-23
2 56.49 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
3 56.95 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
4 56.97 Olivia Thorsgaard - 2000 Sparta AM E-Cup U20 A, Brno, CZE 2017-09-17
5 58.34 Mathilde Prietzel Nielsen - 2000 Randers Atletik Freja Indestævne, Skive 2018-01-13
6 59.59 Liv Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
7 1.00.03 Roze Gad Akrawi - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
8 1.00.19 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
9 1.01.28 Cornelia Slej - 1999 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
10 1.01.32 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
11 1.01.44 Cecilie Anna Næsby - 2000 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
12 1.01.69 Freja Blom Thomsen - 1999 Odense Atletik DM senior, Aalborg 2017-09-02
13 1.02.41 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
14 1.02.60 Johanne Wiedemann Simonsen - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
15 1.02.65 Margit Weihe Fríðmundsdóttir - 1999 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
16 1.02.72 Mai Stæhr Rødtnes - 1999 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
17 1.03.76 Sofie Haahr - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
18 1.04.09 Katrine Lillie Johansen - 1999 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-09-06
19 1.04.22 Mathilde Pedersen - 1999 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
20 1.04.52 Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
21 1.05.83 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
22 1.06.36 Sarah Hansen - 2000 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
23 1.07.63 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
24 1.08.01 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
25 1.08.64 Smilla Due - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
26 1.09.10 Sarah Kristensen - 2000 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
27 1.09.25 Sisse Frost - 1999 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

800 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.05.77 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Memorial Leon Buyle, Oordegem, BEL 2017-06-03
2 2.09.79 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM E-Cup U20 A, Brno, CZE 2017-09-17
3 2.10.79 Nathalie Richter-Mikkelsen - 2000 Aalborg AM Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
4 2.15.31 Freja Wærness - 2000 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
5 2.17.95 Laura Nørrung Poulsen - 2000 Sparta AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
6 2.20.72 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
7 2.21.40 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
8 2.22.88 Mia van Wagenen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
9 2.23.09 Mathilde Pedersen - 1999 Aalborg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
10 2.25.98 Sarah Bahat - 1999 Århus 1900 NM Mangekamp, Kuortane, FIN 2017-06-11
11 2.27.20 Katrine Lillie Johansen - 1999 Vejle IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
12 2.28.78 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
13 2.29.32 Emilie Jepsen - 2000 Viborg AM Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
14 2.30.85 Matilde Willer - 2000 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
15 2.30.97 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
16 2.31.52 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
17 2.32.12 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
18 2.32.91 Johanne Hyldgaard Bach - 2000 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
19 2.34.86 Mathilde Riis - 1999 Ballerup AK Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
20 2.41.28 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
21 2.42.55 Kamilla Kajbæk - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
22 2.42.89 Janni Kristensen - 1999 SIK 80 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
23 2.46.94 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
24 2.55.14 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
25 2.59.9 Marie Hansen - 2000 IK Olympia Pointstævne, Maribo 2017-05-15
26 3.00.34 Petrine Nyegaard - 2000 Vordingborg AC Pointstævne, Herlufsholm 2017-05-29

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.21.47 Anna Mark Helwigh - 2000 Sparta AM Memorial Leon Buyle, Oordegem, BEL 2017-06-03
2 4.27.71 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
3 4.35.55 Mia Helene Mørck - 1999 Bagsværd AC Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
4 4.44.17 Mia van Wagenen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
5 4.51.42 Laura Valgreen Petersen - 2000 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
6 4.52.71 Mathilde Pedersen - 1999 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 4.57.55 Emilie Jepsen - 2000 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
8 4.59.36 Amanda Amaloo - 2000 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
9 5.01.74 Johanne Hyldgaard Bach - 2000 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
10 5.01.96 Tine Østergaard - 2000 Bagsværd AC DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
11 5.02.98 Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Indestævne, Skive 2018-01-13
12 5.07.30 Katrine Lillie Johansen - 1999 Vejle IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
13 5.09.10 Nina Krarup - 1999 Esbjerg AM DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
14 5.11.23 Kamilla Kajbæk - 1999 Ballerup AK DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
15 5.12.98 Sarah Bruun Nielsen - 1999 Blovstrød Løverne Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
16 5.14.74 Lise Termansen - 1999 Århus 1900 DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
17 5.14.74 Matilde Willer - 2000 Sparta AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
18 5.14.78 Caroline Amalie Jensen - 1999 Holte Atletik Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
19 5.15.90 Camilla Øhrman - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
20 5.18.23 Josefine Bundgaard-Hansen - 2000 SAK-77 DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
21 5.21.02 Cornelia Slej - 1999 Århus 1900 DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
22 5.28.2 Mette Hjørnholm - 1999 Herning GF Vestmesterskaber hold, Herning 2017-09-17
23 5.40.49 Vera Dam Kaagaard - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
24 5.42.13 Mathilde Fuglsang - 2000 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
25 5.47.34 Karin H Simonsen - 1999 Hvidovre AM 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
26 5.59.50 Wiktoria Warzycka - 1999 IK Olympia Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
27 6.05.63 Sisse Frost - 1999 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
28 6.10.02 Natascha Clausen - 1999 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
29 7.53.61 Lena Alice Korsholm - 1999 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 9.37.37 Sophie Søefeldt - 2000 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
2 10.06.58 Mia van Wagenen - 1999 Ballerup AK Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
3 10.38.99 Emilie Jepsen - 2000 Viborg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
4 10.46.91 Amanda Amaloo - 2000 Sparta AM E-Cup U20 A, Brno, CZE 2017-09-17
5 10.49.64 Augusta Maria Grønborg Christensen - 2000 Blovstrød Løverne Baneturnering 10, Holbæk 2017-08-29
6 10.49.92 Agnes Holm - 1999 Viborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
7 10.51.34 Sarah Bruun Nielsen - 1999 Blovstrød Løverne Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
8 10.51.42 Freja Lunde Larsen - 2000 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
9 10.56.95 Kamilla Kajbæk - 1999 Ballerup AK Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
10 10.58.38 Sofie Hintz - 2000 Aalborg Øst RRC Indestævne, Skive 2018-02-03
11 10.59.44 Johanne Hyldgaard Bach - 2000 Viborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
12 11.12.01 Katrine Lillie Johansen - 1999 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
13 12.18.31 Laura Victoria Schulz - 1999 Blovstrød Løverne Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 14.04 Thea Jensen - 1999 Hvidovre AM Nordenkampen, Uppsala, SWE 2018-02-11
2 12.42 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 11.74 Annesofie Hartmann Nielsen - 2000 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
4 9.11 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
5 8.43 Simone Morratz - 2000 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
6 8.38 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
7 8.11 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
8 8.08 Rebecca Nielsen - 2000 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
9 7.81 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 1.56 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
2 1.53 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 1.50 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
4 1.45 Line Damsgaard Andersen - 1999 SAK-77 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
5 1.44 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 5.35 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
2 5.24 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 5.03 Frida Selmer - 2000 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
4 4.74 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
5 4.69 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
6 4.55 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
7 4.00 Sjøfn J. Guðmundsdóttir - 2000 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 3.40 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
2 3.20 Julie Harsmann - 2000 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
3 2.90 Sofie Garset - 1999 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
4 2.90 Maria Pico Kjeldsen - 2000 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
5 2.90 Amanda Kyhn - 2000 Århus 1900 Indestævne, Skive 2018-01-13

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 9.04 Anna Ø. Lange - 1999 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
2 9.13 Ida Boel - 2000 Esbjerg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
3 9.31 Emilie R Hansen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
4 9.43 Ida L Jespersen - 2000 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
5 9.67 Hannah Illum Petersen - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
6 9.71 Julie Kalstrup Schultz - 2000 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
7 9.78 Julie Kretzschmer - 1999 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
8 9.91 Mathilde Zeuthen - 1999 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
9 10.24 Jasmin Boe Rasmussen - 2000 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
10 10.76 Stephanie Nysted Munk Poulsen - 1999 IK Olympia Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28

P22

60 m

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 7.69 Annelouise Villum Jensen - 1996 Århus 1900 Indestævne, Skive 2018-01-13
2 7.83 Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
3 7.84 Camilla Motzkus - 1997 Odense Atletik Indestævne, Skive 2018-02-03
4 7.98 Anne Sofie O. Mikkelsen - 1997 Odense Atletik Indestævne, Skive 2018-02-03
5 8.28 Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
6 8.35 Stella Jørgensen - 1996 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
7 8.54 Amanda Malinovski - 1998 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
8 8.55 Cecilie Bønnelycke Hansen - 1997 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
9 8.75 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik Indestævne, Skive 2018-02-03
10 8.86 Anne Søeborg - 1997 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
11 8.98 Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20

200 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 25.18 (1.8) Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
2 25.72 Emilie Pedersen - 1998 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
3 26.05 (0.0) Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA KVV Meerkampen, Dilbeek, BEL 2017-07-29
4 27.38 Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
5 27.41 Anna Krab Scheibelein - 1998 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
6 27.56 (0.4) Anne Søeborg - 1997 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
7 27.58 (1.6) Tessa June Strand - 1998 Hvidovre AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
8 27.91 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik Indestævne, Skive 2018-02-03
9 27.94 (0.9) Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik DT finale, Odense 2017-09-09
10 28.55 Cecilie Bønnelycke Hansen - 1997 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
11 28.65 (0.9) Silje Kristensen - 1997 Korsør AM Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
12 29.24 Emilie Vejlgaard - 1998 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
13 29.66 (-3.3) Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik Ljungby Mångkamp, Ljungby, SWE 2017-05-27
14 30.18 (-1.2) Emma Dyrup Kleist - 1997 Viborg AM Sprintstævne, Vejle 2017-06-19

400 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 56.19 Anne Sofie Kirkegaard - 1998 Sparta AM New Mexico Collegiate Classic, Albuqeurque, USA 2018-02-02
2 57.29 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-09
3 59.87 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
4 1.01.04 Anna Krab Scheibelein - 1998 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
5 1.03.80 Silje Kristensen - 1997 Korsør AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-09
6 1.03.84 Tessa June Strand - 1998 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
7 1.04.91 Anne Søeborg - 1997 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
8 1.05.83 Alda Sigurðsdóttir Lamhauge - 1998 Århus 1900 FMU, Thorshavn 2017-09-10
9 1.07.78 Sabrina Kjær Møller - 1997 Odense Atletik DT finale, Odense 2017-09-09

800 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.08.17 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
2 2.10.42 Line K Schulz - 1996 Aalborg AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
3 2.15.05 Emma Dyrup Kleist - 1997 Viborg AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
4 2.15.84 Josephine Thestrup - 1996 Sparta AM Illinois Open, Illinois, USA 2018-01-13
5 2.18.43 Carolien Millenaar (u) - 1997 Herning LK Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
6 2.24.89 Hilda Heller - 1996 Sparta AM Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
7 2.27.21 Emily Oron Lexner - 1997 Blovstrød Løverne Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
8 2.28.64 Signe Salanson Jensen-Smidt - 1998 Viborg AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
9 2.28.81 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Slagelse Atletik DELTA KVV Meerkampen, Dilbeek, BEL 2017-07-30
10 2.34.73 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
11 2.41.91 Cathrine Øhlers - 1997 IK Hellas Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
12 2.42.27 Sophie Dyrekær Gudsøe - 1998 IK Hellas Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
13 2.49.62 Anne Zederkof Christoffersen - 1998 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
14 2.56.01 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik Ljungby Mångkamp, Ljungby, SWE 2017-05-28
15 2.57.97 Stine Pearson - 1997 IK Hellas Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.11.83 Anna Emilie Møller - 1997 Blovstrød Løverne EA Classic Permit, Bydgoszcz, POL 2017-06-03
2 4.18.15 Line K Schulz - 1996 Aalborg AM IFAM Outdoor, Oordegem, BEL 2017-05-27
3 4.26.97 Maria Larsen - 1996 Københavns IF MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
4 4.28.27 Helene Holm Gottlieb - 1998 Holte Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
5 4.29.71 Josephine Thestrup - 1996 Sparta AM Big East Conference, Georgetown, USA 2017-05-09
6 4.36.93 Carolien Millenaar (u) - 1997 Herning LK MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
7 4.37.19 Louise Rode - 1997 Blovstrød Løverne MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
8 4.38.81 Louise Høj Jensen - 1997 AGF Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
9 4.39.48 Emma Dyrup Kleist - 1997 Viborg AM DM senior, Aalborg 2017-09-02
10 4.43.43 Kirsten Wiborg Jensen - 1998 AGF Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
11 4.43.84 Sara Schou Kristensen - 1997 Blovstrød Løverne MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
12 4.49.06 Caroline Vegeberg - 1998 Køge Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
13 5.00.30 Signe Salanson Jensen-Smidt - 1998 Viborg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
14 5.06.45 Emily Oron Lexner - 1997 Blovstrød Løverne DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
15 5.06.69 Katt Grasberger - 1996 Århus 1900 Indestævne, Skive 2018-01-13
16 5.13.66 Anne-Sophie Bork-Rasmussen - 1997 Aabenraa IG DM senior, Aalborg 2017-09-02
17 5.18.84 Dorthea Jørgensen - 1998 Odense Atletik DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
18 5.36.3 Nanna Bertin - 1996 Aarhus Fremad Atletik Åbne KM, Aarhus 2017-09-21
19 6.21.31 Samantha Jensen - 1996 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
20 7.36.47 Pernille Skovsted - 1997 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
21 7.36.50 Laura Thy Wadsbach - 1997 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 9.23.34 Alberte Kjær Pedersen - 1998 Fredericia Triathlon Team Nordenkampen, Uppsala, SWE 2018-02-11
2 9.36.91 Maria Larsen - 1996 Sparta AM Nordenkampen, Uppsala, SWE 2018-02-11
3 9.39.17 Josephine Thestrup - 1996 Sparta AM Gladstein Invitational, Bloomington, USA 2018-01-19
4 9.48.55 Line K Schulz - 1996 Aalborg AM EM hold 1. div, Vaasa, FIN 2017-06-24
5 10.04.14 Louise Rode - 1997 Blovstrød Løverne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
6 10.05.86 Sara Schou Kristensen - 1997 Blovstrød Løverne Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
7 10.09.81 Emma Dyrup Kleist - 1997 Viborg AM Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
8 10.28.47 Kirsten Wiborg Jensen - 1998 AGF Atletik Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-16
9 10.56.11 Isabella Sheldon - 1997 Sparta AM Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
10 11.20.27 Marie Aagaard Poulsen - 1996 Århus 1900 Indestævne, Skive 2018-02-03

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 11.86 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
2 10.17 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 9.49 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 1.73 Tina Bischoff Gellin - 1998 Holte Atletik Nordenkampen, Uppsala, SWE 2018-02-11
2 1.64 Rikke Andersen - 1998 Sparta AM Quality Hotel Games, Växjö, SWE 2018-01-20
3 1.62 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
4 1.53 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
5 1.41 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
6 1.40 Caroline Eckert (u) - 1997 Odense Atletik Indestævne, Skive 2018-02-03

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 5.70 Annelouise Villum Jensen - 1996 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
2 5.59 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 5.47 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
4 5.11 Rosa Preuss Illionga - 1998 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
5 4.96 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
6 4.76 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
7 4.21 Edna Maria Debes - 1997 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 11.30 Laura Tølløse - 1997 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
2 11.02 Rosa Preuss Illionga - 1998 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 2.80 Josephine Skipper - 1998 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-11-01
2 2.55 Kate Ladefoged - 1998 Amager AC Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 9.32 Isabell Paprotny - 1997 Esbjerg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
2 9.34 Anne Sofie O. Mikkelsen - 1997 Odense Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 9.74 Caroline G S Johansen - 1998 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
4 9.99 Nickoline Skifter Andersen - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
5 10.00 Cecilie Bønnelycke Hansen - 1997 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
6 10.16 Laura Wrisberg Kæstel - 1998 Holte Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04

D15

60 m

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 7.34 Henrik Lykke - 2003 SAK-77 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
2 7.37 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
3 7.41 Thomas Mølgaard - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
4 7.53 Anton Degn Groht - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
5 7.53 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
6 7.58 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
7 7.73 August Østergaard - 2003 Gentofte IK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
8 7.73 José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
9 7.81 Mainthan Arumairajah - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
10 7.82 Frederik Thorup Sørensen - 2004 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
11 7.84 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
12 7.85 Tobias Rasch Pedersen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
13 7.90 Benjamin Leth Rosemkilde - 2004 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
14 7.91 Luis Maillet - 2004 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
15 7.91 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
16 7.95 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
17 8.00 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
18 8.01 Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
19 8.02 Rasmus Ingemann - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
20 8.04 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
21 8.07 Rasmus Hvorup Jensen - 2004 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
22 8.07 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
23 8.09 Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
24 8.11 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
25 8.12 Neloo Falck - 2003 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
26 8.12 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Julestævne, Skive 2017-12-09
27 8.12 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
28 8.13 Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
29 8.15 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
30 8.16 Elias Musafiri - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
31 8.21 Miso Buha - 2003 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
32 8.22 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
33 8.27 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
34 8.31 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
35 8.35 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
36 8.39 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
37 8.42 Jeppe Skærlund Svendsen - 2004 Helsingør IF Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
38 8.46 Casper Brown - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
39 8.47 Martinas Bugus - 2004 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
40 8.48 Bartosz Cypryanski - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
41 8.49 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
42 8.50 Nikolai Christensen - 2004 Helsingør IF Julestævne, Ballerup 2017-12-27
43 8.63 Nicolai Kærby Andersen - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
44 8.67 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
45 8.68 Martias Østergaard - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
46 8.72 Mads Jakobsen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
47 8.75 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
48 8.80 Asbjørn Seindal - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
49 8.82 Christian Mersebach - 2004 Gentofte IK Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
50 8.82 Bastian Tolborg - 2003 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2018-01-03
51 8.86 Mathias Mogensen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
52 8.86 Victor Meiniche - 2003 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
53 8.92 Markus Munksdorf - 2004 Hvidovre AM Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
54 8.93 Mikkel Svendsen - 2003 Fredensborg AK Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03

200 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 23.94 (2.0) Henrik Lykke - 2003 SAK-77 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
2 24.12 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
3 24.67 (2.0) August Østergaard - 2003 Gentofte IK DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
4 24.80 Thomas Mølgaard - 2003 Randers Atletik Freja Indestævne, Skive 2018-02-03
5 24.96 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
6 25.02 José Acevedo Rodriguez - 2004 Skive AM Indestævne, Skive 2018-02-03
7 25.05 (1.8) Miso Buha - 2003 Færøerne DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
8 25.29 Luis Maillet - 2004 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
9 25.34 Anton Degn Groht - 2003 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-11-01
10 25.38 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
11 25.51 Neloo Falck - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
12 25.57 (0.6) Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
13 25.68 (1.4) Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
14 25.82 (1.1) Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
15 25.97 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
16 26.18 (-1.8) Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-09-23
17 26.18 (-0.1) Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro DT 1. div. vest, Skive 2017-05-20
18 26.20 (1.9) Frederik Thorup Sørensen - 2004 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
19 26.22 (0.0) Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
20 26.24 (-1.8) Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-09-23
21 26.35 (1.4) Lukas Eckholdt - 2003 Aabenraa IG LM Atletik, Vejen 2017-08-19
22 26.37 (0.4) Magnus Ravn Herche - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
23 26.39 (0.7) Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
24 26.64 (0.0) Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
25 26.71 Anton Juul Seitsberg - 2003 Fremad Holbæk Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
26 26.71 (1.9) Rasmus Fredsted Markussen - 2003 Aabenraa IG LM Atletik, Vejen 2017-08-19
27 26.80 (1.7) Niels Kristensen - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
28 26.95 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
29 26.97 (-1.8) Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-09-23
30 27.10 (-1.4) Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
31 27.15 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
32 27.24 (-1.1) Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
33 27.38 (-1.9) Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
34 27.44 (0.0) Anton Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
35 27.47 (-1.1) Oliver Jensen - 2003 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
36 27.69 (-1.4) Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
37 27.82 (-3.7) Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 Østjyske mesterskaber, Randers 2017-09-30
38 27.99 (0.9) Carl Bruce Aabo - 2004 HG Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
39 28.05 (-0.1) Filip Francke Ravn - 2004 Greve Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
40 28.06 (-1.4) Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
41 28.12 (-1.4) Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
42 28.19 Elias Musafiri - 2004 AK Holstebro Indestævne, Skive 2018-02-03
43 28.19 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
44 28.19 (-0.3) Samuel Tiger Richmond - 2004 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
45 28.20 (-1.4) Christian Reusing - 2004 AK Heden Regionsfinale vest, Randers 2017-09-09
46 28.22 (1.4) Laus Petersen - 2003 SG Atletik Svendborg LM Atletik, Vejen 2017-08-19
47 28.28 (-4.3) Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg Østjyske mesterskaber, Randers 2017-09-30
48 28.30 (-0.1) Malte Vaabensted - 2004 Allerød AM Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
49 28.31 Bastian Tolborg - 2003 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2018-01-03
50 28.35 (-0.1) Martinas Bugus - 2004 Greve Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30

800 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 2.08.52 William Elsner - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
2 2.08.63 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Indestævne, Skive 2018-02-03
3 2.08.79 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
4 2.10.68 Noah Borgen Morell - 2004 IK Olympia Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
5 2.12.25 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
6 2.12.90 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
7 2.13.34 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-16
8 2.13.68 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regions-4-kamp, Kolding 2017-10-01
9 2.16.43 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
10 2.16.54 Emil Hækkerup - 2003 FIF Hillerød Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
11 2.16.92 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
12 2.18.20 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regions-4-kamp, Kolding 2017-10-01
13 2.18.44 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
14 2.19.32 Jonas Albertsen - 2003 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
15 2.20.07 Emil Pontoppidan Jensen - 2003 IK Hellas DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
16 2.20.27 Anton Seitzberg - 2003 Fremad Holbæk Pointstævne, Holbæk 2017-06-13
17 2.20.29 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
18 2.20.66 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
19 2.21.10 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
20 2.21.55 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK LM Atletik, Vejen 2017-08-19
21 2.22.26 Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF LM Atletik, Vejen 2017-08-19
22 2.23.56 Marcus Rølling - 2003 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
23 2.24.25 Anton Juul Seitsberg - 2003 Fremad Holbæk LM Atletik, Vejen 2017-08-19
24 2.24.46 Luis Maillet - 2004 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
25 2.24.77 Mike Hansen - 2004 Herning GF LM Atletik, Vejen 2017-08-19
26 2.24.97 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF Kronborg Outdoor, Helsingør 2017-09-09
27 2.25.01 Jens-Jakob Ingerslev - 2003 Gentofte IK Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
28 2.25.59 Lukas Iversen - 2003 SÅN-Løberne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
29 2.27.01 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
30 2.27.17 Nicolai Kærby Andersen - 2004 SAK-77 DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
31 2.27.21 Jacob Auning - 2003 Aabenraa IG DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
32 2.28.27 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
33 2.28.52 Rasmus Jæger - 2004 IK Hellas DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
34 2.28.60 Elias Dahl Lunøe - 2003 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
35 2.29.17 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM LM Atletik, Vejen 2017-08-19
36 2.29.70 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.26.27 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
2 4.27.11 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Indestævne, Skive 2018-01-13
3 4.33.57 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Indestævne, Skive 2018-01-13
4 4.35.89 Noah Borgen Morell - 2004 IK Olympia Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
5 4.36.11 Malte Ballegaard - 2003 Randers Atletik Freja Indestævne, Skive 2018-01-13
6 4.36.71 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Indestævne, Skive 2018-01-13
7 4.38.29 Axel Vang Christensen - 2004 FIF Hillerød Tomtespelen, Karlskrona, SWE 2017-12-10
8 4.39.85 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
9 4.41.86 Lukas Iversen - 2003 Viking Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
10 4.42.11 Magnus Bundgaard - 2004 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
11 4.42.65 Oscar Riis - 2003 Ballerup AK Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
12 4.45.15 Martin Glerup - 2003 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-01-13
13 4.45.72 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-09-23
14 4.45.90 Martin Møllgaard - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber hold, Greve 2017-09-16
15 4.47.11 Marcus Rølling - 2003 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
16 4.47.67 Victor Tvistholm Jørgensen - 2004 Greve Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
17 4.47.71 Pelle Carlsen Mohr - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
18 4.48.14 Tobias F. Nielsen - 2003 IK Hellas Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
19 4.49.79 William Elsner - 2003 Københavns IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
20 4.50.03 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
21 4.51.61 Ali Mohammed Alaabudi - 2003 IK Hellas Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
22 4.52.63 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
23 4.53.22 Frederik Lee - 2004 AGF Atletik Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
24 4.53.6 Carl August Allerød - 2003 Aalborg AM Vestmesterskaber hold, Herning 2017-09-17
25 4.55.15 Philip Grundt Hansen - 2004 Bagsværd AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
26 4.55.97 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
27 4.56.16 Mikkel Bjerregaard Nielsen - 2003 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-09-23
28 4.56.79 Emil Pontoppidan Jensen - 2003 IK Hellas Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
29 4.59.55 Milan Axelgard - 2004 Haderslev IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
30 5.02.2 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber hold, Herning 2017-09-17
31 5.05.1 Simon Fisker - 2003 Esbjerg AM Vestmesterskaber hold, Herning 2017-09-17
32 5.11.71 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Indestævne, Skive 2018-01-13
33 5.11.89 Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
34 5.14.23 Mike Hansen - 2004 Herning GF Indestævne, Skive 2018-01-13
35 5.16.77 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
36 5.18.94 Morten Skovgaard - 2003 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-09-23

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 9.28.77 Oliver Kirial Olsen - 2003 Skive AM Indestævne, Skive 2018-02-03
2 9.38.75 Noah Borgen Morell - 2004 IK Olympia Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
3 9.44.20 Axel Vang Christensen - 2004 FIF Hillerød Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
4 9.52.64 Martin Glerup - 2003 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
5 9.57.94 Gustav Holmberg - 2004 FIF Hillerød Baneturnering 10, Holbæk 2017-08-29
6 10.00.62 Marcus Rølling - 2003 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
7 10.07.12 Gustav Bendsen - 2003 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
8 10.11.40 Ali Mohammed Alaabudi - 2003 IK Hellas DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
9 10.12.72 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK Julestævne, Skive 2017-12-09
10 10.14.25 Jeppe Haghfelt - 2003 Helsingør IF DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
11 10.20.12 Philip Grundt Hansen - 2004 Bagsværd AC Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
12 10.21.42 Pelle Carlsen Mohr - 2003 Holte Atletik Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
13 10.25.32 Joel Ibler Lillesø - 2003 Bagsværd AC Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
14 10.33.47 Victor Tvistholm Jørgensen - 2004 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
15 10.40.93 Lukas Iversen - 2003 SÅN-Løberne BM 3000 m, Rønne 2017-05-17
16 10.46.86 Malthe Bøgebjerg - 2003 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
17 10.53.97 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
18 10.55.24 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
19 10.56.34 Mike Hansen - 2004 Herning GF DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
20 11.11.87 Jeppe Larsen - 2003 Skive AM Julestævne, Skive 2017-12-09
21 11.12.68 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
22 11.14.96 Noah Brendholdt - 2004 Skive AM Julestævne, Skive 2017-12-09
23 11.15.37 Lauge Rasmussen - 2003 Trongårdens IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
24 11.19.17 Carl Emil Hjorth - 2004 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
25 11.26.08 Lucas Jeppesen - 2004 Korsør AM Pointstævne, Holbæk 2017-06-13
26 11.35.06 Rasmus Hansen - 2003 Viking Atletik BM 3000 m, Rønne 2017-05-17
27 11.48.30 Mads Flade - 2004 Viking Atletik BM 3000 m, Rønne 2017-05-17
28 11.54.24 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
29 11.57.72 Søren Bentin Riis - 2003 Aabenraa IG DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
30 12.19.96 Anton Nielsen - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Vejle 2017-09-06
31 12.29.58 Viktor Hjort Sørensen - 2003 Vejen AF Regionsstævne, Vejle 2017-09-06
32 12.29.66 Bertil Winsløv - 2004 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
33 12.37.58 David Holst Hahn - 2004 Frederiksberg IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
34 13.03.08 Anton Hanslien Vibild - 2004 Hvidovre AM Pointstævne, Holbæk 2017-06-13

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 14.82 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
2 14.16 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
3 13.26 Mads Krogsgaard Nielsen - 2004 Aabenraa IG Hallensportfest LK Weiche, Flensburg, GER 2018-01-14
4 12.87 Henrik Lykke - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
5 12.02 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
6 11.79 Wilhelm Kopp - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
7 11.56 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
8 11.43 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
9 11.43 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
10 11.08 Nikolai Christensen - 2004 Helsingør IF Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
11 10.88 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
12 10.86 Rasmus Hvorup Jensen - 2004 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
13 10.63 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
14 10.62 William Elsner - 2003 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
15 10.55 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
16 10.53 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
17 10.40 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
18 10.32 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
19 10.11 Theodor Hennecke - 2004 Roar Atletik Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
20 9.97 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
21 9.83 Jacob Isaksen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
22 9.76 Noah Borgen Morell - 2004 IK Olympia Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
23 9.67 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Hvidovre Indoor I, Hvidovre 2017-12-17
24 9.63 Bartosz Cypryanski - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
25 9.48 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07
26 9.10 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
27 9.06 Magnus Lund - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
28 9.02 Mainthan Arumairajah - 2004 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2018-01-03
29 8.96 Mads Jakobsen - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
30 8.95 Filip Francke Ravn - 2004 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
31 8.80 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
32 8.51 Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
33 8.44 Frej Mains - 2004 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
34 8.37 Jeppe Skærlund Svendsen - 2004 Helsingør IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
35 8.32 Sophus Schwenger - 2003 Fredensborg AK Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
36 8.22 Albert Vagn Jensen - 2003 Frederiksberg IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
37 8.19 Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 DGI LM, Sæby 2018-02-11
38 8.14 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
39 8.10 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI LM, Sæby 2018-02-11
40 7.87 Elias Musafiri - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
41 7.80 Nicolai Kærby Andersen - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
42 7.66 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
43 7.60 Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
44 7.59 Carl Johan Zachariae - 2004 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
45 7.51 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
46 7.49 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
47 7.40 Mads Aunfelt - 2004 Vidar Atletik Hallensportfest LK Weiche, Flensburg, GER 2018-01-14
48 7.39 Magnus Bukhave - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 1.83 Wilhelm Kopp - 2003 Sparta AM Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
2 1.82 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
3 1.79 Thomas Mølgaard - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
4 1.77 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
5 1.75 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
6 1.69 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
7 1.66 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
8 1.63 Jakob Nissen Nielsen - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
9 1.63 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
10 1.61 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
11 1.58 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
12 1.58 Rasmus Hvorup Jensen - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
13 1.57 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
14 1.56 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
15 1.54 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
16 1.51 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
17 1.51 Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
18 1.50 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Julestævne, Skive 2017-12-09
19 1.50 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
20 1.48 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
21 1.48 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
22 1.48 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
23 1.45 Casper Brown - 2003 SIK 80 DGI LM, Dybvad 2017-11-19
24 1.45 Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
25 1.42 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
26 1.40 Jelmer Scholten - 2004 Dybvad IK DGI LM, Dybvad 2017-11-19
27 1.36 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
28 1.35 Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 DGI LM, Sæby 2018-02-11
29 1.35 Casper Nielsen - 2003 SIK 80 DGI LM, Sæby 2018-02-11
30 1.30 Tobias Bjørnbak Riber - 2004 Trongårdens IF Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
31 1.25 Tobias Zornig - 2004 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2017-12-27
32 1.20 Marius Østergård - 2004 SIK 80 DGI LM, Sæby 2018-02-11

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 6.23 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
2 6.14 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
3 6.04 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
4 5.70 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
5 5.69 Tobias Bjerre - 2004 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
6 5.67 Thomas Mølgaard - 2003 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
7 5.60 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
8 5.58 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
9 5.55 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
10 5.54 Anton Degn Groht - 2003 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
11 5.50 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
12 5.42 Wilhelm Kopp - 2003 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
13 5.31 Hans Sækmose - 2004 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
14 5.23 Mainthan Arumairajah - 2004 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
15 5.13 Stinus Dolmer Nielsen - 2003 Bagsværd AC Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
16 5.09 Kristian Roed Vestergaard - 2003 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
17 5.07 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
18 5.03 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
19 5.03 Benjamin Leth Rosemkilde - 2004 Holte Atletik Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
20 4.99 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
21 4.95 Carl Bruce Aabo - 2004 HG Atletik Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
22 4.92 Rasmus Hvorup Jensen - 2004 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
23 4.79 Hans Erland Thomsen - 2003 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
24 4.75 Frederik Ravnholt Larsen - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
25 4.74 Sofus Ingemann Harmsen - 2003 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
26 4.71 Oliver Fabricius Thomsen - 2003 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
27 4.65 Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
28 4.64 Bertram Sommerstær - 2003 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
29 4.59 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
30 4.58 Elias Musafiri - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
31 4.54 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
32 4.52 Tobias Rasch Pedersen - 2003 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
33 4.51 Gustav B Andersen - 2004 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
34 4.48 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
35 4.47 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
36 4.36 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
37 4.35 Victor Meiniche - 2003 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
38 4.31 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
39 4.30 Jeppe Skærlund Svendsen - 2004 Helsingør IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
40 4.23 Asbjørn Seindal - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
41 4.22 Magnus Bukhave - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
42 4.17 Bartosz Cypryanski - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
43 4.16 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
44 4.12 Mathias Mogensen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
45 4.11 Sophus Schwenger - 2003 Fredensborg AK Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
46 4.11 Albert Vagn Jensen - 2003 Frederiksberg IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
47 4.10 Johannes Rolin Stenberg - 2004 Allerød AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
48 4.10 Bastian Tolborg - 2003 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2018-01-03

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 11.95 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
2 11.78 Samuel Emil Gobina Sigala - 2003 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
3 10.70 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Hvidovre Indoor I, Hvidovre 2017-12-17
4 10.55 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
5 10.25 Elias Musafiri - 2004 AK Holstebro Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
6 9.96 Carl Bruce Aabo - 2004 HG Atletik Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07
7 9.73 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
8 9.59 Torben Bossen - 2003 Kolding KFUM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
9 9.11 Asbjørn Seindal - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
10 8.77 Rune Rober - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
11 8.70 Jonas Strunge - 2004 Hvidovre AM Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07
12 8.45 Marius Østergård - 2004 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 3.50 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
2 3.30 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
3 3.10 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
4 2.90 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
5 2.80 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
6 2.80 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
7 2.70 Rasmus Hvorup Jensen - 2004 Ballerup AK DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
8 2.65 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
9 2.50 Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
10 2.50 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
11 2.50 Nikolai Christensen - 2004 Helsingør IF Julestævne, Ballerup 2017-12-10
12 2.32 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
13 2.30 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
14 2.30 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
15 2.20 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
16 2.20 Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
17 2.20 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
18 2.10 Magnus Bukhave - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
19 2.10 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
20 2.00 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
21 1.90 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
22 1.90 Jakob Nissen Nielsen - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
23 1.90 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
24 1.75 Sebastian Thulstrup - 2004 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
25 1.70 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 8.53 Max Kørner Andersen - 2003 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
2 8.54 Sofus Peter Lassen - 2003 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
3 8.88 Dhruv Mehrotra - 2003 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
4 9.00 Noah Birk Meissner - 2003 Skive AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
5 9.05 Viktor Bech Petersen - 2003 Amager AC Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
6 9.28 Vilhelm Krüger - 2004 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
7 9.34 Hugo Rasmussen - 2003 IK Hellas Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
8 9.42 Mads Rubek Vitoft - 2003 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
9 9.53 Rasmus Holm Nielsen - 2004 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
10 9.56 Sebastian Monneret - 2003 Amager AC Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
11 9.66 Emil Binderup Overgaard - 2004 HI Skanderborg DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
12 9.84 Sofus Vølund - 2004 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
13 9.89 Lukas Medina Sørensen - 2003 Københavns IF Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
14 9.94 Rasmus Hvorup Jensen - 2004 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
15 9.97 Nicklas Non Nielsen - 2003 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
16 10.00 Christoffer Erritsø - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
17 10.02 Malte Bank-Mikkelsen - 2003 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
18 10.34 Mik Resen Lønborg - 2003 Københavns IF Julestævne, Ballerup 2017-12-10
19 10.60 Jeppe Bruun - 2003 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
20 10.65 Lehn Wildmoore - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
21 10.94 Anders Lundgaard-Madsen - 2004 HI Skanderborg Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
22 10.99 Valdemar Lindberg Svenning Nielsen - 2004 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
23 11.04 Bartosz Cypryanski - 2004 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
24 11.33 Rune Rober - 2004 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
25 11.48 Christian Mersebach - 2004 Gentofte IK Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
26 11.49 Jakob Nissen Nielsen - 2003 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
27 11.49 Markus Markussen - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
28 11.49 Tobias Roed Garza - 2004 Randers Atletik Freja DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
29 12.00 Benjamin Copp - 2004 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
30 12.29 Sebastian Brogaard - 2004 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
31 13.96 Sebastian Thulstrup - 2004 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07

D17

60 m

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 7.15 Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
2 7.27 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
3 7.30 Peter Kjølbye - 2001 Vejen AF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
4 7.32 Mark Asp - 2001 Vejle IF Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
5 7.37 Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
6 7.48 Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
7 7.51 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
8 7.54 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
9 7.54 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
10 7.57 Rasmus Sørensen - 2001 HI Skanderborg Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
11 7.57 Lucas Soulier - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
12 7.58 Janus Petersen - 2002 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
13 7.59 Kevin Rasmussen - 2002 Holte Atletik Julestævne, Ballerup 2017-12-10
14 7.63 Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
15 7.64 Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM Julestævne, Skive 2017-12-09
16 7.64 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
17 7.68 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
18 7.69 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
19 7.74 Jonathan Eilertsen - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
20 7.75 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
21 7.77 Marius Michalski - 2002 Herning GF Indestævne, Skive 2018-01-13
22 7.78 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
23 7.80 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
24 7.80 Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik Hallensportfest LK Weiche, Flensburg, GER 2018-01-14
25 7.81 Oliver Lumholdt - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
26 7.83 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
27 7.85 Bertil Steffensen - 2001 Vejle IF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
28 7.88 Cami Esfandiari - 2002 Holte Atletik Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
29 7.89 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
30 7.91 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
31 7.92 Johan Voigt - 2001 IK Olympia Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
32 7.96 Kasper Bakdal - 2002 SG Atletik Svendborg Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
33 8.10 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
34 8.11 Frederik Madsen - 2002 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
35 8.19 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Indestævne, Randers 2017-12-06
36 8.23 Bárður Jóhansson - 2001 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
37 8.26 Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
38 8.28 Theodor Bjørnholdt - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
39 8.30 William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
40 8.42 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
41 8.48 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
42 8.58 Jens Vitved Bruhn - 2002 Glostrup IC Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
43 8.60 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
44 8.61 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
45 8.70 Frey Kroll Dalsgaard - 2002 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20

200 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 22.54 (1.1) Tazana Kamanga-Dyrbak - 2002 Sparta AM Öresundsspelen, Helsingborg, SWE 2017-07-08
2 22.88 (1.2) Daniel Andersen - 2001 Vejle IF DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
3 22.96 (1.6) Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
4 23.57 (1.0) Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
5 23.62 Lucas Soulier - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
6 23.75 (1.2) Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
7 23.97 (1.4) Osadeba Isaac - 2002 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
8 24.01 (2.0) Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
9 24.02 Jonas Bruun Gregersen - 2001 Skive AM Indestævne, Skive 2018-02-03
10 24.18 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
11 24.27 (1.6) Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
12 24.35 (2.0) Ala Alfred Mikkelsen - 2002 Skive AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
13 24.36 (-1.5) Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
14 24.40 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
15 24.55 (1.8) Janus Petersen - 2002 IK Olympia DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
16 24.73 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
17 24.73 (0.4) Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-04
18 24.95 Christoffer E. Jensen - 2001 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
19 24.98 (1.7) Johan Voigt - 2001 IK Olympia DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
20 25.13 (0.3) Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
21 25.24 (1.4) Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
22 25.26 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
23 25.29 (2.0) Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
24 25.35 (1.6) Thor Kjeldahl - 2001 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
25 25.55 (-1.5) Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
26 25.56 (1.8) Kasper Bakdal - 2002 SG Atletik Svendborg DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
27 25.63 (1.2) Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2017-08-20
28 25.70 (1.8) Aske Brun - 2002 Gentofte IK DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
29 25.85 (1.1) Nilan Ganeswaran - 2002 Vidar Atletik LM Atletik, Vejen 2017-08-19
30 25.99 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
31 26.07 (1.8) Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
32 26.25 (0.0) Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
33 26.33 (-0.8) Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
34 26.58 (1.1) Kilian M David - 2002 Aabenraa IG LM Atletik, Vejen 2017-08-19
35 26.74 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
36 26.78 (-0.1) Adam Bilde - 2001 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
37 26.89 Bárður Jóhansson - 2001 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
38 27.08 (1.7) William Pedersen - 2002 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
39 27.11 (-0.8) William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
40 27.31 (0.7) Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
41 27.36 (0.7) Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
42 27.48 (-0.8) Silas Wang - 2002 Færøerne Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
43 27.91 (2.0) Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
44 28.78 (-3.7) Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Østjyske mesterskaber, Randers 2017-09-30
45 29.47 (-0.3) Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
46 29.90 (-0.7) Martin Haals Stenvang - 2001 Aalborg AM DGI LM, Sæby 2017-04-29
47 30.69 (1.1) Frey Kroll Dalsgaard - 2002 SIK 80 LM Atletik, Vejen 2017-08-19
48 30.88 (-1.9) Ingi Johannesen - 2002 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
49 31.45 (-0.7) Julius Toft Andreasen - 2002 Hjørring Atletik DGI LM, Sæby 2017-04-29

400 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 51.41 Vincent Plas - 2001 Sparta AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
2 51.90 Lucas Soulier - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
3 52.80 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
4 53.65 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
5 54.31 Jeppe Ege Nielsen - 2002 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
6 54.35 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
7 54.45 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
8 54.60 Daniel Andersen - 2001 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-01-13
9 55.23 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-01-13
10 55.47 Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
11 55.75 Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM Indestævne, Skive 2018-01-13
12 55.76 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
13 56.37 Christoffer E. Jensen - 2001 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-09-06
14 56.63 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-19
15 57.42 Martin Haals Stenvang - 2001 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
16 57.42 William Asklund - 2001 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2017-09-06
17 57.74 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
18 57.79 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-01-13
19 58.30 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
20 58.50 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
21 58.73 Philip Vikne Dalmose - 2001 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
22 59.21 Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
23 59.33 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
24 59.66 Nikolaj Grønbech - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
25 1.01.07 Adam Bilde - 2001 Holte Atletik DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
26 1.02.53 William A. Helmsdal - 2002 Færøerne 3. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-17
27 1.03.11 Sebastian Svelmøe Timm - 2001 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2017-06-07
28 1.03.43 Trym Mo Hansen - 2001 Randers Atletik Freja DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
29 1.03.82 Sebastian Stejlgaard - 2002 Trongårdens IF Pointstævne, Østerbro 2017-06-01
30 1.05.94 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
31 1.05.96 Ingi Johannesen - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21

800 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 1.57.7 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
2 1.59.22 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
3 1.59.89 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
4 2.00.49 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
5 2.01.33 Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
6 2.01.60 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM DT finale, Odense 2017-09-09
7 2.01.64 Anders Bang - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
8 2.02.16 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Indestævne, Skive 2018-02-03
9 2.03.06 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
10 2.03.86 Lucas Soulier - 2002 Slagelse Atletik DELTA Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
11 2.04.50 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
12 2.04.98 Andreas Lange - 2002 Gentofte IK Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
13 2.05.01 Mads Mørch - 2001 Holte Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
14 2.05.27 Villads Schou - 2001 Københavns IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
15 2.05.60 Conrad Lind - 2001 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
16 2.05.98 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
17 2.06.44 Jakob Rose Hansen - 2002 Skive AM Julestævne, Skive 2017-12-09
18 2.07.59 Christoffer Gissel - 2001 SAK-77 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
19 2.07.74 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
20 2.08.34 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Julestævne, Skive 2017-12-09
21 2.08.67 Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
22 2.08.94 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
23 2.09.88 Rasmus Jensen - 2001 AK Holstebro DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
24 2.09.98 Martin Haals Stenvang - 2001 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
25 2.10.11 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
26 2.10.27 Sebastian Larvad - 2001 Hvidovre AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
27 2.13.33 Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
28 2.15.51 Andreas B. Antoft - 2002 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
29 2.16.28 Hans Sivertsen - 2001 Vejle IF Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
30 2.16.75 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
31 2.17.78 Kristian Brammer Carstensen - 2001 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
32 2.18.80 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Nålestævne, Sønderborg 2017-08-30
33 2.18.86 Mads Vährens - 2002 Greve Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
34 2.19.08 Christoffer E. Jensen - 2001 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-02-03
35 2.19.08 Asger Sigfusson - 2002 Helsingør IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
36 2.20.32 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 4.02.18 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-01-13
2 4.03.05 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Indestævne, Skive 2018-01-13
3 4.06.20 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
4 4.07.09 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
5 4.07.66 Anders-Dres Tarbensen - 2001 Esbjerg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
6 4.08.02 Oscar Simonsen - 2001 Sparta AM Soirée Comité 06, Nice, FRA 2017-06-21
7 4.12.48 Anders Bang - 2002 Sparta AM Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
8 4.12.79 Conrad Lind - 2001 Sparta AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
9 4.16.53 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
10 4.16.64 Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
11 4.16.65 Emil Pallesen - 2001 AGF Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
12 4.18.49 Andreas Lange - 2002 Gentofte IK Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
13 4.19.17 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
14 4.21.15 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
15 4.21.86 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
16 4.22.02 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
17 4.22.56 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
18 4.23.24 Louis Cantby - 2001 Hvidovre AM Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
19 4.24.05 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Indestævne, Skive 2018-01-13
20 4.27.25 Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
21 4.29.03 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
22 4.31.79 Laurits Berntsen - 2002 Viborg AM Midtjyske mesterskaber, Silkeborg 2017-10-01
23 4.31.89 Martin Haals Stenvang - 2001 Aalborg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
24 4.34.80 Nikolaj Richter - 2002 Aalborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
25 4.40.02 Kristian Brammer Carstensen - 2001 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
26 4.44.46 Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-01-13
27 4.45.30 Abdi Saeed - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
28 4.45.63 Tobias Mørkeberg Poulsen - 2002 Køge Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
29 4.46.24 David Romney Lauridsen - 2001 Ballerup AK Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
30 4.47.22 Villads Schou - 2001 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
31 4.50.17 Jeppe Fribæk - 2001 Esbjerg AM Regionsstævne, Esbjerg 2017-09-23
32 4.50.78 Abdurasak - 2002 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
33 4.52.73 Rasmus Jensen - 2001 AK Holstebro Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
34 4.53.2 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber hold, Herning 2017-09-17
35 4.57.79 Mathias Laugesen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
36 4.58.20 Christian Pilehave - 2001 Holte Atletik Lysstævne, Tårnby 2017-10-06

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.40.89 Markus Kirk Kjeldsen - 2001 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
2 8.55.01 Alexander Tengblad Nikolaisen - 2001 Viborg AM Julestævne, Skive 2017-12-09
3 8.56.88 Jeppe Risvig - 2001 Skive AM Julestævne, Skive 2017-12-09
4 8.57.03 Anton Østdal - 2001 Bagsværd AC Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
5 8.59.44 Ebbe Møller - 2001 AGF Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
6 9.03.35 Elias Shifris - 2002 Viborg AM Indestævne, Randers 2017-11-01
7 9.03.93 Conrad Lind - 2001 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
8 9.10.55 Rasmus Baltzersen - 2002 Ballerup AK DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
9 9.11.22 Linus Lindquist - 2002 Sparta AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
10 9.16.67 Emil Pallesen - 2001 AGF Atletik Indestævne, Skive 2018-02-03
11 9.24.31 Louis Cantby - 2001 Hvidovre AM Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
12 9.25.92 Christian Lindgreen - 2002 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
13 9.33.44 Gustav Mørch - 2002 Blovstrød Løverne Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
14 9.36.92 Nikolaj Dons - 2002 Hvidovre AM Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
15 9.41.10 Noah Grunnet Nouri - 2002 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
16 9.41.49 Sebastian Bergman - 2001 Hvidovre AM Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
17 9.42.62 Jonas Lyngvald Schmidt - 2001 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
18 9.54.94 Laurits Berntsen - 2002 Viborg AM Julestævne, Skive 2017-12-09
19 9.55.44 Victor Kiplagat Kondrup - 2002 Kolding KFUM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
20 9.57.74 Kristian Brammer Carstensen - 2001 Ballerup AK Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
21 10.03.74 Tobias Mørkeberg Poulsen - 2002 Køge Atletik Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
22 10.10.01 Martin Haals Stenvang - 2001 Aalborg AM Herning Games, Herning 2017-05-06
23 10.16.13 David Romney Lauridsen - 2001 Ballerup AK Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
24 10.19.15 Abdi Saeed - 2002 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
25 10.50.24 Johan Enevoldsen - 2001 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
26 10.55.92 Nicolaj Nakskov Rasmussen - 2002 AGF Atletik Regionsstævne, Vejle 2017-09-06
27 10.59.93 Anton Wullum - 2002 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
28 11.00.06 Ingi Johannesen - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
29 11.03.67 Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
30 11.08.04 Theis Munktved - 2002 Blovstrød Løverne Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
31 11.08.23 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Herning Games, Herning 2017-05-06
32 11.44.42 Johannes Thorbjørn Hansen - 2002 Skive AM Indestævne, Skive 2018-02-03
33 11.49.80 Asbjørn Birkelund - 2002 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
34 11.57.94 Jens Mejrup - 2001 Esbjerg AM MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
35 11.59.13 Konrad Fisker - 2002 IK Hellas DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
36 12.15.38 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 14.38 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
2 13.91 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
3 12.90 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
4 12.59 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
5 12.56 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
6 12.33 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Indestævne, Greve 2017-12-13
7 12.25 Mikkel Simonsen - 2002 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
8 11.71 Mathias B Rasmussen - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
9 11.66 Robin Tirkov - 2002 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
10 11.30 Patrick Overgaard Blauert - 2002 SAK-77 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
11 11.03 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
12 10.87 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
13 10.32 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
14 10.20 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
15 10.14 Marius Michalski - 2002 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
16 9.67 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
17 9.01 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
18 8.99 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Hallensportfest LK Weiche, Flensburg, GER 2018-01-14
19 8.52 Theodor Bjørnholdt - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
20 8.43 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
21 7.84 Jason Overgaard - 2001 Fremad Holbæk Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
22 6.89 Frey Kroll Dalsgaard - 2002 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
23 5.87 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Hvidovre Indoor II, Hvidovre 2018-01-07

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 1.98 Marius Hytholm Alex Petersen - 2001 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
2 1.80 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Julestævne, Ballerup 2017-12-10
3 1.77 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
4 1.75 Martin Pedersen - 2001 FIF Hillerød Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
5 1.75 Marius Michalski - 2002 Herning GF Indestævne, Skive 2018-02-03
6 1.74 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
7 1.74 Jacob Rosenlund - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
8 1.71 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
9 1.70 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 Springstævne, Aarhus 2017-12-21
10 1.70 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Julestævne, Ballerup 2017-12-27
11 1.65 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
12 1.60 Oskar Løwenstein - 2002 Helsingør IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
13 1.59 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
14 1.56 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
15 1.41 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
16 1.41 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
17 1.35 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Julestævne, Ballerup 2017-12-27
18 1.33 Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
19 1.25 Frey Kroll Dalsgaard - 2002 SIK 80 DGI LM, Sæby 2018-02-11

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 6.48 Anders Hørby Madsen - 2001 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
2 6.39 Frederik Andersson - 2001 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
3 6.28 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
4 6.18 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
5 6.11 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
6 6.01 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
7 5.94 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
8 5.94 William Korsgaard - 2001 Århus 1900 Springstævne, Aarhus 2017-12-21
9 5.72 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 ISM Mångkamp, Norrköping, SWE 2018-02-10
10 5.69 Anton Læssøe Bisgaard - 2001 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
11 5.56 Marius Michalski - 2002 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
12 5.54 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
13 5.52 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
14 5.46 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
15 5.46 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
16 5.33 Magnus Elsted - 2001 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
17 5.25 Aslak Hansen - 2002 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
18 5.20 Viktor Krejberg - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
19 5.02 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Julestævne, Skive 2017-12-09
20 5.01 Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
21 4.88 Kilian M David - 2002 Aabenraa IG Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
22 4.79 Rasmus Ovesen - 2002 HG Atletik Hvidovre Indoor I, Hvidovre 2017-12-17
23 4.75 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
24 4.33 Frey Kroll Dalsgaard - 2002 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
25 4.33 Jens Vitved Bruhn - 2002 Glostrup IC Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
26 4.25 Sebastian Tarp Mouritzen - 2002 SAK-77 Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 12.98 Anton Læssøe Bisgaard - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
2 12.85 Patrick Wolf - 2001 Esbjerg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
3 12.62 William Korsgaard - 2001 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
4 11.55 Marius Michalski - 2002 Herning GF Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
5 11.11 William A. Helmsdal - 2002 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
6 10.47 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
7 10.25 Rasmus Kruse - 2002 HI Skanderborg Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
8 9.52 Peter Brølling - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
9 9.17 Christian Bundgaard - 2002 Dybvad IK DGI-stævne, Dybvad 2017-11-05
10 9.01 Frey Kroll Dalsgaard - 2002 SIK 80 DGI-stævne, Dybvad 2017-11-05

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 4.25 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
2 4.20 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
3 4.10 Oskar Løwenstein - 2002 Helsingør IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
4 3.85 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
5 3.70 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
6 3.60 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
7 3.40 Bertram Costa - 2002 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
8 3.40 Christian Munch Skylv - 2001 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
9 3.40 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
10 3.32 Jonathan Thulstrup - 2001 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
11 3.10 Niklas Nonboe - 2001 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2018-01-03
12 3.10 Thor Wiskum - 2002 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
13 3.00 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
14 2.90 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
15 2.60 Thomas Sabro Larsen - 2001 Aalborg AM Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 8.72 Andreas Christoffersen - 2001 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
2 8.77 Rasmus Vestergaard Johansen - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
3 8.81 Oskar Vejlgård - 2002 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-01-13
4 8.94 Alfred Dahl Larsen - 2002 Frederiksberg IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
5 8.95 Anton Læssøe Bisgaard - 2001 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
6 9.02 Nikolaj Grønbech - 2002 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
7 9.03 Oswald Carstensen - 2002 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
8 9.24 Tobias Andersson - 2002 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
9 9.27 Sebastian R. Suurballe - 2002 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
10 9.57 Andreas B. Antoft - 2002 Hvidovre AM Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-21
11 9.70 Adam Smitt Vanges - 2002 Frederiksberg IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
12 9.76 Sebastian Larsen - 2001 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
13 10.58 Silas Brogård - 2002 Hvide Sande KFUM Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
14 10.81 Mathias Clausen - 2001 Vidar Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03

D19

60 m

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 6.93 Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM Indestævne, Skive 2018-01-13
2 6.93 Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
3 6.97 Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
4 7.08 Emil Frænde - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
5 7.14 Rasmus Thornbjerg Klausen - 2000 Fremad Holbæk Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
6 7.16 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Julestævne, Skive 2017-12-09
7 7.18 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
8 7.19 Mads Lund - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
9 7.25 Frankly Dadey - 1999 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
10 7.26 Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
11 7.28 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
12 7.32 Malachy Mozejko - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
13 7.36 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
14 7.42 Haris Khan - 2000 Hvidovre AM Quality Hotel Games, Växjö, SWE 2018-01-20
15 7.43 Tais Leicht Kjær - 2000 Århus 1900 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
16 7.52 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
17 7.54 Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Indestævne, Randers 2018-01-03
18 7.54 Samuel Marcus - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
19 7.55 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
20 7.68 Andreas Land - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
21 7.69 Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
22 7.69 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
23 7.74 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
24 7.75 Martin Lindebjerg - 2000 Fremad Holbæk Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
25 7.76 Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
26 7.79 Tim G. Lihn - 2000 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-01-13
27 7.87 Hussein Jhanda - 2000 Hvidovre AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
28 7.91 Adam Bruun Faber - 2000 Holte Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
29 7.96 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
30 7.98 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Julestævne, Ballerup 2017-12-10
31 8.10 Petrus Ludjoi - 1999 Københavns IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
32 8.11 Sebastian Baptiste - 2000 Køge Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
33 8.16 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Julestævne, Skive 2017-12-09
34 8.30 Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
35 9.33 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20

200 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 21.35 (0.0) Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM VM U18, Nairobi, KEN 2017-07-14
2 21.81 Emil Mader Kjær - 1999 Skive AM Indestævne, Skive 2018-02-03
3 21.94 (1.5) Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
4 22.11 (-1.0) Jonathan Aquino (u) - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
5 22.26 (1.0) Rasmus Thornbjerg Klausen - 2000 Fremad Holbæk Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
6 22.40 (1.2) Emil Frænde - 2000 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
7 22.48 (1.2) Mikkel Ramlow - 2000 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
8 22.64 (1.0) Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
9 22.65 (0.0) Zaki Dhamac - 1999 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-02
10 22.83 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
11 23.45 (0.9) Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
12 23.48 (-0.8) Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
13 23.48 (0.7) Samuel Marcus - 1999 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
14 23.67 (1.7) Haris Khan - 2000 Hvidovre AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
15 23.70 (-1.6) Frankly Dadey - 1999 Greve Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
16 23.77 (1.7) Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
17 23.99 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
18 24.00 (0.4) Oliver Birlie - 1999 Amager AC DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
19 24.02 (0.4) Niklas Bjerre - 1999 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
20 24.30 (1.7) Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
21 24.47 (-0.8) Andreas Land - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
22 24.54 William Winkler - 1999 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
23 24.55 (1.5) Thomas Gregorio Sally - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
24 24.81 Rasmus Outzen Vejlgård - 2000 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
25 24.86 Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
26 25.05 (0.2) Casper Vohs - 1999 Vidar Atletik LM Atletik, Vejen 2017-08-19
27 25.15 (0.3) Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Nålestævne, Aalborg 2017-05-10
28 25.16 Petrus Ludjoi - 1999 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
29 25.36 (-1.7) Xavier Magalhaes - 1999 Færøerne Åbent stævne, Thorshavn 2017-05-01
30 25.66 (0.5) Kevin Kinyash - 1999 Århus 1900 DM senior, Aalborg 2017-09-03
31 25.82 (0.0) Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
32 26.47 (1.7) Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
33 26.59 (-1.6) Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
34 26.96 (-0.5) Thomas Larsen - 2000 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
35 27.08 (0.0) Kasper Mejlholm - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-04-19
36 29.84 (-1.2) Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Færøerne 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02

400 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 49.50 Tobias G. Larsen - 2000 Sparta AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
2 49.69 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
3 50.01 Jacob Hvorup - 1999 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
4 50.26 William Devantier - 2000 Sparta AM Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
5 50.35 Mads Lund - 2000 Sparta AM NM Mangekamp, Kuortane, FIN 2017-06-10
6 50.99 Søren A. Nørgaard - 1999 Kolding KFUM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
7 51.23 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik NM Mangekamp, Kuortane, FIN 2017-06-10
8 51.80 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
9 52.05 Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
10 52.10 Felipe Bahamondes - 1999 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
11 52.38 Samuel Marcus - 1999 Sparta AM Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
12 52.86 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
13 53.05 William Winkler - 1999 SAK-77 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
14 53.09 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
15 53.47 Mathias Skifter Andersen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
16 54.09 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
17 54.20 Haris Khan - 2000 Hvidovre AM Eurotrack, Frederiksberg 2017-06-03
18 54.38 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Tag en ven med stævne, Slagelse 2017-04-30
19 54.59 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
20 54.80 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
21 55.18 Tais Leicht Kjær - 2000 Århus 1900 DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
22 55.18 Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2018-02-03
23 55.22 Morten Bach - 2000 Sparta AM Glostrup Games, Glostrup 2017-04-29
24 55.61 Andreas Land - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
25 55.94 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Vejle 2017-09-06
26 55.95 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
27 56.17 Markus Pallesen - 2000 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
28 56.32 Carl-Christian Burvil - 2000 Viborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
29 56.84 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 FMU, Thorshavn 2017-09-10
30 56.99 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-10
31 57.16 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Baneturnering 10, Holbæk 2017-08-29
32 58.19 Gunnar Sivertsen - 1999 Kolding KFUM FMU, Thorshavn 2017-09-10
33 58.22 Petrus Ludjoi - 1999 Københavns IF DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
34 58.28 Rasmus Wiese - 1999 Fremad Holbæk Baneturnering 10, Holbæk 2017-08-29
35 59.63 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
36 59.66 Ralph Jade Nieves - 2000 Hvidovre AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
37 1.00.15 Mathias Sikora - 2000 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
38 1.01.56 Thomas Larsen - 2000 Skive AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23

800 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 1.50.63 William Devantier - 2000 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
2 1.55.57 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM DM senior, Aalborg 2017-09-03
3 1.57.42 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-16
4 1.58.07 Sebastian Stensvig - 1999 Skive AM Herning Games, Herning 2017-05-06
5 1.58.36 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
6 1.58.46 Morten Bach - 2000 Sparta AM Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2017-08-20
7 1.58.73 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
8 1.59.26 Mads Windahl Kofoed - 1999 Viking Atletik Sparta Copenhagen Games, Østerbro 2017-08-20
9 1.59.51 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
10 2.01.59 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
11 2.02.03 Frederik Gottlieb - 2000 Helsingør IF Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
12 2.02.74 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
13 2.04.07 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Regions-4-kamp, Kolding 2017-10-01
14 2.04.10 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-06-30
15 2.04.52 Niklas Lystrup Poulsen - 1999 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
16 2.05.41 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
17 2.05.80 Jonathan Makwarth - 2000 Københavns IF Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
18 2.06.64 Carl-Christian Burvil - 2000 Viborg AM Julestævne, Skive 2017-12-09
19 2.07.07 Anton Mjöbäck - 2000 IK Hellas Sprintstævne, Vejle 2017-06-19
20 2.08.80 Troels Lang Nielsen - 2000 Esbjerg AM DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
21 2.09.22 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
22 2.11.11 Mads Simonsen - 2000 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-18
23 2.11.91 Mathias Sikora - 2000 Slagelse Atletik DELTA Atletikstævne, Slagelse 2017-05-21
24 2.12.24 Oliver Maarup Jørgensen - 1999 Haderslev IF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
25 2.12.57 Rasmus Wiese - 1999 Fremad Holbæk Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
26 2.12.88 Andreas Rudfeld - 1999 Bagsværd AC Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
27 2.13.61 Gunnar Sivertsen - 1999 Kolding KFUM Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-04
28 2.17.58 Adem Mohamed - 1999 Parasport Frederiksberg Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
29 2.21.60 Mikkel Stampe - 2000 Helsingør IF Afslutningsstævne, Greve 2017-09-30
30 2.24.26 Dirie Abdirahman - 2000 IK Hellas Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
31 2.33.11 Andreas Holse Heilsmann - 2000 Vordingborg AC Pointstævne, Herlufsholm 2017-05-29
32 3.04.6 Mike Nielsen - 2000 Aabenraa IG Nålestævne, Aabenraa 2017-08-28

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 3.51.94 William Devantier - 2000 Sparta AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
2 3.57.69 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
3 3.58.15 Morten Bach - 2000 Sparta AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
4 3.58.50 Magnus Nyman Hall - 1999 Århus 1900 Indestævne, Skive 2018-01-13
5 3.58.58 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM DM senior, Aalborg 2017-09-02
6 3.59.72 Sebastian Stensvig - 1999 Skive AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
7 4.02.94 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK DM senior, Aalborg 2017-09-02
8 4.11.50 Mads Windahl Kofoed - 1999 Viking Atletik Østmesterskaber ude, Østerbro 2017-06-17
9 4.15.18 Oscar Gladney - 2000 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
10 4.17.32 Andreas Rumin Kjær - 2000 AGF Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
11 4.19.47 Micki Borgen Morell - 2000 IK Olympia DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
12 4.21.01 Anders Holmelund Jørgensen - 1999 Odense Atletik Regionsstævne, Kolding 2017-08-14
13 4.21.67 Rasmus Rose-Hansen - 1999 Skive AM DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
14 4.21.69 Carl-Christian Burvil - 2000 Århus 1900 Midtjyske mesterskaber, Silkeborg 2017-10-01
15 4.22.42 Andreas Rebstrup - 2000 Aalborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
16 4.23.56 Jakob Vase - 2000 Århus 1900 Indestævne, Skive 2018-01-13
17 4.26.06 Alexander Siedler Nielsen - 1999 Hvidovre AM DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
18 4.26.09 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
19 4.26.69 Mads Emil Munksgaard - 1999 Kolding KFUM Regionsstævne, Esbjerg 2017-09-23
20 4.30.56 Sigurd Zielinski Djurup - 2000 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
21 4.34.22 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
22 4.34.95 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
23 4.35.5 Jens Lindhard Nielsen - 2000 Aarhus Fremad Atletik Åbne KM, Aarhus 2017-09-21
24 4.36.51 Mads Lund - 2000 Sparta AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
25 4.40.02 Mathias Sikora - 2000 Slagelse Atletik DELTA DTU ind. øst, Ballerup 2017-05-28
26 4.41.78 Dánjal Dahl Ljósheim - 2000 Århus 1900 FM, Thorshavn 2017-08-20
27 4.45.16 Ahadi Namulya - 2000 Aalborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
28 4.47.94 Dirie Abdirahman - 2000 IK Hellas Baneturnering 5, Bagsværd 2017-06-27
29 4.48.94 Mads Nørlov Bundgaard - 2000 IK Hellas Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
30 4.50.00 Gunnar Sivertsen - 1999 Kolding KFUM FM, Thorshavn 2017-08-20
31 4.50.30 Andreas Rudfeld - 1999 Bagsværd AC Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
32 4.51.01 Jakob Fisher - 2000 Holte Atletik Lysstævne, Tårnby 2017-10-06
33 4.51.31 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
34 4.51.42 Oliver Chabert - 1999 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
35 4.55.67 Mathias Astrup - 1999 Greve Atletik DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
36 5.10.11 Adem Mohamed - 1999 Parasport Frederiksberg Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.34.43 Oliver Bjørslev - 2000 Aalborg AM MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
2 8.36.83 Sebastian Stensvig - 1999 Skive AM Onsdagsstævne, Aalborg 2017-08-16
3 8.50.97 Alexander Siedler Nielsen - 1999 Hvidovre AM Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
4 8.54.80 Joachim Rønsholt - 1999 Ballerup AK Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
5 8.57.69 Malthe Nielsen - 1999 Sparta AM Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
6 9.17.45 Kasper Kesje - 1999 Sparta AM MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
7 9.24.49 Mads Windahl Kofoed - 1999 Viking Atletik BM 3000 m, Rønne 2017-05-17
8 9.32.04 Mathias Sikora - 2000 Team Hechmann Sport Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
9 9.36.11 Malte Kjær Hemmingsen - 2000 FIF Hillerød Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
10 9.36.80 Oscar Gladney - 2000 Viborg AM Indestævne, Randers 2017-11-01
11 9.46.40 Kasper Pontoppidan Jensen - 1999 IK Hellas Baneturnering 10, Holbæk 2017-08-29
12 9.47.31 Jakob Vase - 2000 Århus 1900 Indestævne, Skive 2018-02-03
13 9.52.31 Robin Ostenfeldt - 1999 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
14 10.07.80 Carl-Christian Burvil - 2000 Viborg AM Indestævne, Randers 2017-11-01
15 10.12.54 Jacob Seerup Kirkeby - 2000 Viking Atletik BM 3000 m, Rønne 2017-05-17
16 10.53.97 Fridtjof Cerup-Simonsen - 1999 Helsingør IF Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 16.34 Casper Jørgensen - 1999 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
2 15.11 Jeppe Emil Kristensen - 1999 Slagelse Atletik DELTA Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
3 14.63 Mads Lund - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
4 14.56 Mads Ringsted - 1999 Københavns IF Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
5 14.21 Stefan Lehnert - 1999 Hvidovre AM Växjö Inomhuskast, Växjö, SWE 2018-02-03
6 13.45 Rasmus Jensen - 1999 Ballerup AK Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
7 13.42 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
8 12.80 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
9 12.69 Mathias P. Kveiborg - 2000 Ballerup AK Växjö Inomhuskast, Växjö, SWE 2018-02-03
10 12.39 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
11 10.73 Phillip H. Vegge - 2000 Greve Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
12 10.72 Mathias Hansen - 1999 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2018-01-03
13 9.49 Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
14 8.84 Saef Ali - 2000 Roar Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
15 7.66 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 1.92 Mads Lund - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
2 1.90 William Winkler - 1999 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
3 1.88 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Julestævne, Ballerup 2017-12-10
4 1.87 Thomas S. Larsen - 2000 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-21
5 1.80 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
6 1.80 Thomas Søgård - 2000 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
7 1.77 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
8 1.70 Jonas Danker Linnemann - 2000 Hvidovre AM Hvidovre Indoor III, Hvidovre 2018-02-10
9 1.61 Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-03
10 1.53 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 7.29 Mads Lund - 2000 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
2 7.08 Kasper Larsen - 1999 SIK 80 Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
3 7.03 Emil Ipsen - 1999 Ballerup AK Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
4 6.99 Emil Frænde - 2000 Sparta AM Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
5 6.79 Peter Andersson - 1999 Greve Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
6 6.74 Mads Lunø - 1999 Kolding KFUM Indestævne, Skive 2018-01-13
7 6.59 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
8 6.46 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
9 6.12 Martin Lindebjerg - 2000 Fremad Holbæk Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
10 5.77 Tobias Rendbæk - 2000 Odense Atletik Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
11 5.74 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
12 5.58 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
13 5.24 Mark Drongesen - 2000 Viborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
14 5.20 Petrus Ludjoi - 1999 Københavns IF Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
15 5.12 Tim G. Lihn - 2000 Vejle IF Indestævne, Skive 2018-01-13
16 4.89 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Indestævne, Skive 2018-01-13
17 4.55 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
18 4.30 Filmonm Merbhratom (u) - 1999 Roar Atletik Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-20
19 3.67 Saef Ali - 2000 Roar Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 11.52 Christoffer Åndahl - 2000 Københavns IF Østmesterskaber inde, Ballerup 2018-01-21
2 11.52 Simon Thomsen - 1999 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2018-01-03
3 11.23 Lucas Richardt - 2000 SAK-77 Indestævne, Skive 2018-02-03
4 9.69 Sebastian Skouboe - 1999 Skive AM Indestævne, Skive 2018-02-03

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 4.70 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
2 4.20 Mads Lund - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 3.80 Toke Staub Jørgensen - 2000 Odense Atletik Vestmesterskaber inde, Aarhus 2018-01-20
4 3.55 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
5 3.10 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
6 1.90 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 8.18 Oliver Chabert - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
2 8.29 Mads Lund - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 9.10 Christian Gundersen - 1999 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
4 11.08 Alexander Haugeby - 2000 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
5 13.29 Zulfikar Ali - 2000 Roar Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07
6 26.90 Saef Ali - 2000 Roar Atletik 4-kamp, Østerbro 2018-01-07

D22

60 m

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 6.85 Kojo Musah - 1996 Århus 1900 Nordenkampen, Uppsala, SWE 2018-02-11
2 6.87 Frederik Schou-Nielsen - 1996 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
3 6.99 Albert Ranning - 1998 Københavns IF Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2018-02-03
4 7.03 Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
5 7.09 Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
6 7.09 Steffen Udengaard Knudsen - 1998 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
7 7.19 Alex Futtrup Christiansen - 1997 Kolding KFUM Indestævne, Randers 2018-01-03
8 7.30 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2018-02-03
9 7.32 Simon Mathiasen - 1996 Hvidovre AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
10 7.33 Emil Søndergaard - 1996 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
11 7.37 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
12 7.38 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
13 7.38 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
14 7.39 David Outzen - 1998 Hvidovre AM Quality Hotel Games, Växjö, SWE 2018-01-20
15 7.40 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
16 7.44 Mads Dynesen - 1997 AGF Atletik Indestævne, Skive 2018-02-03
17 7.46 Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
18 7.51 Magnus Dal-Christiansen - 1997 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
19 7.53 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
20 7.54 Alejandro Maillet - 1998 Blovstrød Løverne Julestævne, Ballerup 2017-12-10
21 7.61 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
22 7.64 Emil Grovn - 1998 Frederiksberg IF Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-10
23 7.80 Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK Kronborg Games II, Helsingør 2018-02-03
24 7.80 Oliver Shadwell - 1997 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-12-06
25 7.96 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03

200 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 21.02 Benjamin Lobo Vedel - 1997 Aalborg AM Clemson Invitational, Clemson, USA 2018-01-20
2 21.21 (1.6) Kristoffer Hari - 1997 Hvidovre AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
3 21.33 (-0.2) Kojo Musah - 1996 Vejle IF Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
4 21.52 (1.6) Frederik Schou-Nielsen - 1996 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
5 21.63 (1.0) Rasmus Mohr Ernst - 1997 Odense Atletik DT finale, Odense 2017-09-09
6 21.66 (1.5) Simon Hansen - 1998 Århus 1900 B&S Kurpfalz-Gala, Weinheim, GER 2017-05-27
7 21.98 (1.6) Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
8 22.15 (1.6) Kasper Andersson - 1997 Greve Atletik Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
9 22.22 Albert Ranning - 1998 Københavns IF Göteborgs Inomhus, Göteborg, SWE 2018-02-03
10 22.31 (-1.0) Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
11 22.42 (0.8) Nicolai Lind Andersen - 1998 Sparta AM Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
12 22.54 Emil Søndergaard - 1996 Århus 1900 Indestævne, Skive 2018-02-03
13 22.65 (1.5) Lukas Bredo - 1997 Ballerup AK Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
14 22.86 (1.6) Markus Larsen - 1997 Sparta AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
15 22.90 (1.6) Jonas Lund - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17
16 22.90 (1.6) Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
17 22.91 (0.4) Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 DM senior, Aalborg 2017-09-03
18 23.00 (1.6) Andreas Scou - 1997 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
19 23.11 (1.0) Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DT finale, Odense 2017-09-09
20 23.54 (0.1) Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DM senior, Aalborg 2017-09-03
21 23.66 (1.9) Endre Eikenes Røsaker (u) - 1996 Københavns IF DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
22 23.94 (1.7) Jesper L Sølvberg - 1998 Sparta AM Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
23 24.00 (0.0) Jacob Ziska - 1997 Hvidovre AM DM senior, Aalborg 2017-09-03
24 24.05 Magnus Dal-Christiansen - 1997 Færøerne Stórmót ÍR, Reykjavík, ISL 2018-01-20
25 24.44 (-1.9) Andreas Støve - 1998 SAK-77 Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
26 24.53 Mads Dynesen - 1997 AGF Atletik Indestævne, Skive 2018-02-03
27 24.74 (0.9) Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM LM Atletik, Vejen 2017-08-19
28 25.05 (-1.6) Sebastian Timmermann - 1998 Bagsværd AC Afslutningsstævne, Greve 2017-10-01
29 25.20 (-1.3) Søren Rahbek - 1997 Skive AM Vestmesterskaber, Skive 2017-06-11
30 25.32 (1.6) Emil Grovn - 1998 Frederiksberg IF DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
31 25.71 (0.2) Jonas Jensen - 1998 Odense Atletik LM Atletik, Vejen 2017-08-19
32 25.82 Oliver Shadwell - 1997 Randers Atletik Freja Indestævne, Randers 2017-11-01
33 25.88 Peder C. Mølbak - 1996 Århus 1900 Indestævne, Skive 2018-02-03
34 26.54 (-1.2) Julian Gregersen - 1998 Vejle IF 2. Betri Stórkapping, Thorshavn 2017-06-02
35 27.00 (1.6) Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Regionsstævne, Esbjerg 2017-06-17

400 m

20 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Kun el-tid. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 45.85 Benjamin Lobo Vedel - 1997 Aalborg AM EM U23, Bydgoszcz, POL 2017-07-14
2 48.37 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM NM U20, Umeå, SWE 2017-08-19
3 48.75 Christian Clausen - 1996 Københavns IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
4 49.31 Emil Søndergaard - 1996 Århus 1900 Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
5 50.52 Kojo Musah - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-09-06
6 50.95 Mathias Mørk - 1997 Århus 1900 Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
7 51.01 Andreas Scou - 1997 Korsør AM MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
8 51.37 Jacob Ziska - 1997 Hvidovre AM Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
9 51.44 Abdirisak Ahmed Mahamad - 1996 Odense Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
10 51.63 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-19
11 51.76 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-19
12 51.82 Sebastian V Buschardt - 1997 Bagsværd AC DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
13 52.08 Endre Eikenes Røsaker (u) - 1996 Københavns IF Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-10
14 52.61 Albert Ranning - 1998 Københavns IF Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
15 52.94 Peder C. Mølbak - 1996 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
16 53.18 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
17 53.94 Andreas Støve - 1998 SAK-77 DM senior, Aalborg 2017-09-02
18 54.01 David Outzen - 1998 Hvidovre AM Baneturnering 10, Holbæk 2017-08-29
19 54.52 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-19
20 54.66 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
21 55.42 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
22 55.55 Jonas Jensen - 1998 Odense Atletik DTU finale, Østrerbro 2017-09-23
23 55.56 Julian Gregersen - 1998 Vejle IF Åbent stævne, Thorshavn 2017-08-07
24 55.79 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-19
25 56.30 Jonas Lund - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
26 57.85 Kasper Jespersen - 1997 Ballerup AK DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
27 58.02 Jean Johnsen - 1996 Odense Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
28 58.51 Alfred Holck Hartvig - 1998 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
29 1.00.81 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-12
30 1.06.37 Dino Subasic - 1996 Skive AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
31 1.20.22 Søren Jøhnk - 1997 Bagsværd AC DT Kval., Esbjerg 2017-09-10

800 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 1.49.76 Christian Clausen - 1996 Københavns IF British Milers Club, Watford, GBR 2017-06-24
2 1.50.37 Kristian Uldbjerg Hansen - 1996 Aalborg AM Guldendensporenmeeting, Kortrijk, BEL 2017-07-08
3 1.51.72 Christoffer Frost Johansen - 1997 Sdr. Omme IF Folksam Challenge, Göteborg, SWE 2017-06-11
4 1.53.21 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Copenhagen Athletics Games, Østerbro 2017-06-20
5 1.56.29 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
6 1.57.08 Kristian Holm Jensen - 1997 Århus 1900 Onsdagsstævne, Aalborg 2017-05-31
7 1.57.39 August Broz - 1996 Randers Atletik Freja Baneturnering 9, Aarhus 2017-08-22
8 1.57.57 Peder C. Mølbak - 1996 Århus 1900 Baneturnering 9, Aarhus 2017-08-22
9 1.58.11 Thor Skifte - 1997 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
10 1.58.19 Abdirisak Ahmed Mahamad - 1996 Odense Atletik Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
11 1.59.66 Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM Baneturnering 1, Tårnby 2017-05-16
12 1.59.69 Søren Jøhnk - 1997 Bagsværd AC Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
13 2.00.20 Julian Gregersen - 1998 Vejle IF Islandgames, Visby, SWE 2017-06-24
14 2.00.51 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
15 2.00.51 Mubaarik Ibrahim - 1998 Odense Atletik MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
16 2.00.85 Peter Uldall Torp - 1996 NBRO Baneturnering 9, Aarhus 2017-08-22
17 2.01.0 Marc Laursen - 1997 Viborg AM Løbestævne, Aarhus 2017-07-18
18 2.01.5 Tom Nijhuis - 1997 Viborg AM Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
19 2.01.9 Abdishakur Mohamed - 1997 AGF Atletik Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
20 2.02.34 Simon Holst - 1998 Amager AC DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
21 2.02.78 Lucas Balling - 1997 Fremad Holbæk Copenhagen Open, Hvidovre 2017-06-11
22 2.02.81 Habtom Mishgihna - 1996 Aalborg AM DM ungdom, Hvidovre 2017-08-27
23 2.03.61 Frederik Kjeldsen Hertz - 1997 Esbjerg AM DM senior, Aalborg 2017-09-02
24 2.06.05 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-02
25 2.08.01 Tórur Mortensen - 1998 Århus 1900 FMU, Thorshavn 2017-09-09
26 2.10.55 Andreas Scou - 1997 Korsør AM LM Atletik, Vejen 2017-08-19
27 2.12.03 Yousef Bellouch - 1998 Frederiksberg IF Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
28 2.15.50 Malte Rk - 1996 AGF Atletik Baneturnering 9, Aarhus 2017-08-22
29 2.16.29 Andreas Støve - 1998 SAK-77 Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
30 2.17.79 Noah Thordal Jørgensen - 1998 Herning GF Indestævne, Skive 2018-02-03
31 2.19.04 Lasse Kuhre Hansen - 1996 Viking Atletik Tårnby Games, Tårnby 2017-05-06
32 2.27.41 Jonas Lund - 1996 Vejle IF Regionsstævne, Vejen 2017-06-01
33 2.27.76 Peter Bjørn - 1996 Vejen AF Regionsstævne, Vejen 2017-06-01

1500 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 3.45.20 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM British Milers Club, Watford, GBR 2017-06-24
2 3.48.4 Kristian Holm Jensen - 1997 Århus 1900 Baneturnering 4, Aarhus 2017-06-17
3 3.58.64 Joachim Sieverts Nielsen - 1997 Frederiksberg IF DM senior, Aalborg 2017-09-02
4 3.59.02 Peter Uldall Torp - 1996 NBRO Baneturnering 7, Østerbro 2017-08-10
5 4.00.91 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik British Milers Club, Watford, GBR 2017-06-24
6 4.04.57 Julian Gregersen - 1998 Vejle IF Islandgames, Visby, SWE 2017-06-24
7 4.05.04 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
8 4.05.13 Søren Jøhnk - 1997 Bagsværd AC DT elitedivisionen, Odense 2017-05-21
9 4.05.32 August Broz - 1996 Randers Atletik Freja Baneturnering 2, Østerbro 2017-05-31
10 4.06.66 Marc Laursen - 1997 Viborg AM DM senior, Aalborg 2017-09-02
11 4.10.29 Frederik Kjeldsen Hertz - 1997 Esbjerg AM DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
12 4.10.96 Mubaarik Ibrahim - 1998 Odense Atletik Världsungdomsspelen, Göteborg, SWE 2017-07-01
13 4.11.41 Habtom Mishgihna - 1996 Aalborg AM DM senior, Aalborg 2017-09-02
14 4.12.07 Thor Skifte - 1997 Amager AC Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
15 4.19.80 Mathias A. H. Carlsen - 1997 Frederiksberg IF DT Kval., Esbjerg 2017-09-10
16 4.20.28 Simon Holst - 1998 Amager AC Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
17 4.20.41 Gustav Lundholm Nielsen - 1998 Sparta AM NM Mangekamp, Kuortane, FIN 2017-06-11
18 4.22.68 Abdishakur Mohamed - 1997 AGF Atletik DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
19 4.23.91 Oliver Thernøe - 1996 Korsør AM DT 1. div. indl. øst mænd, Holbæk 2017-05-30
20 4.28.73 Rasmus Lorenzen - 1998 Århus 1900 DM ungdom, Hvidovre 2017-08-26
21 4.30.42 Peter Christian Wildt - 1998 Odense Atletik DTU indl. vest, Randers 2017-06-17
22 4.36.03 Lasse Kuhre Hansen - 1996 Viking Atletik Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
23 4.52.20 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
24 4.52.79 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
25 4.53.90 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
26 4.54.80 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
27 4.55.03 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp, Østerbo 2017-08-20
28 5.03.11 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
29 5.03.86 Alfred Holck Hartvig - 1998 Vejle IF Regionsstævne, Vejle 2017-04-29
30 5.09.80 Peter Bjørn - 1996 Vejen AF LM Atletik, Vejen 2017-08-20
31 5.11.21 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
32 5.24.84 Kristian Kolbye - 1996 Amager AC Øst- og vestmesterskaber mangekamp, Aalborg 2017-05-13
33 5.26.3 Lasse Bangsgaard - 1998 Herning GF Vestmesterskaber hold, Herning 2017-09-17
34 6.53.26 Jonas Lund - 1996 Vejle IF DGI Sydvestmesterskab, Esbjerg 2017-10-07

3000 m

18 kvalificeres i perioden 2017-04-15-2018-02-12. Resultater sat på oversize-baner godtages. Både inde- og uderesultater.

1 8.08.70 Kristian Holm Jensen - 1997 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
2 8.10.55 Andreas Lindgreen - 1998 Sparta AM Nordenkampen, Uppsala, SWE 2018-02-11
3 8.41.28 Marc Laursen - 1997 Viborg AM Indestævne, Skive 2018-02-03
4 8.43.61 Joachim Weel Rosbo - 1997 Bagsværd AC Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
5 8.49.31 Jonas Gertsen - 1998 Odense Atletik Baneturnering 10, Holbæk 2017-08-29
6 9.02.17 Julian Gregersen - 1998 Vejle IF Baneturnering 8, Tårnby 2017-08-16
7 9.13.08 Noel Mono (u) - 1998 Aalborg AM Torsdagsstævne, Skive 2017-08-10
8 9.35.43 Marcus Hjuler Salomonsson - 1998 Køge Atletik Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
9 9.35.62 Frederik Kjeldsen Hertz - 1997 Københavns IF MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02
10 9.36.36 Simon Holst - 1998 Amager AC Tårnby Games, Tårnby 2017-05-07
11 9.40.86 Lasse Kuhre Hansen - 1996 Viking Atletik BM 3000 m, Rønne 2017-05-17
12 10.03.82 Peter Marius Jensen - 1997 Sparta AM Baneturnering 3, Ballerup 2017-06-15
13 10.16.02 Rasmus Lorenzen - 1998 Århus 1900 MarkOn Aarhus Nordic Challenge, Aarhus 2017-06-02

Kuglestød

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 18.02 Kristoffer Thomsen - 1996 Århus 1900 Nordenkampen, Uppsala, SWE 2018-02-11
2 14.09 Stefan M Mortensen - 1996 Sparta AM Atleticumspelen, Malmö, SWE 2018-02-11
3 13.69 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
4 12.33 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
5 11.33 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
6 11.15 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
7 10.67 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
8 10.34 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03

Højdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 2.00 Jonas Kløjgaard Jensen - 1996 Århus 1900 Spring til musik, Aarhus 2018-02-03
2 1.87 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
3 1.87 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
4 1.81 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
5 1.72 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
6 1.72 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
7 1.54 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03

Længdespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 7.30 Sebastian Pedersen - 1997 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
2 6.55 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Indestævne, Skive 2018-01-13
3 6.50 Simon Traore - 1998 Sparta AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-28
4 6.47 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
5 6.34 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
6 6.28 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
7 6.17 Robin Swann - 1997 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
8 6.02 Rune Drongesen - 1996 Viborg AM Julklappsjakten, Göteborg, SWE 2017-12-02
9 5.71 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03
10 5.00 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-03

Trespring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

Stangspring

18 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 4.50 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
2 4.30 Jakob Holt Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 4.22 Aske Valdemar Petersen - 1998 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
4 4.12 Virgil Topholm Hartmann - 1998 Sparta AM Kronborg Games I, Helsingør 2018-01-13
5 4.00 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
6 4.00 Mikkel Ringsted - 1996 Københavns IF Julestævne, Ballerup 2017-12-27
7 3.70 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
8 3.60 Andreas Kock Pedersen - 1997 Korsør AM Pallasspelen, Malmö, SWE 2018-01-27
9 3.60 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 Sidste chancen, Aarhus 2017-12-30
10 3.30 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04

60 m hæk

24 kvalificeres i perioden 2017-10-01-2018-02-12. Kun el-tid.

1 8.41 Sebastian Sund Frandsen - 1998 Aalborg AM Tirsdagsstævne, Aalborg 2018-01-16
2 8.68 Jonas N. Bjerremand - 1998 Århus 1900 DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
3 8.96 Nikolaj Graves - 1998 Sparta AM Quality Hotel Games, Växjö, SWE 2018-01-21
4 9.33 Jacob Aagaard Jensen - 1997 Aalborg AM DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04
5 10.63 Asger Østerby - 1997 Greve Atletik DM mangekamp inde, Randers 2018-02-04